logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 07:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2024, 16:55       Заглавие:  Проблем при закупуване на боеприпаси 5,56NATO и .223Rem
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Мар 2024, 11:05
Мнения: 1
Здравейте,
Предстои ми покупка на Ruger AR 556 MPR 5.56 NATO 16"
Въпросът ми е; каква е опцията за покупка и на боеприпас 223rem
или няма такава възможност?
Благодаря предварително
Поздрави,


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2024, 17:01       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Paganlord написа:
Здравейте,
Предстои ми покупка на Ruger AR 556 MPR 5.56 NATO 16"
Въпросът ми е; каква е опцията за покупка и на боеприпас 223rem
или няма такава възможност?
Благодаря предварително
Поздрави,


Последният път, когато проверих (преди около месец) в магазина на ВИП-Пл имаше около 17 вида патрони в калибър 223rem. За разлика от 7.62Х39.

Преди войната на кремъл срещу Украйна имаше близо 40-50 вида патрони 223rem.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2024, 20:37       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1498
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Paganlord написа:
Здравейте,
Предстои ми покупка на Ruger AR 556 MPR 5.56 NATO 16"
Въпросът ми е; каква е опцията за покупка и на боеприпас 223rem
или няма такава възможност?
Благодаря предварително
Поздрави,


Здравей, ако знаеш реда за закупуване на цевта и вече ти предстои,би трябвало да знаеш реда и за бУмбоните... та точно какъв ти е случаят ? :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2024, 21:34       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 208
Местоположение: Варна
Да не би да става дума, че карабината ще се води в 5.56 на разрешителното, а не в .223? Ако е така и мен ме вълнува, щото моята я писаха .223, макар че е Wylde, ама отпосле се сетих, че можех да искам да я пишат и в двата калибъра. За момента не съм пробвал да купувам 5.56, ще стане ли?

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2024, 05:18       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Sheriff написа:
...ще стане ли?
На ресивъра ти не трябва ли да пише или точният калибър или нещо като "multi" ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2024, 08:46       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Не става дума за това. Шерифът е напипал проблема - и той отново е в КОС, закона и “тълкуването” на закона. Ако на разрешителното пише 5,56 в оръжейния магазин може да откажат да му продадат .223…

На мен са ми отказвали да ми продадат .38Special, защото на разрешителното пише .357Mag. Де юре са прави - това е различен калибър.

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2024, 15:40       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Павлин Андреев написа:
това е различен калибър.



Не е - калибърът отразява диаметъра на цевта/куршума. Но ако са толкова бюрократизирани/безмозъчни може да искат количество барут, скорост, капса, материал на гилзата и др. В тяхна "подкрепа" те сега само изискват формата на куршума.

Аз не знам кой е по ефективен в борбата за пазара - технологията или бюрокрацията. Във всички случаи на бюрокрацията и е по-лесно.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2024, 18:34       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Yank, технически си прав, но това е защото си инженер и разбираш от оръжия. Милиционерът не разсъждава така. Сега ще ти разкажа един виц, за да придобиеш представа:


Пътува бензиновоз, а зад него се влачи метална верига. Спира го катаджия:
- Защо така с верига? - пита шофьора той.
- За да отива електричеството в земята.
- Това е ясно. А веригата за какво е?
- Хмм. Ами, ако удари мълния, всичко отива в земята.
- А бе, това ми е ясно, а веригата за какво ти е?
Мъжът не издържа, спира преминаваща кола и моли шофьора:
- Слушай, приятел, обясни му, за какво ми е веригата.
Шофьорът на колата излиза:
- Разбирате ли, за да не се взриви бензинът, за да не възникне искра.
- А-а-а разбрах.
Бензиновозът щастливо си заминава. А катаджията се обръща към шофьора на колата:
- Такааа, ти защо си без верига?


Та, общо взето - различни ли са числата на кутията, различни са и калибрите, значи не може… :stres:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2024, 21:45       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 29 Ное 2017, 21:10
Мнения: 390
Проблемът е резултат от мърльовщина на съответният КОС. Имам Ар -15 на Рюгер и в моето разрешително пише и двата калибъра .223 и 5.56мм. Когато отидох да я регистрирам се притеснявах за този момент, но всичко мина коректно. Момчетата в КОС ми обясниха, че имат достъп до националната база данни където оръжието от този модел и марка е посочено именно с двата калибъра и не е проблем да се впишат и двата в разрешителното. Когато ги попитах от къде имат информацията в националната база на КОС се ухилиха и ми обясниха, че я имат от вносителят, който внася оръжието. То си е напълно логично - нали разрешението за внос го дава пак същата служба. Предполагам, че там фигурират даже и номерата на внесените оръжия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2024, 23:58       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Yank написа:
Не е - калибърът отразява диаметъра на цевта/куршума.

Плюс дименсиите/ размерите на боеприпаса! Примерно, 10 Auto и 40 S&W са с един и същи диаметър, но първият е с 25 мм дължина на гилзата, а вторият е с 22 мм гилза - което съответно ги прави и различни калибри.

Чисто технически, .357 Magnum и .38 Special идват различни калибри поради факта, че гилзата на "магнума" е с 1/8 инча по-дълга от тази на "спешъла". Че магнумската гилза държи на двойно по-голямо максимално налягане в случая не го коментираме, а гледаме и сравняваме размери/ дименсии.

При пушките/ карабините е по-различно. Дименсиите/ размерите на 5.56 NATO и .223 Rem са идентични. Като в случая иде реч за разлика в ПАТРОННИКА - 0,125 инча по-дълъг "LEADE" (разстоянието между "устата" на гилзата и нарезите на цевта).

.223 Wylde не е калибър, а също е CHAMBER DESIGNATION. Малко по-тесни дименсии от патронника на 5,56 NATO, което прави пушката по-точна. Да, това си има и слабите страни (чисто теоритично) - ако се натрупа мръсотия, тя по-бързо да почне да компрометира надежността на пушката в сравнение с по-широкия 5,56 патронник.

9х19 и същата "деветка" +P не ги прави различни калибри, защото втората е с по-голямо налягане. Съответно, на 5.56 NATO и .223 Rem не би трябвало да се гледа като на различни калибри, при положение че дименсиите/ размерите на боеприпасите са идентични.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2024, 04:31       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
0,125 инча по-дълъг "LEADE"
Много добро обяснение бат Геле, еваларка че ги пишеш тея неща. :tu:
М4 Carbine Forum написа:
...A SAAMI spec .223 Remington chamber will have a shorter leade with a sharper angle to the leade and a shorter amount of effective freebore than a 5.56mm NATO chamber. The freebore itself will also be narrower in the .223 Remington chamber...With all other things being equal, the 5.56mm NATO chamber with its longer and shallower angled leade and longer amount of effective freebore will produce less chamber pressure than a .223 Remington chamber, when firing .223 Remington SAAMI Spec ammunition.
Because of this, 5.56mm NATO amunition can be loaded to a pressure that would be considered excessive in a .223 Remington chamber, yet acceptable in a 5.56mm NATO chamber.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2024, 06:45       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Плюс дименсиите/ размерите на боеприпаса! Примерно, 10 Auto и 40 S&W са с един и същи диаметър, но първият е с 25 мм дължина на гилзата, а вторият е с 22 мм гилза - което съответно ги прави и различни калибри.


Размера на цевта определя калибъра не патронника. Във всеки магазин дето продават куршуми ще видиш куршумите подредени по калибри готови да влезат в стандартни гилзи (SAAMI Standards) или в хиляди други производни гилзи, които се наричат Wildcat cartridges - Dasher, Shehane to name a few. Да не говорим за безкрайните производни на 6 mm BR and .284.

Но ако ти харесва да класифицираш патроните дето се продават по имента дето производителя им е дал by all means it is OK. Всички дето имат власт да контролират оръжията (не само тях - демек властолюбците) си умират да направят нещата сложни и неприятни. Това помага на бюрокрацията и оправдава грешните им заплати.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2024, 10:20       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Yank написа:
Размера на цевта определя калибъра не патронника.

Но ако ти харесва да класифицираш патроните дето се продават по имента дето производителя им е дал by all means it is OK.

Не е съм съгласен. Вземи за пример .357 SiG - там диаметърът на цевта ти е 9 мм, а на патронника 10 мм. И двата боеприпаса може да ползват 124 грейнови куршуми, като разликата при .357 SiG идва именно от по-дългата гилза със специфична бутилковидна форма. Като гръмнеш 9х19 боеприпас от .357 SiG цев (лично съм правил тестове, споделял съм тук и снимки) - гилзата се раздува по "зиговия" патронник и част от нея става 10 мм.

Второ, аз единствено коментирам какво разбирам под КАЛИБЪР. Понеже стана въпрос за .357 Magnum и .38 Special, при положение че "магнумската" гилза е с 1/8 инча по-дълга от тази на "спешъла" - чисто теоретично, въпреки че е splitting hairs, същите може да се класифицират като два различни калибъра.

При карабините обаче е друго - 5,56 NATO и .223 Rem са с едни и същи външни размери на гилзата. Прецизирам външни, понеже военното аммо е с по-дебели стени на гилзата, но това няма отношение към калибъра на боеприпаса. Разликата между 5,56 NATO и .223 Rem като цяло е само в НАЛЯГАНЕТО на боеприпаса.

А това, което пише на пушката, е CHAMBER DESIGNATION - или спецификация на патронника. Ха покажи ми боеприпас в калибър .223 Wylde! :-) Щото ако държим да сме максимално екзактни по казуса на Шерифа, щом на пушката му пиша .223 Wylde - той би трябвало да ползва боеприпаси именно в този калибър.

Откъдето именно иде и сбъркаността в цялата тази логическа постройка, която се коментира тук. От зор заман, може да стреляш 5,56 NATO и от .223 патронник, просто ще си скапеш по-бързо пушката. Никакви проблеми .223 Rem да се стреля от пушка с .5,56 патронник, единствено тази комбинация може би не би била оптимален вариант за спортен топ пърформанс. По-тесният .223 патроник, според американците - прави пушката по-точна.

.223 Wylde пък комбинира най-доброто от двете концепции при патронниците - по-голям потенциал за точност, като в същото време не компрометира функционалността на полуавтоматичната пушка при използването на най-различни боеприпаси. Но не различни КАЛИБРИ.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2024, 11:25       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Цитат:
По-тесният .223 патроник, според американците - прави пушката по-точна.

Малко уточнение - патронника на 5.56 е малко по-дълъг, не по-широк. Което не променя смисъла - може .223 наистина са дава една идея повече точност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2024, 12:22       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Amazon написа:
Малко уточнение - патронника на 5.56 е малко по-дълъг, не по-широк.

При .223 патронника имаме "tighter seating", което значи, че куршумът ще измине по-малко разстояние преди да се навлезе в нарезите на цевта.

Друго уточнение тук трябва да се направи, а именно относно разликата между "калибър" при ОРЪЖИЯТА и съответно при БОЕПРИПАСИТЕ.

При оръжията, това е диаметърът на цевта, измерен "from land to land". Като тук също си има специфични особености - западняците мерят между два срещуположни нареза, а руснаците между две срещуположни полета. Оттам и диаметърът на 9х18 куршума ти е по-голям от този на 9х19.

За "калибър" при боеприасите вече се вземат под внимане и размерите на ГИЛЗАТА. Примерно, един и същи 9 милиметров 124 грейнов куршум можеш да го сложиш както както в 9х19 гилза, така и в .357 SiG такава. Като именно различната гилза (10 мм в задната си част) прави калибъра на боеприпаса различен.

При 5,56 NATO и .223 Rem иде реч за идентични външни размери на гилзата. И, чисто теоретично, кое ги различава като калибри - налягането само?! Окей, +P 9x19 различен калибър от обикновената "деветка" ли иде?

Хайде, предвид повишеното налягане, което генерира .223 патронника - има рeзон, ако на пушката пише .223, за нея да се продават само .223 Rem боеприпаси. Но за 5,56 или .223 Wylde патронник - 5,56 NATO и .223 Rem са напълно взаимозаменяеми.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 157 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer