logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2019, 21:43       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Пудовките също са отличен вариант в тоя аспект.

По принцип всеки спортист тренира по конкретен/ специализиран начин в зависимост от поставените/ търсени цели - борците по един, щангистите по друг, спритньорите по трети, маратонците по четвърти и пр. Наскоро четох как американските военни отчитат като неправилна настоящата физическата подготвка на техния боец с оглед на целодневното мъкнене на голям това из чукарите на Афганистан - като по спомени, акцентът на-вече трябвало да бъде върху силата на краката и глутеусите + съответната издръжливост.

Сега, на обикновен оръженосец в цивилния реал едва ли ще му се наложи да мъкне цял ден 30 кила товар + оръжието, но какво със сигурност ще му трябва с оглед на доброто представяне с карабината и пищова.

1. ХВАТ. В една съседна тема се коментират субкомпакти в "мъжки" калибри. И ако по цял ден цъкаш на мишката и си с лабав хват, кога ще успееш да го стиснеш хубаво този Глок 30, за да си вкараш/ събереш попаденията?! То една нищо и никаква 19-ка си иска стискане, а субкомпакт в нещо по-мощно въобще няма смисъл да се коментира. И, съответно, какви упражнения с оглед на тази цел?

2. КООРДИНАЦИЯ. С едно много здраво момче правим 3М теста, където се зарежда, презарежда и отстранява засечка по време на движение встрани/ една крачка. Първо му тръгват краката, после идва тялото, и накрая пристигат ръцете… ужас ужасен!

3. ЕКСПЛОЗИВНОСТ и тренировка на стабилизиращите мускули. Бързо да клекнеш/ заемеш позоция "от коляно" или "лежешком", бързо да се изправиш, да успееш добре да се усучеш с пушката/ карабината около прикритието/ укритието… съответно, какви упражнения са нужни и тук?

4. КАРДИО. Тук нещата в общи линии са ясни, като с оглед на горенето на мазнини, най-ефективно е да се прави сутрин на гладно/ когато гликогенът е най-нисък... и поне едно 20 минути. Едно кафанце БЕЗ ЗАХАР също е плюс. Това ти требе да си като цяло здрав и да не допускаш високо кръвно налягане, което върви с цяла палитра от съпътстващи негативни последствия.

Лично на мен, най ми допадат кръговите тренировки на борците с оглед на целите, цитирани по-горе… а и контузиите вече не ми позволяват да се впускам в безразборни/ непремислени физически натоварвания.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 07 Яну 2019, 21:49, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2019, 21:49       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ний дето гоним 50-те седим тук и си мислим - оня шкембелия, дето пусна 12 куршума за 2 секунди какво ли кардио прави, и по колко часа на ден блъска българската торба?
И така се успокояваме, и хапваме още едно кюфте.
:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2019, 21:57       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Deviant написа:
Грехота ще бъде да пропуснете Tony Sentmanat. :) https://youtu.be/fk-MDObWp1I https://youtu.be/vdcDPvWd6o4

Животно голямо си е тоя, като е заложил и на правилната химия/ доволно скъпа, най-вероятно. :wink: И пак си зависи от конкретния стрелкови спорт/ занимание… ако требе да мъкне 48 часа снайпери, карабини, пищови и куп друго оборудване по пресечен терен като в "Т-клас"... и няма опцията да зарежда на 2-3 часа… пада му кръвната захар и приключва курса някъде по средата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2019, 22:07       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 01:34
Мнения: 229
Местоположение: Пловдив
ubboto написа:
КАРДИО. Тук нещата в общи линии са ясни, като с оглед на горенето на мазнини, най-ефективно е да се прави сутрин на гладно/ когато гликогенът е най-нисък... и поне едно 20 минути.

Тия неща мислех, че са останали в учебниците по ФП от комунизма, ама явно не са. Гликогенът като ти е на долната граница такава тренировка ще направиш, че нямам думи. Ако говориш за монотонно подтичване в парка съм съгласен, все ще го добуташ. Ама я пробвай сутрин на гладно да направиш интервал с 1 минута спринт на макс и 1 и минута спокойно ходене. И така 10 пъти. Гаранция доста преди средата си го закъсал.

_________________
Красимир Анастасов
ВСК "Десант 68"

''An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.'' - Robert A. Heinlein


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2019, 22:29       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Scarecrow написа:
Гликогенът като ти е на долната граница такава тренировка ще направиш, че нямам думи.

30 минути вело ще си ги направя като пич. Иначе ако има някакво ново инфо, в което научно да се доказва, че мазнините не се горят най-ефективно при ниски нива на гликогена - сподели да я прочетем, със сигурност съм я пропуснал, а и аз не съм специалист в тази област! Иначе когато е ден за 1000 повторения с торбата, "глико тор"- а на MEX/ чист, неовкусен, за да е без захар + BCAA на прах 20 минути преди началото на тренировката, щото на гладно няма завършване.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2019, 22:46       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Scarecrow написа:
Ivo III написа:
да не се дига много масата на мускулите, защото може да те направят бавен

Спринтьор или играч по американски футбол случайно да си виждал?
Yank написа:
Всеки се ражда с определена физика и талант

Викаш дебелите и бавни са си родени такива и няма оправия, така ли? :happy:

За скромните ми 32 години съм минал през доста спортове, кои интензивни, кои силови, няколко пъти съм бил и на ръба да се пребия като куче. Последната половин година се захванах интензивно с кросфит, в началото 3 пъти седмично, в момента 5-6. Ами никога не съм бил в по-добра форма - и като сила и като бързина и като издръжливост. Щангите (говоря за олимпийските движения - изхвърляне и изтласкване, не да блъскаш на лежанката до откат) развиват силата много балансирано и дават голяма експлозивност.

Много точно казано :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2019, 23:05       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 01:34
Мнения: 229
Местоположение: Пловдив
ubboto написа:
Иначе ако има някакво ново инфо, в което научно да се доказва, че мазнините не се горят най-ефективно при ниски нива на гликогена - сподели да я прочетем.

Заповядай:
https://www.bodybuilding.com/content/th ... unked.html

_________________
Красимир Анастасов
ВСК "Десант 68"

''An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.'' - Robert A. Heinlein


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 00:55       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Deviant написа:
Грехота ще бъде да пропуснете Tony Sentmanat. :) https://youtu.be/fk-MDObWp1I https://youtu.be/vdcDPvWd6o4


перфектен герой за комикс филм :danger:

само на мен ли ми се струва, че пищова му играе много, а би трябвало вода да тече от хвата му :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 05:23       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Геле повербола който ти е оправил тенис лакьта е точно причината аз да го имам сега. Явно твоят е дошьл при мен :D Говори се за операция .... мигам на парцали засега ...Общо физическо леко натоварване е ок но ...дали е критерий за златни медали ? По скоро не. Най- добрите американски стрелци в нашия спорт са 5кьм един в полза на дебелите. Пример интервю на Фогелчо по тубата . Той сьщо като мен мисли. Какви кореми постояно виждам при мен и как в сьщото време се набират като дьржавни линейки не е истина. Абсолютна заблуда е ,че да си в пьрвите редици в ИПСЦ трябва да вдигаш 300 от лежанка. Ако трябва да се вьрже с цифри бих го казал така: 5 % фитнес и 95% комплекс от много други неща.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 07:14       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Ivo III написа:
Deviant написа:
Грехота ще бъде да пропуснете Tony Sentmanat. :) https://youtu.be/fk-MDObWp1I https://youtu.be/vdcDPvWd6o4


перфектен герой за комикс филм :danger:

само на мен ли ми се струва, че пищова му играе много, а би трябвало вода да тече от хвата му :oops:

Абе човека си е автентичен. Вярно е, че физическия капацитет е различен при видовете хора и срутуктури на тялото. Ако се разделят тренировките за сила, бързина, издръжливост и гъвкавост, то тоя индивид си е талант. А таланта може да бъде победен само с тренировки.
cz85 написа:
Най- добрите американски стрелци в нашия спорт са 5кьм един в полза на дебелите. Пример интервю на Фогелчо по тубата . Той сьщо като мен мисли. Какви кореми постояно виждам при мен и как в сьщото време се набират като дьржавни линейки не е истина. Абсолютна заблуда е ,че да си в пьрвите редици в ИПСЦ трябва да вдигаш 300 от лежанка. Ако трябва да се вьрже с цифри бих го казал така: 5 % фитнес и 95% комплекс от много други неща.

Както казваха джудистите от спортното "Най-мразим стрелците! Ние тренираме двуразово по няколко часа сутрин и след обяд, а те идват стрелнат 5 пъти и по кафета." ;) :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 11:49       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
ако требе да мъкне 48 часа снайпери, карабини, пищови и куп друго оборудване по пресечен терен като в "Т-клас"... и няма опцията да зарежда на 2-3 часа… пада му кръвната захар и приключва курса някъде по средата.


о да, имаме колеги дето ходят и цепят мускули по фитнеса .. и ядат по 8 пъти на ден,
обикновено по средата на първи ден са адекватни, след тва незнаят де се намират и до края им е .. като филм на ужасите - те гледат да оцелеят .. а не как ще стрелят

същото важи и за тези без грам сланинка .. при нощните стрелби студа ги унищожава

тези дето се потят яко .. ако не пият вода постоянно .. лятото така се обезводняват, че дори не могат да мислят адекватно


едно е да дремеш на удобно столче, някой да ти носи чантата .. само да станеш и да имаш няколко секунди екстремно стреляне без много мисъл и пак на столчето на сянка
друго е да влачиш мин 20кг оборудване между сцените, с тежки преходи, да смяташ и да мислиш .. така без почивка 48 часа :)) и сцените да са в продължение на минути
даже в SBW сме имали големи сцени, две оръжие и общо 60-70 изстрела в една сцена, влачене на 70кг чучело, стрелба с 20кг раница, катерене по етажи на сгради .. и т.н.

бих казал че подготовката е коренно различна .. за такова състезание

при 24 сцени и 48 часа .. сам наблюдавал интересни неща
всички колеги стрелят отлично, оръжията им са на ниво имат опит .. оцелява в класирането тези които имат издръжливост и способността да се държат в психическа, мисловна и физическа кондиция дълго време
т.е. както гледаш добре се представят .. изведнъж се сриват и започват да творят "чудеса" и нямат обяснение после защо

голяма част приключват участията си след едно две такива преживявания .. само малък процент им харесва и се задържат .. но пък стават нинджи и искат още по екстремни неща

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 15:45       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Ivo III написа:
Deviant написа:
Грехота ще бъде да пропуснете Tony Sentmanat. :) https://youtu.be/fk-MDObWp1I https://youtu.be/vdcDPvWd6o4


перфектен герой за комикс филм :danger:

само на мен ли ми се струва, че пищова му играе много, а би трябвало вода да тече от хвата му :oops:

Не всеки изстрел е перфектен ,дори и на най перфектния стрелец.....според мен ти се струва.А иначе що се отнася до комиксите.......... :D :D :D гроздето е кисело....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 16:09       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Недейте тъка бе хора,имам чувството че според няколко човека от форума никога няма да стана добър стрелец ако не съм с наднормено тегло,яко сланина и ако може същевременно да не се потя и да се храня максимум един два пъти на седмица.Моето мнение е че няма лоша тренировка,важното е каква ти е крайната цел.А що се отнася до дебелаците стрелци в Америка и по други точки на света ,със сигурност щяха да показват по добри резултати ако не бяха дебели......когато един човек е немърлив към себе си,няма как да е перфектен във всичко друго което го заобикаля или с което се занимава.Оправдание няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 16:23       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
mak28 написа:
Недейте тъка бе хора,имам чувството че според няколко човека от форума никога няма да стана добър стрелец ако не съм с наднормено тегло,яко сланина и ако може същевременно да не се потя и да се храня максимум един два пъти на седмица.Моето мнение е че няма лоша тренировка,важното е каква ти е крайната цел.А що се отнася до дебелаците стрелци в Америка и по други точки на света ,със сигурност щяха да показват по добри резултати ако не бяха дебели......когато един човек е немърлив към себе си,няма как да е перфектен във всичко друго което го заобикаля или с което се занимава.Оправдание няма.

Прав си.
Виж го тоя с кви плочки е на корема. Определено по-добра му е кондицията от предишния рекордьор - чичката от черно-белия филм в началото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 17:10       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
minavasht написа:
mak28 написа:
Недейте тъка бе хора,имам чувството че според няколко човека от форума никога няма да стана добър стрелец ако не съм с наднормено тегло,яко сланина и ако може същевременно да не се потя и да се храня максимум един два пъти на седмица.Моето мнение е че няма лоша тренировка,важното е каква ти е крайната цел.А що се отнася до дебелаците стрелци в Америка и по други точки на света ,със сигурност щяха да показват по добри резултати ако не бяха дебели......когато един човек е немърлив към себе си,няма как да е перфектен във всичко друго което го заобикаля или с което се занимава.Оправдание няма.

Прав си.
Виж го тоя с кви плочки е на корема. Определено по-добра му е кондицията от предишния рекордьор - чичката от черно-белия филм в началото.

Естествено че съм прав.Първо за плочки аз не съм говорил,а за добра физическа подготовка ,незнам дали правиш някаква разлика,недей свързва непременно натренирания човек с плочки..Второ на тези години дядо ти Джери няма как да е с плочки освен ако не е на хормона на дядо ти С.Сталоун.Трето за да изглежда тъка дядо ти Джери на тези години,тоест много добре....бъди сигурен че на 30,40 и 50 години е изглеждал още по добре и със сигурност не е бил с наднормено тегло .Четвърто,продължавам да твърдя че натрениран и по слаб човек са по ефективни от дебелаците с наднормено тегло.Пето ,отново свършвам с това че оправдание няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer