logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 17:45       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Забавно става ,когато стрелящия добре ИПСЦ състезател почне да разбира от всичко,в това число и тактика от 1001 нощ Ми няма как да стане - Тая работа не е като оная! ....едното не води до друготоАма опитите са ежедневни.

Абе, безопасно ли е... нека да се забавляват момчетата! Ама, в последно време... барнали се едни ентусиасти като оператори... пищова/ пушката не могат правилно да си хванат... за стреляне тук още никой не ти говори... и тръгнали да правят групова тактика с дълго. :punch: Въртят се едни дълги цеви… прехвърлят си ги през главите… въобще, ужас ужасен! Та, подобни художествени самодейности ако могат поне да се избегнат, ще е супер… щото това вече иде опасно!

За спортната и истинската ТАКТИКА вече, правилната и безопасна техника в генезиса си е една и съща… как да си хванеш пищова... къде и колко да се натиска... как да се прикладва... как да се РАБОТИ СЪС СПУСЪКА... тези неща до голяма степен вече са изчистени и стандартизирани… и място за лично творчество точно тук вече няма. А без техника, нищо не правиш по-нататък… нито спорт, нито тактика!

Така че тук сблъсък няма, не може и да има… СПОРТНАТА от истинската ТАКТИКА… е там вече разликата е от земята то небето!

Като и на двете места си требе инструктор/ ТРЕНЕР... тактика, колкото и добре да можеш да стреляш… сам трудно ще измислиш, хеле пък групова. За спорта е същото… можеш да стреляш, ама какво точно се прави на една сцена… пак някой трябва да ти го покаже. Като и на двете места тънкостите и специфичните моменти са наистина много… ако наистина искаш да ги правиш нещата така, както трябва.

Ако целта ти иначе е гилзопроизводство с развлекателна/ терапевтична цел и укрепване на социалните контакти… гледаш само и единствено да ти е безопасно. За другото вече… всеки си има мисия в живота, в крайна сметка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 18:41       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Забавно става ,когато стрелящия добре ИПСЦ състезател почне да разбира от всичко,в това число и тактика от 1001 нощ Ми няма как да стане - Тая работа не е като оная! ....едното не води до друготоАма опитите са ежедневни.

Ако целта ти иначе е гилзопроизводство с развлекателна/ терапевтична цел и укрепване на социалните контакти… гледаш само и единствено да ти е безопасно. За другото вече… всеки си има мисия в живота, в крайна сметка.

:tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 15:16       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
1.) Как да проверим, дали правилно си прикладваме пушката (без което нищо не става) - пробваме да стреляме без поддържащата ръка. И без поддържаща ръка, ако прикладването е правилно - пушката ще ти ходи назад и съвсем леко нагоре, а не много нагоре и вдясно.




2.) Как да проверим, дали стойка и хват при стрелбва с пищов са ни адекватни (целенасочено на казвам тук "правилни") - хващаш 7,62 мм "калашник" с пистолетен хват. Ако има нещо не окей - пушката веднага ще ти го покаже.


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 16:20       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
1.) Как да проверим, дали правилно си прикладваме пушката (без което нищо не става) - пробваме да стреляме без поддържащата ръка. И без поддържаща ръка, ако прикладването е правилно - пушката ще ти ходи назад и съвсем леко нагоре, а не много нагоре и вдясно.
:tu: :tu: :tu:

Това първото си е стандартно упражнение за карабина, мисля още първото упражнение, което пусна тука. Ако прочетеш цялата статия ще видиш разновидността за карабина. Разстояние 10-15 ярда мишена b8 третия стринг пускаш 3 само със силна ръка , 4-ти стринг 2 от ляво рамо. Първи стринг вдигаш и стреляш, втори 4 от low ready всеки стринг 2.5s. Гледа се само попаднения в черното 9-10, 90 to pass.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 19:13       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Това първото си е стандартно упражнение за карабина, мисля още първото упражнение, което пусна тука. Ако прочетеш цялата статия ще видиш разновидността за карабина.

Ха, стадартно упражнение с карабина и без поддържаща ръка - за мен лично е нещо ново! PDT_Armataz_01_22 Ако покажеш все пак видео с друго такова стреляне (без поддържаща ръка и с попадения) - черпим бутилка от това, което пиеш!

Още повече, че за "арка" няма смисъл от такова - там имаш опция за тилтове, стрелба с отключени рамене и пр. 7,62 мм "калашник" обаче, не го ли хванеш и натиснеш както си требе - и с компенсатори масово им бягат нагоре и вдясно! И се почва с глупостите: "Системата не става, оръжието се криви и пр." Е, на мене що не ми се криви?! :happy:

"Калашник" с пистолетен хват също си е моя "разработка" (Иван ми пусна мухата) - с "уивър", "тактическа костенурка" или друга аутдейтната глупост, които още могат да се видят по нашите полигони - няма как да стане! Пушката си те наглася пИрфектно като стойка и хват и за пищова - такъв като Глок примерно, който си рипа! За спортните пищови това не важи - там, също като при пипнати "арки", имаш доста по-големи опции за лично творчество по отношение на базовата техника.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 22:55       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ши са намесА кратко: освен прикладването за да ограничиш скачането на гегата от значение са също положението на торса, разположението на краката (разкрача) и дори и позицията на стъпалата :-D
С карабина е едно, с автомата е малко по-различно … абе иска си работа постоянно


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 08:25       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Ха, стадартно упражнение с карабина и без поддържаща ръка - за мен лично е нещо ново!

https://www.swatmag.com/article/five-ya ... ing-drill/
Цитат:
Carbine
Most great handgun drills are easily adapted to the patrol rifle or home-defense carbine. In this case, the distance is doubled to ten yards, for car-to-car or down-the-hall range, but the time limits are the same.
String 1 is adapted to hands on rifle, filled mag inserted, chamber empty (as many of these rifles are stored). On the buzzer, rack the action, mount, and fire a single.

The second string is four from the ready as with the short gun.

String 3 is three strong hand only and String 4 is two from the support-side shoulder, but with both hands. The long-gun variation is a decent “get to know your carbine” drill and easily worked in most indoor ranges.


Всъщност е обсъждано в нарочната тема.


ubboto написа:
Ако покажеш все пак видео с друго такова стреляне (без поддържаща ръка и с попадения) - черпим бутилка от това, което пиеш!


С какви попадения и колко 3 за 2.5s в b8 или 5 за 2.5s IDPA алфи? Ако си навит half&half drill strong hand only IDPA only alfas.

1. 20 yards 5 for 10s
2. 10 yards 5 for 5s
3. 5 yards 5 for 2.5s

Какво ще кажеш? Мисля е обективно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 12:23       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Всъщност е обсъждано в нарочната тема.

Това го стрелях три поредни пъти (както си беше по задание от Том Гивънс) с 19-ката на "Локото" (че ми бяха прибрали оръжията по него време): https://www.youtube.com/watch?v=BTBp5DqklY4

За карабината обаче не разбрах, какво се визира под "strong hand only" - ръката с пушката изпъната напред, или пушката прикладвана, но без поддържащата ръка? Също така, искам да видя стреляне с попадения в черния кръг на B-8 на 10 ярда с една от двете техники!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 14:40       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
За карабината обаче не разбрах, какво се визира под "strong hand only" - ръката с пушката изпъната напред, или пушката прикладвана, но без поддържащата ръка?


Значи аз в езиков спор с тебе няма как да влизам нито на български нито на английски. Аз го разбирам прикладвано
b5202s написа:
String 3 is three strong hand only and String 4 is two from the support-side shoulder, but with both hands.
С карабина usually се стреля прикладвано.

Не разбирам скепсиса ти, при положение че half&half го събирам в два пъти по-малко площ.


Прикачени файлове:
IMG_20210326_141158.jpg
IMG_20210326_141158.jpg [ 124.57 KiB | Прегледано 2561 пъти ]
20211020_145046.jpg
20211020_145046.jpg [ 87.75 KiB | Прегледано 2561 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 23:28       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Не разбирам скепсиса ти, при положение че half&half го събирам в два пъти по-малко площ.

Защото String 3, strong hand only (демек, пушката прикладвана, а поддържащата ръка някъде другаде, само не и на пушката), на 10 ярда, по 15 сантиметровия черен кръг на B-8 - са пълни глупости!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2022, 08:31       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Защото String 3, strong hand only (демек, пушката прикладвана, а поддържащата ръка някъде другаде, само не и на пушката), на 10 ярда, по 15 сантиметровия черен кръг на B-8 - са пълни глупости!


Бате Геле, мен не ме търси в това. Аз стрелям за кеф и не съм компетентен да преценявам, кога едно упражнение е смислено и кога не. Стрелям ги както са обявени. Вижда се, може да има грешка при превода. Sorry!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2022, 13:14       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Бате Геле, мен не ме търси в това. Аз стрелям за кеф и не съм компетентен да преценявам, кога едно упражнение е смислено и кога не. Стрелям ги както са обявени.

Като се пуска нов дрил с идеята същият да се наложи като стандартен такъв - гранд мастър винаги прави лична демонстрация както на него, така и на модификациите му впоследствие. В случая, String 3 на модификацията за карабина на 5-Yard Roundup, имаме плесната една пълна глупост, а демонстрация (да видим, аджеба, как става) на написаното - липсва!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:05       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Една нова лично моя инициатива: "Съвременни стрелкови техники с ПМ и ТТ".




Това лято челленджите на вързано ще са СъвеЦко с/у Западно. На най-новия ФБР куал за пищов, аз с ПМ и/ или ТТ с/у кой каквото има и както реално носи. Нека силата бъде с вас! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:32       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Геле, имам питане за мнението ти батко: Стрелба със силната ръка, както показваш. Пищова е под 90градуса спрямо земята или колкото го докарвам там.
Обърна ли го половин сантиметър на ляво, еджекшън порта да отиде по-нагоре, стрелям много по-стабилно и точно, не трябва да се контролирам толкова да тегля директно назад.
Има ли някаква логика в това или аз съм нещо сбъркан.

Друг въпрос. Същият сетап, 90градуса, вертикален пищов и хват с една ръка.
Когато палеца сочи стриктно напред, много леко мърдам. Когато вдигна палеца нагоре,
мърдането от тегленето на спусъка изчезва изцяло.
Предполагам и двата ми въпроса са свързани с био-механиката.

М-у другото от доста стрелящ познат ми беше казано, че тоя компенсатор който имах на Глока работел идеално със Шилд и с не по-тежки от 124грейна патрони. Аз му сложих на моят цев с резба и компчето, и в най-скоро време ще се опитам да му пусна един забавен кадър да видиме дали има реално струя и намаляне на дулното повдигане, възможно е да ти е интересно...

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:42       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.38 Super написа:
Геле, имам питане за мнението ти батко: Стрелба със силната ръка, както показваш. Пищова е под 90градуса спрямо земята или колкото го докарвам там.
Обърна ли го половин сантиметър на ляво, еджекшън порта да отиде по-нагоре, стрелям много по-стабилно и точно, не трябва да се контролирам толкова да тегля директно назад.
Има ли някаква логика в това или аз съм нещо сбъркан.

Пробвай с ОБРАТЕН ТИЛТ. Демек, ако стреляш с дясна ръка, завърти пищова леко надясно. Ако е под 90 градуса или ТИЛТ навътре (наляво) - след изстрел пищова ще ти ходи нагоре и вляво. Тилтнат леко надясно - ще изолираш ходенето му встрани, и ще ти остане движението само нагоре и надолу. Пробвай! :wink:

За тегленето на спусъка вече, стисни долните три пръста и съзнателно изолирай стрелящия пръст от тях (все едно е на отделна става). Палецът на стрелящата ръка също така е НЕУТРАЛЕН! Одървиш ли го прекомерно, ще предадеш напрежение към стрелящия пръст и неминуемо неволно ще почнеш да засукваш рамата при изстрел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer