logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Мар 2024, 13:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2013, 22:10       Заглавие:  ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2011, 22:24
Мнения: 57
Местоположение: Ст.Загора
Предстои ми закупуване на КНО за спорт. Дилемата ми е Глок 17 или Чз СП 01 шадоу. Сърцето ме тегли към Глок ;Разумът към сянката.Нося от 3 години ГЛОК19 за самоохрана.От 2 стрелям динамична стрелба с него .Глока е първата ми любов.Помагаите със съвети .Аргументи плюсове и минуси....Цени на резервни части и тн.Това да стрелям с една и съща система спорт и самоохрана предимство ли е или недостатък.......НЕЙЧО НЕЙЧЕВ СК РОНИН.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2013, 00:14       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2007, 01:01
Мнения: 441
Местоположение: Бг. - Майна City за сега...
Твърдо... не на 100, ами на 1000% Шадоу-а, щом го взимаш за спорт! Не мисля, че изобщо има място за сравнение и мислене по темата.
Послушай разума си. Успех.

_________________
Мариян LORDA Михайлов - Пловдив

За връзка с моя милост ->
Skype: Muri4ko
FB: https://www.facebook.com/maryan.bg

" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2013, 02:32       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Off-topic:
В СК "Седемте хълма" - Пловдив не членува лице с име Мариян LORDA Михайлов!

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2013, 20:58       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2011, 22:24
Мнения: 57
Местоположение: Ст.Загора
Искам още мнения.Аргументирани .Примери.Пишете не ме жалете.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2013, 21:12       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5256
Местоположение: София
Щом носиш глок са самоотбрана:
Ако самоотбраната е обоснована, ще е добре да спортуваш със същото (в случая почти същото) оръжие. Така и така ще даваш пари за тренировка, поне да ти послужи за още нещо. В IPSC разбира се няма нищо от реалния бой, но базовите навици ще са от полза.
Ако не е чак толкова, ще е добре да вземеш нещо различно, че да имаш разнообразие и да разширяваш кръгозора.
Така или иначе, който и от двата да избереш, няма да сбъркаш!
Най-добре иди на стрелбище, където можеш да постреляш и с двете оръжия, вземи 100-200 патрона и направи и с двата няколко базови упражнения, за да видиш с кой ще ти е по-комфортно.

P.S. Сложи си ID-то в подписа на ucp.php че да не го копираш под всяко мнение. :)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2013, 21:17       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
neicho72 написа:
Примери


ако клониш към шадоу, се огледай в танфолио сток 3. танфотт е с около 100-тина лв. по-скъп, но като качество и всичко друго останало е най-малко 1000 лв по-добър от чз-то.

иначе другото танфо за продукция е класиката сток 2-ка, алпака с дебела цев и дървени чирени....

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2013, 13:18       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
neicho72 написа:
Предстои ми закупуване на КНО за спорт. Дилемата ми е Глок 17 или Чз СП 01 шадоу. Сърцето ме тегли към Глок ;Разумът към сянката.Нося от 3 години ГЛОК19 за самоохрана.От 2 стрелям динамична стрелба с него .Глока е първата ми любов.Помагаите със съвети .Аргументи плюсове и минуси....Цени на резервни части и тн.Това да стрелям с една и съща система спорт и самоохрана предимство ли е или недостатък.......НЕЙЧО НЕЙЧЕВ СК РОНИН.

И аз бях на същата гара. За това ще споделя моята гледна точка. Накратко - ако трябва да имам едно, и само едно единствено КНО, това ще е Glock 17. Ако мога да си позволя още КНО-та, за IPSC по-конкретно: за дивизия Production - нещо в с-ма CZ (Sphinx 3000 Competition Production - мога вече много да кажа за това оръжие, ако те интересува, Tanfoglio SII или SIII - нямам преки наблюдения и не мога да споделя нищо конкретно, CZ 75 Shadow - имам много малко опит с него и не мисля, че е достатъчно за да давам съвети). За дивизия Standart - направо се радвам, че не стрелям в нея. Щях да се поболея какво оръжие да избера, че и с калибъра щях да имам драма. Иначе тук каквото и да вземеш в 1911/2011 ( с малки изключения) или в CZ с-ма, няма да сбъркаш.
Избора на КНО е много субективен. За това ще трябва ти сам да си го направиш. Но най-добре е чрез проби, а не с препоръки. Последните могат да те насочат към някоя марка и модел, но окончателното решение зависи от теб - по възможност стреляй с оръжията, между които се колебаеш. Пробвай как ти стоят в ръката, какво е поведението им при стрелба, как се получава хвата, когато ги вадиш от кобура, до колко контролираш отката, дали сигурно, точно и бързо ли връщаш оръжието след изстрел на желаната линия и т.н.
На CIM-а в Стара Загора ако искаш, ще можеш да пробваш и Sphinx 3000 Competition Production, и CZ 75 Shadow, и Tanfoglio (е да, няма да е SII или SIII, а Limited Custom, но пак е нещо), и Glock 17, може би при желание от твоя страна и Glock 22.

Off-topic: Благодаря на Мариян LORDA Михайлов за коректното му поведение и му се извинявам, ако съм го засегнал.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2013, 11:58       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2011, 22:24
Мнения: 57
Местоположение: Ст.Загора
Благодаря на всички изразили своята гледна точка.Вашето мнение ми помогна да преодолея свойте колебания и да направя своя избор.Вече съм горд собственик на чз шадоу.Благодаря на предишния му собственик и мой приятел Деян Костов за добре стопанисваното оръжие .Чакам с нетърпение първото състезание.Желая здраве и успехи на всички вас. Нейчо Нейчев РОНИН Ст.Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2013, 12:39       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5462
Честито! Много купи и медали да ти донесе! :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2013, 15:00       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2011, 22:24
Мнения: 57
Местоположение: Ст.Загора
Благодаря ДРЕД.Даите малко инфо за пълно разглобяване.Клипове и тн.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2013, 15:38       Заглавие:  Re: ИЗБОР НА ПИСТОЛЕТ ЗА ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
:tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer