logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 03:43       Заглавие:  Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Здравейте на цялото форум :tu: Надявам се да съм постнал в правилният раздел, моля ако не е където трябва ми кажете да местя темата.
Дремейки в къщи преди 2 месеца, ми попадна от Recoil едно ревю на с-ма за трениране G-Sight ( G-Sight) и в пристъп на скука я купих с идеята да я пробвам.
Пакета пристигнал, жена ми го ръгнала в килера ми при другите ми боклуци и аз го изрових преди 5 дена, пробвах я и днес за втори път пострелях,
снимах два кратки клипа и мисля да я представя на вашето внимание пък който я хреса да пита, който - не, да я критикува за да видиме за какво става.

"С-мата" представлява лазерен "куршум" със съответният калибър - 9х19 в моят случай за да я стрелям с 9мм цеви, би трябвало да е идеално съосен на цевта.

Изображение

При празен патронник и изваден пълнител, "куршума" се вкарва в патронника и блока се освобождава.

Изображение

При това положение, вече човек може да си сложи празният пълнител ако както в моят случай му е неудобно да стреля с компактно оръжие.
Куршума не може да се извади от изхвъргача защото няма за какво да се захване. Самото куршумче има две гумени пръстенчета които го държат много здраво в птронника
а предната му част имитира устните на гилзата и лежат именно там където хедспейсва в патронника и гилзата за съответният калибър.
При освобождаване на ударника, последва удар в-у задната част на "куршума" , която е като снап-кап, има твърда гума или някакъв полимер, не съм го гледал много какво е.
При удар, куршума пуска лазерен лъч, който удря в мишената, а апа на телефона засича удара в-у мишената и създава "попадение" заедно със звуков сигнал.

Трябва да си заредите апа, който струва $4 и ви дава няколко опции за "стрелба - неограничено "стреляне" по мишената, серия от 10 изстрела и таймер който може да си нагласяте както ви позволява да стреляте с оръжието.
Разбира се, за всичко което не е ДАО трябва оръжието да се рисетва. За мене лично тая с-ма е подходяща за трениране на спускането, транзишън м-у силна и слаба ръка и за работа в-у бърз първи изстрел от както човек си носи оръжието.
Сигурен съм, че по-напредналите ще има какво да кажат, просто да не забравяме, че това е с-ма за трениране в къщи и липсват факторите на шума от изстрела и отката,
така че е ясно, че не е перфектна... Както казах - това е само запознаване с продукта.

Когато апа се инсталира, се слага каквато мишена искате на стената, в подходящо помещение. С-мата не се влияе много от това дали работи на дневна светлина или на лампа,
но от вънка и беше трудно да засича лазера, предполагам в къщи е по-добре.
В моят случай използвах каквото ми попадна под ръка а това е омащабена мишена за 50 ярда, която трвба да се стреля от 15 ярда, аз я стрелам от 7 или грубо 3-4 м от дулото до мишената.
Апа се зумира в мишената и сте готови да стреляте.

Изображение

Стрелбата общо взето протича така, стрелям от апендиксов "кобур" не си спомням как се казваше модела но когато нося това използвам,
бат Геле ми го показа преди време и много ми хареса... :tu:



Когато спрете апа, в-у мишената излизат попаденията ви по този начин:

Изображение

Днеска открих, че съм имал и таймер и това което виждате на краткият клип е сигурно 3тата стрелба с него, нагласен на един изстрел в рамките на 3 секунди.
Имате опция да си нагласите таймера както ви хареса, да имате команди и т.н.т, ето екрана на сетингите за таймера:

Изображение

Не обръщайте много внимание на "лежерният" стил и страхотното време от 2.24сек, от няколкото проби които направих имах и по-добро време но се въртя около 2 секунди така или иначе, още не съм се усъвършенствал с това тренировъчно чудо... :smoke:



Изображение

Общо взето това е... Не знам какво да мисля за тая с-ма, според мене става за малко по-полезно губене на време в къщи, но би трябвало да се редува често със стрелба за да не се губи елемента на отката и шума от изстрела.
Мисля, определено е не-скъпа алтернатива на нормалната стрелба и има някой положителни елемента, но аз разбира се може и да бъркам... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 08:35       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Благодаря за ревюто! Лично на мен ми харесва системата. Вадене, насочване, мерни прибори, все полезни неща, първи "изстрел"... Откъде може да се поръча и каква е цената?
ПП. Видях линка с продуктите... :tu:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 14:35       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
В момента 9мм е на разпродажба, $41 кинта е, не се сещам дали имаше някакъв шипинг. Другите калибри са малко по-скъпи, някой от калибрите са разпродадени.
Не знам как става с пращането до България, възможно е някой европейски продавач да ги има също.
От всичко което продават, аз поне не мисля, че има нужда да се купуват разни триноги и специализирани държатели, достатъчно е само "патрона".
Всеки може да изрови една тринога и един китайски държател за телефон, мишени всеки си принтира каквито иска.
Забравих да спомена - устройството идва с още 3 резервни батерийки и две гумени уплътнения. Като ги гледам, това са стандартни о-рингс от малък размер,
би трябвало да ги има насам-натам по водопроводните магазини, батериите мисля са доста разпространени,
ще проверя дали са същите като в по-популярните слухови апаратчета но не мисля, че ще са проблем.

Относно за какво е добра, да - мисля е ОК за стреляне в къщи, интересно е да се чуят и други мнения но в никакъв случай не може да замени реалната стрелба.
Дали тренировка с такова нещо ще има реален резултат ? Аз мисля, че ще подобри някакви навици и времена. За мене е положително, че ако се редува с реална стрелба се създава навика да се нагаждаш бързо към типа оръжие с което стреляш - реално, с-у лазерено устройство... Това те кара да мислиш активно.
Също ми харесва, че е мислено доста за безопасноста, няма как да се вкара пълен пълнител, така е устроен патрона, няма как и да се вкара патрон в патронника докъто физически не бутнеш с нещо лазера през дулото извън патронника, помислено е за безопасноста като е правено устройството.
Не можеш и да извадиш лазера ако не извадиш първо пълнителя, празен или пълен...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 14:44       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Всичко е прекрасно, намерих го в ebay....
Само дето приложението за телефон не е налчно за нашия регион!!! :DD

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 15:07       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Spurs написа:
Само дето приложението за телефон не е налчно за нашия регион!!!
Сериозно ??? Това пък на нищо не прилича...

Порових из сайта им, намерих това:
https://www.g-sight.com/pages/app-faq
Цитат:
Does your App work on all Android phones?

Our App does not support any Chinese or Russian brand phones. (If you are an American and your department/organization issues Chinese brand phones, please contact us and we may provide a custom solution free of charge*.) To ensure performance, our Android App requires a full-featured Android smart phone of version 6.0 and above. In addition, your smart phone should have at least 1 GB RAM (2G recommended,) a screen size of minimum 600 x 1024, and a fully software controllable built-in HD rear camera. (Our software needs to control the camera settings to do its magic so that you can just focus on training.) A compatibility table is available at https://guidance-edu.com/sports-guidanc ... rt0319.pdf . (Support for Android 5.0/5.1 devices is available upon request.)

*Qualifications required.
Да не би да е нещо с телефона ти или провайдъра, аз не мога да си предствя, че ще ограничат апа само за американският пазар.
Ще поровя да видя дали не мога да им пиша и да разбера защо те ограничава.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 15:17       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
М-у другото, ако се използват техните мишени и се калибрира според мишената, има и ауто скоринг и мери групите ( на различни мишени)
Трябва да го пробвам... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 15:26       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Ще ти бъда благодарен, ако намериш нещо.
Телефона ми е Huawei P10 Plus, и от таблицата която пусна е съвместим с приложението. Но наистина има приложения, които за нашия бананов регион не се предлагат. И на други съм попадал...
Ето:
Прикачени файлове:
received_595407497759269.jpeg
received_595407497759269.jpeg [ 34.18 KiB | Прегледано 10729 пъти ]

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 15:38       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Spurs написа:
Но наистина има приложения, които за нашия бананов регион не се предлагат.
Да, това е добре познато положение с някой оръжейни продукти, апове и подбни, България просто гори покрай сухото за съжаление...
До голяма степен това е благодарение на предишната администрация която се съобрази с изискванията на ОО за м-у народното движение на small arms...
Не е никакъв проблем да им пиша и да ти кажа какво са ми отговорили, ще го направя днес. Девелопъра е китаец, навежда ме на мисълта, че 100% има някакъв подобен ап който да може да работи с твоят телефон...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Хайде виж, моля те, че и в Русенско много се зарибихме.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 20:18       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Писах им Иво, дано се сетят да ми пишат обратно утре.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 20:23       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
.38 Super написа:
Писах им Иво, дано се сетят да ми пишат обратно утре.

:tu: Супер!
Това чудо взе много да ме гъделичка нещо! ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 20:29       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
.38 Super написа:
Писах им Иво, дано се сетят да ми пишат обратно утре.
Да си жив и здрав!
На фона на неподдържането на софтуера - доставката до БГ ми се вижда дребна работа. Та затова ако бай китаец стори нещо за нас - ще е голяма работа.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 20:38       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Aз не мога да си представя, че няма работещ софтуер за такъв тип тренировъчни с-ми.... Верно, за първи път се занимавам с това нещо но...
Като се рових в Q&A на сайта, намерих още интересни неща, мисля ги споменах - ако се калибрира апа с техните две мишени, ще ти дава мерене на групи или автоматично скорва стрелбата. Дано да ми остане време тая седмица, може да го пробвам, принтирах си вече двете мишени.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 22:08       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Я опитайте да си настроите език и цяло меню на смартфона на английски и пак прибрайте!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2020, 23:05       Заглавие:  Re: Едно неангажиращо ревю на с-ма за трениране G-Sight
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Моят е на английски, но Google play даже не го вади това приложение в списъка с намерените резултати.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer