logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2019, 02:15       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Минаващ - това за пенсионирането и края на живота важи САМО за корпоративния и бюрократичен труд - paper pushers - скука. Което аналигично ме кара да мисля, че ако стрелянето е едно и също и по един единствен начин с години наред, то това скъсява живота.

Следователно Т-клас или динамична стрелба с колкото се може различни оръжия.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2019, 03:58       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572

Специално за тия с плочките и 400 от лежанка с една рька. Малко е отслабнал кьм днешна дата ама не много. И още нещо : Който не е бил в щатите значи нищо не знае що е това дебел човек. Но.....аз поне сьм се научил никой да не подценявам по вьншен вид по време на мач. Що старци и женски ми скриват шапката не е истина. Иначе нашият спорт е единственото нещо което ме кара да се потя в басейна. В самия джим само плакна окото 8)

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2019, 14:10       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
В интернет циркулира една мъдрост, представяна като африканска поговорка, че газелата трябва да е по-бърза от лъва, за да остане жива, а лъвът трябва да е по-бърз от най-бавната газела, за да не умре от глад.

Съгласен съм с Yank, че личните постижения се базират на 20% талант и 80% упорит труд. Всички сме свидетели на пропилени таланти и на хора, постигнали изключителни резултати на базата на постоянство, дисциплина, методичност и целенасоченост. Също така знаем, че всяко нещо си има цена и постигайки едно, жертваш друго.
Ако всички се раждахме с определен талант, който е върхов и няма нужда да бъде развиван, то ще умрем от скука.

Като замисъл, тази тема е добра и би била много полезна, ако се споделят мнения на база личен опит и постигнат прогрес, във фокуса на стрелковите спортове и занимания.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 11:48       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Едуардо Де Кобос точно преди да обяда си в МакДоналдс... https://www.youtube.com/watch?v=l0Glmnsp2XY
https://www.youtube.com/watch?v=cA-JRlgYbns И още едно видео за дебели американци.. https://www.youtube.com/watch?v=8kOI88zEE8c


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 12:07       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Чудесна тема!
Аз нямам какво да добавя за ОФП - основното още Геле го изчерпи в първият си пост.
Благодаря на всички колеги за видеата - упражненията от всякакъв вид са значително по-полезни от изразяването на намерения. Целенасочените - още повече.
Разтяганията не бяха засегнати, а те за важни, но който спортува знае за ползата от тях.

Моят принос искам да бъде по темата сланинки:
И най-страхотната мускулатура, не е нищо особено, когато е щедро опакована в обилна мастна тъкан. Допълнителното тегло - също пречи.

Много съм чел за гладуването, лично съм го пробвал повече от 6 пъти за 25 години, но за пръв път имам стриктен хранителен режим. (Срамежливо мълча за ОФП-то ми).

Не съм щастлив с килограмите си и сега, а не намирах рационално решение, но днес ми попадна това:


И мисля, че тук е ключът от бараката - ПЪЛЕН ГЛАД и ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ! Топи мазнините и запазва мускулите.

Ако решите да го пробвате, добре е да имате предвид:
- през първите 3-5 дни сваленото тегло е предимно за сметка на загуба на вода
- в следващите до 12/15-тия ден загубата е предимно от мазнини,
- след 15-тия организмът посяга и на напречно набраздената мускулатура :td:
- след 25-тия/28-мия е добре да се замислите имате ли нужда от психиатър!!!

Силното чувство на глад се притъпява след 4-5 ден, Но във всеки от следващите поне 2-3 пъти дневно идва усещане за глад. Пийте вода тогава.

Други условия -
Пийте задължително 2 до 3 литра вода дневно.
Кафе - минимално
Чай - билков, плодов
Преди гладуването трябва да се изчисти стомашно-чревния тракт (клизма или още по-добре Фортранс)
Дибре е да се напрвят базовите изследвания кръв-урина - преди и по веднъж седмично след това.
При наличие на системни, метаболитни заболявания - консултация с лекар, но такъв, който одобрява гладуването.

Не е страшно: Има описни случаи на хора, които не се хранят ИЗОБЩО с години - т.нар. СЛЪНЦЕЯДИ. Във видеото има описан един случай - шотландецът Ангъс, правил 380 дни глад! Свалил 125 кг!!! Успешно го е направил, защото редукцията е явно предимно на мазнини, защото е тежал над 207 в началото, а на 82 е спрял...
Но това е просто казуистика. Хунза, кайсиите и дълголетието им е друга тема...

Аз лично смятам, че 12-15 дни е напълно достатъчно

Дано съм бил полезен :armed:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 12:24       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Много интересен пост! :tu: Тук адвокати търговци стрелци силоваци имаме...ама лекар нямахме...
MolonLabe написа:
Аз лично смятам, че 12-15 дни е напълно достатъчно

Докторе ще го пробвам това по горните ти инструкции ... може би ше пропусна клизмата :roll: и две седмици глад вода и чай...кафе малко...но е антиоксидант и е ок мисля, но без прекалаване ок...
за тютюна и алкохола не казваш нищо...ще трябва ли да се спрат тоталише?
За физическа активност винаги съм за , но винаги съм я карал без претоварване...
кросове километри...щанги по 250 кила...набирания 600...е не...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 12:31       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
MolonLabe написа:

Моят принос искам да бъде по темата сланинки:


И мисля, че тук е ключът от бараката - ПЪЛЕН ГЛАД и ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ! Топи мазнините и запазва мускулите.

Ако решите да го пробвате, добре е да имате предвид:
- през първите 3-5 дни сваленото тегло е предимно за сметка на загуба на вода
- в следващите до 12/15-тия ден загубата е предимно от мазнини,
- след 15-тия организмът посяга и на напречно набраздената мускулатура :td:
- след 25-тия/28-мия е добре да се замислите имате ли нужда от психиатър!!!

Силното чувство на глад се притъпява след 4-5 ден, Но във всеки от следващите поне 2-3 пъти дневно идва усещане за глад. Пийте вода тогава.

Аз лично смятам, че 12-15 дни е напълно достатъчно

Дано съм бил полезен :armed:

Човече, силно се надявам да се се шегуваш. Също силно се надявам някой да не вземе да ти повярва. Вярно е, че в Освиенцим е нямало дебели хора, но това е абсолютен кошмар... "Пълен глад и физическа активност, топи мазнините и запазва мускулите".. дундаментално невярно. Доказано! Първо, въглехидратите които поемаш, голяма част отиват за да функционира мозъка! Да не говорим, при орязването на въглехидтатите, какъв стрес за организма е, а последващия йо-йо ефект е зашеметяващ. И ако не си влязъл в тежка интроверсия и депресия през убиващия гладуващ цикъл, то след йойо ефекта не ти мърда. Да не говорим, че при такава физическа активност без храна, калция, вит Ц, магнезия започва да се извлича от костите. Протеина се извлича от мускула. Пълна трагедия.. Лечебен глад има, ден, два..може, но това твоето е Мъчение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 12:37       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Deviant написа:
MolonLabe написа:

Моят принос искам да бъде по темата сланинки:


И мисля, че тук е ключът от бараката - ПЪЛЕН ГЛАД и ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ! Топи мазнините и запазва мускулите.

Ако решите да го пробвате, добре е да имате предвид:
- през първите 3-5 дни сваленото тегло е предимно за сметка на загуба на вода
- в следващите до 12/15-тия ден загубата е предимно от мазнини,
- след 15-тия организмът посяга и на напречно набраздената мускулатура :td:
- след 25-тия/28-мия е добре да се замислите имате ли нужда от психиатър!!!

Силното чувство на глад се притъпява след 4-5 ден, Но във всеки от следващите поне 2-3 пъти дневно идва усещане за глад. Пийте вода тогава.

Аз лично смятам, че 12-15 дни е напълно достатъчно

Дано съм бил полезен :armed:

Човече, силно се надявам да се се шегуваш. Също силно се надявам някой да не вземе да ти повярва. Вярно е, че в Освиенцим е нямало дебели хора, но това е абсолютен кошмар... "Пълен глад и физическа активност, топи мазнините и запазва мускулите".. дундаментално невярно. Доказано! Първо, въглехидратите които поемаш, голяма част отиват за да функционира мозъка! Да не говорим, при орязването на въглехидтатите, какъв стрес за организма е, а последващия йо-йо ефект е зашеметяващ. И ако не си влязъл в тежка интроверсия и депресия през убиващия гладуващ цикъл, то след йойо ефекта не ти мърда. Да не говорим, че при такава физическа активност без храна, калция, вит Ц, магнезия започва да се извлича от костите. Протеина се извлича от мускула. Пълна трагедия.. Лечебен глад има, ден, два..може, но това твоето е Мъчение.


+1
Отслабва се с отрицателен калориен прием. ..

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 13:46       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Deviant написа:
Човече, силно се надявам да се се шегуваш. Също силно се надявам някой да не вземе да ти повярва. Вярно е, че в Освиенцим е нямало дебели хора, но това е абсолютен кошмар... "Пълен глад и физическа активност, топи мазнините и запазва мускулите".. дундаментално невярно. Доказано! Първо, въглехидратите които поемаш, голяма част отиват за да функционира мозъка! Да не говорим, при орязването на въглехидтатите, какъв стрес за организма е, а последващия йо-йо ефект е зашеметяващ. И ако не си влязъл в тежка интроверсия и депресия през убиващия гладуващ цикъл, то след йойо ефекта не ти мърда. Да не говорим, че при такава физическа активност без храна, калция, вит Ц, магнезия започва да се извлича от костите. Протеина се извлича от мускула. Пълна трагедия.. Лечебен глад има, ден, два..може, но това твоето е Мъчение.


Няма причина за спор, това не е за всеки...

Аз говоря от СОБСТВЕН ОПИТ, желаейки да бъда полезен на някой който е осъзнал, че не е намерил вариант.
Това не е тренировъчен режим, а методика за сваляне на мазнини. Несъмнено, физическата активност не се очаква да е "разбиваща".
Дори културистите, правят 2-3 глад преди състезание за да подчертаят релефа на мускулатурата, изтънявайки покривката над нея.

И си прав - наистина е добре да напомня: НИКОЙ НЕ ДЛЪЖЕН ДА ПРИЛАГА ТАЗИ МЕТОДИКА, ако има задръжки към нея!

Аз мога да споделя само своите резултати: от 128 свалих на 78 - т.е. 50 килограма, след няколко години такива гладувания, но без да правя редовни физически тренировки. Просто ходех на работа, оперирах всеки ден, гмурках се до 27 метра, реализирах се редовно като съпруг... Нищо различно от дните преди гладуването. Но смятам, че умерени физически упражнения щяха да дадат по-добър резултат. Мое мнение, моя отговорност да проверя сега това работи ли. Но нека да не отегчаваме с персонални детайли невинните четящи колеги ;)

И въпреки всичко съм съгласен, че в медицината, във физиологията и в биохимията не винаги 2+2=4. Понякога е 5 друг път 3...
Това, което е добро за мен е напълно възможно да не е такова добро за теб...
Ето защо приложих филма - внимателно го изгледай, ако те интересува - там е казано много.

Но, ти звучиш толкова убедително, колкото само един лаик може да звучи. Далеч съм от мисълта да те засегна! Отдавам го на изненадата ти от непознатите неща...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 14:05       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Виж, ти можеш да свалиш и 100 кг. проблема си е твой. Не желая да налагам на никого философия на хранене, сваляне и покачване на килограми. Но кому е нужно това "ЧУДО". Салил си 50 кг. след такива гладувания за някошко години. Еми ти не си направил нищо кой знае какво, даже може и да си навредил на себе си, до голяма степен. С един приличен хранителен режим, напрвен според нуждите на човек, съчетан с балансирано хранене и движение, спокойно ще даде по 4-5 килограма на долу на месец. Без много напъни. Колкото до кулуризма и два дена глад, не го споменавай моля те във фитнес залата... :) Без вода, ДА, без мазнини, ДА, но без белтъчини и достатъчно въглехидрати..забрави.


Последна промяна Deviant на 12 Яну 2019, 14:09, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 14:07       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Poseidon написа:
... ще го пробвам това по горните ти инструкции ... може би ше пропусна клизмата :roll:

Обратно! Спираш диетата, когато клизмата започне да ти харесва!!! :joke:

Цитат:
...и две седмици глад вода и чай...

- някои гладуващи пият по 2 фреша за деня - ето и отговор на притесненията на Deviant за нулевия прием на въглехидрати;
- други започват деня с чаена лъжичка мед (само 1, само сутрин)

Цитат:
за тютюна и алкохола не казваш нищо...ще трябва ли да се спрат тоталише?

АЛКОХОЛЪТ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА!
А пушенето постепенно спира да те кефи. А обонянието ти става като на хрътка :)

Цитат:
физическа активност винаги съм за , но винаги съм я карал без претоварване...
кросове километри...щанги по 250 кила...набирания 600...е не...

при гладуване няма и начин - кръвното пада яко, след третия ден нямаш нужда от хапчета, но като клекнеш и след това се изправиш рязко започва та те тегли към земята :confused:


Пак да кажа: всеки си намира лимитациите,
индивидуално и с "вслушване" в сигналите, които твоето тяло (не сланинките) ти изпраща.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 14:31       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Deviant написа:
Виж, ти можеш да свалиш и 100 кг. проблема си е твой. Не желая да налагам на никого философия на хранене, сваляне и покачване на килограми. Но кому е нужно това "ЧУДО". Салил си 50 кг. след такива гладувания за някошко години. Еми ти не си направил нищо кой знае какво, даже може и да си навредил на себе си, до голяма степен. С един приличен хранителен режим, напрвен според нуждите на човек, съчетан с балансирано хранене и движение, спокойно ще даде по 4-5 килограма на долу на месец. Без много напъни. Колкото до кулуризма и два дена глад, не го споменавай моля те във фитнес залата... :) Без вода, ДА, без мазнини, ДА, но без белтъчини и достатъчно въглехидрати..забрави.
Съгласен! Щях и аз да го напиша, но ме изпревари ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2019, 19:43       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
delf написа:
Отслабва се с отрицателен калориен прием. ..

Мнението и на един мой приятел, който определено ги разбира нещата:

https://www.youtube.com/watch?v=i3IXYIazfKM

Който се вълнува/ интересува от тази тема… струва си да изгледа видеото му докрай. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2019, 23:44       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Май 2017, 09:51
Мнения: 59
Колеги, ще добавя моето мнение по въпроса. Тренирал съм в зали ,фитнеси,спортни клубове и прочие..Зависи кой какви предпочитания има и навици.Лично за мен най-правилното нещо за подържане на добра ОФП са тренировките на открито : кросовете,походите,лостовете,лицевите опори,съчетани в супер серии.Храненето предимно протеин и салати и минимален въглехидрат. и спорт често!.Имал съм етапи в ,които съм се ,,щангизирал" и се обсебваш от размери,резултати на лежанка,клек,тяга,но не си ефективен и при пауза от 14дни(примерно) падат резултати. Възпалявал съм стави за това и прекратих с фитнесите.. В школата в Пазаржик се сдушихме с крастави магарета борчета,боксьори и др. вид бойци.Резултатите бяха много спаринги ,кръв ,главоболие,някой друг по тежък удар,леки сътресения,дотрошване на носове,скули,сцепени и строшени уши и всевъзможни "нормални" неща от боищата ,които на някой доставят удоволствие на други не ,но са добра алтернатива за сваляне на килограми и издръжливост и кондиция,ама си ходиш подут и син.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2019, 23:57       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
колеги как ви се отразява намаляването на въглехидратите на мозъчната дейност?
чувствате ли се по изморени, при умствено натоварване?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer