logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2024, 11:06       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
zgeorgiev81 написа:
За решаване на конфлтни ситуации всеки си има мобилен телефон в джоба - кеф ти камера, кеф ти обаждане на спешен телефон.

Това всеки сам си го решава. Да чакаш реакция на сигнал на 112 в сериозна ситуация е като да чакаш от умрял писмо.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2024, 12:21       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Автоматчик
Автоматчик
Online

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Съгласен напълно с по- горното мнение. Разбира се, че в екстремни ситуации се налага да се действа екстремно. Нападнат ли те да те обират, и/или да те наранят, няма кой да те чака да звъниш по телефона. Трябва много добре да се преценят ситуациите и да сме разумни. Не може при всяко спречкване да се размахва оръжие. Трябва да се преценят ситуациите много добре и да се подхожда изключително разумно.

Случай от преди близо година. Прибирам се към дома по тъмно, живея в по краен квартал. Към мен се приближава дребен субект с качулка. Усъмних се веднага, приближи се на около 3м и ми вика “дай ми пари”. Някакво ситно, неадекватно момче. Казах му да си заминава по пътя и че нямам пари. То треперещо и видимо изнервено тръгва да вади някаква малка сгъвайка и да си бръщолеви нещо под носа. Още преди да направи каквото и да било, направих крачка- две напред за секунда и му шибнах един шамар. Изгуби говор и картина, изчезна на мига. Трябваше ли да ползвам оръжие? Според мен не, не и пак не. Момчето беше супер неадекватно и със забавени некоординирани движения, не сметнах за необходимо. Толкова.

Не всичко е рози и еднорози по милите ни улици. Не всички са мили и добри граждани, които са трудолюбиви и добрички. Такава е реалността за съжаление. Поправете ме, ако греша, но до колкото знам КНО ти е единственото позволено средство за самоотбрана у нас. Разбира се, знаем, че може да се ползва само в изключително краен и неизбежен вариант. И аз съм за лютивите спрейчета, но понякога, не биха били достатъчни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 168 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer