logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:52




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2022, 21:10       Заглавие:  Light Infantry Competition
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2020, 11:31
Мнения: 8
https://www.facebook.com/LekkaPiechota








_________________
Евгени Евлогиев
СК ''Левски Т-Клас''


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 09:43       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Такова състезание у нас е невъзможно да се случи, защото нашите организатори произхождат от ИПСЦ и са фиксирани (маниакално обсебени) на тема безопасност. За тях състезателите са полумалоумни идиоти, които ще се изпозастрелят веднага след старта. :-) А тук тези тичат, катерят се, влачат гуми, пълзят със заредено оръжие, на предпазител! За безопасни ъгли на цевта въобще е трудно да се говори!

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 13:27       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Такова състезание у нас е невъзможно да се случи, защото нашите организатори произхождат от ИПСЦ и са фиксирани (маниакално обсебени) на тема безопасност. За тях състезателите са полумалоумни идиоти, които ще се изпозастрелят веднага след старта. :-) А тук тези тичат, катерят се, влачат гуми, пълзят със заредено оръжие, на предпазител! За безопасни ъгли на цевта въобще е трудно да се говори!


точно пък ти ли взе да критикуваш, като имаш вече две ДиКюта за безопасност :oops:

състезателите които идват от други спортове особено от IPSC .. не са получавали до сега наказания за безопасност!
но засъжаление, тези дето идват от ловните полета .. имат много ниска култура на боравене с оръжие

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 14:16       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Баян написа:
Такова състезание у нас е невъзможно да се случи, защото нашите организатори произхождат от ИПСЦ и са фиксирани (маниакално обсебени) на тема безопасност. За тях състезателите са полумалоумни идиоти, които ще се изпозастрелят веднага след старта. :-) А тук тези тичат, катерят се, влачат гуми, пълзят със заредено оръжие, на предпазител! За безопасни ъгли на цевта въобще е трудно да се говори!


Доста неудачен пример!
Темата за безопасното боравене е НОМЕР ЕДНО във всеки стрелкови спорт - тук никой не прави разделения!
Забелязъл съм още нещо, в курсовете и обучения (не по стрелкови спортове) колкото е по-голямо име и с по-голям опит инструктора, толкова са му по-строги санкциите към небезопасно боравене!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 15:28       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
.....

състезателите които идват от други спортове особено от IPSC .. не са получавали до сега наказания за безопасност!
но за съжаление, тези дето идват от ловните полета .. имат много ниска култура на боравене с оръжие


Това как да го разбирам....всичкото под общ знаменател ли се поставя

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 15:37       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
В дискусията се включиха двама организатори, като единия неясно защо възприе констатацията ми, като критика и ми отговори с лични нападки?!? Аз не искам да влизам в такава полемика, затова ще задам към тях прост въпрос:
Може ли да се случи подобно на полското състезание у нас, за цивилни състезатели ( силовите служби са друга бира)?

Очаквам от включилите се организатори стегнати отговори в стил: Да може, защото..... или Не не може, защото......

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 16:17       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Естествено, че може - мина миналата събота на Крез във вариант "мини"
Скоро ще го направя и "макси" :-) ти участва ли?

А най-редно е, ако искаш да има, да направиш едно ти :tu:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 16:30       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
kouzi написа:
Естествено, че може - мина миналата събота на Крез във вариант "мини"

Щом сравняваш двете състезания значи не си погледнал клипчетата в началото на темата :-)

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 17:19       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Баян написа:
kouzi написа:
Естествено, че може - мина миналата събота на Крез във вариант "мини"

Щом сравняваш двете състезания значи не си погледнал клипчетата в началото на темата :-)


Тези точно съм ги гледал детайлно много преди да бъдат постнати тук :-)
Виждам, че имаш амбиция, щом си готов да направиш такъв формат, ще дойда да ти помогна!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 17:32       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Очаквам от включилите се организатори стегнати отговори в стил: Да може, защото..... или Не не може, защото......


разбира се, че може - всичко е възможно! въпрос на вложена енергия, душа и сърце :)

въпроса обаче не е конкретен .. както първите нападки
може ли ли "ТАКОВА СЪСТЕЗАНИЕ" .. кое по точно?

състезание без мерки за безопасност?
състезание с много кал?
състезание с такива стройни мъже. че и нас 90% са с наднормено тегло?
състезание с така добре облечени стрелци, че у нас .. стил македонска чета?
състезание с добри стрелци с висока култура на боравене?
състезание под регулацията на IPSC или на ITCC или на ловната дружинка от Три уши?

така че .. какво по точно се пита?
защото всеки си гледа от неговата гледна точка ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 17:36       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
иначе, има много такива състезания по света

но те не са чисто стрелкови състезания .. ами се оценят други качества
като да влачиш автобус, или да колко кила вдигаш закачени на мудурите и подобни силови изпълнения

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 17:38       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
В дискусията се включиха двама организатори, като единия неясно защо възприе констатацията ми, като критика и ми отговори с лични нападки?!? Аз не искам да влизам в такава полемика,


като че ли започна с такава констатация
Баян написа:
Такова състезание у нас е невъзможно да се случи, защото нашите организатори произхождат от ИПСЦ и са фиксирани (маниакално обсебени) на тема безопасност. За тях състезателите са полумалоумни идиоти, които ще се изпозастрелят веднага след старта.


.. и после се сърдиш .. като ти кажат истината


или казано простичко: каквото повикало, такова отговорило
опитай пак, с конкретика и позитивизъм :) и може да се получи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 17:59       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Жига от "Поленар Тактикъл" (31,30 сек. на второто видео) ме грабна до момента, в който състезателят, на който той засичаше време, не се изтипоса в цял ръст на прага на вратата. Идеята за "шутинг хаус" подобен на техния иначе е супер, изпълненията им обаче - нищо, което да ме впечатли.

Без да вземам страна в спора (щото не ме интересува), когато се работи групово - наличието на СЪДИИ, които стриктно да съблюдават спазването на мерките за безпопасност, е нещо задължително! То в едно закрито стрелбище, ако се съберат 4-5 човека и няма един IN CHARGE, който да турва ред в кочината - пак има реални предпоставки да стане мармалад.

Откак преди 10-на години един ми гръмна зад гърба докато слагах мишени - компромис относно тези неща с никого не правя! Неведнъж съм и гонил хора от стрелбището, които въпреки казаното в предварителния инструктаж, пак вадиха оръжие зад гърба ми: "Ма аз само да му го покажа на колегата!" "Ма мене това въобще не ме интересува - аре, ЧАО!"

И за финале, дори някой да се самонарани с ОО - наказателна отговорност носи както самонаранилият се, така и организаторът (отговорникът) на мероприятието. Та нещо не разбрах спора за нуждата от стриктното спазване на мерките за безопасност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 18:11       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Та нещо не разбрах спора за нуждата от стриктното спазване на мерките за безопасност.


е как .. у нас никой не иска да му казват какво да прави :)
иска да си минава на червено, да си кара пил, да си пука и размята оръжие като на Еърсофт (макар че и там може да се извади око, да се чупи зъб)

в мача (не съм го гледал видеото, само прелистих тук там) .. ми направи впечатление, че екипите са добре сработени за работа в Тим
и не са случайни ловджии-свинари или бивши стрелци с чорапофгащни и цвички ... е така .. събрани да участват за едната таксичка :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2022, 18:28       Заглавие:  Re: Light Infantry Competition
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
В което и БГ стрелбище да влезеш, могат да се видят дупки от куршуми по пода, стените и тавана. Ха сега да си представим същите тези стрелци, произвели въпросните случайни изстрели, събрани групово и изтипосани на подобно мероприятие!

В крайна сметка, това не е групова "еърсофт" тактика или пейнтбол игра. Което не пречи, разбира се, някой сам да си сложи главата в торбата като организатор и да е по-толерантен към "личното творчество" на стрелците.

Но дори хипотетично да се критикува организатор, който ако стане утре беля, той ще ходи да се обяснява на прокурора - нещо не го разбрах. По-старите служители на МВР се сещат кой конкретен случай имам предвид, като въпросът от страна на прокурора е бил: "Кой е допуснал работа с патрон в цевта?!" Демек, кой е допуснал да се вади и прибира заредено оръжие в кобура?! И утре, ако стане пак подобна беля - на подобни въпроси ще трябва да отговаря организаторът на мероприятието.

Решението - ясно! Полигони в БГ вече има бол, огранизираш си сам каквото мероприятие искаш, но после си носиш и отговорността в случай на издънка. Другото просто не е коректно дори само в качеството на приказки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer