logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Мар 2024, 08:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2011, 23:33       Заглавие:  Въпрос на новобранец относно .45
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2010, 12:03
Мнения: 466
Здравейте :-)

Надявам се не досаждам с ентусиазма си :)

та по въпросите:

Днес за първи път стрелях с пистолет в живота си марк 23/41 изстрела
първите 10 бяха на 7 м които са в центъра другите 10 които са в бялото, пробвах бърза стрелба и избягаха
Прикачени файлове:
DSC_0024small.jpg
DSC_0024small.jpg [ 82.16 KiB | Прегледано 13062 пъти ]


тук реших да я преместя на 15 м и да опитам 10 но тя избяга на 25м и резултата яко на дясно и долу
последните бяха изстреляни на 15м бавно тези в центъра
Прикачени файлове:
DSC_0025small.jpg
DSC_0025small.jpg [ 78.82 KiB | Прегледано 13062 пъти ]

Въпросът ми е:
Трябва ли да се опитвам да удържа отката?
Установих че мога да се прицелвам с двете очи отворени (аз съм астигматик) и дори ми е по-ясна мушката от прицел с едно око само.
Добре ли е да го тренирам това стрелба с отворени очи?
И какво бъркам , че ми бяга на дясно? подозирам от работата със спусъка, но питам пак

Благодаря ви за вниманието.

_________________
Емил Томов Клуб Булет Glock 17 Standard
Speak the truth, even if your voice shakes ...
Competition is about the person doing their best, not having the best gear.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2011, 23:54       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Не се опитвай да пребориш оръжието - няма да можеш!! Досега никой не е успял да го пребори - така,че приеми факта. С определена стрелкова техника и хват можеш да намалиш откатния импулс ,или по- точно усещенето за него.

Стрелбата с две отворени очи е малко висш пилотаж,особенно при теб - с астегматизъм. Иначе е правилен вариант,но не е задължителен.
Относно групираността на попаденията - не си казал дали си левичар или десничар - общо взето няма кой-знае какво значение,но все пак. Друга вероятна причина за разпиляване и изместване на попаденията ти може да е точно посочения от теб астегматизъм.

В общи линии - "ключа за палатката" се крие в работата със спусъка. На къси дистанции - 5-7м грешките,който допускаш при работа със спусъка не се забелязват много,много(стига да не са драстични) - но проектирани на по-голяма дистанция(15-25м или повече) дават сериозни отклонения!

Надявам се да съм отговорил на въпросите ти.
Поздрави!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 07:17       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
подходът е първо да почнеш да стрелкаш сравнително по-бавно (1-1,5-2 секунди между изстрелите), но пък с точни попадения, а после като направиш една купчина гилзи ще видиш, че без да сикаш си вдигнал и темпото без много да се оттразило на точността.

Longbow написа:
Стрелбата с две отворени очи е малко висш пилотаж,особенно при теб - с астегматизъм.


ако поне веднъж беше сложил очила щеше да знаеш за какво говори човека :happy: понякога ей такива разни "дефекти" се превръщат в "ефекти". на мене примерно кат ме операраха преди време се наложи да ми махнат около 1, кг от мозъка и сега съм мн ого по-добре :happy: :happy: :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 08:22       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
bemcho написа:
Здравейте :-)

Надявам се не досаждам с ентусиазма си :)

Напротив - тук това се толерира от повечето колеги (ентусиазма, не досаждането) :D :tu:.

Моите две стотинки относно питанията ти:
Цитат:
Въпросът ми е:
Трябва ли да се опитвам да удържа отката?

Задължително, стига да не влагаш в "удържа" смисъла "преборя". Както е казал по горе Паскал, няма да можеш. Идеята е след изстрела, да оставиш отката да се случи и да върнеш оръжието максимално бързо към желаната мерна линия. Ето тук е ключовия момент, тъй като за това е необходимо да приложиш точно толкова сила, колкото е нужно - нито повече (защото оръжието "ще потъне" и ще подминеш линията), нито по-малко (защото очевидно няма да се достатъчно, за да го върнеш до линията). Просто е, иска само тренировки, за огромно съжаление на всички ни - стрелба. Едно отлично за целта упражнение е "Bill Drill", но има и куп други.
Цитат:
Установих че мога да се прицелвам с двете очи отворени (аз съм астигматик) и дори ми е по-ясна мушката от прицел с едно око само.
Добре ли е да го тренирам това стрелба с отворени очи?

Много е добре, че даже силно препоръчително. Доста стрелци полагат в началото огромни усилия за да придобият този навик (и аз в това число), а ти си направо късметлия. Опитай при стрелбата на големи дистанции, в началото слагай по някаква лепенка в центъра на мишената, за да имаш добра мерна точка. Целта е да направиш възможно най-малка група. За това влияят много фактори, не само доброто прицелване, но то е важна част от общата картина.
Цитат:
И какво бъркам , че ми бяга на дясно? подозирам от работата със спусъка, но питам пак

Първо (пак както отбеляза Паскал), не си казал дали си левичар или десничар. От снимките съм склонен да мисля, че силната ти ръка е лявата. Сам си се сетил, че проблема може да е от работата със спусъка. Ако си направил добра стойка, хватът ти е хубав, максимално висок и с възможно най-голяма осигурена контактна площ между ръцете и оръжието, мерната ти точка е в центъра на мишената, мерната ти картина е правилна и добра, остава само "спускането". Тук пък добрата новина е, че голям процент от тренировките ти за този проблем, може да са "сухи". Едно много добро упражнение, което е просто, но същевременно много ефективно (поне при мен) е Wall Drill. Ето ти линк да си го прочетеш в оригинал - http://pistol-training.com/drills/wall-drill .
Всъщност им и още една опция - "флинч". Ще го опиша с две думи - реакция на тялото към изстрела, но малко преди да бъде произведен. Т.е. подсъзнателно с тяло се стремим да противодействаме на отката. Понякога го правим миг преди да е произведен изстрела, от там следва натискане на долу с ръцете и с цялото тяло на пистолета, а от там и попадения, по-ниско от желаното.

И още нещо - във ВИП-а има страхотно професионалисти, които мисля, че няма да ти откажат помощ под формата на съвети. Стига да ги питаш де :).

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 09:05       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2010, 12:03
Мнения: 466
Добро утро :)

Благодаря ви много за отговорите.
Десняк съм.

_________________
Емил Томов Клуб Булет Glock 17 Standard
Speak the truth, even if your voice shakes ...
Competition is about the person doing their best, not having the best gear.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 09:08       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5256
Местоположение: София
Вкопчваш се с лявата ръка в пищова и с палеца и' изместваш прицела надясно.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 09:15       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2010, 12:03
Мнения: 466
ясно :-)
Аз натискам спусъка с върха на пръста(десен показалец) и се получава назад и леко вдясно движение може и това да отразява.
Благодаря.

_________________
Емил Томов Клуб Булет Glock 17 Standard
Speak the truth, even if your voice shakes ...
Competition is about the person doing their best, not having the best gear.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 18:22       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
bemcho написа:
ясно :-)
Аз натискам спусъка с върха на пръста(десен показалец) и се получава назад и леко вдясно движение може и това да отразява.
Благодаря.



Е там ти е грешката! Не се натиска с върха ,а със средата на първата фаланга. При натиск с върха - движението на пръста(респективно спусъка) не е насочено директно назад,а се движи диагонално вдясно. Огледалния ефект се получава ,ако стреляш със първата става на показалеца.
Принципно при 90% от начинаещите стрелци(като теб) изстрелите отиват вляво,точно заради твърде дълбоко поставения показалец. Ти си от тия 10% дето са наопаки. Виж тази мишена - може да ти помогне доста.

И за финал - не се притеснявай! Всеки стрелец е минал през това. Просто етапа на "сватбарската" стрелба е неизбежен в даден момент от развитието на стрелеца!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2011, 18:25       Заглавие:  Re: Въпрос на новобранец относно .45
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2010, 12:03
Мнения: 466
Longbow написа:
bemcho написа:
ясно :-)
Аз натискам спусъка с върха на пръста(десен показалец) и се получава назад и леко вдясно движение може и това да отразява.
Благодаря.



Е там ти е грешката! Не се натиска с върха ,а със средата на първата фаланга. При натиск с върха - движението на пръста(респективно спусъка) не е насочено директно назад,а се движи диагонално вдясно. Огледалния ефект се получава ,ако стреляш със първата става на показалеца.
Принципно при 90% от начинаещите стрелци(като теб) изстрелите отиват вляво,точно заради твърде дълбоко поставения показалец. Ти си от тия 10% дето са наопаки. Виж тази мишена - може да ти помогне доста.

И за финал - не се притеснявай! Всеки стрелец е минал през това. Просто етапа на "сватбарската" стрелба е неизбежен в даден момент от развитието на стрелеца!


Благодаря :tu:

_________________
Емил Томов Клуб Булет Glock 17 Standard
Speak the truth, even if your voice shakes ...
Competition is about the person doing their best, not having the best gear.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer