logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2018, 12:15       Заглавие:  Тактическа раница за T-Class
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
Колеги,

На състезанието сега установих, че без адекватна раница, в която да се носи цялото оборудваме (вкл. и оръжието), просто няма да стане.

В момента притежавам 5.11 Rush 72 в момента, но няколко пъти ми се налага да бързам на дъното. Трудно се откриват неща, джобовете не са много добре разположени (вътрешните). Не, че е лоша раницата, но не е много за нашите цели. По-скоро е мислена за полицейски тип нужди.

Това, което си мисля е да пробвам Phantom Sniper Pack на Eberlestock:

http://www.eberlestock.com/store/phantom-sniper-pack

Тук на това видео се виждат много от опциите:


Има и сравнение между тази раница и Gunslinger II на същата фирма:


Много ми хареса възможността раницата да се отваря цялата странично, без да се налага да се бърка до дъното.
Друга уникална опция е да се ползва като опора за стрелба (вижте първото видео).
Последно, опцията да се носи основно и допълнително оръжие е много добра (виж пак първото видео).

Какво мислите по въпроса? Някой притежава ли така раница? Впечатления?

_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2018, 16:53       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
аз също се оглеждам за Т-Раница, в която да си нося или снайпера или шмайзера .. в зависимост от прехода

доколкото знам eberlestock за любимата марка на повечето спец части

С eberlestock си пишем, отдавна
големи фенове са ни за Т-Клас и сами предложиха .. да ни дадат на специални цени техни продукти за наши членове

дайте да изберем модел и да поръчаме няколко броя за тест

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2018, 18:51       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
Да, съгласен да направим обща поръчка след като изберем.

Това, което трябва да помислим е как ще се отрази на колана тази раница.

Паликарски даде вариант за адаптери за текущи раници, но аз по-скоро търся раница, която да се отваря сак, а не отгоре.
Освен това, адаптерите за 5.11 изместрат центъра на тежестта много назад и ще е неодобно за носене. Плюс това монтажа към раницата не ми се струва адекватен.

От друга страна, Фантома, наистина е малко голям, но пък с него, всичко ще може да се вземе и да се нареди.

_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2018, 21:10       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Аз се обзаведох с тази:
http://www.eberlestock.com/store/X31_LoDrag2
Изображение

Малко е по-голяма, отколкото очаквах.. Същевременно не искам да е много голяма, каквито са другите модели, защото голямата раница те кара да я пълниш с ненужни неща :oops:

Има си карбонова пластина за разпределение на тежестта върху гърба и всякакви регулации на презрамките.
Като е празна - е доста удобна. Ще видим като се напълни :armed: :armed: :armed:

Купих я оттук:
https://armyworld.pl/product-eng-11121-Eberlestock-LoDrag-II-Pack-X31-29-Liters-Black-New.html

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2018, 21:12       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
ето и кратко филмче:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2018, 21:14       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Във форума Т-Клас има още една тема за раници, може би трябва да ги обединим... :tu:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 09:39       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
:tu: :tu: :tu:

Аз също, все още се чудя, дали да си взема Phantom-a или LoDrag-a.

Може ли да пробваш дали стои раницата удобно с battle belt-a и въобще как е чувството да си с колан пълен със всякакви паучове и едновременно раницата да е на теб с оръжие?

В допълнение, влиза ли оръжието, както трябва в scabbard-a, защото все се мисля, че с несгъваем приклад, ще е малко зор? :) :)

_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 10:12       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
idhk написа:
Аз също, все още се чудя, дали да си взема Phantom-a или LoDrag-a.

Фантом е много голяма раница, като я напълниш и туриш и пушката в нея, си става бая голям товар за мъкнене. Според мен, за нашите цели - раница повече от 30 литра е неприложима, особено ако ще правим патрул с нея или ще ходим на състезание в чужбина, където ще се местим напред-назад с пушките и цялото оборудване.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 10:16       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
idhk написа:
Може ли да пробваш дали стои раницата удобно с battle belt-a и въобще как е чувството да си с колан пълен със всякакви паучове и едновременно раницата да е на теб с оръжие?

:tu: Този въпрос и мене много ме тормозеше. Специално гледах сумати филмчета затова как го правят хората на състезание, военните и т.н.
Изводът е, че НЕ могат да се комбинират. Или си носиш battle belt-a, а раницата я слагаш без да закопчаваш колана за кръста (или направо го махаш). Или сваляш battle belt-a и го закачаш на раницата, което обаче противоречи на нашия правилник, в който пише че трябва да носиш пистолета постоянно през целия ход на състезанието.
Моят следващ ход е да си взема кобур за бедрото и да пробвам с него, без да се накича целия с battle belt. И без това, сегашният ми кобур за battle belt-а не ми е много удобен и ми пречи. Което, разбира се не означава, че новият ми кобур за бедро ще ми е по-удобен, ама поне ще съм пробвал :-)

Едно е сигурно - закопчаването на колана за кръста на раницата е съществено за отбременяване на тежестта й, която се преразпределя от гръбнака към таза и кръста. Става значително по-комфортно за носене на тежък товар.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


Последна промяна p_markov на 11 Авг 2018, 10:24, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 10:22       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
idhk написа:
В допълнение, влиза ли оръжието, както трябва в scabbard-a, защото все се мисля, че с несгъваем приклад, ще е малко зор?

Оръжието си влиза без проблем, както с цевта нагоре, така и с цевта надолу. Определена част от пушката остава да стърчи над раницата, без да е покрита, което зависи най-вече от дължината на пушката.
Отделно се продава т.нар. butt cover, който покрива именно това, което стърчи и се закопчава към раницата, при което си става едно цяло. Това го има във филмчето за Фантома, което ти си постнал по-горе.
Аз си го поръчах тоя butt cover, чакам го да дойде.

По отношение на сгъваемите приклади, не съм много сигурен, дали като е в сгънато положение, пушката не става прекалено дебела и колко лесно може да се набута в scabbard-a. Може би няма да има проблем, ама трябва да се пробва.
:armed: :armed: :armed:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 10:25       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
p_markov написа:
Или си носиш battle belt-a, а раницата я слагаш без да закопчаваш колана за кръста (или направо го махаш)


Може ли колана на тази раница изцяло да се махне?

А влиза ли оръжието адекватно в раницата?

_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 10:30       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
idhk написа:
Може ли колана на тази раница изцяло да се махне?

Може да се махне изцяло.

idhk написа:
А влиза ли оръжието адекватно в раницата?

Не знам какво точно имаш предвид под "адекватно"..
Пушката си влиза без проблем, отдолу е усилено и има някаква гума за протекция на цевта или на компенсатора.
Отгоре има закопчалки, които да я стабилизат да не се мандахерца наляво-надясно.
Доколкото съм чел, единственият проблем е ако пушката има заглушител. Тогава не може да я носиш с цевта надолу и трябва да я носиш с цевта нагоре. Това е.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 10:36       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
Ясно, супер!!! Мерси за информацията :armed: :armed: :armed:

Май и аз ще си взема тази, още повече, че е доста по-евтина от Phantom Pack-a

_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 10:44       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
idhk написа:
Май и аз ще си взема тази, още повече, че е доста по-евтина от Phantom Pack-a

Ако искаш първо можеш да видиш моята и тогава си вземи решение коя да поръчаш :wink:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Авг 2018, 13:11       Заглавие:  Re: Тактическа раница за T-Class
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
чувал сам от Профита, че бедрения много изморявал и се закачал ужасно особено при лазене и лежане
според тях .. бил по подходящ за полицейски цели, за кратки операции

но пък гледам US Army клипчета .. някой си го ползват
например само в този клип https://www.youtube.com/watch?v=KDdzQbOKw5c

има 3-4 вида кобури и разполагане по тялото


за батъл белта .. на мен много ми помага да ми държи кръста, когато не го нося се скапвам по бързо
мисля, че заразни докери и подобни работници с тежък труд също ползват колани

ако натоваря всичката тежест в раницата .. на мен ми идва тежко
гледам по нета .. балансират пушката отпред, раницата отзад

като че ли, най-доброто решение е индивидуално .. и зависи от физиката, натренираността и .. здравния статус

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer