logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2024, 22:35       Заглавие:  Съвет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 00:36
Мнения: 8
Здравейте,предстой ми да закупя КНО ценови диапазон до 1300-1400лв моля за съвет


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2024, 23:31       Заглавие:  Re: Съвет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 575
Местоположение: София
CZ P-10 :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2024, 23:34       Заглавие:  Re: Съвет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Да разбираме ли, че сте постигнали "споразумение" с "началника"? :-) Ако да - юнак!
Относно озвучените критерии:
https://guns.bg/bg/pistoleti-2#/prFilte ... geNumber=1
Прецени хубаво какво ще правиш с оръжието и започни подбора от калибъра.
Напр.: https://guns.bg/bg/pistolet-glock-17-kal-9x19-a-007193

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 02:21       Заглавие:  Re: Съвет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
Kikobg1 написа:
Здравейте,предстой ми да закупя КНО ценови диапазон до 1300-1400лв моля за съвет

Колега не се сърди, но въпроса ти е същия като: "Каква кола да си купя?

Има огромно значение какво ще правиш с тази кола/пищов. Някои ходят с рейс на работа и колата им е само за събота и неделя, когато ходят за риба или на излети. Тогава едно субару или паджеро е ок. Но ако всеки ден ще караш из трафика в София или Пловдив тогава един голф ще ти върши по-добра работа.

Същото е и с пищова. Повечето хора не си носят пищовите всеки ден и по-цял ден. И ги боли фара дали пищова им е Глок 17 или Глок 34, защото не го носят нон-стоп. Но ако си леко пълен и да го запашеш тоя Глок 17 по 12 часа на ден в кобур за вътрешно носене. Лятото нямаш друг избор и не трябва да се вижда пищова си е тегава работа носенето на голямо желязо.

Затова, ако ще го носиш по цял ден си вземи нещо удобно като Глок 19 или друг модерен пищов с такъв размер. Дали ще вземеш CZ Р-10C или Валтер PDP с размерите на Глок 19 няма голяма разлика.

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 11:51       Заглавие:  Re: Съвет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1285
G48

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 19:57       Заглавие:  Re: Съвет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 733
Аз бих си купил G19.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 20:46       Заглавие:  Re: Съвет
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2022, 09:55
Мнения: 41
blackfirefly написа:
Аз бих си купил G19.


Подкрепям ! Ако ти е голяма ръката Глок 17.
По въпроса с габаритите на пистолета ще налея масло в огъня като ти задам въпрос на който само ТИ трябва да си отговориш.
Ще стреляш ли с пистолета си (за да стреляш ли го вземаш) или да го носиш ?
Ако е второто си вземи каквато и да е карантия . Глок 43 или 26 или някой Зиг.
Ако ще стреляш си вземи пълноразмерен пистолет !
От близо 20 години ползвам различни модели на Глок от 17-ка нагоре (ежедневно)! В гората ходя с Глок 35 или револвери но те са друга бира .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 21:17       Заглавие:  Re: Съвет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 00:36
Мнения: 8
Ами и за носене и да пострелвам колега


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 21:23       Заглавие:  Re: Съвет
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2022, 09:55
Мнения: 41
Kikobg1 написа:
Ами и за носене и да пострелвам колега


Имам усещането , че оставам неразбран . За носене имаш голям избор....
Успех !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 22:12       Заглавие:  Re: Съвет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Каквото и да избереш няма да има голяма разлика. И така и така са рядкост хората, които успяват от първия път да намерят своето оръжие. Ще си извървиш пътя, докато разбереш какво точно искаш от едно оръжие.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 22:50       Заглавие:  Re: Съвет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Kikobg1 написа:
Ами и за носене и да пострелвам колега

Тук трябва или запетайка или прокурор!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2024, 02:12       Заглавие:  Re: Съвет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
BG56480 написа:
blackfirefly написа:
Аз бих си купил G19.


Подкрепям ! Ако ти е голяма ръката Глок 17.

Ако му е голяма ръката Глок 45. :armed: Имам такъв и ръкохватката му е едно към едно с тази на Глок 17. Но малко по-късата цев на Глок 45 го прави значително по-удобен за носене от Глок 17. Освен това заради по-добрата цев - нарези, корона на дулото и по-тесен патронник Глок 45 стреля по-точно от старите генерации на Глок 19. Не е като да не съм имал доста пищови Глок и със сигурност мога да кажа, че генерация 5 са по-точни заради по-малките допуски в цевта и патронника и заради короната при дулото. :armed:

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2024, 09:16       Заглавие:  Re: Съвет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Съвет за това, какво да си вземеш е доста трудна задача, защото не сме ти "в обувките", както се казва. Отдели време и финансов ресурс, отиди в стрелбище с максимален избор на КНО и постреляй. Друг вариант, но не толкова резултатен, е да отидеш в голям оръжеен магазин с разрешителното напред и да пипнеш всичко, което влиза в ценовата рамка, която си задал. Пак в известна степен ще ти даде яснота как го чувстваш, как хващаш мерната линия, вариации на носене и бързо вадене и пр.
Прави ми впечатление, че малко хора препоръчват револвер. Един компактен револвер 2.125" се носи незабележимо и удобно във всеки един сезон. Малък капацитет на патрони, но впечатляваща мощ в .357 Mag.
Иска си свикване при стрелба, но кое оръжие не иска свикване? Масово препоръчваните страйкъри също нямат нищо общо със пистолетите, ползвани при обучение за придобиване на разрешително.
И е истина това, че от първото КНО няма да си уцелил "твоето" оръжие. От собствен опит го пиша това.
За носене и стреляне Г43Х, Г48, Г19, като последния е с лек компромис заради дебелината на дръжката.
Иначе бюджетен безпроблемен пистолет- всеки Glock , дори и втора употреба на малък километраж.
При револверите цените са малко други и можеш да направиш компромис, от който после ще се ядосваш.
Калибърът също е от значение, заради цената на патроните и честотата, с която ще посещаваш стрелбище. Контролът на оръжието при дефанзивна, интензивна стрелба също е от значение при избора на някаква екзотика като калибър.
Имаш три месеца да мислиш, четеш, стреляш и сравняваш.
Тези три месеца са и още три/ поне/ заплати и можеш да надскочиш бюджета, за да си наистина доволен от избора си.
Успех! И да покажеш после мишените и желязото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2024, 19:58       Заглавие:  Re: Съвет
 
Автоматчик
Автоматчик
Online

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 88
Както казват повечето колеги- ходи гърми по стрелбищата и пробвай различни железа. Тук всеки втори има Глок и ще ти препоръча Глок, разбира се, в което, няма, нищо лошо, много са хубави и влизат в бюджета. Разгледах в базара, има няколко за продан на добри цени, даже са ти към половината от бюджета, та ще остане и за едно Ягне, за Великден.

Първият пистолет, с който съм стрелял, беше Глок, курса, карах на Глок, изпита- на Глок. Хубави пистолети, надеждни, здрави, и не толкова скъпи. Прекрасни модели имат за носене и за стреляне, комбинирани и какво ли нямат общо взето. Абе Глок си е Глок! Ама, не е моето. Толкова да исках да си взема глок и не и не, не можах да се пречупя. Ама хич да не ми харесват полимерни и ръбати пищови и това е. Влюбих се в ЧЗ Шадоу 2, имах пари за трошене, после му взех и къс пълнител + черни чирени. Направих си го по мой вкус. Чат пат си го нося в чантичка, аз нямам нужда да нося оръжие по тялото 24/7 и съм фен на пълноразмерни стоманени пищови с открит чук. Пострелвам си по стрелбищата също, не става за носене тоя пищов. Тоест става, но е тежък и никой не би направил моята "глупост"- да си купи Шадоука за самоотбрана, обаче адски му се кефя, винаги, когато го "пипна" ме пълни, а и както казах, аз оръжие рядко нося. Субективно е! Налагаше ли се да нося оръжие 24/7- щях да взема нещо по- леко и удобно за носене.

Едър човек съм, 190см почти и 105кг, като хвана някое малко глокче ми се губи в ръцете. Понеже шадоуката ми беше първи пистолет, сега страшно се захласвам по Колт Анаконда! "Лошото"
е, че жената само ме подкрепя и ми дава фитили- "щом те радва, защо не". "Не случих" на жена, но това е друга тема. PDT_Armataz_01_22

Иначе, "дали ще те застрелят" с пистолет за 300 или за 3 000лв, весе тая, ама пуст пиниз... Чудно, как още, не са се появили и ТТтаджийте.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2024, 00:55       Заглавие:  Re: Съвет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
Viceroy написа:
сега страшно се захласвам по Колт Анаконда!

И аз така! Още от дете искам такъв револвер. :armed:

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Viceroy и 139 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer