logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 12:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 330 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2012, 09:00       Заглавие:  НЕкои разсъждения относно приложението на гресите в ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок Обама е преизбран.
Като чета темата ме интересува ще има ли оръжейни рестрикции в щатите? Поръчал съм шес вида общо 14кг грес на Браян Енос четох в един форум, че е най-доброто, а и волфрамов водач за глока със специална американска пружина.
Има ли опастност всичко това да го конфискуват на американската митница?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2012, 09:11       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Аз по-скоро бих се притеснявал за пратката СЛЕД като напусне САЩ. :-)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2012, 09:12       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Absolut написа:
Аз по-скоро бих се притеснявал за пратката СЛЕД като напусне САЩ. :-)

И най-вече като пристигне в БГ :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2012, 04:49       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
... Поръчал съм шес вида общо 14кг грес на Браян Енос...
Не се шашкай, сега и след ваще избори и обикновен вазелин ще ти свърши работа...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2012, 12:15       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Временно...минимум още 4 години пък и след това не се знае, така както е тръгнало до тогава процеса ще е ептен необратим...
Да не мислиш, че още дълг, инфлация, безработица, нови такси и лъжи, и скопено управление на социалиста ще вдигнат държавата ? Лежи на тая кълка, след 4 години тея ще гласуват пак за демократ, просто напук...само латиносите са 60 милиона... сега беше момента да не се превърнем в европейски социализъм
А на Обама му трябва един глас във Върховният съд за да ни разкичат и от цевите, така че сметам знаеш - който до сега не се е оправил едва ли има някакъв шанс за в бъдеще...

Чакай сега...това с цевите дето ще ви разкичват сериозно ли е? Малко преекспонираш ...Ама и това ако стане мое да се приберете обратно у нас...и цеви си имаме и десни управляват :tu:

За греста изобщо не се ебавам ползвам темата да не пускам нова и инфото по тази част след изборите там е важно...
доколко разбрах цеви може и да прибират там, но рестрикции по екпорта на разни компоненти няма да има...

а грес която е с различни вискозитетни класове за температури от минус 5градуса...до около 30 градуса, после за 80 градуса...
това мое да го роди само и стрелец и търговец американец...липсва му модел грес за Арктика до -80градуса...но ще я измисли и нея...
така че поръчал съм тези уникати искам да ги имам...че демократите стегнат ли примката няма да мога да го видя това нещо...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 03:47       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Poseidon написа:
Ок Обама е преизбран.
Като чета темата ме интересува ще има ли оръжейни рестрикции в щатите? Поръчал съм шес вида общо 14кг грес на Браян Енос четох в един форум, че е най-доброто, а и волфрамов водач за глока със специална американска пружина.
Има ли опастност всичко това да го конфискуват на американската митница?



Най-добрата грес за слайдове? Ако се съди по това, че прави нишка между пръстите, всяка грес от по $3 за 400г кутия прави такива чудеса.
Съмнявам се да продава по-добри греси от това, което би си купил от Аерошел, които са и единствено одобрените лубриканти за ползване на всичко отговорно, за което се сещам - самолети, артилерийски установки, хеликоптери (дори и руските), медицинско оборудване, та до заключващите механизми на огнеупорните сейфове.

AeroShell Grease 22, се смята за универсална, виж и само температурния диапазон на употреба. А и мирише приятно. Цената и е около $45/3кг кутия.

http://www.shell.com/home/content/aviation/products/lubricants/greases/about/


Последна промяна Бъчи на 11 Ное 2012, 05:52, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 10:35       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Бъчи написа:
Най-добрата грес за слайдове? Ако се съди по това, че прави нишка между пръстите, всяка грес от по $3 за 400г кутия прави такива чудеса.
Съмнявам се да продава по-добри греси от това, което би си купил от Аерошел, които са и единствено одобрените лубриканти за ползване на всичко отговорно, за което се сещам - самолети, артилерийски установки, хеликоптери (дори и руските), медицинско оборудване, та до заключващите механизми на огнеупорните сейфове.

AeroShell Grease 22, се смята за универсална, виж и само температурния диапазон на употреба. А и мирише приятно. Цената и е около $45/3кг кутия.

http://www.shell.com/home/content/aviation/products/lubricants/greases/about/


Стефчо моля те да ми купиш една кутия от 3 кила аерошел 22 за 45 даларес ....
http://cenibg.com/shell-aeroshell-greas ... D0%B8.html

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 10:53       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Бъчи написа:
Poseidon написа:
Ок Обама е преизбран.
Като чета темата ме интересува ще има ли оръжейни рестрикции в щатите? Поръчал съм шес вида общо 14кг грес на Браян Енос четох в един форум, че е най-доброто, а и волфрамов водач за глока със специална американска пружина.
Има ли опастност всичко това да го конфискуват на американската митница?



Най-добрата грес за слайдове? Ако се съди по това, че прави нишка между пръстите, всяка грес от по $3 за 400г кутия прави такива чудеса.
Съмнявам се да продава по-добри греси от това, което би си купил от Аерошел, които са и единствено одобрените лубриканти за ползване на всичко отговорно, за което се сещам - самолети, артилерийски установки, хеликоптери (дори и руските), медицинско оборудване, та до заключващите механизми на огнеупорните сейфове.

AeroShell Grease 22, се смята за универсална, виж и само температурния диапазон на употреба. А и мирише приятно. Цената и е около $45/3кг кутия.

http://www.shell.com/home/content/aviation/products/lubricants/greases/about/


Oooo... Благодаря, Бъчи!!!

Ейй невежеството е страшен бич... фермани изписахме в един руски ловен форум /те чули недочили Браян Енос стрелец е и бъркал греси яката работа...естествено се бъзикам с това и с вноса на 14 кила/ смело мога да кажа, че тази грес дето продава този дис тарикат е пълен шит ако не, то литиевата грес на Верила София е със същите качества и по добри ама не е оцветена в зелено червено и бозаво
Спецификация стандарти не може да се прочете какво е...той стреля значи и готви добре и прави и греси... :angry:

Аеро гресите на Шел това което показа виждам за пръв път такова нещо !?
Такъв продукт у нас няма...поне в пазарната мрежа
Corrosion inhibited and fortified against oxidation, it has excellent anti-wear properties, load-carrying capacity and water resistance, plus a wide useful [b]temperature range of -65°C to +240°C. Recommended for aircraft wheel bearings, engine accessories and airframe lubrication, and for anti-friction bearings operating at high speeds and at high or low temperatures.[/b]

У нас ползвам за главините на колата и за некои оръжия е това на Yacoo http://yacco-bulgaria.com/homologations ... 5-2004.pdf
внасят го пловдивчани официален вносител са и на двигателните им масла. Горната грес на Шел обаче е с фантастични показатели...

за нова тема стана това...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 11:02       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
ti6kata написа:
Бъчи написа:
AeroShell Grease 22, се смята за универсална, виж и само температурния диапазон на употреба. А и мирише приятно. Цената и е около $45/3кг кутия.

http://www.shell.com/home/content/aviation/products/lubricants/greases/about/


Стефчо моля те да ми купиш една кутия от 3 кила аерошел 22 за 45 даларес ....
http://cenibg.com/shell-aeroshell-greas ... D0%B8.html

Малеееее, нашите търгаши никак не лъжат в ценообразуването :evil: :punch: :shock:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 11:19       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Зависи кои, Дред. При бързо сравнение литиевата грес на Яко горе /която покрива N.G.L.I.2 и е синтезирана от фирма на 100г /не е бъркана в кофа от френско светило в стрелбата и затова да е $1000 три грама ама е силно куул/ и Якото струва 330гр 10лв у нас , което прави 30лв за кило което е горе долу колкото и Шел22 - $15 за кило.

Само че двете греси са несрваними като показатели... тоест Шел22 и на двойна цена у нас е екстра.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 11:32       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
а бе като гледам колко грес се хаби една консерва от три кила ще стигне до ...............................2043та

п.п. естествено ,че Енос не бърка сам ..предполагам я поръчва на някой 'лубрикантов' гигант по негови си спецификации

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 11:56       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ti6kata написа:
п.п. естествено ,че Енос не бърка сам ..предполагам я поръчва на някой 'лубрикантов' гигант по негови си спецификации


така да, но е много важно неговата намеса и "спецификации" да са със стойност нула.

Тоест известен стрелец у нас да речем Делян Цветанов. Поръчва 100 кила Шел22.
Разфасова го в кутийки от по 30 грама на цена $5 скромно и надписва кутийките "Д&Ц гън грес" пуска ги на пазара...

В нашите условия обаче ако не е Делян , а е некои истински българин ще купи един варел ПристаК вместо Шел http://www.prista-oil.com/bg/product/prista-k-60.html и ще направи същото...

това е и причината разумните хора да купуват наложили се марки...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 15:23       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Кой я бърка тая грес за мене лично не е важно, не е важно и дали прави нишка м-у пръстите, щото това не имитира нищо от работата на пистолета. Не е важно дали Браян я бърка сам или някой я е разработвал за него по негови спецификации щото аз например се интересувам от резултата а всякаква информация как се стига до него е добре дошла но не е решаваща поне за моя избор. Не е важно и колко струва, защото една кутийка е към $11 от сайта му а аз я използвам за 4-5 пистолета вече 3та ако не и повече година, давал съм на приятели и все още имам повече от половината... Това което е важно лично за мене е че пистолета се държи по съвсем различен начин с нея и че греста седи където съм я сложил и след 4-500 изстрела и много често само забърсвам нагара набързо с един парцал за да не седи така до другата стрелба, при което греста си седи в улеите без проблем. Друго което съм забелязал е, че след повече изстрели, мръсотията и нагара са изхвърлени от триещите се повърхности а греста седи относително чиста, макар и да е съвсем тънък слой, така че за мене тая грес си заслужава парите без да има някакво значение че повечето пищови могат и без каквито и да е специални греси.
Ако някой не иска да я купува щото го дразни "тарикатлъка" на Енос това е по-скоро въпрос за психолог от колкото за спортен ентусиаст, в края на краищата всеки решава сам за себе си но човек да ми доказва колко смешно е на теория ( щото никога явно не я е пробвал ) че Енос продавал лайна и то за огромната сума от $11 е патология, не е показване на някакви знания, много ясно, че не я бърка сам и е разработвана от някой дето е в час, Енос не е кой да е, хора с репутация като него обикновенно си държат на името, макар такава концепция да е трудно смилаема за некой дупничани, фактор за голяма част от мненията на Посейдон например... но поне се четат лежерно, човек отива да чете другаде с по-добро настроение... В края на краищата Слайд Глайд Е наложила се марка, факта, че някой не го знае обаче не променя реториката да се взима отношение по неща които не са виждани и пипани... PDT_Armataz_02


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 17:16       Заглавие:  Re: Gun Ownership Skyrockets, While Violent Crime Drops…Agai
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абе ти в забавачница ли се намираш? Къде пишеш? Това как си го преставяш не ами ти го и наблюдаваш?
Не сериозно ли е всичко това или е закачка? Ако е така то искам вино марка Браян... кашкавал марка Браян и кисело зеле марка Браян...ще литна с тях...
.38 Super написа:
и че греста седи където съм я сложил и след 4-500 изстрела и много често само забърсвам нагара набързо с един парцал за да не седи така до другата стрелба, при което греста си седи в улеите без проблем. Друго което съм забелязал е, че след повече изстрели, мръсотията и нагара са изхвърлени от триещите се повърхности а греста седи относително чиста,


Това ако е верно а не плод на фантазии и самозаблуди то греста марка Браян ще се ползва в самолетните двигателите на Прат енд Уитни и Ролс Ройс Шел ще фалира а 38ия ще се качи на черешата.
ти изобщо имаш ли престава кво е реологично свойство какво е пенетрация /не е това дето си мислиш/ как се изпитват гресите???
Браян седела си греста на Браян след 4000изстрела и не се цапала ами нагара гонила навънка ..

за сериозно изпитание на износоустйчивост трябва огромен настрел стотици хилади изстрели и да се прегледат контактните повърхнини..
работата се променяла като наклепаш пищова с грес...ама много ясно бре...с ква и кал да го наплескаш ще омекне работа и звук, като циклиш...
съвсем отделен въпрос е къде, кога и при кви матряли в ОО се препоръчва пластична смазка /грес/ къде течна къде еди каква си...и съвсем отделен въпрос, че някои стрелци носят полимер пищовите и по служба и за дефенс сухи напълно

Е Шел22 грес за авиационни лагери /дали е износоустойчива, мило? с температурен диапазон -65 до 180градуса с цена 15 долара за кило, ти ми говориш за грес Браян която излиза над 100долара за кило.
патология е верно ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2012, 19:54       Заглавие:  Re: НЕкои разсъждения относно приложението на гресите в ОО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Понеже не се справих да преместя мнението на Бъчи във вече съсществуваща тема, поствам го като цитат:

JD


Бъчи написа:
Aeroshell 22 - temperature range of -65°C to +240°C.
Дълбоко се съмнявам греста с красивите цветове да е въобще грес в истинския смисъл на понятието.

Не е лесно да се направи грес, която да не се сепарира (да не и изтича маслото).

Дори и у реномирани производители не винаги се получава.
Давам пример с греста, която аз ползвам за лагерите на колите и която е също NLGI 2, продава се като Coastal зa около $5 за 454г и не се сепарира, действителният производител е ExxonMobil:

http://www.autozone.com/autozone/accessories/Coastal-1-lb-453-592-g-industrial-moly-extreme-pressure-grease/_/N-25ap?itemIdentifier=561753&_requestid=1210216

Синтетичният високотемпературен вариант на тая грес се сепарира за има-няма една седмица. Оставиш ли дупчица в греста в кутията, след седмица е пълна с масло:

http://www.autozone.com/autozone/accessories/Coastal-1-lb-453-592-g-uniplex-premium-high-temperature-grease/_/N-25ap?itemIdentifier=561720_0_0_

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 330 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ubboto и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer