logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2021, 20:42       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Следващият път като идеш някъде питай първо дали може да стреляш по това което си заварил ... Установките бяха и все още са разположени за стрелба на механика, а не да метем показания през оптика


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2021, 21:28       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
Следващият път като идеш някъде питай първо дали може да стреляш по това което си заварил ... Установките бяха и все още са разположени за стрелба на механика, а не да метем показания през оптика


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този път го играх спотър ( дадох данните ...въведоха ги ...и бам каската полетя нагоре и назад), но следващия път ще я поставя най накрая и ще я надупча с SLR 95 LHMB за да не съм валат, а причината, че обичам да правя трудни точни изстрели с механика.
За мой късмет имаше мараня която си взе свя дан в обучението .... 1-2 м/с

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 05:11       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Темата се изчерпи и почна да се пълни с обичайната плява.
Да се заключи!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 06:21       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
Темата се изчерпи и почна да се пълни с обичайната плява.
Да се заключи!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Добро утро на всички,
Темата не е за заключване, защото методиката за подготовка гласи:
1. Изнася се теоретичния материал пред групата обучаеми ( в предвид че влизаш в ролята на обучител/ инструктор и т.н. трябва да знаеш, че при стрелбата максималното количество хора с които трябва да работиш е 5-6 обучаеми в противен случай всичко което искаш да направиш отива в грашната посока );
2. Отиваш на место и в предвид заглавието на темата задължително задаваш наколко въпроса за да разбереш какво са запомнили твоите обучаеми от теорията, която си изложил преди практическата част, за да знаеш с какво практически да наблегнеш, за да компенсираш ненаучената теория :wink: лошо е ако наистина нищо не са погледнали....
3. Независимо, че това което си решил да направиш е практически насочено, всеки един обучаем трабва да си носи тефтер да си води бележки;
4. В предвид тематика задължително трябва да ги накараш да си определят дистанцията до въпросните цели на:
- око ;
- с подръчни средства;
- с механични мерни прибори;
като резултатитите си нетрябва да ги оповестават/ съобщават на другите
5. С определен брой боеприпаси/ патрони да порази всяка една мишена, като на обучаемия му дадеш право да си избере сам положение за стрелба и да демострира това което той вижда/ смята.
6. Водиш си записки за това което прави господин, госпожица, госпожа обучаем и след като минат всички съобщаваш резултата, правиш анализ на грешките и положителните неща и тогава с останалите патрони им даваш програма freedom всеки да се нагърми на воля. Какво ще получиш при програма freedom ... всеки самостоятелно ще положи старание да изпълни заложеното от теб и в същия момент ще остане доволен.

Накратко ти изложих и помогнах с малко методическо инфо.
Теоретичното инфо за това което трябва да изложиш в твоята тема трябва да съдържа следното:
- Минимална предства от това ( що е хилядна; MRAD; МОА и имали почва у нас опс извини в стрелбата с механични мерни прибори)
- Как се определя дистанция по мерните прибори използвайки покривната им площ;
- Избор на мерник и мерна точка съобразно дистанцията и условията за стрелба ( тук да се разбира проблемните ти наклони ) :wink:
- Положение за стрелба съобразно дистанция :wink: и наклон на терена :wink:

Ако тези неща/ действия не се изпълнят, въпросното мероприятие отива в посока гърмел и ГИЛЗОПРОИЗВОДСТВО както казва Методи Марков, но без да има дупки в хартия и дрънчене на метал .
Отделно за да няма разочаровани обучаеми и обучител местото където ще трябва да се води практичеката част трябва да е идиално изчистено от треви, храсти и подраст в противен случай ще има разсейване на стрелбата, което не е полезно както за провеждащия занятие/ обучение така и за обучаемите.


П.П. Това което ти казах/ написах е най добронамерено и нецели нищо друго освен една ПОДСКАЗКА :wink:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 11:28       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Респект към всички БГ инструктори, нагърбили се с нелеката задача да споделят и преподават специфични знания и умения на обучаемите си, на практика за без пари (подобен курс на Запад ще ти струва поне х10)!

В този ред на мисли, това си е тема на Пеньо—респект! Методики иначе —бол, не им е тук обаче мястото... а КПД-то на тренировката (семинара) е равна на резултатите, постигнати от обучаемите на края. :)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 12:15       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
П.П. Това което ти казах/ написах е най добронамерено и нецели нищо друго освен една ПОДСКАЗКА :wink:


Лошо няма, просто е малко неуважително, точно в темата на инструктора, да му даваш акъл как да си върши работата. :-)

1. Ако искаш да предизвикаш инструктора, слагаш на масата една “стоянка”, и действате! (Досега аз лично на никого не съм отказал, не вярвам и Пеньо да не се съгласи).

2. Ако считаш, че твоята методика е по-добра—излизаш и ти на свободния пазар, организираш си курсове и семинари, събираш си аудитория, провеждаш ги и т.н. Това, което впоследствие са научили и могат обучаемите ти—е и твоята визитна картичка на инструктор.


п.п. Към никого нищо лично—въпросите, засегнати от мен, са изцяло принципни! И, сорЕ, за спама!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 17:35       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз спам не виждам ...

Това със “стоянката” ми харесва :-D

И ще обърна внимание на самото заглавие: “Тренировка” ... не курс, не семинар ...
Почти всички участници са потребители на този форум и ако искат свободно могат да изкажат и те мненията си, а и да изкажат забележки/впечатления!

Понеже виждам, че има някакъв интерес определено ще организирам и курс ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 20:05       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ubboto написа:
1. Ако искаш да предизвикаш инструктора, слагаш на масата една “стоянка”, и действате!


Как според теб се предизвиква водещ на тренировката от друг водещ на тренировки ?
Понеже и на мен ми стана интересно това със стоянката, ала си требе ред и правила.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 20:51       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Лесно Бира:

Първо се прострелва карабината на определена дистанция за събиране на информация за възможностите на комбинацията стрелец-платформа-боеприпас. После

1. Едно упражнение на единия;
2. Второ от втория;
3. Прецизен дрил за време.

Двамата не стрелят, стрелеца е неутрален участник!

Тричленка минимум за определяне на най-правилната и удачна за стрелеца техника! Стрелеца е аут от комисията!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 21:25       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
Как според теб се предизвиква водещ на тренировката от друг водещ на тренировки ?
Понеже и на мен ми стана интересно това със стоянката, ала си требе ред и правила.


Конкретно за случая—може далеч по-просто: с една и съща система и калибър, х10 изстрела по каска на механика на 300-400 метра. Този с повече попадения—пИчели.

Брутален офтопик: така ме предизвикват мене понастоящем на нещата, които преподавам (дори и онези с 20 години по млади от мене):
https://youtu.be/0M7XSt9Ento

И стига вече с тези “тренировки” и “водещи тренировки”—малко повече респект към инструкторите и инструкторската дейност!

Пеньо, пускай си го като курс—по възможност и аз ще дойда да пострелям на дълго с дълго, че там ми е още слабо място.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2021, 22:23       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
Лесно Бира:

Първо се прострелва карабината на определена дистанция за събиране на информация за възможностите на комбинацията стрелец-платформа-боеприпас. После

1. Едно упражнение на единия;
2. Второ от втория;
3. Прецизен дрил за време.

Двамата не стрелят, стрелеца е неутрален участник!

Тричленка минимум за определяне на най-правилната и удачна за стрелеца техника! Стрелеца е аут от комисията!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Стига...
Навремето имаше приказка за Чукча чутател и чукча писател.
Някъде беше коментирал за проблем със сцената на Шаново, която е към 300 метра и, че имало наклон... Та я реши една задачка, като се постарай да бъде изписана с формула без да ползваш балистичен калкулатор.
Задачата е следната:
Да се определи Поражаемото пространство на наклонена местност при стрелба с калашоподобно в калибър 7,62х39 мм с дължина на цевта 415 мм по цел с размери 30х40 см разположена на 20 метра над хоризонта на оръжието, на дистанция 300 метра при наклон на ската от 6 градуса.

Време за решаване Ч + 09,40
Дано Геле ти помогне.
П.П. Много е тъпо повярвай

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 08:27       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ubboto написа:
И стига вече с тези “тренировки” и “водещи тренировки”—малко повече респект към инструкторите и инструкторската дейност!


Аа, не така !
Инструктор имаш, когато отидеш на легален курс, платиш си, и слушайки инструкциите на инструктора, правиш определени упражнения.
Обаче ако човекът Х сам обяви някакво свободно мероприятие и го определи като самостоятелна тренировка на свободен принцип, то тогава лицето У не е на инструкторски курс.
Когато отида в залата за фитнес и някой там спортуващ ми даде съвет как да увелича скоростта на "пътеката" - то това не го прави инструктор.
Да не отварям темата с хилядите курсове, които се водят от лица, без сертификати за инструктори - да речем, че там е една "черна дупка".
Най обичам някой да ми дава наклон на респекта рано сутрин !

Край на моят офтопик, сори Тонев, още веднъж.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 08:59       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
Дано Геле ти помогне.


Оставяте и двамата при Геле по една “стоянка”, и правите следното стреляне:

—каска на дистанция между 300 и 400 метра;
—с една и съща система и калибър;
—х10 изстрела без времево ограничение от произволно избрана стрелкова позиция.

Този, с повече попадения в каската—пИчели. Ако резултатът е равен—каската се изтегля още 50 метра по-надалеч, и се бият “дузпи”.

1. Ако Цоньо бие, сгъва за по-малко от половин час 100 кинта, а аз публично му обещавам, че на първия отворен курс, на който той е водещ инструктор—ще съм първият платил си, и ще съм на първия ред с лист и химикалка!

2. Ако Пеньо бие, Цоньо си затваря устата (или си отваря негова тема в Обучителския раздел), и спира да троли и спами по сериозните теми на хората!


п.п. I don’t have a dog in this fight... за стреляне тук вече не пиша, курсовете ми също не ми се налага да ги обявявам публично—въпросът в случая е принципен! Иначе много слабо ме вълнува кой с коя част нагоре е станал сабахле, последен опит също така да разрешим една типична БГ простотия цивилизовано... преди да почнем да се храним и да правим сеир на форумната аудитория.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 09:13       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз във всеки един момент съм тотов да изкарам сертификати/тапии/дипломи за инструктор!!! Както БГ (не МВР и/или МО), така и международни.
Който проявява интерес да заповяда


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 12:53       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tojito написа:
Аз във всеки един момент съм тотов да изкарам сертификати/тапии/дипломи за инструктор!!! Както БГ (не МВР и/или МО), така и международни.
Който проявява интерес да заповяда


Sent from my iPhone using Tapatalk


Тапиите са важно нещо,обаче в кошара не вкарват :D
Хората ходят там където могат да научат нещо ново,полезно,практически приложимо и ВЕЧЕ работещо.
Та като има пациенти,ще има и обучение.... вече къде ще ходят повече си зависи от други важни неща.


П.С
Сещам се за поне....поне 3 на прима виста със супер дупер тапии,които не ги оставям да ми стоят зад гърба с оръжие и патрони....та не винаги това е показател.


https://www.facebook.com/GamutResolutio ... 142122033/
:wink:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer