logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Мар 2024, 12:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2015, 21:44       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2013, 01:18
Мнения: 93
Димо Демирев написа:
Прикачени файлове:
Барут ССНФ 55.jpg
Прикачени файлове:
Lovex.jpg

Чесно казано не съм го тествал но по скорост на горене и обем заеман в гилзата на партидата която е при мен повече прилича на Lovex S070 но това не може да е много сигурно .


+1 Благодаря ти. Може ли като продължиш тестовете да следиш дали и с други куршуми покрива Lovex S070?

Да те питам още нещо за него. Стигал ли си до признаци на повишено налягане и при колко ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2015, 07:28       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
elwix написа:
Димо Демирев написа:
Прикачени файлове:
Барут ССНФ 55.jpg
Прикачени файлове:
Lovex.jpg

Чесно казано не съм го тествал но по скорост на горене и обем заеман в гилзата на партидата която е при мен повече прилича на Lovex S070 но това не може да е много сигурно .


+1 Благодаря ти. Може ли като продължиш тестовете да следиш дали и с други куршуми покрива Lovex S070?

Да те питам още нещо за него. Стигал ли си до признаци на повишено налягане и при колко ?

Не не съм стигал но повече от това не мога да постигна увеличавал съм грамажа но не се увеличава скороста това значи че не може да изгори в моята цев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2015, 08:58       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
elwix написа:
Иначе SSNf 55/360 съм открил че е много близък до Lovex D073.5

Бряяях! :surp: Ай стига Ве,верно ли Ве?!!? Това Колумб,това Магелан,ряпа да ядат като откриватели :DD Колега що не се повозиш на някой Москвич и да откриеш че е много близък до Мерцедеса?! PDT_Armataz_01_30

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2015, 10:17       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Здравейте , колеги темата съм я отворил не да се дразним а обратното да се обединим да споделяме мнения да направим животът си по весел в тези трудни времена и да ставаме по съвършенни по културни по учтиви един друг за да можем по лесно да постигаме целите си .

Благодаря ви и поздрави .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2015, 18:54       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Поздравления Димо! Много добра стрелба!

Ако не е тайна, къде и за колко пари си монтирал тази цев?
При изработката на цевта освен външните параметри, има ли разлика вътре спрямо цевите за ПК? Имаш ли резба за компенсатор и пробвал ли си стрелба с компенсатор?

Пробвал ли си тази пушка с оптика с по-голямо увеличение, примерно 6-24×56?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 01:07       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Paco написа:
Поздравления Димо! Много добра стрелба!

Ако не е тайна, къде и за колко пари си монтирал тази цев?
При изработката на цевта освен външните параметри, има ли разлика вътре спрямо цевите за ПК? Имаш ли резба за компенсатор и пробвал ли си стрелба с компенсатор?

Пробвал ли си тази пушка с оптика с по-голямо увеличение, примерно 6-24×56?

Благодаря много , цевта е монтирана през 2001 година за 400 лв. в завод "Арсенал" от Петко Тотев от Шейново майстор в завода , но сега излиза около 800 лв.с монтажа от същия човек , от вътре си е ПК с 240мм(9,45 инча) стъпка , тази цев практически не може да се износи при този темп на стрелба , сега е на 12000 изстрела и правих замерване юли месец тази година, както беше като нова така е и сега калибър 7,62 много трудно влиза отпред и отзад , а за изправеност калибър 7,61 с 300мм.дължина преминава по цялата дължина на цевта ,завода дава гаранция 35000 изстрела, компенсатор не може да се постави няма резба и оптика с по голямо увеличение от 14 не съм ползувал , на 500 метра съм стрелял с оптика 10х42 ЙОР .
Поздрави и успехи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 11:03       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Много се радвам, че все още се намират майстори в България, които правят чудесни пушки на достъпна за нас цена.

Пробвал ли си от тези патрони:


http://www.lveplant.ru/pages_en.php?id=07


http://www.lveplant.ru/pages_en.php?id=12


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 12:09       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Paco написа:
Много се радвам, че все още се намират майстори в България, които правят чудесни пушки на достъпна за нас цена.

Пробвал ли си от тези патрони:


http://www.lveplant.ru/pages_en.php?id=07


http://www.lveplant.ru/pages_en.php?id=12

Да само един 9.7 г. най обикновения с рисунка на кутията дива коза и до преди да им спрат вноса стрелях с тях и бях много доволен като цена групираност на къси и дълги дистанции , а там се произвеждат много по високо точни патрони ,
а ако намериш от някъде 7Н1 или 7Н14 обади ми се и аз искам да си взема .
Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 12:26       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ще питам на едно две места. Дано някой внася. Втория е забранен, няма как да се купи.

За съжаление все още нямам пушка в този калибър.

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 14:33       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Само колко нови неща научих от тази тема!

Димо Демирев написа:
,завода дава гаранция 35000 изстрела

Димо Демирев написа:
, тази цев практически не може да се износи при този темп на стрелба

Димо Демирев написа:
сега е на 12000 изстрела

Димо Демирев написа:
правих замерване юли месец тази година, както беше като нова така е и сега
Димо Демирев написа:
един 9.7 г. най обикновения с рисунка на кутията дива коза и до преди да им спрат вноса стрелях с тях и бях много доволен
-със стоманена обвивка!
Димо Демирев написа:
компенсатор не може да се постави няма резба

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 17:23       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Прикачени файлове:
106 metra.jpg
106 metra.jpg [ 375.18 KiB | Прегледано 12592 пъти ]
Здравейте , ето и мишена на 106 метра със сръбския барут NCD 02 от 5 изстрела и една моя грешка, решетката ма мишената е 1см.
Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 18:57       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Ей.луди хора бе ! :D ....По дълги цеви не съм се запалил, ама като ви гледам....може и по това да лудна...бат ви Данко ми е пример, ама още не ме е заразил с тоя вирус :D ...да му мислят ИД, с хора като вас! :tu:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2015, 23:57       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Прикачени файлове:
file.jpeg
Димо Демирев написа:
Здравейте , ето и мишена на 106 метра със сръбския барут NCD 02 от 5 изстрела и една моя грешка, решетката на мишената е 1см.
Поздрави.


Поздравления Димо!

Увеличих снимката и групата е 18 милиметра по външния диаметър на изстрелите. На 106 метра на открито 5 изстрела, това е невероятно добра пушка и отличен стрелец! Браво!

Имам няколко питания, дано имаш време да отговориш.

Каква външна дебелина има цевта в отделните участъци? Колко е дебела в началото на патронника, в края на патронника, и през 10 сантиметра от края на патронника до цевта. Искам да разбера външната геометрия на тази цев.

Мерил ли си твърдостта на цевта. Знаеш ли на колко единици е закалена по Рокуел.

Дебелината на хромирането 25 микрона ли е? Или е различно от това на ПК?

Защо прецени тази дължина, а не малко повече, примерно 70 сантиметра?

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2015, 08:41       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Paco написа:
Прикачени файлове:
file.jpeg
Димо Демирев написа:
Здравейте , ето и мишена на 106 метра със сръбския барут NCD 02 от 5 изстрела и една моя грешка, решетката на мишената е 1см.
Поздрави.


Поздравления Димо!

Увеличих снимката и групата е 18 милиметра по външния диаметър на изстрелите. На 106 метра на открито 5 изстрела, това е невероятно добра пушка и отличен стрелец! Браво!

Имам няколко питания, дано имаш време да отговориш.

Каква външна дебелина има цевта в отделните участъци? Колко е дебела в началото на патронника, в края на патронника, и през 10 сантиметра от края на патронника до цевта. Искам да разбера външната геометрия на тази цев.

Мерил ли си твърдостта на цевта. Знаеш ли на колко единици е закалена по Рокуел.


Дебелината на хромирането 25 микрона ли е? Или е различно от това на ПК?

Защо прецени тази дължина, а не малко повече, примерно 70 сантиметра?

Поздрави!

Благодаря много , самият патронник е 28 мм.а след него започва от 21 мм.и завършва преди основанието на мушката на 18.7 мм, при дулото заедно с втулката за мушката е 20,5 мм., цевта е отвърната при 700 ºC на 34 до 40 единици студено кована , относно хрома дебелината е 2 десети от милиметъра и е отвърнат при 250 ºC на твърдост 62 до 64 единици , това си е цевта на ПК без никакви вътрешни разлики само външна обработка , дължината ми е достатъчна за лов и стрелба по мишени.
Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2015, 11:04       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2013, 10:17
Мнения: 48
Я да питам, колега откъде(магазин или майстор или производител - всякаква информация ме устройва) и е монтажа за оптиката на тая красота и обръщал ли си и дръжката на болта или фабрично си е така? Последното питане може да е много лаишко ама си имам Мосин(обр. 1891/30), но е стандартната пехотна карабина(болта се върти на 90 градуса), а искам да я обзаведа с оптика. И голямо благодаря за информацията за релоуда, ще ми е от поза, че още ползвам готови боеприпаси за ПКМ(уникално дърво), купени от арсенал


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer