logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 13:15       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Тапията е като шофьорската книжка—трябва да я имаш, за да са качиш да караш (законно да преподаваш). А вече дали, и кой колко може да кара (стреля и преподава)—е съвсем отделен въпрос.

На мен идеята ми беше друга, отвъд Голямата вода двудневен групов курс при мастърите, дори и за служители—тръгва от $400 нагоре. А какво ще научиш в група между 10 и 20 човека за два дни— съвсем отделен въпрос.

И тези, нагърбили се със задачата да споделят (преподават) специфични знания и умения в БГ на практика за без пари—заслужават някакво елементарно уважение, мислА.

А който си мисли, че може да се справи по-добре—излиза си и той на свободния пазар, организира си курсове, събира си обучаеми, провежда ги и пр. Или най-малкото, си отваря нова тема за собствените си размисли и страсти, а не тръгва да дава акъл на инструктора (в случая Тонев), как да си върши работата.


п.п. Към никого нищо лично—въпросите, засегнати от мен, са изцяло принципни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 13:22       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Тапията е като шофьорската книжка—трябва да я имаш, за да са качиш да караш (законно да преподаваш). А вече дали, и кой колко може да кара (стреля и преподава)—е съвсем отделен въпрос.

На мен идеята ми беше друга, отвъд Голямата вода двудневен групов курс при мастърите, дори и за служители—тръгва от $400 нагоре. А какво ще научиш в група между 10 и 20 човека за два дни— съвсем отделен въпрос.

И тези, нагърбили се със задачата да споделят (преподават) специфични знания и умения в БГ на практика за без пари—заслужават някакво елементарно уважение, мислА.

А който си мисли, че може да се справи по-добре—излиза си и той на свободния пазар, организира си курсове, събира си обучаеми, провежда ги и пр. Или най-малкото, си отваря нова тема за собствените си размисли и страсти, а не тръгва да дава акъл на инструктора (в случая Тонев), как да си върши работата.


п.п. Към никого нищо лично—въпросите, засегнати от мен, са изцяло принципни.



Относно колко ни е обран пазара няма спор,то затова и още не познавам тука човек да се издържа комфортно само от това.... дано да се появят в бъдеще повече. Иначе опити има доста но пазара сам отсява,както навсякъде.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 13:35       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
Сещам се за поне....поне 3 на прима виста със супер дупер тапии,които не ги оставям да ми стоят зад гърба с оръжие и патрони....та не винаги това е показател.


Съгласен, настръхвала ми е косата (която чинно бръсна) само от неща, които съм гледал на видео... но, пак, не ми е работа да се бъркам в бизнеса на другите. А и наказателната отговорност, в крайна сметка—е лична.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 13:47       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
една шепа хора сме
най-малкото трябва да имаме уважение към труда на тези които се опитват да предадат умения
още повече, когато не го правят на гърба или за сметка на колеги

ние имаме тежко наследство от миналото
дето сами си правихме всичко по колите, ремонти у дома, разбираме и от медицина и от футбол .. .. та така и с обученията по стрелба

в тази връзка .. черния ПиАр не трябва да се толерира и според мен
всеки има право да предлага и преповадва своята визия .. на свободния пазар

ПП: обикновено всяка нова методика и иновация не се приема от старото поколение, но това не я прави грешна или лоша
само времето .. показва кое е право и кое не :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 15:28       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ken6iro написа:
Хората ходят там където могат да научат нещо ново,полезно,практически приложимо и ВЕЧЕ работещо.


Зависи, хората ходят там където имат доверие и ще им е най-евтино.

Имам приятел кара курс, за ловец. Не си ходи на стрелбите, вика покажи ми ти. Е за едно ходене на Лозен и 90 патрона горе долу оправихме 1,7 малко 2-ра позиция.

1. Споменах, че според мен трябват поне 250-300 патрона той иска да мине с половината т.е. две тренировки. Сега дали наистина няма време нямам идея.

Но това което ми прави впечатление при приятелите ми няма значение дали е пистолет, карабина или ловно:

1. Ще стрелям както си искам и ми е удобно - резултат 0
2. Ще се опитам да направя каквото ми казваш - някакъв резултат.
3. Започвам да правя каквото ми казваш има резултат.

Така 30 панички заминаха докато се убедим, че няма да стане както ни е удобно. После каза ама то май така се уцелва.

Но общо взето хората или моите приятели са стиснати! Трудно дават пари за стреляне. А едно стреляне с тези цени както Dorsсay казва "Аз предлагам услугата стреляне с пистолет" ама иде 75-80 лв. за 100 патрона да го ева. Паничките същата работа 120 лв. 100 патрона.

Мисълта ми е, че изключително много малко хора минaват от фазата да гръмна да видя какво е към фазата някакво редовно стреляне.

P.S.
Обаче ако вземе моя приятел да удари 15 панички на изпита Аз ще изляза най-добрия инструктор :joke:

И ще трябва да идвате на заверка при мене :DD А какъв ми е мерак да видя Гелето по панички нямам думи. Злите езици говорят, че Таню Киряков кофи с патрони е изгърмял и нъцки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2021, 15:48       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
b5202s написа:
ken6iro написа:
Хората ходят там където могат да научат нещо ново,полезно,практически приложимо и ВЕЧЕ работещо.


Зависи, хората ходят там където имат доверие и ще им е най-евтино.

Имам приятел кара курс, за ловец. Не си ходи на стрелбите, вика покажи ми ти. Е за едно ходене на Лозен и 90 патрона горе долу оправихме 1,7 малко 2-ра позиция.

1. Споменах, че според мен трябват поне 250-300 патрона той иска да мине с половината т.е. две тренировки. Сега дали наистина няма време нямам идея.

Но това което ми прави впечатление при приятелите ми няма значение дали е пистолет, карабина или ловно:

1. Ще стрелям както си искам и ми е удобно - резултат 0
2. Ще се опитам да направя каквото ми казваш - някакъв резултат.
3. Започвам да правя каквото ми казваш има резултат.

Така 30 панички заминаха докато се убедим, че няма да стане както ни е удобно. После каза ама то май така се уцелва.

Но общо взето хората или моите приятели са стиснати! Трудно дават пари за стреляне. А едно стреляне с тези цени както Dorsсay казва "Аз предлагам услугата стреляне с пистолет" ама иде 75-80 лв. за 100 патрона да го ева. Паничките същата работа 120 лв. 100 патрона.

Мисълта ми е, че изключително много малко хора минaват от фазата да гръмна да видя какво е към фазата някакво редовно стреляне.

P.S.
Обаче ако вземе моя приятел да удари 15 панички на изпита Аз ще изляза най-добрия инструктор :joke:

И ще трябва да идвате на заверка при мене :DD А какъв ми е мерак да видя Гелето по панички нямам думи. Злите езици говорят, че Таню Киряков кофи с патрони е изгърмял и нъцки.


Мисля бъркаш нещата....говорим за хора с оръжия и интерес към усъвършенстване на умения,както огневи така и тактически......не поредният шморц,дето търси да спести 20 кинта.....затова казах,че пазара ни е доста малък.

За паничките може и да не си прав,преди две години разгеле изкарах и ловно та на изпита сефте по панички ме спряха още на втората позиция и така....нямаше празно.Човек с добра моторика,еле и опит в стрелбата няма да има проблеми

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2021, 10:28       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Но общо взето хората или моите приятели са стиснати! Трудно дават пари за стреляне. А едно стреляне с тези цени както Dorsсay казва "Аз предлагам услугата стреляне с пистолет" ама иде 75-80 лв. за 100 патрона да го ева.

Беше то, каквото досега беше! Заради истерията за презапасяване с муниции на американците, обикновената фабрична "деветка" вече масово ти тръгва от 0,90 ст. нагоре по стрелбищата, но за сметка на това количествата са ограничени. С консумативите - същата работа! Приятелчета от Словакия, и те са го закинали за капсули - S&B дори на тях не продава, щото квотите масово са за Америка. А до Нова година не е сигурно дали въобще ще има нови доставки за Европа. А кога пак ще се урегулират нещата - никой не знае.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2021, 10:54       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Мисля бъркаш нещата....говорим за хора с оръжия и интерес към усъвършенстване на умения,както огневи така и тактически......не поредният шморц,дето търси да спести 20 кинта....

При настоящата оскъдица и завишени цени на патрони и консумативи, безцелното гилзопроизводство все повече се лишава от смисъл. С 100 патрона за 5 часа в две индивидуални тренировки - необременени от стари техники и концепции стрелци (разбирай, пълни начинаещи) - поемат основните неща като стойка, хват, спускане и пр. На някои, с повече талант - им се получава и дублетът на 5 метра по черния кръг на B-8. Но ако не правиш нещата както трябва, КПД-то на едни изстреляни 100 патрона ще ти е равно на НУЛА, или преко сили на 0,1%. Та, кой какво точно спестява в случая - е доста спорен въпрос. Тактиката още въобще, ама въобще не я коментирам!

С дългото - същата работа! Не знае (не може) правилно да си прикладва пушката, но и той ще тества аксесоари... и то баш за 7,62мм АК. :happy:

По темата, на дълго с дълго на механика още ми е слабо място (не се срамувам да си го призная). И вместо сам да се опитвам (само с помощта на наставленията) да откривам топлата вода - ще ми е в пъти по-бързо, ЕВТИНО и безболезнено с инструктор като Пеньо - той лично да пипне нещата на терен. Да се опитваш да се учиш (напредваш) на принципа "проба - грешка" - това може да ти отнеме години, като крайният резултат пак въобще не ти е гарантиран. А от състезанията има смисъл вече като си завършен стрелец, но за тази цел преди това е нужна много работа по всички направления.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2021, 11:08       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Уговори една сесия на Лозен ... ако са само 100м и да направя едно такова мероприятие и там.
На предното имахме разположени мишени между 40 и 90м и беше драма (в началото, докато хванат тертипа момчетата)
Може би като е в София (а не другаде) също ще има желаещи


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2021, 11:15       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Уговори една сесия на Лозен ... ако са само 100м и да направя едно такова мероприятие и там.

И да не е на "Лозен", ще е на друго място близо до Сф., но със сигурност ще го направим! :tu: Само да позавърши малко отпускарския сезон. :-) Желаещи иначе - има!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2021, 11:22       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
https://youtu.be/vI5uuez0ix8 https://youtu.be/3HHAAtxf1Mo

https://youtu.be/PQfHCc779vo

Повече в тази тема не искам да коментирам дано нещо да ви просветне след като изгледате тези клипове.
В противен случай ще си останете само с чалга музикалните опс стрелкови изпълненията към които ама въобще не проявявам интерес

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2021, 12:07       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
При положение, че в тема за стрелба на механика пускаш някакви клипчета за стрелба с оптика, наистина няма какво да пишеш повече ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2021, 15:06       Заглавие:  Re: На близо и далече на механика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
При положение, че в тема за стрелба на механика пускаш някакви клипчета за стрелба с оптика, наистина няма какво да пишеш повече ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Силно ти препоръчвам да прочетеш:
Сун Дзь - Изкуството на войната;
Трактатите на Миамото Мусаши;
Джеф Купър - Изкуството на винтовката;
-Добре е да изучиш поне 70 % от материалите свързани с балистиката ...

Защото не е само да вземеш равна мушка или да я центрираш в ... просто си е загуба на време и патрони...ако неможеш да определиш разстоянието до целта окомерно сие загуба на ...
Ако неможе да определиш дистанцията по мерни прибори сие загуба на...
Ако неможеш да определиш правилно мерника и мерната точка си е загуба на ..
Ако несъобразиш положението за стрелба събразно дистанция и размер + вид задача ...
Дори и за слухар музикант неставаш опс ....
Ако може да стреляш добре с механични ще можежеш да стреляш и добре с оптика...
Наскоро демонстрирах как определих мерното разстояние окомерно ...на хората на които го демонстрирах миналата година не ме слушаха за дистанция, избор за мерник и мерна точка им се наложи в движение да се сетят какво им казвах и това им донесе награда ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer