logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 04:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:48       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Видеото трябва да може да се отвори и без рег у Фейса: https://www.facebook.com/angel.zlatanof ... 6350545474

Това е ОБРАТНИЯТ ТИЛТ. Прибери другата ръка пред гърди за баланс - и това е! Дублети по 2-инчовото кръгче на 3 метра за време. И после на 10 метра сами си влизат в "А"-зоната.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2023, 00:14       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Прибери другата ръка пред гърди за баланс - и това е!
:DD Бате Геле... Обиждаш ме, но ще го приема, че го пишеш за обща информация... :D :tu: Това са basic неща баце, не те пускат нататъка без тях, още преди да те научат от коя страна се хаваща пищоФа
Благодаря за видеото, общо взето точно това правя и аз с една ръка, просто съм малко по-наведен напред, но сигурно има малко изкривяване от камерата в твоето видео, не мисля че баш ти ще стреляш наклонен назад... :D
Сега като го спомена - бегло съм чувал термина но не съм му обръщал никога внимание, пак - благодаря за насоката да чИтем.
ubboto написа:
Тилтнат леко надясно - ще изолираш ходенето му встрани, и ще ти остане движението само нагоре и надолу. Пробвай!
...За тегленето на спусъка вече, стисни долните три пръста и съзнателно изолирай стрелящия пръст от тях (все едно е на отделна става). Палецът на стрелящата ръка също така е НЕУТРАЛЕН! Одървиш ли го прекомерно, ще предадеш напрежение към стрелящия пръст и неминуемо неволно ще почнеш да засукваш рамата при изстрел.
Задължително ще го направя и обяснението за палеца ще го подкарам, благодаря за ценните обяснения!

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2023, 00:23       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Порових малко батко. Сега ми става ясно защо при марксман дисциплините с 1911 специално хвата е с вдигнат палец а добрите снайперски пушки са с "пистолетен" ъгъл на грипа и палеца не обвхаща нищо, биомеханичен принцип при който елиминираш мускулната група на палеца да е неутрална когато движиш другите противоположни пръсти.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2023, 19:06       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Въпрос към бат Геле но реално към всички колеги които мислят че могат да дадат мнение от опита им:
Аз съм от тези дето обичат удължени контроли на Глока, не ме притесняват че ще задират когато го вадя,
аз не нося Глок в мене а е само по колите. Удължените контроли ми помагат да не гледам в пищова,
особено ако го вадя вечер от колата, свикнал съм им с годините и си работя без грешка с тях.
Казвам го само за ориентация.

Всички знаят удълженият слайд релис за Глок. Понеже държа високо и слайда обикновенно ме хапе,
тоя лост някой път го бутам след последният патрон без да се усетя и слайда връща обратно,
ако не съм броил не знам че патронника е празен...
Кагверкс имат удължен и вдигнат релиис който скоро видях:

https://kagwerks.com/collections/slide- ... -for-glock
Изображение Изображение

Ясно, че освобождава местото за палеца. Обаче на мене ми се вижда твърде високо и близо до слайда, ако е окендзан с
някакъв боклук ми се струва, че при циклене може да даде проблем със засечка някаква. Освен това аз държа палеца на
лявата ръка точно на насечката от лявата страна като зареждам, обикновенно пред гърдите. Това ми се струва, че ще ми пречи...?

Ще съм любопитен и благодарен да чуя мнения ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2023, 20:13       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
Понеже държа високо и слайда обикновенно ме хапе,
тоя лост някой път го бутам след последният патрон без да се усетя и слайда връща обратно,
ако не съм броил не знам че патронника е празен...

Ако те хапе слайда - слагаш вложка на дръжката с по-дълъг бийвър тейл. Аз съм с L размера от Ген.4 комплекта. За Ген.3 се продават отделно, и са малко по-различни.

Рецепта само за проблеми е лост на затворната задръжка с пъпка - това, че слайда не ти остава в крайно задно положение след изстрел, е най-малкият ти проблем. Далеч по-големият - да почнеш неволно да го буташ нагоре по време на стрелба, вследствие на което слайда да ти остане в крайно задно положение, а ти да трябва още патрони да стреляш.

СЕТ моделите при нас са с такъв ЗЗ лост, като едно 10 човека около мене ги накарах да си сложат нормална/ плоска задръжка. Проблемите изчезнаха.

Дори да стрелям с таймер - никакъв проблем с плоската ЗЗ бързо да си освободя слайда.

А на тактика/ работа - по-добре да си издърпаш слайда до крайно задно положение, а после да го пуснеш да си ходи напред (под въздействието на възвратната пружина).

Щото в бързината има опасност да пуснеш слайда, преди хубаво да е заключил пълнителят - така слайда ще ти отиде напред, без да вкара патрон в патронника. А като си дръпнеш слайда няколко милиметра назад до крайно задно положение и после го пуснеш - вероятността да се окажеш в напечена ситуация с празен пищов се елиминира.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2023, 00:08       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Бивъртейл имам, от години, на ген3. Прави точно това което казваш и аз за това съм го сложил.
Бутона ми е удължен но не съм гледал с пъпка ли е или не, ще погледна.
Това за зареждането ми е пределно ясно батко, точно така правя, така съм учен, така съм свикнал, правя го машинално.
Реално, макар че сега Глок почна да нарича часта "Slide release" в упътването преди мисля се казваше изрично да не се
освобождава блока с него. За разлика от Зиг, където точ бутон изрично ти казват, че може да го употребяваш да освобождаваш блока.
Както и да е, това сме го дъвкали преди с години, аз освобождавам точно както ми препоръчваш.

Въпроса ми беше не за тея "проблеми" които общо взето ги нямам щото на последният патрон освобождавам слайда от
задръжката без да се усетя веднъж на 2 високосни.

Питах конкретно за виждането то ти за часта на Кагверкс дето са я качили толкова високо на слайда, другите неща са ясни.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2023, 13:34       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
Питах конкретно за виждането то ти за часта на Кагверкс дето са я качили толкова високо на слайда, другите неща са ясни.

За да не се получават проблемите, които описах в предното си мнение.

А те се получат тогава, когато уплътниш хвата с длан на поддържащата ръка, легнала върху контролите - лостовете за затворната задръжка и/ или декокера.

С вдигането на пъпката на ЗЗ лоста над нивото на хвата (вече на нивото на слайда, а не горната част на рамата) - се свежда до минимум вероятността да почнеш неволно да ги ангажираш по време на стрелба.

С Зиг Про примерно, едно че слайда досега никога не ми е оставал с крайно задно положение след свършване на патроните в пълнителя (щото натискам с хвата си ЗЗ-то), ами доста често се случва неволно задействам и декокера - чукът отива напред без изстрел, а после за изстрел требе да теглиш сигурно 5+ кила ДА.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2023, 13:46       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
.38 Super написа:
Питах конкретно за виждането то ти за часта на Кагверкс дето са я качили толкова високо на слайда, другите неща са ясни.


Според мен, това нещо изнесено толкова високо ще пречи дори още повече.
Като хванеш максимално високо със стрелящата ръка, струва ми се, че палеца ще легне точно върху лоста, като по този начин ще стане така, че ще се натиска по-често - неволно ще се получи ефекта на предпазител тип "педал" за ЧЗ, напр.
Вече ако отвориш леко палеца на стрелящата ръка (хват "успоредни пръсти" с Макаров) може и да стане.
Поставена по-високо ЗЗ, поне е по-малко вероятно да се ангажира с поддържащата ръка.

Аз моите проблеми съм ги решил така:


Прикачени файлове:
IMG_20230407_142710.jpg
IMG_20230407_142710.jpg [ 1.66 MiB | Прегледано 1437 пъти ]

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2023, 17:43       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Геле, благодаря за мнението батко, колега Иво77, това е интересно решение, бих предположил, че си освобождаваш блока след презареждане, както Геле спомена - с дърпане назад и пускане да си удари, което и аз правя.
Реално аз поне, тая задръжка я ползвам предимно, да не кажа само, при разглобяване, просто нормалната удължена ми е по-удобна.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2023, 19:34       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
.38 Super написа:
... бих предположил, че си освобождаваш блока след презареждане...


Да, бях го споменал някъде в друга тема.
Когато гоня максимален резултат на някой дрил - само тогава използвам ЗЗ, иначе изтеглям блока

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2023, 21:03       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Преди доста години аз опъвах като прашка блока, специално на празен патронник. Израелски тертип, само дето не е като го вдигаш пред тебе а насочен надолу.
От много тунинги имах няколко slam fire и освен това намирам, че е бавно от опънати ръце с оръжие насочено пред краката ти да се дава бърз първи изстрел. От тогава не го правя, разкарах и повечето "тунинги". С дългите контроли съм свикнал и никога не са ми пречили, но аз наистина не гоня дрилове и спортни успехи, въпреки, че пострелвам с-у таймера.
После почнах да държа пищова пред гърдите, от времето когато Геле ни запозна с Гейб Суарес, много повече смисъл намирам като функционалност в SUL и отдавна така съм свикнал да го правя. Единствено освобождавам след смяна на пълнителя, от ЗЗ, когато стрялям зига (САО, х5), така съм му свикнал и не ме тормози, стрйкърите ги освобождавам от блока машинално и по навик.
Пак, благодаря за информацията.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer