logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 20:36       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ей,

Стига с тази ЧеЗомания....
Няма нужда да питам никой,чз-тата сдадоха багажа пред очите ми.....сещай се..

Кое му е тежкото да си признаеш,че ЧЗ издиша по много от показателите за "работен" пищов

Избягахме от темата :-)


Judge...Be Mercyfull..please.... :wink:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 21:06       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Така е ,стига сме спамили.Темата е за друго.Но все пак не си прав ,че е само за уикендо :DD Ок,язе спирам.Сам се банвам.Само оня морски тюлен да не се напьне пак отнякьде....

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 22:51       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2012, 11:45
Мнения: 97
.38 Super написа:
Когато нещо е написано както трябва не мога да си кривя душата и да не се съглася: подкрепям напълно казаното от delux123 горе, по всички точки (без ЧЗ-то). +1

Baro написа:
Попитах за walther pk380 9x17 и ruger sr9 9x19 какво ще кажете?

И ти си прав за това като собственик на SR9 ще си дам мнението, дано да ти помогне.
Според мене ако не искаш да носиш пълноразмерен пистолет би трябвало да се насочиш към SR9c който е компактният модел. С подходящо удължение ръкохватката си става пълноразмерна и пищова се стреля прекрасно.
Информацията ми е предимно за пълноразмерният модел, но тя се отнася със пълна сила и за компактният, разликите са микроскопични.

По въпроса за стрелянето - аз го харесва много поради няколко причини:
1. Ъгъла на ръкохватката е почти идентичен с този на 1911, доста хора го насочват много добре и интуитивно.
2. При стрелба пистолета се държи много прилично - контролира се доста добре въпреки полимерната рама.
Една от причините е според мене, че целият блок е изнесен както при новите Валери малко по-назад, рамата под задната му част образува по-голям бивъртейл от колкото при Глок например и това помага за две неща - първо рамото от дулото до точката на опора в дланта е по-късо от на Глок например и отката няма възможност да повдигне дулото толкова колкото ако този размер е по-голям. Разбира се, аз може и да бъркам.
Второто нещо е - образуваният бивъртейл дава допълнителна опора и при правилен хват пищова седи много стабилно.

По въпроса как се стреля, разбира се моето мнение е субективно, но аз ценя много високо мнението на няколко души които са професионалисти и са го стреляли - Just Shooter от този форум, Пламен от Пловдив и мой добър приятел, офицер от местната ми Полиция, който е сержант във местният СВАТ тим и е завършил м-у другото с абсолютно отличие един от трудните курсове на Бил Роджърс... И тримата дават много добра оценка на пистолета, даже Джейсън купи такъв на жена си да си го държи в къщи като го няма...

Конкретно за габаритите - пистолета при същият капацитет (17 9х19) и при почти идентични външни параметри с Глок 17 е по-плосък, съответно и ръкохватка е по-плоска, много добре се носи в кобур и много добре се насочва заради плоската ръкохватка.

Като изработка не е лош, единствената забележка която аз имам е подбиването на патронника в заключващите ръбове което се появи около мисля 2000 изстрела и престана да подбива повече след 3000.

Спусъка му е в пъти по-добър от Глоков според мене ( субективно) и колкото повече се стреля - толкова по-добър става (или му свикваш).

Няма абсолютно никаква нужда от "подобрения" и ъпгрейди, освен може би мушка или някакви нощни мерници, които според моето скромно мнение са излишни защото са неизползваеми на тъмно, един фенер ще върши по-добра работа, "нощните" мерници са или за служители или за сумрак когато се използват от такива като нас... както и да е, да не отварям нов буркан с червеи... PDT_Armataz_01_22
Забравих - махнал съм му и предпазителя който не разрешава да се произведе изстрел при свален пълнител... Елементарна операциа, само по себе си това свали почти половин кило от спусъка

Механиката е почти 1:1 Глок което осигурява една солидна и по-важното - надеждна платформа за стреляне.

Конкретно за случая ти - ако приоритета ти е да не похарчиш повече пари от споменатите горе, аз бих взел Ругъра без да ми мигне окото... Пак - субективно е, но за мене лично, ако махнеме Тенифера от Глок и ги сравниме, Ругъра е равен като механика но като ергономика е много по-добър. Всичко останало, като ресурс и т.н.т. според моето скромно мнение не би трябвало да те интересува защото едва ли някога ще успееш да утрепеш ресурса и на Ругъра и на Глока...Ругъра е пословично здрав и евтин пистолет дето да му скъсаш дирника от стреляне и да не се притесняваш че ще му стане нещо.

Ако обаче си решил да даваш малко повече пари, Глок е първото нещо за което се сещам най-близо до Ругъра, после може би Валтера и на края ЧЗ-то да ме извинят феновете, за мене ЧЗ си е спортен пищов, аз се интересувам от надеждност а той не ми е в първите редици...
Друго нещо което държа да спомена - ивънредно удобен пистолет, всички контроли са двустранни, чудесен регулируем, бърз мерник и което за мене е много важно - външен предпазител който е много прибран. Ако не ти харесва просто забравяш за него, ако обаче си свикнал с К1 и 1911, платформата ти разрешва абсолютно безболезнено прехвърляне, няма нужда да изграждаш никакви нови навици, поне за мене това е важно...

Сега, след толкова четене ако не те е заболяла главата бих ти предложил да отидеш в другият форм ( Гънмена няма да ми се сърди предполагам) и да почетеш подробно за всичко което може да те интересува за SR9, факти, не исмукани от пръстите глупости за заварявани цеви и подобни смехории, истината за рекола им, подробност за маркировите, сравнение м-у новите и старите модели и единственият ъпгрейд който аз съм му правил.
Ето темата: http://www.weaponsforum-bg.com/viewtopi ... 3220#p3220

За мене пистолета има нужда единствено от стреляне, положението при него е почти същото като при Глок - първо си играеш да го разпилваш, после откриваш, че не е имало никакъв смисъл, с някой съвсем малки изключения... Пак да кажа - това ми беше казано от Лонгбоу, много беше прав, разбира се.

Дано не съм те отегчил с толкова писане, дано да съм помогнал.

Много благодаря за информацията.Определено се отказвам от 22-та и това ще е пистолета.Днес ходих до VIP-а и ми хареса.Незнам дали не скачам малко нависоко защото ще ми е първия,но майната му!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2012, 22:59       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Напекло те е слънцето нещо Витанчо, дано да се оправиш... Иначе като решиш да правиш нещо, взимаш който и да е от 11те от касата и пробваш, пък да не се излагаш повече даже не ни разказвай какво е станало, тия дето сме гледали Рамбо ще се сетиме... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2012, 07:31       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Baro написа:
Много благодаря за информацията.Определено се отказвам от 22-та и това ще е пистолета.Днес ходих до VIP-а и ми хареса.Незнам дали не скачам малко нависоко защото ще ми е първия,но майната му!!!

Колега, винаги е хубаво да имаш и друга гледна точка, още по-добре е да пробваш към каквото си се насочил и да го сравниш.
Ако ти отговаря на парите и няма нещо на старо, или не искаш стар пистолет - тогава го взимай, но е добре ако можеш да го постреляш преди да го вземеш...Ако можеш да пуснеш 1-2 пълнителя през него с някой дето да ти покаже хват и стойка, и ако можеш да го сравниш с нещо в същия ценови клас, ще е най-добре...
Пищова не е лош но не е и нещо кой-знае какво, все пак не е от скъпите, прави си сметката, не искам да звуча все едно те навивам да го вземеш... За парите си аз го намирам за идеален, но моето мнение е субективно а и аз не взимам разрешителни за пистолети (поне за сега...) така че си прецени добре..... Аз съм сигурен, че ще го продадеш относително лесно ако решиш един ден, аз познавам двама в БГ които не са умрели да купуват в момента но ако им изпадне такъв употребяван Ругър ще го вземат, какво остава за човек който е в България, сигурен съм, че ако нещо не се сработите ще го махнеш и няма да си вътре с парите...
Не казваш дали си стрелял преди, поне аз съм пропуснал - не е зле ако не си, да започнеш с някой който да ти покаже нещата по правилният начин, щото после лошите навици се отказват като цигарите, нали се сещаш...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2012, 10:35       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2012, 11:45
Мнения: 97
Не съм стрелял скоро,преди време с едно ЧЗ ама не помня какво.Други ден ще ходя до VIP-а да видя дали ще мога да го пробвам.Приятел ме навива да взема sig sauer sp2022 pro вместо ruger.Ама нещо sig-а не ми пасва в ръката.Какво ще кажете?То се е видяло че ще се дават бая пари,но като е да е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2012, 10:43       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре се движиш, колега...от 22 тръгнахме до 9мм зиг и ругер стигнахме...

Ок във випа сравни ги тези два с един Валтер PPQ ако има и го свалят да го пробваш в стрелбището...ето интервю за този пистол цитата на just_shooter:
viewtopic.php?f=1&t=8473&start=30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2012, 10:55       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2012, 11:45
Мнения: 97
Poseidon написа:
Добре се движиш, колега...от 22 тръгнахме до 9мм зиг и ругер стигнахме...

Ок във випа сравни ги тези два с един Валтер PPQ ако има и го свалят да го пробваш в стрелбището...ето интервю за този пистол цитата на just_shooter:
viewtopic.php?f=1&t=8473&start=30

:D :D :D колега викаш харесва ти как съм се насочил.(и аз не знам към какво)ще видя и валтера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2012, 10:57       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами точно така се прави...пита се...после лично се пробва и хоп намираш твоя пищов...
Успех желая!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2012, 11:03       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2012, 11:45
Мнения: 97
Благодаря :tu: :tu: :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2012, 19:23       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
Леле нямаше ме няколко дни и тук е станало мазало.Не спорете това е въпрос на вкус и предпочитания.Който иска може да си носи чз който иска глок а може да има и такъв дето да иска да си носи и дийгъл.Това е все едно да си купиш кола...купиваш си това което те кефи като марка и модел,което ти допада,удобно ти е и ти е по джоба.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! :-)

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2012, 11:40       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2012, 11:45
Мнения: 97
Честита Коледа на всички.Живи и здрави.Весели празници.
:armed: :armed: :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2012, 11:44       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
Весела Коледа на всички!

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2022, 21:03       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Фев 2015, 17:02
Мнения: 3
Изображение

Стара тема и въпроса ми не е за тук, но да не отварям нова.
Кои е производителя на патроните от снимката,че нищо не намирам?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer