logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2019, 21:56       Заглавие:  Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Не беше ли тук раздела в който се отварят и затварят темите за различните видове обучения, подготовки и т.н.?
Май само аз си го чета и пиша тука :D

Прехвърлям тази тема в този раздел, щото не е комерсиална, а аналитична. Значи, смислено обучение за цивилки е тегава работа… да вземем за пример най-бързия стрелец с Глок от работен кобур в света, Гейб Уайт:

Изображение


И не че Гейб не може да стреля или не разбира да преподава… а просто и него пазарът го принуждава да бичи ХАЛТУРИ, в случай че иска и той да намачка някой лев в тази индустрия. Нито един правилен хват и стойка на снимката, за което обаче си си платил $350 за два дни… Брайън Хил гледа замислено/ принципно неговата задача е да следи отстрани някой да не се гръмне… на Гейб, както се вижда, също му е през оная работа.

С хора, които имат още да работят по техниката… група повече от четири човека при всички положения отива на халтура. И да споделя за пореден път за обучението, което ни проведе Ерик Перкинс, американски SWAT инструктор, в Бургас:

55 човека строени в една линия, мишена №4 пред всеки, зачетна зона тази на деветката... другото - "мис". Зад всеки, отзад с таймерчето... банални упражнения от гърди/ даже не и от кобур... като дублет, неотложно презареждане, дублет... дубле, тактическо презареждане, дубле... като после на всеки сметна "хит фактор"- ите. Нещо не му харесаха нещата... и цялата БГ Тактическа асоциация, два дни на жегата за наказание... СТОЙКА и ХВАТ на сухо... малко тактика на сухо, и после пак стойка и хват. За 5 дни... едва около 80 изстреляни патрона. Изпит накрая - същите упражнения.

Само че Гейб или някой друг, ако проведе на цивилки подобно обучение... повече никога няма пак да ги види... а и тук основната идея е да се ВЪРТЯТ ПАРИ!!! Въпреки всичко и у нас има цивилни граждани, които доста дръпнаха с материала по ОБЕКТИВНИ КРИТЕРИИ/ стандартите... но за тази цел е нужно обучение от една година минимум... и то по същество!

При тези, които принципно трябва да се моторът на тези неща - армията и службите - там, където има по-будни началници и командири, има и раздвижване! Останалите след още 10 години ще са на нивото си отпреди 10 години. Като слабото място на системата е, че и при най-развитите, утре някоя хлебарка с връзки ако им стане голям началник... и се запъне като магаре на мост и каже "Няма!"... всичко скоропостижно отива на кино!

Другият голям проблем е, че никой в Бг-то не се занимава с обучение на ИНСТРУКТОРИТЕ... всеки се сертифицирал отнякъде, и бичи някакво собствено творчество. Без ни най-малко да омаловажавам тежестта на най-различните сертификати... но съм се нагледал на сертифицирани "инструктори", които не могат правилно да си хванат пищова/ карабината... а тези неща вече до голяма степен са си СТАНДАРТИЗИРАНИ в световен мащаб! Та, изтичай ми първо "Теста на Купър" за 12 минути примерно... и след това ми приказвай/ анализирай леката атлетика!

А един инструктор като не може да стреля, и има да обучи 300 начинаещи... той на практика ОСАКАТЯВА 300 стрелци... като тези след него трябва първо да почнат с оправяне на грешките. Идват младоци, преминали през разни учебни центрове... ни стойка, ни хват :punch: ; а това е нещо елементарно и вече стандартизирано, ебаси!

А най-лошото от всичко е, че на места се работи и ОПАСНО! Гледах видео с едно момиче, първият изстрел в земята... и после почва да "зипва" отдолу нагоре по целта... ужас ужасен!

Още много може да се пише по темата... къде е българският оръжеен канал в "тубата", където наши стрелци да рекламират родното производство като това на "Арсенал" примерно... ако Хикок склони да направи ревю... и тези шансове проиграхме/ загубихме през годините... и чекаме поредния застрелян евреин да дойде да ни обучава... или американец да ни отвори очите как се прави дублет с 1911. От друга страна, на нашите знаещи и можещи инструктори като Злати, който от години ги приказва същите тези неща... никой не му обръща внимание. Виж, ако се маскира утре на евреин от МОСАД... и обади 500 лв. за курс... в очите ще го гледат.

В същото време, докато и тук в цяла тема бистрим как правилно да си хванем пушката... СТРЕЛЯНЕТО в световен мащаб продължава да се развива, с доста бързи темпове и то! Като разликата между едните и другите... с течение на времето ще става още по-голяма... а ние като цяло/ с малки изключения на този етап, като че ли твърдо сме решили да продължаваме да си стоим на изходно положение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2019, 23:09       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Така е...така е...но...обективно погледнато..от къде тръгваме ние?

Само преди 25г никой...ааабсолютно никой у нас нямаше представа от световните стандарти по пистолета стрелба ... имам снимки на военни с една ръка, другата на кръста...сещате се...в службите същата работа...

Днес е извървян огромен път и само който не иска ...няма да се научи да стреля сносно...

е реално сме до левел - макс 10 арки свестни у нас... по думите на Бързилов /но бройката е силно завишена/ останалото е калак скрап от по 300-500лв барабар с ловните и глок...
и десетки спортисти с модерни пищови...и костом пушчици тук там...

Но като вземем предвид началото от кръглата нула това за 25г е много!

Видео БГ канал в тубата на Арсенал или Аркус ами това трябва да е професионално и да се плати и подържа от тях...иначе снимаме ...ама то е глъчка...моабети...радостни псувни...не е професионално...

Драката има филм добро представяне на онези компенсатори това е пипнато професионално...

за обученията...ами кажи как...ако има интерес то и фирмите тука във Форума ще си платят раздели с по 500кинта годишно ше си ги развиват...ама ако имат обучаващи се...
а доста българи има с КНО десетки хиляди та и повече са...въпроса е да поиска ...да почувства нужда от квалификация...като онези горе цивил курсантите на Гейб...а как?
...хм...бавно става...но ше стане...така мисля

п.п. Тайната е да може да се убедят и у нас стрелци, като последния курсант на Гейб /пичагата със синята карираната риза/ че имат нужда от помощ в подхода към стрелбата :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2019, 23:41       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Днес е извървян огромен път и само който не иска ...няма да се научи да стреля сносно...

Кажи честно! Хайде изброй ми местата в София… където някой ще му се занимава в детайли да ти покаже как да си хванеш пищова, да се аргументира защо така, а не иначе… и пр. Много от вече научените са се научили В ДВИЖЕНИЕ през годините… но колко от тях се занимават да преподават… при условие, че само ХАЛТУРИТЕ носят някаква реална печалба?!

Иначе аз не мога да казвам, за момента просто провеждам ОРЪЖЕЙНИ ХЕПЪНИНГИ... като днес примерно… го ударихме повече на лаф моабет, отколкото на стреляне… 2-ма човека, четири часа. Ако трябваше да си плащаме по 60 - 100 лв. на час наем/ щото и стрелбищарите трябва да печелят… къде ще му излезе края?!

Отделно аз си чакам другите инструкторски тапии, затова не ми се занимава да си тунинговам нито пушката, нито пищова… ще налея още хилядарка в "калашника", за да го направя пушка/ че сега си е дЪрво, няма смисъл да се лъжем… и утре ме привикат да го сдавам… ами, не ми е оферта!

За организацията, виж как са се организирали борците: двама "мастъри" с "бег"- а в света, като единият от години живее и преподава в Щатитите… и въпреки че е 50+... огромната част от младоците могат само да гледат тъжно нещата, които прави:
https://www.youtube.com/watch?v=t1ugEfDUKpc

Та, всеки след като се подготви… минава сертификационен курс и после изпит при "мастърите", и става пълноправен инструктор.

Посочи ми сега двамата стрелкови "мастъри", които да са като умения над масовката/ да се занимават с това нещо… и на определени наложени стрелкови стандарти да кажат: "Прави това, което правя аз"... ами, аз поне не познавам такива. Всеки нещо сам си мисли/ сам си го стреля… друг си има някакви по-различни виждания… трети ти вкарва във времето на стрелянето това за разглобяване/ сглобяване на оръжието… и лентоване на патроните… въобще, при нас е весело! И това при положение, че от повече от 10 години вече има наложени/ утвърдени стандарти… е яко сбъркано!

"Искането за квалификация" също е объркано... също като в фитнес залите... вика ми приятел, дойде, пръдне два пъти на лежанката... и ме пита каква химия да почне да взема, за да заякне. Обяснява му се: две години направи стаж в залата, спазваш такъв хранителен и тренировъчен режим... и чак тогава им смисъл от анаболите. Клиентите обаче като жените: "Искам го сега, и то веднага"... човека вдига ръцете, хвърля му някаква химия да му се маха от главата... и всеки си се "развива" по собствено усмотрение.

Същото е и със стрелянето... не може да си хване пушката... ама налял няколко хилядарки в тунинги... и като дойде някое малко по-тегаво упражнение на "хит фактор" оценяване... от 20 метра, половината му попадения извън мишената... което също не е нормално!

Може още много да се приказва, но е безсмислено… най-малкото, щото от това никой не се интересува. Именно затова споменах, че стрелянето в Бг-то за мен… е загубена кауза! А да се наложи някаква смислена концепция… която да се следва от всички… не виждам как ще се случи и през следващите 10 години.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 00:05       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
щото от това никой не се интересува. Именно затова споменах, че стрелянето в Бг-то за мен… е загубена кауза!

Ама ти защо въобще се удивляваш??

Живеем в страна, в която народа гласува 10 години за ББ, слуша чалга и като следствие от това, средната заплата е колкото социалната помощ в Европа.

При тия цени на патроните и родните заплати, кой ще дава пари за стрелба? В най-добрият случай ще чипоса 20-годишното БМВ и ще бръмчи като стършел из града.. ей така - да дразни. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 00:07       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Посочи ми сега двамата стрелкови "мастъри", които да са като умения над масовката/ да се занимават с това нещо… и на определени наложени стрелкови стандарти да кажат: "Прави това, което правя аз"... ами, аз поне не познавам такива. Всеки нещо сам си мисли/ сам си го стреля… друг си има някакви по-различни виждания… трети ти вкарва във времето на стрелянето това за разглобяване/ сглобяване на оръжието… и лентоване на патроните… въобще, при нас е весело! И това при положение, че от повече от 10 години вече има наложени/ утвърдени стандарти… е яко сбъркано!


Е щом питаш така...ок...младите да четат:

1.ако съм на 25-35г и утре си купя пищов първото което ще направя е да отида до Герена или Джима...взимам час и ми показат хват, спускане... с ръките коя колко стиска как да сецам...основни неща още...и мушката кое как мерника...по безопасност съм научил, като чета Форума и на курса ..там в стрелбището преговарям и така.
Ако не живея в София ще потърся местни стрелбища...и да не намеря ше дойда до София...като олаба 200лв за патрони...след 3 месеца пак...то това също е важно...
аз съм на заплата 1000лв шофьор на линейка примерно

1.1 И забележи с ТАЗИ подготовка и стандарт ще отмина ВСИЧКИ цивилни англичани и австралийци милиони са които пистолет няма да видят през живота си.

2. ако имам завишени изисквания към себе си ще потърся юзера Митке /Мангъров / или Геле ...не се занасям тука ... с тебе се имаме с Митке не се понасяме органически, но човека има усет мастер е и съм обективен...както винаги.

3. Имам ли дарба се записвам в ИПСЦ клъб

4. А ако търся усещания тип "Формула 1" вече отивам в Т клас

5. Може бенчерст и подобни след време

това е пътя...

п.п. а и да не забравя...от двама инсруктора ще предпочета този който има платен раздел във Форума


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 00:40       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
Кажи честно! Хайде изброй ми местата в София… където някой ще му се занимава в детайли да ти покаже как да си хванеш пищова, да се аргументира защо така, а не иначе… и пр. Много от вече научените са се научили В ДВИЖЕНИЕ през годините… но колко от тях се занимават да преподават… при условие, че само ХАЛТУРИТЕ носят някаква реална печалба?!

И защо да се занимавам с такова нещо? Средният българин всичко знае и може щото е гледал в тубата...да слушам изречения от типа - "аз плащам да ме учиш да стрелям, па ний днеска за час и полвина само 15 патрона гръмнахме и ме изпоти да се кривя. Аз туй и в гаража можем да си го тренирам." Ай марш оттука! Занимавам се с няколко човека, с които ми е кеф да работя и толкоз.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 01:05       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ritter написа:
И защо да се занимавам с такова нещо? Средният българин всичко знае и може щото е гледал в тубата...да слушам изречения от типа - "аз плащам да ме учиш да стрелям, па ний днеска за час и полвина само 15 патрона гръмнахме и ме изпоти да се кривя. Аз туй и в гаража можем да си го тренирам." Ай марш оттука! Занимавам се с няколко човека, с които ми е кеф да работя и толкоз.

След десетки пъоведени курсове, няма сила на света която да ме накара да се занимавам с български цивилни или милиционери.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 01:07       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Ама ти защо въобще се удивляваш??

Защото българи, с нещо на 100% българско като тренировъчна система… пробиха от Америка, през Австралия и Южна Корея… до Африка… та чак и в Израел:
https://www.youtube.com/watch?v=eEn5gJ5G9Oo

Така че всичко си е до организация/ мениджмънт… по мое скромно мнение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 01:23       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
След десетки пъоведени курсове, няма сила на света която да ме накара да се занимавам с български цивилни или милиционери.

Няма и нужда, с Зиг Про-то така или иначе се ликвидира пистолетното стреляне там, където беше вкарано на въоръжение... ФАКТ! А това го писахме още преди 7-8 години, Посейдона поне помни. Иначе аз продължавам да се занимавам с български "милиционери" за идеята… и щото ми е супер кеф, когато бележат напредък! За цивилните, ако мислиш че с ония дебели и изгърбени американци горе на снимката, без каквото и да е било двигателна култура ще ти е по-лесно… не знам, въобще не съм убеден. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 01:40       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Аз съм глезен :) Свикнал съм като кажа “падни за 10” да падат а да не ми се обясняват. Малко по на изток като кажа падни падат и цивилни и милиционери. Щото има отношение към инструктора. А тука инструктора е аргатин. А плача ти за Зига - какъв процент от ползвателите му стигат личитите на пистолета ? 5-10?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 01:46       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Занимавам се с няколко човека, с които ми е кеф да работя и толкоз.

Кефът си е кеф, но без смислена концепция, която да се следва от всички… нищо не правим! Без адекватно обучение на инструкторите, без система и методика за работа с големи групи/ подразделения… всичко е бошлаф работа!

При моите оръжейни хепънинги примерно, цивилни българи… за една година дръпнаха доста напред с материала! А това не го казвам аз, а таймерът и попаденията в мишната… на база на най-новите стрелкови стандарти, идващи отвъд Голямата вода.

Но, в Бг-то "милиционера" освен стрелянето, има ОФП, тактика и т.н… отделно хроничният недостиг на финансиране… та при група от 300 човека примерно, ти трябва да имаш ясна визия къде искаш да ги видиш като цяло след 3-5 години. Другото е "работа на парче"... минал днес някой евреин - правим израелски балет; утре дофтаса американец - почваме да си обхващаме "калашниците" като "арка", нищо че така не си виждаме мушката; вдруги ден спускат с парашута някой нов началник… и той започва всичко отначало.

Именно затова в Щатите са наложени стандартите… тези на ФБР примерно, както за боеприпасите… така и за стрелянето. Ето им и новият квалификационен курс с пищов:
https://www.youtube.com/watch?v=b_21OIq3XfQ&t=665s

На 5х5 "Уилсън Дрил"- а изкараха ранглиста от над 500 човека, а ние тук не можем още да се съберем петима. Като личното творчество определено трябва да е в някакви минамални граници… "Бул Президенте" - то примерно, колкото и да ме кефи като идея... как да го стрелям и снимам на видео от тази стартова позиция… ами, ще ме скъсат от ебавка американците. Като и те са си комплексари, като видят че почнеш да ги мачкаш… няма да ти гледат нито триплетите, нито презареждането нито нищо… а целият фокус и бъзик ще е върху стартовата позиция. Посейдона па нещо обърка пиара... :DD; Посейдони, пиши на лични ако има нещо да се превежда на английски, тук поне ще помагам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 01:53       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
За цивилните, ако мислиш че с ония дебели и изгърбени американци горе на снимката, без каквото и да е било двигателна култура ще ти е по-лесно… не знам, въобще не съм убеден.

Лесно няма. Само дето не съм убеден, че тия на снимката ги учат да стрелят. Според мен двамата мастъри просто си продават уикендния курс.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 01:54       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ritter написа:
ubboto написа:
За цивилните, ако мислиш че с ония дебели и изгърбени американци горе на снимката, без каквото и да е било двигателна култура ще ти е по-лесно… не знам, въобще не съм убеден.

Лесно няма. Само дето не съм убеден, че тия на снимката ги учат да стрелят. Според мен двамата мастъри просто си продават уикендния курс.

Баш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 02:13       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Според мен двамата мастъри просто си продават уикендния курс.

На добра цена и то: $425 за обучението от два дни плюс $50 кешовица за рейнджа на място за следващия курс:
https://www.eventbrite.com/e/pistol-sho ... 6621860239

Ще гледам да постна снимки и от този курс, като едва ли участниците и там отново ще са по-малко 10 човека. Иначе кой всъщност е Геб Уайт? Обикновена цивилка, без какъвто и да било полицейски/ военен/ охранителен бекграунд… който обаче е отработил до съвършенство първия бърз и точен изстрел от работен кобур и презареждането. Сплитовете и попаденията в 8 инчовия кръг му ги стигам с 17-ка и фабрични патрони, а с "калашника" е трагедия/ има го на видео и там да се пробва.

Обаче уникалността му на първия бърз и точен изстрел го превръща в име, оттам става търговска марка… и почва да мачка яко кинти от търговския продукт, в който се е превърнал. Мерика, бейби… страната на неограничените възможности! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 02:19       Заглавие:  Re: Различни обучения...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
Кефът си е кеф, но без смислена концепция, която да се следва от всички… нищо не правим! Без адекватно обучение на инструкторите, без система и методика за работа с големи групи/ подразделения… всичко е бошлаф работа!

Методики има достатъчно. У нас белята е, че никой от отговорните ръководители във ведомствата( а съм говорил с доста ) не може да формулира каква цел трябва да се постигне при обучението. - Ам да може да стреля. Да де, ама ти какво влагаш в това "да може.." Какъв стандарт гоним, какво трябва да имаме накрая като продукт? Цъ, мъгла.
И заради това имаме това, което имаме.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer