logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 20:46       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Не съм запознат в подробности, беше преди около 6 години(преди около година си поднови разрешителното). Какво точно и как се е случило, кой му е разрешил, като го видя ще го питам. То ясно, че пак от началника на РУ ще да е разрешението, но помня, че беше обжалвал решението и след това му издадоха разрешение. Сега какво точно се е случило- не зная, но след обжалването, по някакъв начин се сдоби с разрешително. Да не Ви подведа с информация, но тогава бегло така ми обясни нещата.

ПП- Съдът, ако отмени решението на началника, то какво следва? Едвали получаваш разрешително ей така, решението отива на по- висока инстанция? Не съм запознат изобщо, просто след обжалването, човекът се сдоби с разрешително, като го видя, непременно ще го питам, че и на мен ми стана интересно сега, като се заговорихме за това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 20:50       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Shivers написа:
Absolut написа:
За кой разговор става дума, за изслушването в съда ли? Като заинтересована страна, можеш да подадеш молба в съда, за да получиш достъп до материалите по делото. Дали обаче можеш да ги разпространяваш?...

Имам предвид разговора с началника на ОДМВР в който той ми казва, че има спуснато отгоре да не подписват разрешения, което според мен е противозаконно. Ако се докопам до това, ще го пусна в медиите.

Вие сериозно ли се надявате да получите протокол от прием на гражданин, в който ще е отразено такова съдържание?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 21:02       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Ritter написа:
Вие сериозно ли се надявате да получите протокол от прием на гражданин, в който ще е отразено такова съдържание?

Знам само, че докато не опитам няма да разбера., че когато опитвам нещо шансът е 50/50 - или ще стане или няма да стане, но ако скръстя ръце шансът е нула. Чудеса стават всеки ден.
Какво друго мога да направя? Вие имате ли някакъв съвет или идея?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 21:29       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Shivers написа:
Знам само, че докато не опитам няма да разбера., че когато опитвам нещо шансът е 50/50 - или ще стане или няма да стане, но ако скръстя ръце шансът е нула.

В момента, в който поискате да ви бъде предоставено копие от протокола за прием на граждани, осъществяван от директора на ОДМВР шансовете ви за получаване на разрешение стремително отиват към нулата. Отделно, че не се води подробна стенограма на разговора, а просто се фиксира проблема, който се излага и ангажимента(ако е поет такъв) на ръководния служител, за да може да се възлагат задачи.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 21:31       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 29 Ное 2017, 21:10
Мнения: 390
Viceroy написа:
Съдът, ако отмени решението на началника, то какво следва? Едвали получаваш разрешително ей така

И на мен ми е много интересно какво следва. Очаквам с нетърпение да разбера. А пък ако се публикува тук и решението направо ще е супер. Имам едно предположение какво следва , ама ще се въздържа да гадая, че току виж съм изфилософствал нещо неправилно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 21:33       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Дек 2019, 12:23
Мнения: 8
Знам само, че докато не опитам няма да разбера., че когато опитвам нещо шансът е 50/50 - или ще стане или няма да стане, но ако скръстя ръце шансът е нула. Чудеса стават всеки ден.[/quote]

Точно с този протокол едва лище успееш да се сдобиеш! Зададох ти въпрос, на който ти така и не отговори, а те попитах непредубедено и добронамерено! Притежаването и носенето на КНО е отговорност! Сигурно ще ме репликираш, че си отговорен, в което нямам основания да се съмнявам към момента. Само че се замисли, необходимо ли ти е да носиш КНО за самоохрана и какви обстоятелства при теб обуславят тази необходимост? Склонен ли се съобразяваш с това, че носиш оръжие, да го правиш така, че никой да не разбира, че си въоръжен и това да е през четирите сезона. Същевременно да го носиш така, че в случай на нужда, да можеш ефективно да го използваш, а не да си просто преносител на това оръжие. На следващо място, склонен ли си да причиниш на човек телесни повреди, от които ще го боли и ще кърви. В резултат на евентуално прострелване спрямо теб ще бъде образувано наказателно производство. То вероятно ще бъде за тежко престъпление - опит за убийство или убийство. Възможно е да бъдеш задържан за 24 часа или повече. Ще трябва да ангажираш адвокатска защита, която ще ти струва пари, които няма да ти бъдат възстановени, дори и да бъдеш оправдан. В случай на превишаване на пределите на неизбежната отбрана, дори и оправдан на някакво основание, ще остане деликтната отговорност, т.нар. кръвнина към пострадалия и неговите близки. Та, за това те запитах, чувстваш ли се застрашен от нещо, което да си струва носенето на оръжие? Мисля си, че е по-вероятно човек да пострада от поведението на неквалифициран водач на МПС, отколкото от нападение на някой, срещу когото да може да използва законосъобразно законното си КНО.
С горното не искам да създавам впечатление, че съм против притежаването на оръжие. Самият аз имам няколко. Носил съм около 15 години почти непрекъснато. В момента смятам, че най-удачно е човек, който има право и съответното желание, да придобие КНО за ловни цели. На първо място, възможните обструкции от страна на разните му там началници в МВР-то са изключени и второ, придобиването на боеприпаси е лишено от формалности, при подновяване на разрешителното не е нужно да доказваш, че си ходил да се обучаваш, което е досадна формалност.
Иначе, личното ми мнение е, че разрешително за придобиване и съхранение трябва да се издава без особени формалности. По-сложно трябва да е издаването на разрешително за носете. Според мен, този, който иска, когато отговаря на съответните изисквания - възраст, изкаран курс за безопасно боравене, съдимост, психическа годност, следва да може да придобие оръжие и да си го държи в къщи. Ако иска да стреля, да си го прибере в калъф, кефар или каквото има, и да си го занесе до стрелбището. Съхранявайки го в къщи, може да го използва за защита на дома, но да няма право да го носи по улиците.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 22:06       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
Ritter написа:
В момента, в който поискате да ви бъде предоставено копие от протокола за прием на граждани, осъществяван от директора на ОДМВР шансовете ви за получаване на разрешение стремително отиват към нулата.

Те и без това са почти нулеви, след като вече имам отказ при който началникът на РПУ -то ми каза, че няма значение каквине основанието, няма да разпише, и заплахата за убийство за него не е сериозна причина, И това при условие че делото за заплаха е вече в съда. А неговият началник ми каза, че пренебрегват закона, защото така им е разпоредено. Аз нямам какво да губя в това отношение, така че вече ми е все тая кой полицай, на какъв пост как ще реагира.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2024, 22:19       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
zgeorgiev81 написа:
Зададох ти въпрос, на който ти така и не отговори, а те попитах непредубедено и добронамерено!

Въпросът не беше отправен към мен, а към автора на темата. Съгласен съм с нещата които казваш, но смятам че човек трябва да има възможност, а сам да си направи избора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2024, 00:29       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Shivers написа:
Аз нямам какво да губя в това отношение, така че вече ми е все тая кой полицай, на какъв пост как ще реагира.

Ваша работа, ваша воля.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2024, 01:29       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Viceroy написа:
Не съм запознат в подробности, беше преди около 6 години(преди около година си поднови разрешителното). Какво точно и как се е случило, кой му е разрешил, като го видя ще го питам. То ясно, че пак от началника на РУ ще да е разрешението, но помня, че беше обжалвал решението и след това му издадоха разрешение. Сега какво точно се е случило- не зная, но след обжалването, по някакъв начин се сдоби с разрешително. Да не Ви подведа с информация, но тогава бегло така ми обясни нещата.
Включването ми беше абсолютно добронамерено и продиктувано единствено от бивш професионален интерес. Ще съм много благодарен за някакъв линк към това решение или друга форма на неговото материализиране, от която мога да се запозная с текста му. Правната същност на издаването на разрешително за самоотбрана от една страна и тези за лов, спорт и колекциониране от друга страна, е различна. От там са различни и правните последици от обжалването на отказите, респ. правомощията на съда.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2024, 06:20       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1296
Viceroy написа:
За мотиви- колкото повече пишеш фермани, по- лошо. Шансът да те вземат за хахо е по- голям. Аз писах за мотиви- “КНО ми е необходимо за лична самоотбрана и опазване на здравето ми”. Толкова, когато те извикат на беседа, просто провеждате нормален разговор с целта да им покажеш, че си последния човек, който ще им създаде проблеми, че доста си имат като цяло. Споделяли са ми за хора, които са ходили с какви ли не мотиви- от сорта на “Ми като се напия да си думкам на двора”, “Друг пък препасан с палки и боксове, но искал и КНО, щото патрулирал вечерно време и се грижел за опазването на реда” и още куп небивалици, които просто няма какво да коментираме.


Преди година в софийското седмо написах като мотив, без да ми пука особено /оръжие отдавна имам по волята на Аллаха, а не на някой милиционер/, че притежаването на оръжие е въпрос на национална сигурност и всеки гражданин трябва да притежава такова, а на светият синод да се дадат и минохвъргачки.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2024, 09:30       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2011, 17:19
Мнения: 87
Местоположение: Габрово
zgeorgiev81 написа:
при подновяване на разрешителното не е нужно да доказваш, че си ходил да се обучаваш, което е досадна формалност.
От 13.02.2024 г. е нужно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2024, 20:09       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Shivers написа:
Те и без това са почти нулеви, след като вече имам отказ при който началникът на РПУ -то ми каза, че няма значение каквине основанието, няма да разпише, и заплахата за убийство за него не е сериозна причина, И това при условие че делото за заплаха е вече в съда. А неговият началник ми каза, че пренебрегват закона, защото така им е разпоредено. Аз нямам какво да губя в това отношение, така че вече ми е все тая кой полицай, на какъв пост как ще реагира.

Ако искаш, погледни на нещата откъм позитивната им страна: Щом не си в състояние това препятствие да преодолееш, после ако/ като те захапе съдебната ни система - хептен ще го закъсаш. Особено ако и там тръгнеш да търсиш справедливост, пречупена през призмата на субективното ти схващане за правилност и адекватност.

В последно време, все повече народ започна да изпуска контрола над първичните си реакции/ да пали от четвърт, както Христо Шопов завчера.

И преди пак да се позовеш на служебната ми карта, ако и аз по какъвто и да било начин изляза от нормите на обществените порядки - моите играчки едно че също ще ги приберат на секундата, ами като бонус гарантирано ще имам среща по служба и с военен прокурор.


п.п. Скромно лично мнение, с което не ангажирам никого с нищо.

КНО в градска среда не нося от около 15 години.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2024, 10:26       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Дек 2019, 12:23
Мнения: 8
В смисъла на казаното по-горе смятам, че най-мощното оръжие, което човек може, а и трябва да притежава, е трезвата мисъл и адекватния контол на случващото се покрай него. Запасаният на кръста пистолет дава измамно усещане за сигурност и превъзходство. Истината е, че може да донесе повече главоболия отколкото ползи. За решаване на конфлтни ситуации всеки си има мобилен телефон в джоба - кеф ти камера, кеф ти обаждане на спешен телефон. В краен случай, ако толкова много се налага на обикновения гражданин да се защити, има достатъчно несмъртоносни средства на пазара! Нека оръжието бъде средство за забавление на стрелбището и по ловните полета!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2024, 10:34       Заглавие:  Re: Разрешение за КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 00:36
Мнения: 8
Така е но в моя случай ако превозвате пари вечер и случайно двама души ви нападнат с някоя брадвичка и иска да ме ограби едва ли ще мога с нещо да противодействам единствено ако съм въоражен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristoG, Majestic-12 [Bot] и 147 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer