logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Мар 2024, 07:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2015, 11:44       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Прикачени файлове:
IMG_20150728_184205.jpg
IMG_20150728_184205.jpg [ 1.5 MiB | Прегледано 14850 пъти ]
Прикачени файлове:
IMG_20150728_184230.jpg
IMG_20150728_184230.jpg [ 1.47 MiB | Прегледано 14850 пъти ]
Alex_yanakiev написа:
Я да питам, колега откъде(магазин или майстор или производител - всякаква информация ме устройва) и е монтажа за оптиката на тая красота и обръщал ли си и дръжката на болта или фабрично си е така? Последното питане може да е много лаишко ама си имам Мосин(обр. 1891/30), но е стандартната пехотна карабина(болта се върти на 90 градуса), а искам да я обзаведа с оптика. И голямо благодаря за информацията за релоуда, ще ми е от поза, че още ползвам готови боеприпаси за ПКМ(уникално дърво), купени от арсенал


Здравей колега , монтажа за оптиката е на Мазалат , закрепването към пушката и ръкохватката могат да ги направят в "НИТИ" Казанлък , само доработката по монтажа е моя , a пръстените са стоманени от Васил фирма "ВАЯ" .
Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2015, 12:51       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2013, 10:17
Мнения: 48
Благодаря! Ще питам в НИТИ за болта тогава


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2015, 10:47       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
106 метра


Прикачени файлове:
106 метра.jpg
106 метра.jpg [ 376.67 KiB | Прегледано 14817 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2015, 13:15       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Колега, като гледам с какъв хардуер стреляте, резултатите Ви не са майсторски, а направо магьоснически.

Например стойката за оптиката е уникално инженерно чудо и ми е трудно да си представя как може да осигурява повторяемост на прицелването, но щом работи...

Това го казвам без злоумисъл - радва ме, че има ентусиасти като Вас.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2015, 18:56       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Vimpel написа:
Колега, като гледам с какъв хардуер стреляте, резултатите Ви не са майсторски, а направо магьоснически.

Например стойката за оптиката е уникално инженерно чудо и ми е трудно да си представя как може да осигурява повторяемост на прицелването, но щом работи...

Това го казвам без злоумисъл - радва ме, че има ентусиасти като Вас.

Благодаря колега , понякога колкото и добър хардуер да имаш като нямаш подходящ софтуер не се получават нещата , а относно стойката не съм инженер, сигурно съм късметлия , защото е на 12000 изстрела с тази цев и не помня на колко още преди да сменя цевта повторяемоста си е все същата . Поздрави и много успехи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2015, 20:37       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Здравейте колеги , ако днес никой не ви е казал нещо хубаво , аз ще го направя , бъдете много щастливи , много весели , прекарайте животът си като в една приказка с щастлив край , искрено ви пожелавам да се сбъднат всички ваши мечти .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2015, 01:52       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Благодарим ти Димо! Бъди и ти много здрав и все така точен.

Заради тази твоя тема прочетох над 70 страници в ловния форум. :)

Продължавай напред. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2015, 08:10       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Paco написа:
Благодарим ти Димо! Бъди и ти много здрав и все така точен.

Заради тази твоя тема прочетох над 70 страници в ловния форум. :)

Продължавай напред. :armed:


Благодаря много колега , аз съм просто един обикновен човек а хората правят грешки простете ми ако някъде съм сбъркал , бъди жив и здрав с много късмет за да можеш да преследваш и сбъдваш мечтите си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2015, 09:42       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Vimpel написа:
Колега, като гледам с какъв хардуер стреляте, резултатите Ви не са майсторски, а направо магьоснически.

Например стойката за оптиката е уникално инженерно чудо и ми е трудно да си представя как може да осигурява повторяемост на прицелването, но щом работи...


+ 1

С риск да разваля позитивния дух на темата.. 12 000 изстрела..тук вече доверието ми се строши на парчета.. :-)

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2015, 21:01       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Здравей колега , аз не мога да ви убедя , а нямам и това намерение , само не мога да разбера с негативно мислене как се постигат положителни резултати , ето този линк в който е посочен животът на една такава цев произведена от "Арсенал" България , при темп на стрелба автоматичен , http://www.arsenal-bg.com/new/index.php ... s/55-mg-1m .
Аз ще ви пожелая искрено да бъдете по позитивен , да имате само приятно изкарани моменти , много успехи и много слука.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2015, 21:26       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Димо Демирев написа:
Здравей колега , аз не мога да ви убедя , а нямам и това намерение , само не мога да разбера с негативно мислене как се постигат положителни резултати , ето този линк в който е посочен животът на една такава цев произведена от "Арсенал" България , при темп на стрелба автоматичен , http://www.arsenal-bg.com/new/index.php ... s/55-mg-1m .
Аз ще ви пожелая искрено да бъдете по позитивен , да имате само приятно изкарани моменти , много успехи и много слука.

На линка, който си посочил не видях "живот на цевта", а има "system life - 28000", поне аз това разбрах. Та тая "система" не върви с 1 цев, а с 2-3 цеви, които периодически се сменят, и като разделиш 28000 на 2-3 и нещата си идват на мястото!
В този или в друг български оръжеен форум, един твърдеше как Макаров ич не ги усеща 70 000 изстрела. То бива позитивно мислене, ама па ча толко.................
Бъди жив и здав и мнооооого късмет да имаш!

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2015, 21:58       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Сигурно и това тук върви с две три цеви но както и да е аз нямам какво да доказвам , http://www.arsenal-bg.com/new/index.php ... 1-ar-m1f41 , http://www.arsenal-bg.com/new/index.php ... x39-mm-slr , дебелината на хрома на АК47 е 0,08мм. 15000 изстрела живот на цевта , а на картечната цев е 0,2мм. 28000 изстрела живот на цевта .


ACCESSORIES
Second barrel Cleaning rod
Bag with spare parts consisting of: Sling
- Firing pin; 2 pcs. metal belt for 100 cartridges
- Extractor; 2 pcs. ammunition box for metal belt for 100 cartridges
- Extractor spring; Canvas for second barrel
- Extractor pin; Canvas for machine gun
- Locking pin of extractor pin. 2 pcs. metal belt for 200 cartridges
Box with accessories (brush, drift, scourer, screwdriver) 2 pcs. ammunition box for metal belt for 200 cartridges
Extracting device for split cartridge cases

Поздрави , и за по сигурно можете да направите запитване до завода .


Последна промяна Димо Демирев на 14 Окт 2015, 22:15, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2015, 22:09       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
15 000(както е видно от линка, който си посочил) за АК-то си е съвсем в реда на нещата и е много далеч от заявените от теб 35 000 за твоята цев, както и за изстреляните пак от теб до тук 12 000!

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2015, 22:20       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Да съвсем нормално е цевта на АК 47 да е с по дълъг живот от картечната .
Поздрави .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 14:18       Заглавие:  Re: Стрелба със кал.7,62x54R и пушка "Ивайло"
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:06
Мнения: 31
Здравейте колеги , тук съм описал как си презареждам патроните , чистенето на гилзите правя с избит капсул в ултра звукова вана
българско производство , с разтвор от оцет ябълков и вода 50 на 50 за 15 минути после изсушавам и формовам , в матрицата влизат
само добре почистени гилзи,след всеки втори цикъл отвръщам шийките на гилзите със саморъчно направено устройство , за формоването
настройвам матрицата специално за гилзи изстреляни през тази пушка за която ще зареждам боеприпаса
!!!става въпрос само за болтова,пушка!!!,от дъното на гилзата до средата на раменете с една хилядна от инча или (2,5 стотни)от
мм. по малко от изстреляната гилза , след формоването гилзите пак прекарвам през ваната за 15 минути но в разтвор от вода и две супени лъжици
Меглио обезмаслител,винаги след изваждането на гилзите от разтворите измивам обилно с вода,!!!Във ваната слагам само вода
а разтворите в стъклен буркан със специална стойка която не позволява на стъкленият съд да опира или контактува с корпуса на
ваната!!!,също така гърлото на гилзата трябва да бъде от 2 до 4 хилядни по малко от диаметъра на куршума лично аз ги стягам до три хилядни от
инча, или пример: от куршум с диаметър 0,311 инча исползувам орехче с диаметър 0,309 инча и пружиноста на гилзата връща една хилядна от инча става 0,308 ,
еднакви по тежест гилзи до 0,5 грийна Лапуа,куршуми до 0,04 грийна , барут до 0,02 грийна , исползувам везна GemPro 250 50gX0.001g стъпка на зареждане през 0.3 грийна
, подрязване на гилзите до еднакъв размер,добре направени фаски вътрешна и външна , биене на направеният патрон най отпред при куршума до 5 хилядни от инча,Сръбския барут
НЦД 02 е достатъчно добър,навески за патрон 7,62х54R но с куршум Sierra bullets (.311) 174 gr.HPBT MatchKing при дължина на целият патрон 75,50 милиметра
може да започнете от 48 грийна до 50,3 грийна.При тестовете се изисква много еднообразна и прецизна стрелба и добре настроен паралакс , и след всичко това ако не се
получи търсите проблема при монтажа на оптиката или самата оптика .
Дано не ви досаждам , ще се радвам ако съм помогнал на някого .
Поздрави и много успехи .
линк за направената от мен машинка за отгряване на гилзи .
https://www.youtube.com/watch?v=7MDiC-N ... e=youtu.be


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer