logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 07:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:27       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абе то ония на сси и до 500м/с се насвиткват пак помеднени оловни .22лр на 32грейна....ама цевъта е по дълга...
ок последно че стана офтоп...по никой начин ли не мое приемливо да се заглуши свръхзвуков изстрел?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:35       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Абе то ония на сси и до 500м/с се насвиткват пак помеднени оловни .22лр на 32грейна....ама цевъта е по дълга...
ок последно че стана офтоп...по никой начин ли не мое приемливо да се заглуши свръхзвуков изстрел?

Ще заглушиш само механиката, "чупенето" на звуковата бариера ще се чуе... На близо няма никакво значение, на близо - 10-20м реално нищо няма да се чуе освен механиката а и за там си има пинизи... PDT_Armataz_01_22 ... говориме за .22 само оловен куршум... за други - зависи дали приказваме за пушки или за пистолети, в някой случаи при пушките няма значение че се чува звука от звуковата бариера, заглушителя има съвсем друга роля... Верно е за другаде...
Има си .22 с по-голяма тежест на проектила, те са си натурално подзвукови и без заглушител са тихи, особено ако гипереш през някоя малка болтова пушка... и в дъжд... :D Колко броненосеца са утекли из квартала така, само крокодилите в гьола отзад знаят... :smoke:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 22:01       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Poseidon написа:
Вижте...автора на темата пита за съвет .22лр кой и ако не алтернатива за до 800лв...
Темата стана на пикня...и не от друго а от детинщини...


Ииииии ... като никой път (за трети път) и аз съм съгласен с Посейдона.

Вземем да си направим пак една тема за общи лакардии и на страница 300 модовете да я затрият :joke:

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 22:10       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
В темата "Продава" има прекрасни пищови в 9х19 и подобни калибри за под 800 лв. В магазините също (2nd hand)

Рюгер SR99 струва 855 лв. нов в магазина
Викинга е 720 лв също нов.
Байкалите са по 320. Макаровите малко по-малко.

Като го влече .22 да влачи. Хубав 22 се каза кой е, но вярно за носене е малко тесла (лично мнение). Каза се и за носене кой е ОК в този калибър.

Вече трябва да си реши сам.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 23:13       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2012, 11:45
Мнения: 97
.38 Super написа:
Той автора го няма никакъв... Иначе и късият .22 става... в 90% от случаите, ако си килър и ако се защитаваш с пистолет дето е правен главно за стреляне... :DD

Какво да каже автора,вие така сте се захапали.Почвам да се разубеждавам за 22 lr от вашите коментари.Попитах за walther pk380 9x17 и ruger sr9 9x19 какво ще кажете?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 23:55       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
Ако не ти се дават повече от 850лв. и искаш пистолет с етикета на него то тогава рюгер SR9 9x19 ми се струва добър избор.Няма смисъл да взимаш пк-то поради простата причина,че 9х17 държи цената на 9х19 и буквално кефа и ефективността в стрелбата са доста по-големи при "парата".Аз ти препоръчвам и да не бързаш с рюгера ами да поизчакаш да видиш някой от форума няма ли да пусне някое глокче или чз 75 за продажба на малко изтрели и изгодна цена и тогава да кълвеш.При все при тия 850лв. лимит ако вдигнеш летвата до 1000лв. ще си вземеш наистина приличен пистолет и то с все още закачен етикет на него. :D
Но добре е да уточниш точно за какво ще ползваш пищака а не да ги избираш на външен вид... :P

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 06:51       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Когато нещо е написано както трябва не мога да си кривя душата и да не се съглася: подкрепям напълно казаното от delux123 горе, по всички точки (без ЧЗ-то). +1

Baro написа:
Попитах за walther pk380 9x17 и ruger sr9 9x19 какво ще кажете?

И ти си прав за това като собственик на SR9 ще си дам мнението, дано да ти помогне.
Според мене ако не искаш да носиш пълноразмерен пистолет би трябвало да се насочиш към SR9c който е компактният модел. С подходящо удължение ръкохватката си става пълноразмерна и пищова се стреля прекрасно.
Информацията ми е предимно за пълноразмерният модел, но тя се отнася със пълна сила и за компактният, разликите са микроскопични.

По въпроса за стрелянето - аз го харесва много поради няколко причини:
1. Ъгъла на ръкохватката е почти идентичен с този на 1911, доста хора го насочват много добре и интуитивно.
2. При стрелба пистолета се държи много прилично - контролира се доста добре въпреки полимерната рама.
Една от причините е според мене, че целият блок е изнесен както при новите Валери малко по-назад, рамата под задната му част образува по-голям бивъртейл от колкото при Глок например и това помага за две неща - първо рамото от дулото до точката на опора в дланта е по-късо от на Глок например и отката няма възможност да повдигне дулото толкова колкото ако този размер е по-голям. Разбира се, аз може и да бъркам.
Второто нещо е - образуваният бивъртейл дава допълнителна опора и при правилен хват пищова седи много стабилно.

По въпроса как се стреля, разбира се моето мнение е субективно, но аз ценя много високо мнението на няколко души които са професионалисти и са го стреляли - Just Shooter от този форум, Пламен от Пловдив и мой добър приятел, офицер от местната ми Полиция, който е сержант във местният СВАТ тим и е завършил м-у другото с абсолютно отличие един от трудните курсове на Бил Роджърс... И тримата дават много добра оценка на пистолета, даже Джейсън купи такъв на жена си да си го държи в къщи като го няма...

Конкретно за габаритите - пистолета при същият капацитет (17 9х19) и при почти идентични външни параметри с Глок 17 е по-плосък, съответно и ръкохватка е по-плоска, много добре се носи в кобур и много добре се насочва заради плоската ръкохватка.

Като изработка не е лош, единствената забележка която аз имам е подбиването на патронника в заключващите ръбове което се появи около мисля 2000 изстрела и престана да подбива повече след 3000.

Спусъка му е в пъти по-добър от Глоков според мене ( субективно) и колкото повече се стреля - толкова по-добър става (или му свикваш).

Няма абсолютно никаква нужда от "подобрения" и ъпгрейди, освен може би мушка или някакви нощни мерници, които според моето скромно мнение са излишни защото са неизползваеми на тъмно, един фенер ще върши по-добра работа, "нощните" мерници са или за служители или за сумрак когато се използват от такива като нас... както и да е, да не отварям нов буркан с червеи... PDT_Armataz_01_22
Забравих - махнал съм му и предпазителя който не разрешава да се произведе изстрел при свален пълнител... Елементарна операциа, само по себе си това свали почти половин кило от спусъка

Механиката е почти 1:1 Глок което осигурява една солидна и по-важното - надеждна платформа за стреляне.

Конкретно за случая ти - ако приоритета ти е да не похарчиш повече пари от споменатите горе, аз бих взел Ругъра без да ми мигне окото... Пак - субективно е, но за мене лично, ако махнеме Тенифера от Глок и ги сравниме, Ругъра е равен като механика но като ергономика е много по-добър. Всичко останало, като ресурс и т.н.т. според моето скромно мнение не би трябвало да те интересува защото едва ли някога ще успееш да утрепеш ресурса и на Ругъра и на Глока...Ругъра е пословично здрав и евтин пистолет дето да му скъсаш дирника от стреляне и да не се притесняваш че ще му стане нещо.

Ако обаче си решил да даваш малко повече пари, Глок е първото нещо за което се сещам най-близо до Ругъра, после може би Валтера и на края ЧЗ-то да ме извинят феновете, за мене ЧЗ си е спортен пищов, аз се интересувам от надеждност а той не ми е в първите редици...
Друго нещо което държа да спомена - ивънредно удобен пистолет, всички контроли са двустранни, чудесен регулируем, бърз мерник и което за мене е много важно - външен предпазител който е много прибран. Ако не ти харесва просто забравяш за него, ако обаче си свикнал с К1 и 1911, платформата ти разрешва абсолютно безболезнено прехвърляне, няма нужда да изграждаш никакви нови навици, поне за мене това е важно...

Сега, след толкова четене ако не те е заболяла главата бих ти предложил да отидеш в другият форм ( Гънмена няма да ми се сърди предполагам) и да почетеш подробно за всичко което може да те интересува за SR9, факти, не исмукани от пръстите глупости за заварявани цеви и подобни смехории, истината за рекола им, подробност за маркировите, сравнение м-у новите и старите модели и единственият ъпгрейд който аз съм му правил.
Ето темата: http://www.weaponsforum-bg.com/viewtopi ... 3220#p3220

За мене пистолета има нужда единствено от стреляне, положението при него е почти същото като при Глок - първо си играеш да го разпилваш, после откриваш, че не е имало никакъв смисъл, с някой съвсем малки изключения... Пак да кажа - това ми беше казано от Лонгбоу, много беше прав, разбира се.

Дано не съм те отегчил с толкова писане, дано да съм помогнал.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 09:29       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
NP написа:
Хубав 22 се каза кой е, но вярно за носене е малко тесла (лично мнение). Каза се и за носене кой е ОК в този калибър.


Този хубавият не създава никакви проблеми, когато се носи в подходяща чанта за оръжие.
Сигурно ще бъда категорично опроверган, но според мен пищовите .22 са си много подходящи за ежедневно носене. Хайде да си кажем откровено, на колко от нас ни се е налагало да прибягваме до оръжието си с цел самозащита. От тук нататък разсъжденията за най-подходящия за тази цел калибър, пак според мен, имат чисто теоритичен характер. Да не дава Господ, но в реална ситуация десетте патрончета на Рюгера, изстреляни бързичко, ще свършат работа. И след това никой не би могъл да твърди, че човек с такъв калибър на кръста е бил с престъпни намерения да убива. А пък като се абстрахираме от тази сфера на прилагане, Рюгерът може да се използва с голям кеф за много други работи, което е голямото му предимство.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 17:59       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
.38 Super написа:
за мене ЧЗ си е спортен пищов


E това е пьлна глупост.Кое му е спортното на ЧЗ82-83,на Тактикьла или на 97?На 75 цата?Може би декокьра на компакта е за спорт? :oops: :DD Не трябва да се говори на изуст,само по гледането на патлака по витрините на магазините PDT_Armataz_01_30 Трябва си и личен контакт с орьжието пьрво и тогава да се клепа на клавиетурата.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 18:24       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
cz 85 написа:
.38 Super написа:
за мене ЧЗ си е спортен пищов


E това е пьлна глупост.Кое му е спортното на ЧЗ82-83,на Тактикьла или на 97?На 75 цата?Може би декокьра на компакта е за спорт? :oops: :DD Не трябва да се говори на изуст,само по гледането на патлака по витрините на магазините PDT_Armataz_01_30 Трябва си и личен контакт с орьжието пьрво и тогава да се клепа на клавиетурата.

Eее... най-после и ти да имаш възможност да кажеш кое е пълна глупост и кое - не.... В сравнение със други пистолети които се използват служебно, ЧЗ тата не са толкова надеждни, това е което имам предвид, лично мнение е както подчертах и не ангажирам никой с него нито пък го налагам на някой, така че не подскачай толкова.
Ако имаш нещо против казаното не ми разправяй кой клепа пЪрво по клавиАтурата а оди си метни Шадола във залива и после го закарай до стрелбището и ми разкажи колко си стрелял с него, чакам те вече почти година да го свършиш, Глок и Зиг го минават тоя тест без проблеми, до сега не съм видял никой да го свърши с ЧЗ, така че не приказвам на изуст а от позицията на човек който го е вършил

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 19:12       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Пак се изметна като коза подгонена от прьч на байр :DD Това с топенето си беше резил за теб,стига го повтаря.Дадох ти да избереш всичко-време,условия и т.н. Това пьрво.Второ говорихме за Чезе, а какво Чезе ще топя си е моя работа.Имам 11 в касата така ,че няма да топя Шадол ,а мога да започна от 52,да мина през 70 ,та 82 и т.н. Ако пожелая и по назад вьв времето мога да се вьрна.Ама стига вече се излага с това топене.Казах ти и преди,даде задна като пернишки голф 2. За тебе може и да е спортен пистолет, ама нали имаш подрька твойте полицай и твойте сватовджий, питай ги тях поне .Белкем някой нещо знае по вьпроса :DD :smoke:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 19:38       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Абе Витански,

Що дрънкаш такива глупости,да не се е пресякло козето мляко и да те удря лошо на втория етаж....?

Имам Шадоу...прекрасен е...за състезания.....
Пред очите ми се счупиха много чисто нови чз-та ,служебна поръчка за силово министерство.

За всеки ден и по "активна" употреба има други пищови...

Някои ползват Глок

:-)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 19:53       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Така е брат,някой ползват найлоновия Глок.Но това са просто потребители , а не ценители :wink: :D От мен да научиш нещо за Чезаците :tu: : Няма значение за коя служба са, при нас партидите започват от 3 качество и отиват надолу :td: Ако искаш свястно ЧЗ, трябва да го тьрсиш на друго място.В американско качеството е 1 класа.На чисто нов шадол му пускам пьрви 1000 броя с ПФ 155 по незнание и нямане на скоростомер тогава и сега след около 10 000 други патроня ,нито задрьжка е мрьднала нито нищо.Стрелял сьм с ЧЗ в немско-0 проблеми пак.Джьст шутьра знае повече от мен за партидите по нашите географски дьлжини и ширини-питай го него.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 19:54       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
cz 85 написа:
Пак се изметна като коза подгонена от прьч на байр :DD Това с топенето си беше резил за теб,стига го повтаря.Дадох ти да избереш всичко-време,условия и т.н. Това пьрво.Второ говорихме за Чезе, а какво Чезе ще топя си е моя работа.Имам 11 в касата така ,че няма да топя Шадол ,а мога да започна от 52,да мина през 70 ,та 82 и т.н. Ако пожелая и по назад вьв времето мога да се вьрна.Ама стига вече се излага с това топене.Казах ти и преди,даде задна като пернишки голф 2. За тебе може и да е спортен пистолет, ама нали имаш подрька твойте полицай и твойте сватовджий, питай ги тях поне .Белкем някой нещо знае по вьпроса :DD :smoke:

Витане, съвсем си неадекватен приятелю, нищо не си ми давал, нищо не съм взимал, резила си е за тебе защото не разбираш, че от тебе се иска единствено да повториш това което аз вече съм правил за да си докажеш позицията, недей да се излагаш повече да приказваш глупости...Според мене не разбираш за какво приказваме... Нищо няма да топиш, защото и 20 да имаш в касата, Шадола ще се спече като го напълниш с пясък, това е истината, хубав но прецизен пищов е но не е надежден и с лабави луфтове като други служебни оръжия, айде малко по-сериозно.
Мойте полицаи и мойте приятели дето това им е работата се смеят с глас като им кажа как боготвориш това ЧЗ, а не вкарвай тъничко кой-какво разбира защото ако на тебе ти беше ясно нещо от тая част, не от стрелянето, никога нямаше да си отвориш устата да приказваш... ЧЗто си е хубав пищов, никой не го отрича, като няма друго по-добро и ЧЗ-то става, но да фантазираш, че е нещо повече от това за което ти го използваш е наивно и смешно, извинявай. Освен това никой не говори за ЧЗ тука, аз си дадох мнението както обясних - без да ангажирам никой с него, не се чувствай засегнат на ЧЗ, може да си го харесваш ама за това за което се говори тука се набиваш в съвсем друг разговор, никой не го интересува нито твоето мнение за ЧЗ-то нито моето, ако искаш да ми опонираш, земио си пусни тема колко е велико ЧЗ-то и го сравнявай с други пищови така както аз сравнявам например Глок и Зиг, не на книга а във водата и пясъка, все ще намериш нещо подходящо от касата дето си ги подредил 11, ще е интересно да се прочете нещо друго от тебе не само кой говорел глупости...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 20:07       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
.38 Super написа:
като няма друго по-добро и ЧЗ-то става


Те това кажи и точка на спора.Рече и отсече дето се казва.Професионално и с тежест.Мьдро заключние взето след тежьк размисьл :( Прьв ти се вьрна на песока така,че ти е време да се поспреш с това.Не го споменавай повече,не за друго ,резил си ти е и то голям.Язьк само ,че ходи да си мокриш чорапите вьв водата и да се правиш на морски тюлен :DD .Като нямаш гащи за басове,седи си пред телевизора и си пусни Рамбо 1 крьв :armed:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Suhoi27, user- и 49 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer