logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2023, 20:55       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
И ние вчера решихме да открием новата година, като започнахме с нещо непознато.
Мисля, че се води упражнение N6.
Времена - 5.76 и 5.86 - абсолютно студен с едно С на четворката.
Разстоянието е 7 м. от картонената мишена.
Хубаво упражнение, разновидност на ФАСТ-а, но ми се струва по-лесно от него, защото времето е повече (колегата влезе в 6 те секунди вадейки резервния си пълнител от джоба), а и имаш право на грешка, което те освобождава психически.
Попаденията са на втория клип.

https://youtu.be/WyAPJE9VwyQ

https://youtu.be/i6pjJo1D_z0

Другият път смятаме да уважим и друго ваше упражнение.

П.п. В другия раздел има пак Тклас - 3х5 (20, 10 и 5 м.), упражнение.
То отделно ли си е или е претърпяло развитие и се е трансформирало в 3х10.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2023, 08:53       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Браво, добри сте! Пробвайте и другите упражнения за пистолет и щурмова карабина: https://t-class.bg/t-class-clasiffire/

Да, това 3х10 е упражнение №4- "тест за контрол". Редът за стрелба също е важен: 20-10-5.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2023, 16:13       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Класифаерите са лошо нещо :D много лошо и обидно нещо!
показват реалните умения, на стрелеца (понякога това е моментно) и не могат да излужат никой


при състезания нещата са много комплексни и сложни
може човек да има ден, да рискува и да му върже тактиката, или да няма конкуренция и да спечели призово класиране
докато при изолиран дрил, като класифаера е много трудно да се излъже и показва реалното ниво

сега остава да се разработят точно необходимите упражнение/дрилове, които да оценят/проверят уменията
разбира се .. тези които са важни за стрелковия спорт Т-Клас

в случая, ние ще се постараем да направим подходящите и необходими упражнения за целите на спорта Т-Клас
и това според виждането на стрелковата ни школа

всъщност това се отнася само за тези които искат да имат инструмент за да оценят уменията си и .. да се развиват и след време да проверят дали реално имат развитие

ПП: и не забравяйте, че Power Factor при Т-Клас е по-висок и точно за дрилове/класифаери, ще окаже голямо влияние

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2023, 23:22       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Viking Invasion: Viking Tactics Carbine 1.5 Course
https://www.swatmag.com/article/viking- ... -5-course/

интересен курс на Kyle Lamb
тези които се интересуват от стрелба .. знаят кой е

курса му има много общи неща с уменията които тестваме нашите състезатели .. с класифаера на Т-Клас



фукаме се, разбира се :)
но като се сетя колко критики отнесохме точно за тези неща, които виждаме сега в курсовете му :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2023, 18:23       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Въпреки че валеше, ми се стреляше днес, но пък не ми се мокреше много и какво да правя...ми, от под навеса..
Минах през Герена, взех си мишени Т-клас и го стрелях това упражнение.

https://youtu.be/5ZiKaDT8wg0

Включих се във времето с две чарлита на 20-те метра.
Стрелял съм го и друг път това упражнение и съм му хванал тайминга, което ми помага.

Глок 17, Holosun SCS, T-rex sidecar кобур, боеприпаси мое производство - ПФ 130+

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2023, 20:04       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo 77 написа:
Въпреки че валеше, ми се стреляше днес, но пък не ми се мокреше много и какво да правя...ми, от под навеса..
Минах през Герена, взех си мишени Т-клас и го стрелях това упражнение.

https://youtu.be/5ZiKaDT8wg0

Включих се във времето с две чарлита на 20-те метра.
Стрелял съм го и друг път това упражнение и съм му хванал тайминга, което ми помага.

Глок 17, Holosun SCS, T-rex sidecar кобур, боеприпаси мое производство - ПФ 130+


Браво!
това време е точно любимото на Т-Клас стрелците :D особено със снайпери, имаме видео
иначе имаш добра техника, хубав ритъм, хват .. личи си че имаш стрелкови опит .. само една пушка ти трябва и си готов за SBW мачовете :)

ПП: мишените са трудни с тази 11см зона, освен всичко трябва и хубави патрони!
101 УС бригада ги пробваха на Анево и много ги харесаха и те

на мача на Црънча се нулирах .. и ме глождеше, че не допуснах грешка а се нулирах на дрила :punch: :roll: :oops:

имах останали патрони от тогава .. RN помеднени и сега тествах, ами на 10метра се разпиляват из А4 лист .. даже няколко ютии ми направи от 200 патрона
докато с конуси, пак помеднени - няколко пъти по 5 см група от 10 изстрела на 10 метра, с FMJ .. 6-7см групи
все пак и с този Глок вече има 50-70 000 изстрела и то всеки 130+ PF и цевта е доста износена .. и му е време за пенсия

та .. за преди Класифаера, хубаво е да се чекне и каква точност прави оръжието и патроните

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2023, 12:18       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Ivo III написа:
.. само една пушка ти трябва и си готов за SBW мачовете :)


Абе, аз пушка си имам, но за вашия спорт съм съгласен, че LPVO е по-добре.
Не, че не бих се пуснал и с моя "сетъп", но съм склонен да ви се доверя, че, специално за Т-клас, оптиката е по-удачният вариант.
В тази връзка ще съм благодарен ако споделите опит с по-бюджетни оптики, които "стават".
Наскоро ми се отдаде възможност да пипна Вортекс Вайпър 1-6 и ми се стори доста прилична.
Та ако някой от вас работи с оптики в този клас и ценови диапазон, ще бъде интересно ако дадете малко инфо.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2023, 15:11       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Аз ползвам Праймъри армс, 2-ра фокална, 1-6, скала Аврора. Колеги ползват Вортекс Страйк Ийгъл, 2-ра фокална, 1-6. Напълно прилични оптики.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2023, 15:24       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo 77 написа:
Ivo III написа:
.. само една пушка ти трябва и си готов за SBW мачовете :)


Абе, аз пушка си имам, но за вашия спорт съм съгласен, че LPVO е по-добре.
Не, че не бих се пуснал и с моя "сетъп", но съм склонен да ви се доверя, че, специално за Т-клас, оптиката е по-удачният вариант.
В тази връзка ще съм благодарен ако споделите опит с по-бюджетни оптики, които "стават".
Наскоро ми се отдаде възможност да пипна Вортекс Вайпър 1-6 и ми се стори доста прилична.
Та ако някой от вас работи с оптики в този клас и ценови диапазон, ще бъде интересно ако дадете малко инфо.


най-добре на полигона :)
заповядай 09.04 на Cливница, и ще видиш почти всички модели ... и ще можеш да погледнеш през тях

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2024, 18:42       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Стрелковата академия разработи нови упражнения за Класифаера - https://t-class.bg/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d ... lassifire/

Задачата на новите упрaжнения е проверка на уменията на състезателите за стрелба зад укрития и през просвети с полуавтоматична карабина (Assault Rifle) и пистолет.

ще ги стреляме зачетно на Сливница :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2024, 18:41       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Ivo III написа:
Стрелковата академия разработи нови упражнения за Класифаера - https://t-class.bg/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d ... lassifire/

ще ги стреляме зачетно на Сливница :armed:


На линка "схема 5" и "схема 6" са неактивни. Има ли как да се промени.
Днес мислех да го пробвам, но не остана време - другия път.
И едно лично мнение - според мен ще е по-добре да има смяна на стрелящо рамо при стрелба от ляво и дясно. Мисля, че ще е по-комплексно, т.като се прибавя още едно умение, но като цяло одобрявам :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2024, 11:07       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
всички така мислехме за ляво рамото и първо това пробвахме :)
но е по-бавно, освен това не всеки вижда еднакво с двете очи
не пречи, всеки да си пробва и тази техника .. ако ми се получава .. няма проблем да я прави, или поне да си я тренира

може би ако е с РД, ще се получи .. по добре

като цяло е доста сложен дрил, дълги серии - контрол, различни позиции, преминаваме бързо между тях


за първи път го тествахме, в по широк формат, има и много варианти ..
- с големи мишени - за моторика
- с по малки за точност (всички А4 или смесени А1 и А4)
- с различен брой патрони
и т.н.

сега го раборим за А1 мишени за моторика, като задобреем ще заменим мишените с А4 - първо частично (средните) после изцяло


ето снимка на установката :)
не сме чертали схемите, защото искахме да тестваме първо ..

нужно оборудване
4 стойки (или осем винкела)
11 кола по 2 метра
малко кабелни превръзки (свински опашки)
мишени
... и много патрони

:armed: :armed: :armed:

ПП: дрила го стреляхме с пистолет и с шмайзер .. и с пистолет е доста забавен :D


Прикачени файлове:
photo_2024-02-12_10-59-05.jpg
photo_2024-02-12_10-59-05.jpg [ 334.54 KiB | Прегледано 986 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2024, 10:51       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Как е оценяването на ХФ - колко точки е алфата и колко чарлито.
Не е лошо и да споделите дотук постигнати резултати като ХФ, ще ми е интересно.
И още един въпрос - допуска ли се противоположният крак (например, десния, ако стреляш отляво с ляво коляно на земята) да излиза извън ограничителните линии.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2024, 15:53       Заглавие:  Re: T-CLASS CLASSIFIRE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo 77 написа:
Как е оценяването на ХФ - колко точки е алфата и колко чарлито.
Не е лошо и да споделите дотук постигнати резултати като ХФ, ще ми е интересно.
И още един въпрос - допуска ли се противоположният крак (например, десния, ако стреляш отляво с ляво коляно на земята) да излиза извън ограничителните линии.


как се оценя мишена в спорта Т-Клас е описано в правилника на спорта - https://t-class.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d ... %b8%d0%ba/
и е доста сложно, защото оценъчната система е базирана на ъгловата проекция на мишената в зависимост от дистанцията на която се намира.

за пистолет и А.R. има даже коефициенти, като колкото се увеличава дистанцията - тежеста на зоните става по близка
в случая мишените се намират до 10 метра

Мишена А1 до 10 метра се оценя по следния начин

Алфа 5,5 точки
Чарли 1,1 точки
Делта 0,1 точки, но в този дрил една делта от 30 изстрела = нулев резултат за целия дрил
прострелване на паравана = нулев резултата

сега го тествахме, дали е добре като дистанции и размери на зоните .. и ще го опишем по детайлно + схема
не сме въвеждали резултати сега, но горе долу имаше няколко добри резултати в рамките на 14-15 секунди с 3-4 Чарлита или ХФ = 26х5,5 + 4х1,1 / 15 = 143+4,4 / 15 = 9.82, това с карабина, 30 изстрела по А1

колеги слизаха и на 12 секунди .. но с много Чарлита

за пистолет не си спомням ..


Цитат:
И още един въпрос - допуска ли се противоположният крак (например, десния, ако стреляш отляво с ляво коляно на земята) да излиза извън ограничителните линии.


да допуска се .. но само за долния ред мишени :armed:


работим по ъпгрейд на скоринга = https://scoring.t-class.org/
искаме да направим .. годишна ранг листа точно по Т-Клас Класифаерите, като има и междинните резултати .. и накрая на годината да отличим най-добрите стрелци


ПП: Т-Клас класифаерите са създадени, с много конкретна цел - да подпомогне подготвката на състезателите от спорта Т-Клас
тества и оценява конкретни умения, които са най-често срещани в състезанията, иначе има и друфи много хубави дрилове по света :armed:

ПП2: двата дрила са включени в предстоящото състезание в Плевен - SHADOW SBW Cup 2024 - 24.02.2024
и ще има реални резултати при това в състезателен режим - https://scoring.t-class.org/Home/Index?match_id=223

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SGM и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer