logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 18:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2009, 07:26       Заглавие:  .22LR aдаптор за Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Миналата седмица си купих адаптор за макаров на НИТИ от тук:

К-Var]www.k-var.com/shop/product.php?productid=17061&cat=268&page=1%22]К-Var

www.dunavit.com/


Оня ден дойде по пощата и днес ходих да го изпробвам на стрелбището.
Стреля наистина доста добре, цевичката е хубаво направена и е идеално полирана отвътре, макар, че има малки дефекти по радиуса на всички полета на около 15мм от началото на нарезите. Разочароващото е, че раздува зверски гилзите, особено на стандартноскоростните флоберови патрони, някои от тях даже се пукат. Водачът на пълнителя е пластмасов и ако някоя гилза цъфне повечко, ще го унищожи.
Има ли други сред нас с такива адаптори? Някой друг наблюдавал ли е този проблем? Пистолетът затваря докрай. По едно време съвсем откачих, викам си "сигурно възвратната пружинка е толкава слаба, че гилзата тръгва да се изтисква назад още докато има налягане в цевта", сложих оригиналната макаровска пружина, после даже и подпрях плъзгача отзад - все същото.
Според мен патронника е направен прекалено конусовидно, макар, че рампата е малка. И рюгер Марк I .22LR има рампа, ама не прави раздути гилзи.
Та, хубава работа, ама българска. Ще съм благодарен ако споделите мнения и опит. Има ли смисъл да го сменям, макар, че си държа на тоя заради номера, или да очаквам, че всички са такива.
Високоскоростните патрони се държат по-добре и много по-малко се раздуват, там барута е по-бързо горящ и гилзите са по-корави ама все пак...


Прикачени файлове:
DSC01299-01.jpg [213.17 KiB]
1877 пъти
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2009, 13:33       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2007, 11:41
Мнения: 577
Заготовките за цевите на тези адаптори са чешко производство,от конструктора на адаптора знам че всичките ги раздуват поради малка маса на затвора.Щом си пробвал с друга пружина и си затискал затвора може и да е проблем с патронника,но на снимките си личи че раздуването е извън него.Пробвай с различни патрони.

_________________
вързан поп мирно село


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2009, 15:41       Заглавие:  Re: .22LR aдаптор за Макаров
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Бъчи написа:
Миналата седмица си купих адаптор за макаров на НИТИ
Разочароващото е, че раздува зверски гилзите, особено на стандартноскоростните флоберови патрони, някои от тях даже се пукат. Водачът на пълнителя е пластмасов и ако някоя гилза цъфне повечко, ще го унищожи.
Има ли други сред нас с такива адаптори? Някой друг наблюдавал ли е този проблем? Пистолетът затваря докрай. ...


Moжеш ли да снимаш патронника от ляво и дясно със нераздута гилза, легнала до края ? Изглежда ми като неподдържащ патронник...
Говоря за задната част на insert-a:
Цитат:
The barrel insert, designed to fit inside the pistols original barrel, has a stop flange at its rear end, into which a slot has been cut to accomodate the extractor when the slide is in forward position. The front end of the insert is threaded to accept the lock-nut.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2009, 17:06       Заглавие:  Re: .22LR aдаптор за Макаров
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Бъчи написа:
Миналата седмица си купих адаптор за макаров на НИТИ от тук:

К-Var]www.k-var.com/shop/product.php?productid=17061&cat=268&page=1%22]К-Var

www.dunavit.com/


Оня ден дойде по пощата и днес ходих да го изпробвам на стрелбището.
Стреля наистина доста добре, цевичката е хубаво направена и е идеално полирана отвътре, макар, че има малки дефекти по радиуса на всички полета на около 15мм от началото на нарезите. Разочароващото е, че раздува зверски гилзите, особено на стандартноскоростните флоберови патрони, някои от тях даже се пукат. Водачът на пълнителя е пластмасов и ако някоя гилза цъфне повечко, ще го унищожи.
Има ли други сред нас с такива адаптори? Някой друг наблюдавал ли е този проблем? Пистолетът затваря докрай. По едно време съвсем откачих, викам си "сигурно възвратната пружинка е толкава слаба, че гилзата тръгва да се изтисква назад още докато има налягане в цевта", сложих оригиналната макаровска пружина, после даже и подпрях плъзгача отзад - все същото.
Според мен патронника е направен прекалено конусовидно, макар, че рампата е малка. И рюгер Марк I .22LR има рампа, ама не прави раздути гилзи.
Та, хубава работа, ама българска. Ще съм благодарен ако споделите мнения и опит. Има ли смисъл да го сменям, макар, че си държа на тоя заради номера, или да очаквам, че всички са такива.
Високоскоростните патрони се държат по-добре и много по-малко се раздуват, там барута е по-бързо горящ и гилзите са по-корави ама все пак...

Бъчи, bat goiko от http://www.nalov.com/forum има такъв адаптер, но доколкото знам са му го напасвали допълнително към макарова в НИТИ. Мисля, може да му пишеш на лични. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2009, 20:21       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Първо, честито, Бъчи за новото адаптерче! Готин подарък си си напраил ама яко нашенски... :DD

"Неподдържащ патронник" както казва обаче 38и това е и според мен. Снимай да видим как лежи патрона в цевта. При рампата гилзата би трябвало да е яко открита и там я издува...

Все пак по целият диаметър ако е това раздуване /не личи по снимките/ тогава има голям луфт между затвора и патронника ама това щеше да го усетиш де...

"патронника е направен прекалено конусовидно" тук не знам какво имаш пред вид, но по стреляните гилзи няма нищо конусовидно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2009, 18:56       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2008, 23:02
Мнения: 163
Колкото и странно да ти прозвучи пробвай адаптора с Арсеналски амо и виж резултата...върти ми се нещо в главата ама първо пробвай и тогава ще коментираме...За справка от Казанлък съм и средното си образование съм го завършил там...таааа...От към продукта "Арсенал"знам доста и това което знам едва ли ще ви хареса...пробвай и пиши


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2009, 19:44       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Никъде в Америка не съм виждал арсеналски .22 LR патрони. Пък и като си спомням колко бяха надеждни, дори и съвсем пресните, директно от склада на завода...по-добре без тях, че само ще се излагаме.
Немските SK-Lapua (WOLF Match Extra) също ги раздува, а му идват слабички да презарежда всеки път. Най-добре се държат високоскоростните федерали, те даже и не го цапат и гилзите почти незабележимо се раздуват, явно това ще са му патроните макар, че чух мнения, че адаптора е уж само за подзвукови патрони.
Патрона наглед ляга идеално в патронника, остава нещо затвора да не ги затваря всеки път докрай. Ама следите от иглата са си стабилни...

_________________
"A man who trades freedom for security does not deserve and shall not receive either"
Benjamin Franklin (1706 - 1790)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2009, 20:10       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Бъчи, пробвай CCI Stinger или Minimag. Аз от вторите съм най-доволен. Кадетът има проблем с изхвъргача и тежка пружина та не изхвърля всички гилзи. Но с тези двата модела няма проблеми. Предвид по-мощния заряд предполагам, че и гилзата е по-твърда. Но проба му е майката.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2009, 20:30       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Бъчи написа:
Никъде в Америка не съм виждал арсеналски .22 LR патрони. Пък и като си спомням колко бяха надеждни, дори и съвсем пресните, директно от склада на завода...по-добре без тях, че само ще се излагаме.
Немските SK-Lapua (WOLF Match Extra) също ги раздува, а му идват слабички да презарежда всеки път. Най-добре се държат високоскоростните федерали, те даже и не го цапат и гилзите почти незабележимо се раздуват, явно това ще са му патроните макар, че чух мнения, че адаптора е уж само за подзвукови патрони.
Патрона наглед ляга идеално в патронника, остава нещо затвора да не ги затваря всеки път докрай. Ама следите от иглата са си стабилни...

Бъчи мълчах си умишлено, а причината е, че има едно съмнение, което е свързано с дължината на патроника или самия заден край на патроника. Намери накой оръжен майстор да ти го замери за да видиш за какво става реч.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2009, 01:24       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Сакън, Цоньо. Опазил ме господ от оръжейните майстори тук, както и от автомонтъорите.

Ще го разгледам подробно адаптора, знам как да си измеря "хедспейса". Според мен не цевта, а затворът, дето е завинтен с две болтчета в алуминия на плъзгача има проблем.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2009, 11:29       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2008, 23:02
Мнения: 163
Идеята ми беше дали ще раздува и Арсеналските...вярно че на всеки 50 хвърлям по 8-10бр фалшове ама нали са на 0,07ст и чат пат си вземам...иначе на моя кадет не е имало случай арсеналски да гръмне и да не презареди(по-тежък проектил,заряд ли не знам)ама както каза Босев с вносните имам проблеми и аз...рядко но ги има.
...така...за Арсеналските артикули...щом бъде завършен един продукт се изпраща на тест полигон за проба(задължително) и там бива изпитван с Арсеналски амо...ако е раздул гилза или засича при теста няма да го пуснат на пазара говорим за цялата партида...та идеята ми беше ако успееш да намериш арсн.22-ки да си направиш теста...ще ми е интересен резултата и те моля да споделиш :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2009, 16:51       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Бих пробвал и с арсеналски, ама няма. Ще трябва да ми пратите.
Арсеналски, от завод 10, от 50-те с месингова гилза за мосинка има много и са безупречни във всяко отношение, но тях ги вкарват на друго основание.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2010, 06:23       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Ето и снимки как ляга патрона в патронника. Вижда се и рампата. Точно 2 десети трябва да се изшлайфат от периферията на затвора за да ляга дъното му върху гилзата на патрона така, че да я поддържа и отстрани.
Ще се радвам да получа съвети.


Прикачени файлове:
DSC01310.JPG [96.12 KiB]
1410 пъти
DSC01313.jpg [218.16 KiB]
1404 пъти

_________________
"A man who trades freedom for security does not deserve and shall not receive either"
Benjamin Franklin (1706 - 1790)
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2010, 19:25       Заглавие:  
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Ное 2009, 11:07
Мнения: 61
Местоположение: Някъде из Вечните Ловни Полета...
Какво става Бъчи? Трупаш ли опит и впечатления с тоя адаптор, че един колега се е побъркал на тая тема - много се е зарибил да си взима за Макаровия? Гледам 1 седмица е минала от последния ти пост тук, току виж си направил някой друг "сеанс" :DD

_________________
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Н. Макиавели/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2010, 19:55       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Хм...доста дълбока рампа и там гилзата е яко открита и по стреляните гилзи...се вижда

А защо затвора, Бъчи?

Решението не е ли на струг челно да се свали от задната повърхност на цевта 0,4мм като гледам или по-малко ...трява да се мери с патрон...после с пила да се дооформи изреза за изхвъргача и оформи по-малка рампа и се полира...да не е тази дупка там...
е остава риска да засича зависи под какъв ъгъл подава пълнителчето оставили са това рампище за по-голяма надежност...

Не секи ше се оправи с това ...ама може и да го подкараш...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer