logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2022, 19:37       Заглавие:  Към ветераните с КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 16 Окт 2022, 18:57
Мнения: 1
Здравейте, колеги! Първи пост
Търся в Пловдив стрлбище за тренировка с наето КНО.
Тъй като съм много нов, нека Ви кажа от какво имам нужда и какъв опит имам с оръжията, а по-опитните от вас да ме насочат! Благодаря предварително!
Баща ми е ловец, от малък съм възпитан изключително строго относно правилата за боравене с оръжие.
От 13 годишен стрелба с баща ми с пневматични оръжия с цел изграждане на добра култура с оръжието. Изтреляни по мишени и вреден дивеч ок. 2000 чашки.
От 15 започнах да ходя с дружинката на лов за пернато, само отсртани с жилетка.
От 16 излизаме с баща ми отделно за пернато, като ми поверява оръжието.
От 17 годишен излизаме вече с 2 пушки, като всички в дружинката знаят, че съм кандидат ловец.
Паралелно с това занимания с КНО- основно в кал 9мм Макаров.
Сега съм на 19г., взех си дипломата и дойде време за изкарване на курсовете както за ловец, така и за придобиване на разрешително за КНО- поради желание искам да премина първо за КНО, тъй като ме влече тренировките с КНО- дали ще ми препоръчите стрелбище в гр.Пловдив, където да мога да наема оръжие и да тренирам 3-4 пъти в месеца, докато не взема разрешително и закупя лично оръжие?
Радвам се, ако има и интруктор, който да разбере мераците ми, отвъд тези на гражданина, който отива на стрелбище за усещания с .45 кал.
Благодаря за контакти на стелбища и интрусктори в Пловдив.
А всеки съвет, препоръка, нахокване от ветераните в стрелбата го приемам на драго сърце!
Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2022, 21:35       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
zlatanov написа:
дали ще ми препоръчите стрелбище в гр.Пловдив, където да мога да наема оръжие и да тренирам 3-4 пъти в месеца,


360' //градуса//
ДАИКС

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2022, 03:21       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Господин Златанов, добре дошъл във форума. Отлично си израсъл.
Най доброто, което може да ти се случи е да контактваш Ангел Златанов от този форум (a.k.a. ubboto).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2022, 09:18       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Господин Златанов, добре дошъл във форума. Отлично си израсъл.
Най доброто, което може да ти се случи е да контактваш Ангел Златанов от този форум (a.k.a. ubboto).

Мерси, Yank, но човекът първо пита за инструктор по стрелба и стрелбище в Пловдив, а аз съм от София. Второ, понеже сам съм си цар и господар на тези неща - тука правим последни стрелби за тази година (докато е хубаво времето навън на полигона), а новия стрелкови сезон го откриваме чак Април догодина. Зимата почваме да се готвим за BULGARIAN BAG шампионата в Полша.

По въпроса на колегата, бих му препоръчал да потърси някой ИПСЦ клуб в Пловдив, където се водят редовни тренировки. За базовите неща и мерките за безопасност - лично за мен това е най-удачният вариант за начинаещ стрелец.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2022, 14:23       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
zlatanov написа:
От 16 излизаме с баща ми отделно за пернато, като ми поверява оръжието.
От 17 годишен излизаме вече с 2 пушки, като всички в дружинката знаят, че съм кандидат ловец.


Нарушението на закона не е за хвалене :wink:

Влез в Българска федерация по динамична стрелба, избери си клуб от Пловдив и опитай.
Хубаво е да направиш по една-две тренировки с различни колеги. Така ще си избереш твоя инструктор.

Късмет :tu: :armed:

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 23:39       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
THE WARRIOR написа:
Нарушението на закона не е за хвалене

Понеже няма за какво друго да се хванат от законова гледна точка, почнаха да натискат някои от младоците, с които се занимавам, с питанки (и даже заплахи) относно оръжията, с които работим.

Та, да уточня за всички минцифайки (или вживяващите се на такива) - късите и дълги оръжия са служебни (на стрелбището), за тях е платен наем, като всичко винаги надлежно се записва в служебните тетрадки и протоколи.

Боеприпасите също се купуват на място, а всичко неизстреляно (рядко се случва, но ако се случи) - се връща обратно на служебното лице.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2022, 02:07       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
човекът първо пита за инструктор по стрелба и стрелбище в Пловдив, а аз съм от София.


Цитат:
I'm on my way to Visalia Ca for a match I'll get back with you mon/tues.


След този е-mail от човека дето ми стругова пушките (former marine), днес на закуска дискутирахме какво нещо е всеотдайност. Този човек ще кара 8 часа в една посока, ще плаща хотел и храна само и само да стреля на състезание. Нашият новодошъл, предполагам, се съгласи с теб, че Лозен е много далеч от Пловдив и не си струва.

Може и да греша, но в основата си просто свалям шапка на хора, дето са решили да го правят и го правят докато го направят.

Явно е, че е off topic , ама исках да го споделя. Знам поне десетки хора дето пътуват с дни за да участват в състезания. Дори хора от Австралия и Бразилия редовно летят с пушки и амуниции (14 часа със амолет) само и само да участват без никакъв шанс да победат.

Свалям им шапка.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2022, 11:06       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Янк, БГ-то е царството на комплексираните мишоци (не знам дали в Америка също е точно така). Седят си 20+ години на едно и също никакво ниво, и понеже няма с какво друго да "блеснат", почват да търсят под вола теле. Сега са се вторачили в това какви оръжия ползвам за заниманията си, но каквито са смешници в стрелянето, същото се отнася и до правната им подготовка.

Бай Американец, с който съм имал шанса да стрелям преди повече от 10 години продължава да дава насоки какво и как да го правим, аз съответно съм се концентрирал изцяло върху това да продължаваме да вдигаме левъла, а хейтърите да си хейтят - отдавна съм спрял да им обръщам внимание и въобще да ги броя за хора.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2022, 12:01       Заглавие:  Re: Към ветераните с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
всико е нормално, и описано от науката

все пак сме една от най-бедната страна в Европа, с преобладаващи тъмни балкански субекти

няма как индивид да мисли за общност, за принадледност .. или пък за самоусъвършенстване
като .. целта на живота му е фузиологичните нужди - храна, вода, алкохол

Маслоу го обеснява много добре, с неговата пирамида
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BE%D1%83


имаме си и виц за казана на българите в ада, дето никой не ги пази .. защото ако някой се покачи нещо другите го дършат обратно :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer