logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 17:23       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
mak28 написа:
Недейте тъка бе хора,имам чувството че според няколко човека от форума никога няма да стана добър стрелец ако не съм с наднормено тегло,яко сланина и ако може същевременно да не се потя и да се храня максимум един два пъти на седмица.Моето мнение е че няма лоша тренировка,важното е каква ти е крайната цел.А що се отнася до дебелаците стрелци в Америка и по други точки на света ,със сигурност щяха да показват по добри резултати ако не бяха дебели......когато един човек е немърлив към себе си,няма как да е перфектен във всичко друго което го заобикаля или с което се занимава.Оправдание няма.


Няма как да те разберат хора,които не са били на ти със спорта а просто от офиса са хванали пушки и пищови и след малко стрелба по сбирки почват да умуват.....

Ма сме в БГ де...то и шишкав милиционер или военен не тр има ...ма има яко

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 17:35       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
mak28 написа:
Четвърто,продължавам да твърдя че натрениран и по слаб човек са по ефективни от дебелаците с наднормено тегло.Пето ,отново свършвам с това че оправдание няма.


Колега темата е за Обща физическа подготовка и няма как някой да не е съгласен, че е по добре да си слаб красив и богат отколко беден и дебел...и няма наистина оправдание за това - бачкаш, тренираш и ставаш и богат и готин.


Доколко разбирам си в добра физическа форма...би ли могъл да доближиш екплозивността и прецизността на Боб Мънден...а човека е с корем есктра...но има взривни реакции...тука е на поне 60 години и ако не можеш така кое е твоето оправдание? :DD

Ще бяга ли 400м ...не...ще гладува ли седмица като спартанец - не, но някой натрениран ми се иска ако не покаже такава стрелба то да я обясни как става?
С това не искам да кажа да се олаби такъв корем...просто се омеси малко темата ...
За мен това е природна даденост и постоянни тренировки от младеж...корема му стои за баланс перфектно...па кръвна захар ли има или кръвно не се знае...
само да отбележа че дедо живя 92г винаги е бил дебел и пушеше и пиеше, но всичко умерено...а много пъграви пичеве си заминават между 50 и 60 г - е затова опрадвание няма също



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 17:41       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Така е.
Има милиони (дори и милиарди), дето са по-млади, и в по-добра физическа кондиция от Джери, ама ей го на - той е още дъ бест вече 20 години.
Както Иво казва - зависи какво целиш. Ако е да мъкнеш 30 кила цяла седмица, и накрая да се стреляш с тълпа ралибани - едно ти трябва.
Ако е да лежиш кротко някъде със дълга пушка и да целиш от километър фашистите - друго ти трябва, ако е да стреляш 8 патрона за секунда - съвсем друго.
На улицата (където повечето от нас най-вероятно ще ги срещнем) първите ще са опасни, ама последните ще са смъртоносни.

За някой, дето не гони талибани из баирите, най-вероятно бърза точна стрелба за няколко секунди би свършила много повече работа от способността да бягаш 5 километра и да правиш 30 набирания.
Като бях малък блъсках карате 5 години, мислейки си че ще си стоя малък. Сега гърба, колената и китките ми са разбити, но за сметка на това еямога да прогнозирам дъжд поне три дена преди да завали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 17:54       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
minavasht написа:
На улицата (където повечето от нас най-вероятно ще ги срещнем) първите ще са опасни, ама последните ще са смъртоносни.


Силно зависи вие дето ги срещате как сте...ако сте като последните -Да,прав си ;)

minavasht написа:
За някой, дето не гони талибани из баирите, най-вероятно бърза точна стрелба за няколко секунди би свършила много повече работа от способността да бягаш 5 километра и да правиш 30 набирания.


Нали осъзнаваш какво е да можеш 30 набирания? Или 5 км....
Тва са общофизически способности....

лек пример с крос 5 км за 25 мин ти дава комфортен кислороден обем и те улеснява много независимо багаж ли разтоварваш или стреляш ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 18:19       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
С моите колена не мога да пробягам повече от километър, и то ако ме гони орда зомбита и са ми свършили патроните.
Явно хората са заякнали напоследък, аз в най-добрата си форма, като бях млад, можех да направя до 15 набирания, в казармата 12 беше за отличен и даваха 3 дена домашен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 18:41       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
ken6iro написа:
mak28 написа:
Недейте тъка бе хора,имам чувството че според няколко човека от форума никога няма да стана добър стрелец ако не съм с наднормено тегло,яко сланина и ако може същевременно да не се потя и да се храня максимум един два пъти на седмица.Моето мнение е че няма лоша тренировка,важното е каква ти е крайната цел.А що се отнася до дебелаците стрелци в Америка и по други точки на света ,със сигурност щяха да показват по добри резултати ако не бяха дебели......когато един човек е немърлив към себе си,няма как да е перфектен във всичко друго което го заобикаля или с което се занимава.Оправдание няма.


Няма как да те разберат хора,които не са били на ти със спорта а просто от офиса са хванали пушки и пищови и след малко стрелба по сбирки почват да умуват.....

Ма сме в БГ де...то и шишкав милиционер или военен не тр има ...ма има яко

100 процента си прав Здравко,напълно съгласен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 18:58       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Poseidon написа:
mak28 написа:
Четвърто,продължавам да твърдя че натрениран и по слаб човек са по ефективни от дебелаците с наднормено тегло.Пето ,отново свършвам с това че оправдание няма.


Колега темата е за Обща физическа подготовка и няма как някой да не е съгласен, че е по добре да си слаб красив и богат отколко беден и дебел...и няма наистина оправдание за това - бачкаш, тренираш и ставаш и богат и готин.


Доколко разбирам си в добра физическа форма...би ли могъл да доближиш екплозивността и прецизността на Боб Мънден...а човека е с корем есктра...но има взривни реакции...тука е на поне 60 години и ако не можеш така кое е твоето оправдание? :DD

Ще бяга ли 400м ...не...ще гладува ли седмица като спартанец - не, но някой натрениран ми се иска ако не покаже такава стрелба то да я обясни как става?
С това не искам да кажа да се олаби такъв корем...просто се омеси малко темата ...
За мен това е природна даденост и постоянни тренировки от младеж...корема му стои за баланс перфектно...па кръвна захар ли има или кръвно не се знае...
само да отбележа че дедо живя 92г винаги е бил дебел и пушеше и пиеше, но всичко умерено...а много пъграви пичеве си заминават между 50 и 60 г - е затова опрадвание няма също


Виж сега......едва ли си ми колега,защото аз съм сервитьор.Да темата е за ОФП ,незнам защо споменаваш красота и богатство.Тази бързина която е показана в клипа няма да мога да я направя,но имам що годе някаквя си бързина и точност,и ......кажи честно кефиш ли се на това което прави дядо ти Боб :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:07       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не е въпроса дали те кефи или не, важното е дали те впечатлява.
А един шишкав дядка, дето може да извади оръжие и да застреля двама души, преди те изобщо да могат да разберат какво им се случва, е впечатляващо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:15       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
minavasht написа:
Не е въпроса дали те кефи или не, важното е дали те впечатлява.
А един шишкав дядка, дето може да извади оръжие и да застреля двама души, преди те изобщо да могат да разберат какво им се случва, е впечатляващо.


Да и затва тоя трябва да има восъчна фигура при мадам Тюсо..талант..
Ся сериозно....ако да си добър боец/стрелец/шутър беше критерии дебелото... Щяхме да сме супер комбат сила в СВЕТА....ма що ли не сме :P PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 08 Яну 2019, 19:15, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:15       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
аз иначе съм продавач в книжарница, но когато хора пишат заедно в една общност си казват - колеги...тук общността е по-скоро академична...водят се дебати ...затова колега е уместно обръщение...
в Парламента също е подобна обстановката и си казват - колеги...а единя е професор, а друг трудно чете /видяхте репортажа/ но така е прието

а и има дълги никове които не мое да се произнесат ...

mak28 написа:
кажи честно кефиш ли се на това което прави дядо ти Боб :-)


Аз иначе се кефя на всеки, който може нещо необикновено...това е шоу...но човека демонстрира способности...които имат единици...да не кажа че е уникат този Боб...медицински филм чак имаше някъде изследат го що за реакция е това...е да... няма нещо тактика и так дале...

ти кажи кефиш ли се на човек дето бяга 14 км? и праи 300 лицеви?
ми знам че има хора дето правят 600лицеви и бягат 42км...уважавам такива постижения, но се кефя на постиженията на Боб...

Въпроса е защо ти макар и в перфектна спортна форма доколко разбрах не можеш, а Боб е дърт с шембе, а може?

спонавам за богатството...понеже ти споменаваш как с тренировки ставало...когато с моята заплата от книжарницата стана богат или с твоята от ресторанта...тогава с тренировки ще настигнеш Боб...

Нали се разбираме че говорим за ПОСТИЖЕНИЯ. Никой не е против една добра форма...ДА човек трява да се подържа!
Забавното е че и белия негър на Геле /човек потрес натрениран...е далече...доста далече от реакциите на Боб шкембелията.../
Природа дебиш...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:43       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Дреме му на Боб Мъндън на чушката(мир на прахта му), че има шкембе, като човека е роден да стреля. Примера е неуместен..как го виждате в IPSC . МАК 23 се изрази доста точно, като каза, че всеки ден с тренеровка е по-добър от ден без такава.


Последна промяна Deviant на 08 Яну 2019, 19:48, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:45       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Отиваме пак на калибрите - 9мм с много помпане и специални технологии след 100 години прави това, което .45 си е правил по рождение.
Същата работа и тук - такива като теб и мен с много тренировки и напъване можем да се доближим до това, което те са били по начало, ама те също не са стояли на едно място.
Не знам как е сервитьорството, ама с моята работа съм доволен, ако ми останат няколко часа за тренировки 2-3 пъти в месеца. Предпочитам да го ползвам за да тренирам бързо вадене и стреляне, отколкото да правя кросове или в джима.
От 20 години си стоя на 80 кила.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:52       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
minavasht написа:
Не е въпроса дали те кефи или не, важното е дали те впечатлява.
А един шишкав дядка, дето може да извади оръжие и да застреля двама души, преди те изобщо да могат да разберат какво им се случва, е впечатляващо.

Не,не ме впечатлява...... а и съм малко Тома неверни.А иначе дали дядката може да застреля двама човека....ами незнам,виждали сме го само по мишени,малко е разллично...тъка съм чувал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:54       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок съгласен...темата е ОФП и ще е интересна в същността си...
а вметката беше, че трябва още малко освен трениране...с трениране художник няма да стана...нито ако издивея с по 7 часа на ден на щангите ше стана стрелец

Deviant написа:
Примера е неуместен..как го виждате в IPSC

този човек поотпуснатия знаеш ли кой е?
колко ли коремни преси мое да навие...как мислиш?
Изображение
Изображение

и пак казвам АЗ съм за тренировките...даже почвам плуване е са февруари, но не издигайте в култ маниащините нито в тренировките нито в нищо


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:56       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Poseidon написа:
аз иначе съм продавач в книжарница, но когато хора пишат заедно в една общност си казват - колеги...тук общността е по-скоро академична...водят се дебати ...затова колега е уместно обръщение...
в Парламента също е подобна обстановката и си казват - колеги...а единя е професор, а друг трудно чете /видяхте репортажа/ но така е прието

а и има дълги никове които не мое да се произнесат ...

mak28 написа:
кажи честно кефиш ли се на това което прави дядо ти Боб :-)


Аз иначе се кефя на всеки, който може нещо необикновено...това е шоу...но човека демонстрира способности...които имат единици...да не кажа че е уникат този Боб...медицински филм чак имаше някъде изследат го що за реакция е това...е да... няма нещо тактика и так дале...

ти кажи кефиш ли се на човек дето бяга 14 км? и праи 300 лицеви?
ми знам че има хора дето правят 600лицеви и бягат 42км...уважавам такива постижения, но се кефя на постиженията на Боб...

Въпроса е защо ти макар и в перфектна спортна форма доколко разбрах не можеш, а Боб е дърт с шембе, а може?

спонавам за богатството...понеже ти споменаваш как с тренировки ставало...когато с моята заплата от книжарницата стана богат или с твоята от ресторанта...тогава с тренировки ще настигнеш Боб...

Нали се разбираме че говорим за ПОСТИЖЕНИЯ. Никой не е против една добра форма...ДА човек трява да се подържа!
Забавното е че и белия негър на Геле /човек потрес натрениран...е далече...доста далече от реакциите на Боб шкембелията.../
Природа дебиш...

:D :D :D няма да можем да се разберем :D :D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer