logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 20:08       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ето и за 3,69сек



все още не мога да спра да се възхищавам на този клип
без значение .. попаденията

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 09:16       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2006, 09:56
Мнения: 82
Ето един още по-бърз....
https://www.youtube.com/watch?v=nqB2I2oVEEY

_________________
Николай Скипарнов СК,,АРГУС''-Варна
бърз,скоклив и агресивен
speed is fine,accuracy is final


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 18:42       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
liavata p4ela написа:
Ето един още по-бърз....

За да е ефектно, стрелянето трябва да е бързо! Вследствие на което доста често:
- се бури от дистанциите;
- мишените са по-близо една от друга от регламентираното;
- стреля се по цели мишени/ големи метални щитове и пр.


Да вземем за пример "рекорда" на Bob Vogel:




Релоуди и яко тунингован пищов... окей! Но ако 6-7 малки крачки са 7 ярда/ 6,40 метра... аз съм трамвай! Разстоянието горе е максимум 5 метра... което няма нищо общо с трудността на дублета по 3х5 инчовата карта на 7 ярда/ 6,40 метра.

Един пропуск в 8-инчови кръг = 0,5 секунди върху общото време. Сложи по още 0,5 секунди за кобура и 0,5 за холдърите, щото носенето е открито… и "рекорда" набъбна с 1,5 секунди… на не повече от 5 метра! Демек, отиваме на 4,57 секунди от 5 метра… което въпреки че е пак е доста добро, но не е нищо особено. За СВЕТОВЕН РЕКОРД пък е абсурдно въобще да се говори!

Но, във всичко това се вглеждат много малко хора… мнозинството се кефи на якото стреляне… а то е яко, именно щото е бързо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 18:59       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
Интересна ми е мнението за подобни тактически прийоми, на колеги от форума, които по отблизо следят тези неща:

https://www.youtube.com/watch?v=uuKZ5-QckOU

Стреляне на автоматична с "калашник" от движение… и с попадения... при всички положения е яко/ ефектно, като именно това е целта на подобни клипчета - да навъртат гледания, и да върви рекламата.

Другото си е според зависи. Ако онова отпред е картечно гнездо, тоя с калашника на единична не знам какъв подавящ огън ще успее да направи. Как се види цев да се подава… пуска оня отсреща един откос към ъгъла… и в реала требе да си яко надрусан/ неадекватен… за да излезеш на открито по подобен начин, и да се придвижваш толкова бавно… въпреки че стреляш.

Ако насреща е един с "калашник", легнал на земята… тоя с единичните изстрели пак не знам доколко би могъл да го "подави", за да може ортака му спокойно да си се разхожда на открито… и да полива на автоматична. Отделно от това, не знам кой комбатант ще си изхарчи целия боекомплект за една цел.

По-интензивно подавяне от страна на тоя, който е "разрязъл тортата"/ тук може и на къси автоматични редове… през това време ортака му БЪРЗО притичва от другата страна… и после и двамата го прищипват на кръстосан огън от укритие.

Но така няма да я има автоматичната стрелба от движение… което именно е и целта на това видео. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 19:37       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
инструктора мургав сипматяга...

Въпреки че я върти тази цев като градински маркуч, докато се обяснява… наистина е яко да видиш циганин, неподвластен на израелската "Крав Мага". :DD Това, което представят като продукт в стрелянето е пълна шитня… техните инструктори всеки наш малко по-класен емемеец ще ги строши от бой… но да се върнем на стрелянето.

"Крав Мага"-то е яко на почит при циганите… едни фенове от Перу, примерно… всичко "израели"... трагедия пълна! А пакистанеца, макар че има още да чисти детайли по техниката… изглежда кораво копче, което също и помпи яко… и най-малкото, неговото поне не е болезнено за гледане.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 06:12       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
https://www.personaldefenseworld.com/2019/01/houston-man-stands-against-attackers/
Сам срещу 5 нападатели, 70 изстрела, убил трима и вероятно ранил поне оше един.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 06:38       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
https://www.personaldefenseworld.com/2019/01/houston-man-stands-against-attackers/
Сам срещу 5 нападатели, 70 изстрела, убил трима и вероятно ранил поне оше един.

Вероятно вътрешна нарко разправия между латиноамериканци. Както се видя от клипа, в махалата дори не отмъцват английски. Не че има значение. Факт е че човека в можел да стреля. Ще ми е интересно с какво оръжие е бил. За двама от нападателите се знае, че са били с пушки. Едва ли щеше да победи, ако беше с пистолет. Предполагам си е имал АР. Още повече, че повечето от простреляните умират. Кой на място, кой в колата, кой в болницата. А това говори за АР, а не за пистолет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 07:16       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами ония двамата наркодилъри бяха уцелили 4 полицая с .38 май, и само на късмет не са ги уцелили в главите, а само във врата.
Мъжа в оня случай е бил ветеран, явно е казало влияние.
Та не се знае в тоя случай какво е държал тоя, ясно е че не са отишли там случайно, но къвто и да е, добре се е справил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 07:43       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Amazon написа:
Ще ми е интересно с какво оръжие е бил. За двама от нападателите се знае, че са били с пушки. Едва ли щеше да победи, ако беше с пистолет. Предполагам си е имал АР. Още повече, че повечето от простреляните умират. Кой на място, кой в колата, кой в болницата. А това говори за АР, а не за пистолет.

Четох онзи ден, че бил с ЕйКей: https://www.tacticalshit.com/texas-man-with-ak-fights-off-5-home-invaders-killing-3/?fbclid=IwAR3vznmEkmCIzyCAW-dygrvfnH0sjPA0lEsaaIblihULubgdI2DPYAKrQmk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 07:49       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Amazon написа:
minavasht написа:
https://www.personaldefenseworld.com/2019/01/houston-man-stands-against-attackers/
Сам срещу 5 нападатели, 70 изстрела, убил трима и вероятно ранил поне оше един.

Вероятно вътрешна нарко разправия между латиноамериканци. Както се видя от клипа, в махалата дори не отмъцват английски. Не че има значение. Факт е че човека в можел да стреля. Ще ми е интересно с какво оръжие е бил. За двама от нападателите се знае, че са били с пушки. Едва ли щеше да победи, ако беше с пистолет. Предполагам си е имал АР. Още повече, че повечето от простреляните умират. Кой на място, кой в колата, кой в болницата. А това говори за АР, а не за пистолет.
С Калашник е бил естествено! Имаше подробна статия някъде. Бил е с детето си пред къщата, когато са дошли лошите. Влезнал е вътре да скрие детето и е излязъл с калаша!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 10:46       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2006, 09:56
Мнения: 82
Пичове...във фундаменталния спор между ,,спортисти'' и ,,тактици''е заровено кучето някъде,а според мен просто няма такъв или той е само в нашите глави.Защо някой кадърни ,,тактици''стрелци избират да не участват по състезания за мен е загадка...имам си теория по въпроса,но ще я запазя за себе си.Разбирам разликата в техниката , тактиката и майндсета между двата архетипа,както и слабостите в обучението при едните и при другите и според мен ,пак отговора е в нашето грешно разбиране за нещата.Примери......ами няма как да си завършен стрелец,ако си забил нос само в едното.Ами,, стандартите'' ,кой ги създава? ....нали са все същите стрелци.Звездите в спорта са в по- голямата си част военни или полицаи,бивши или настоящи.Гореспоменатия Боб Вогел поне доскоро си беше на активна служба,както и Любиша Момчилович и Едуардо де Кобос и Мирослав Заплетал и т.н.Те стрелят с всичко ,което има спусък и мерници.участват ,както в спортни,така и в тактически събития.И Гейб Уайт стреля на състезания и Кен Хакаторн(въпреки ,че преди доста време.че е дърт) и Бил Уилсън и прочие.
Пичове,чета и не мога да повярвам на ушите си::))...Джери Микулек как му била крива стойката и как му бягала карабината....Роб Литъм как бил смешноват,Боб Вогел как ..... Ми нали сте наясно,че смешноватия е измислил заедно с Браян Енос ,хвата с прави палци ,дето го ползваме днеска всички и е поставил основите на съвременните стрелкови техники,Дъртия Джери гърми от толкова време ,спечелил е толкова мачове,с толкова оръжейни системи,тунинговани,военни,полицейски,древни,нови,във всякакви калибри,че сигурно и задника му стреля на Бил Дрил или Ел Президенте.....Ми Вогел...майко мила.Гледах го да покрива ..стандарта '' на Хакаторн за два пъти по-кратко време и на два пъти по голяма дистанция,че да има предизвикателство(между другото, прекрасен начин да се развиваш в зоната на ,,стандартите'') и вярвайте ми ,хич не са боси в тактическата,дефанзивната или която и да е стрелба .По техните препоръки се създават оръжейни системи,през тях минават на обучение инструктори и от армията и от полицията и т.н. Тюлените си признават ,че стрелковата им техника е излетяла нагоре в пъти след като канят Майк Войт (лека му пръст) на гости.Естествено ,че има рекламни трикове,разбира се ,че гледат да придърпат клиентела,но това не ги прави по-малко стрелци.Пак Боб Вогел,казва ,че личния му опит говори,че в престрелка ,фрапиращи са две неща-притока на адреналин и скоростта с ,която се случват нещата......и единственото,което може да му ги наподоби в поне малка степен е състезанието.
.Ако имаме проблем със скромния стрес,който дава едно състезание , тествайки част от уменията си в пряко противопоставяне, в контролирана среда,под правила ...то как смятате ,че ще се справим в действителна ситуация,по служба или защитавайки се .
Това е моето мнение .....не ангажирам никой с него.Всеки избира сам , как да се прецака::)) .Успех

_________________
Николай Скипарнов СК,,АРГУС''-Варна
бърз,скоклив и агресивен
speed is fine,accuracy is final


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 11:34       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Съгласен съм на 1000%, всякакъв вид стрелба помага на стрелбата ти

На курса с Рон Айвъри имаше военни, полицаи и спортисти и имаше същия въпрос на който той отговори по същия начин.
Всеки който отрича едното за сметка на другото показва единствено нивото му към момента. Нивото му на мислене, ограничение и капацитет.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 11:48       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
liavata p4ela написа:
Ако имаме проблем със скромния стрес,който дава едно състезание , тествайки част от уменията си в пряко противопоставяне, в контролирана среда,под правила ...то как смятате ,че ще се справим в действителна ситуация,по служба или защитавайки се .

Големият проблем за средностатистическия "тактик" по нашите географски ширини е финансовият. Като теглих чертата какви пари съм офукал за стреляне и състезания през 2008 г., и реших да приключа нещата отведнъж. Тогава все още живеех сам, и не ми беше проблем да извадя 300 лв. за едно голямо състезание на "Беляковец"/ сега едва ли е по-тънко... и понеже стана въпрос за СЛУЖБА... не знам кой служител, на който заплатата му е основното перо в семейния бюджет... би могъл спокойно да вади по 500 лв. минимум всеки месец, за да държи някакъв приличен левъл както с късото, така и с дългото.

Любиша и останалите не ги гледай, в една келява Сърбия държавата помага много на стрелците… държавната политика към тези неща там просто е по-различна. Семинар лично Павел Торгашов отиде да им прави. Патрони, командировъчни, били сте много от вас на полигона на SAJ... а при нас да го коментираме как е, просто няма смисъл.

И тук е другият голям проблем - обучението на инструкторите. Момчетата масово пищовите не могат да си хванат както трябва, ти да искаш да "спортуват"... ами, трудно ще стане! С руските специалци, срещу които се състезавахме преди години… от време оно се занимава лично Крючин ; а нас американски S.W.A.T. инструктор ни държа два дни на слънцето да правим стойка и хват на сухо… щото идва вече за пета година, а ние като цяло нямаме наработено някакво дори елементарно ниво на правилна и безопасна техника. А без да можеш да си хванеш пищова, да тръгнеш да спортуваш... не знам.

След като вече имаш наработена някаква базова техника… вече ти иде СПОРТНАТА ТАКТИКА. Какво се прави на една сцена, как се влиза и излиза от позиция, как да си планираш така маршрута и обстрелването на целите, че да ти е най-бързо откъм време… у нас рязко дръпнаха тези, които изкараха такива курсове при имена като Ерик Графел… и после тези, които минаха на курсове и при тях.

Но така е при всеки спорт… мааам нещо там с ръцете, ще ме пуснеш ли утре на състезание по бокс или кикбокс примерно?! Ами, едва ли. Физическа подготква... базови удари и защита… след някоя друга година майсторските удари и движения… после тактиката, как да се движиш на ринга... и чак тогава има някакъв смисъл да изляза да се състезавам… щото вече ще съм ПОДГОТВЕН. Колко време и колко стъпки са нужни да се подготви един стрелкови спортист... и въобще има ли вече утвърдена МЕТОДИКА на подоготвка?! Колко ОФП, колко стрелби седмично и по колко патрона, какви упражнения и пр… като всичко това требе да ти го свежда за изпълнение тренера. Хайде сега ти ми кажи, колко стрелци се подготвят сериозно с треньор… за да говорим въобще за някакъв спорт?!

Големите иначе са си големи, но когато Вогел лъже като дърт циганин за "световния" си рекорд на ФАСТ-а... а чичо Джери, от двойно по-малко разстояние от обявеното във видеото, пак не може да си събере попаденията с "калашника"... който така му рипа, че ще му избие зъбите... какво, да им мълчим ли?! Как тежкари канят некви уж полковници от МОСАД, де всеки наш малко по-класен емемеец ще ги потроши като щайга от бой… с оръжията хептен нямат представа какво се случва... не приемат и свободни предизвикателства, за да проверим на практика колко им работят техниките и тактиките… а ние имаме право единствено да си мълчим и да благоговеем пред "авторитетите". Да, ако може и покаже нещо... евала веднага; но разни смешници… или когато и на големите не им се получава понякога... е редно да си го кажем, мисля. Да, на всеки му се случва да не му се получи понякога… но когато съзнателно лъжат, за да се изкарат още по-голямата работа... вече е грозно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 15:55       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Стрелянето или го можеш или не.... независимо от формата ,датата ,надморската височина и географски координати :wink:

Забавно става ,когато стрелящия добре ИПСЦ състезател почне да разбира от всичко,в това число и тактика от 1001 нощ :)
Ми няма как да стане - Тая работа не е като оная! ....едното не води до другото
Ама опитите са ежедневни :)

И аз таковата с мнението ми не ангажирам никого и може и да не съм прав :) ама едва ли :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 01 Фев 2019, 17:40, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2019, 16:01       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
вече е грозно.


живеем в модерни времена, олигофрени и джендъри налагат стандартите

където малките пишки били като големите, даже ги изкарват модерни
лъскавите джаджи като айфон са фетиш и стандарт
конските сили на колите са в едни обороти дето никой не стига, но пък колите паркират сами, и имат 500 вата музика и лампички

никой не го интересува вече от съдържанието, а от опаковка, и колко е модерно, и колко лайка има

така че .. нормално е и ценностите да се изменят и в стрелбата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer