logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 14:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 17:54       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок, но да знаеш, а и да открия секретно инфо малко ;) Мосад са ползвали .22lr в берета горе дето я показва чичко 38и.

За 22lr пистолет маргото защо не му подсказа на човека? Само Марго...да сравни с американските неръждаеми разпинялки на Герена има по 3 кила ругери и да види къде е истината сам... :tu:

п.п. марго е различно от марголин и различно от макарена да не се объркаме пак...

ето дасис фантастише руски пистол! не съм го притежавал, но са ми разказвали за него

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 18:14       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
Да сега по темата.Като се спомена Марго мога да се похваля че имам малко опит с такова нещо (2 пълнителя).Впечатленията които ми направи Маргото са че е доста добре балансирано и на практика откат не се усеща.За жалост не мога да кажа същото за Валтер П22 примерно.Не че ми е било проблем да го удържам (все пак е .22LR) но ако направи човек един quick rapid fire с Марго и после с П22-ката определено ще усети разликата в удобството при стрелба а и при попаденията разбира се.Въпреки че П22 е далеч по-модерен пистолет от Марго просто не може да му стъпи на малкия пръст :D

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 18:35       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...да сравни с американските неръждаеми разпинялки на Герена има по 3 кила ругери и да види къде е истината сам... Изображение
Те половината питащи тука го правят не за друго а за да блестят с познания за килъри и неставащи за защита калибри... И аз имам два пълнителя с Марго... изпотрепах всички мишени, падаха като отсечени, особено ако ги делна в черната точка в средата... Страшни са тея пищови, вместо да разхожда човек флоберка да се пази от подивели катерици, може да разхожда пищов, е това им е далаверата, и стрелба по мишени разбира се, те за това са правени всъщност... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 18:53       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок де...каза се, знае се кое е по-ефективно минимум глок26 айде да не съм голословен...може и подобно зигче и чезе айде да не се сърдят феновете PDT_Armataz_01_22 , 9x19 и е евтин и мощен доволно
но като е за .22лр мое револверче да му се препоръча на момчето, като се покачи човек и се огледа на към .38 револвер...

но ето да довършим за руския расов пищов :DD

килърско Марго PDT_Armataz_01_30 от гръцкия шутърски клуб "Сфера гън клъб" ми попадна

http://sferagunclub.blogspot.com/2012/1 ... 56-mm.html

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 20:52       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
Poseidon написа:
Ок де...каза се, знае се кое е по-ефективно минимум глок26 айде да не съм голословен...може и подобно зигче и чезе айде да не се сърдят феновете PDT_Armataz_01_22 , 9x19 и е евтин и мощен доволно
но като е за .22лр мое револверче да му се препоръча на момчето, като се покачи човек и се огледа на към .38 револвер...

но ето да довършим за руския расов пищов :DD

килърско Марго PDT_Armataz_01_30 от гръцкия шутърски клуб "Сфера гън клъб" ми попадна

http://sferagunclub.blogspot.com/2012/1 ... 56-mm.html

Изображение


Колега не знам тоя заглушител колко камерки е но едно е сигурно...че на това Марго от снимката ще се чува само механиката при стрелба :DD :tu:

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 20:55       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
:happy:


Прикачени файлове:
Коментар на файл: Ето го това също е килърско само че в .22short
mark_12.5_a8a4e_18738404.jpg
mark_12.5_a8a4e_18738404.jpg [ 38.22 KiB | Прегледано 9673 пъти ]

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:02       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
delux123 написа:
Колега не знам тоя заглушител колко камерки е но едно е сигурно...че на това Марго от снимката ще се чува само механиката при стрелба :DD :tu:

Айде... още килърски приказки... Горната граница на стандартното зареждане на .22лр е 340м/сек при 4" цев, дали ще се чува само механиката ? Не е много но ще се чуе и нещо друго, да не говориме, че за да имаш пробивност от минимум 12" през бариерен материал няма как да използваш стандартно зареждане.... Обаче катериците ще падат както лошите в руски филм дето "афганеца" отмъщава за брат си... :smoke:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:02       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
delux123 написа:
:happy:

Това с колко камери е и за какво става ? Удълженият пълнител е сигурно щото с един патрон не можеш да свършиш работа, нали ... ? PDT_Armataz_02

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:06       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
.38 Super написа:
delux123 написа:
:happy:

Това с колко камери е и за какво става ? Удълженият пълнител е сигурно щото с един патрон не можеш да свършиш работа, нали ... ? PDT_Armataz_02


Колега като съм ти такъв трън в очите спри да ме цитираш.Не разбирам на какво се дължи простотията ти но наистина е много пошло от твоя страна да се дракаш с мен... :stres:

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:08       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Изображение

2mm Kolibri
3 gr FMJ, 660 ft/s
PF=1.98 PDT_Armataz_01_22

Сравнението е с .45 ACP

А това как ще е ? PDT_Armataz_02


http://en.wikipedia.org/wiki/2_mm_Kolibri

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:11       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
delux123 написа:
Колега като съм ти такъв трън в очите спри да ме цитираш.Не разбирам на какво се дължи простотията ти но наистина е много пошло от твоя страна да се дракаш с мен... :stres:

Никой не се драка с тебе приятелю, просто ми е интересно дали наистина ги мислиш тея дето ги приказваш или се закачаш... ?
Не разбрах тоя последният килърският пищов - какво можеш да ни разкажеш за него - какъв е, с колко камери му е заглушителя ? Наистина съм любопитен, току-виж съм научил нещо ново, снимката поне изглежда интересна... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:13       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
NP написа:
Изображение

2mm Kolibri
3 gr FMJ, 660 ft/s
PF=1.98 PDT_Armataz_01_22

Сравнението е с .45 ACP

А това как ще е ? PDT_Armataz_02


http://en.wikipedia.org/wiki/2_mm_Kolibri

Ха ха ха... това е за комари...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:13       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Aaa 38и дебна за техническата чистота много здраво знаеш...къде го това .22 патронче на 4инча цев хипер звукова скорост да вади?
на тая скорост колко грейна е костилката ? нещо леко требва да е...
не знам наистина не съм проверявал ама ...хм...

Иначе гърците са лаици...наще военни си имат заглушен зиг 2022 дътоп пистол е това ;)
човека мое да се огледа и за такъв зиг в 9x17 aко е мерака за по малък калибър...

п.п. Делуксе...малко знаеш за заглушителите...има доста неща...на теория и принципни положения а и у нас няма как да се тества и развива това забранено е.
38и е в час по тази тема /поне :DD / и не му се връзвай да обясняваш неща дето не знаеш...


Последна промяна Poseidon на 18 Дек 2012, 21:17, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:15       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Дек 2012, 06:33
Мнения: 86
.38 Super написа:
NP написа:
Изображение

2mm Kolibri
3 gr FMJ, 660 ft/s
PF=1.98 PDT_Armataz_01_22

Сравнението е с .45 ACP

А това как ще е ? PDT_Armataz_02


http://en.wikipedia.org/wiki/2_mm_Kolibri

Ха ха ха... това е за комари...


Не знам до колко е вярно но мисля че бях дочул че този микроскопичен куршум често има отровно жило на върха и при попадение върху кожа не въздейства добре на човека.Та вярно ли е това според вас или съм разбрал пълна глупост :D

_________________
Мартин
-------------------
If you want to be my friend put my d*ck in your hand!

It's better to be hated for who you are,than to be loved for who you not!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 21:20       Заглавие:  Re: мнение за ISSC 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Aaa 38и дебна за техническата чистота много здраво знаеш...къде го това .22 патронче на 4инча цев хипер звукова скорост да вади?
на тая скорост колко грейна е костилката ? нещо леко требва да е...
не знам наистина не съм проверявал ама ...хм...

Първото което ми попадна:

http://en.wikipedia.org/wiki/.22_Long_R ... d_Velocity
Цитат:
High Velocity
High-velocity, copper-plated .22 LR roundsThe Long Rifle was originally loaded with black powder. The first smokeless powder loads were intended to match the standard velocity of the original black powder rounds. Smokeless powder is more efficient than black powder, and the cartridge cases could hold more powder. Smokeless powder loads called "high speed" or "high velocity" were offered by the major ammunition makers giving a typical velocity increase of twenty percent (1,200 feet per second (370 m/s) to 1,300 feet per second (400 m/s)) while still using the standard 40-grain (2.6 g) solid or 36-grain (2.3 g) hollow point lead bullet.


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yank и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer