logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2016, 00:51       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Наистина този тест ди дава възможност да работиш върху детайли на собственото си изпълнение. Заинтригува ме много, дори се запасих с голям таймер на колана. И така започнах с първата част. Установих, че времето ми до първия изстрел изяжда по-голямата част от времето. Движех се между 1.9 сек и 2.3 сек. Кобура ми е на кръста - скрит. Най доброто време за вадене беше 1.77 сек. Геле завърших 1 сек след теб - 3.78 сек :tu: . Моите splits са много по-дълготрайни :td: . Извода е, че трябва да се обработват малките стъпки поотделно.

Ирония - същия тест го правих с Колт 1911 и ЗИГ 5Х. Изглежда, че ЗИГ-а ми се "лепи" по добре на ръката (имам голяма длан), щото и времето ми беше по-добро.

Междувремено - аз ти предлагам подобен тест - 6 х 5, с който аз много често си правя кефа в компания разбира се.

Мишените са 6 стоманени плочи с диаметър 6-8 инча. Ехото е голяма наслада. Най бърз съм с Ругър .22 Mark IV, е има и бързомерец.

Междувремено тези тестове са безценно помагало за избиране на пистолет.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2016, 01:57       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Установих, че времето ми до първия изстрел изяжда по-голямата част от времето. Движех се между 1.9 сек и 2.3 сек. Кобура ми е на кръста - скрит. Най доброто време за вадене беше 1.77 сек. Геле завърших 1 сек след теб - 3.78 сек . Моите splits са много по-дълготрайни . Извода е, че трябва да се обработват малките стъпки поотделно.
Тегавината поне за мен при този дрил е, че ако искаш влезеш в топ нивата, на 10 ярда трябва да стрелящ със скоростта, с която принципно се стреля на до около 7 ярда - като трябва да запазиш и групираността, щото попадение в С зоната ти носи 0.5 сек. върху общото време; D зоната - 1.5 сек., а пропускът е 2.5 сек. отгоре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 01:57       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Геле показал си линк където требва ебаси търсенето да падне за условията...и пак не ги видях
просто ги публикувай
http://pistol-training.com/drills/5x5-skill-test

Цитат:
Range: 10yd
Target: standard IDPA target
Start position: Hands at your sides facing target. No concealment garment necessary.
Rounds fired: 25

Another quick and easy to set up/score shooting test by Bill Wilson of Wilson Combat. It is intended for a service pistol of 9mm caliber or larger, concealed carry suitable holster and ammunition with a power factor (bullet weight x velocity) of 125,000 or more. Scoring is standard Vickers with a half second penalty per point down.

There are four strings of fire, each for time:

Draw and fire 5 shots freestyle.
Draw and fire 5 shots SHO (strong hand only).
Draw and fire 5 shots freestyle, reload from slidelock and fire 5 more shots freestyle.
Draw and fire 4 shots to the body and 1 shot to the head freestyle.

Bill Wilson’s suggested scoring:

Grand Master: 15 seconds or less
Master: 20 seconds or less
Expert: 25 seconds or less
Sharpshooter: 32 seconds or less
Marksman: 41 seconds or less
Novice: 50 seconds or less


та за сведение на днешните стрелци всичко това дeто стреляхме не е по регламента.

Спортистите му казват ДИКЮ :DD

нямахме таймер но по записа лесно ше видя времената...НО следващия път :armed:

стрелбата трябва да е с ПФ над 125 по условията на дрила на американските ни преатели

макаров е доста под 125ПФ, както и 9x19 патроните с които стреляхме ...7,9грама на 310м/с е ПФ 123,5 демек е мек .. и нищо не правим... в смисъл и да имаме Гранд Мастер той е неизвергнат :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 20:47       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
7,9грама на 310м/с е ПФ


И на коя фирма са тия нискоскоростни 9х19?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 08:11       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
И на коя фирма са тия нискоскоростни 9х19?
Некви субсоници, най-вероятно. Или ако стреляли с тежки куршуми и 43-ка - от 3 инчова цев, 147 грейновите ги дават между 900 и 1000 fps. Tретият вариант е релоуд. За протoкола: аз съм с фабричните на S&B.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 13:08       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Селиер Белот нонтокс движат между 305 и 310м/с с 4 инча нарезна цев...124грейна
както и всички ролоудняци дето уж са 130пф...на 124грен

като се видиме и с Геле и Лонгбоя /да опитате новата грес :-) / ще ви дам да стреляте 125грн на 385м/с 9x19 прос Нато патрон /не нестандартните л7а1 те са друго/ и тогава ше разберете, че това долу 11,5 сек. във видеото също е с около ПФ100 :-)

с истински патрони и времена и попадения закуцват...при мен де...при мастерите не е така...




 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 13:15       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За мен до 1.5, максимум 2 секунди може да ти свали времето подобна разлика в ПФ-то. Даже, мислим, че 2 секунди е много. Което за мен, дето засега от скрито носене се движа на границата между "Мастър" и "Експерт" това би ми свършило работа, то някакви фрапиращи разлики в представянето е малко нереално да се очакват. Иначе за останалото си има везни и хроно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 13:24       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е не знам...но аз лично излизам от мишената, като качвам скоростта на помпането...с хубав патрон...
с мек релоуд влиза всичко...
то затова е тоя регламент : над 125ПФ и от там нататъка демонстрираме техниката... :armed:
п.п. Упражнението е много хубаво...развива доста неща...а и го доразвихме с по три патрона...движение неколко крачки странично ...поради басове и подобни отклонения...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2016, 02:41       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
Селиер Белот нонтокс движат между 305 и 310м/с с 4 инча нарезна цев...124грейна
както и всички ролоудняци дето уж са 130пф...на 124грен

като се видиме и с Геле и Лонгбоя /да опитате новата грес :-) / ще ви дам да стреляте 125грн на 385м/с 9x19 прос Нато патрон /не нестандартните л7а1 те са друго/ и тогава ше разберете, че това долу 11,5 сек. във видеото също е с около ПФ100 :-)

с истински патрони и времена и попадения закуцват...при мен де...при мастерите не е така...




Това желязо ме заинтересува. Има 5 звездички мнения за него. Заслужава ли си покупката? Произвежда се от Wilson Combat а те са Mr. 1911 със страхотна репутация. Ако работят добре с малък откат - още по добре.

http://shopwilsoncombat.com/Beretta-_-Wilson-Combat-92G-Brigadier-Tactical-9mm/productinfo/BER-92BRIG-9/

Имам една Beretta в подобен вид SA only от които са произведени само 2000 бройки заради новото хилядолетие. Тя е музейна рядкост и почти не съм я стрелял. Но това хлапе дето стреля като шевна машина с горното желязо ме кара да мисля, че е по-добро от всякакви CZ-тa.

Все пак 9.5 паунда на ДА и 4.5 на СА не са ли много?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2016, 21:24       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Пробвах днес това упражнение като определено ми хареса, въпреки че си иде малко тегавина да влизаш по 10 пъти във времената за всяко отделно условие, и то без да правиш мис-ове:
http://pistol-training.com/drills/99-drill

По съвет на един американец, мишените стават като се се среже лист А4 наполовина. Като вместо ярдове - слагахме на метри, и праскахме от скрито носене. Едно доста по-различно, интересно... и психически изморително изжияваване е този дрил. Струва си да се опита! :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2016, 12:47       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Yank написа:
Но това хлапе дето стреля като шевна машина с горното желязо ме кара да мисля, че е по-добро от всякакви CZ-тa.


Тва "хлапе" е невероятна резачка.....стреля USPSA, Бианчи и Стиил Чалъндж.....пуска се тук-там и на IDPA..

Би Джей Норис....преди стреляше за Смит и Уесън - сега не знам вече...

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 01:54       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Наскоро съвсем случайно ми хрумна пак да се пробвам на този дрил… от истинско скрито носене/ джинси с висока талия/ плюс холдър за ежедневно носене. Глок 17 Ген. 4, всичко стоково… без мерните прибори и пружината на пин блока... S&B фабрични патрони.




17,83 + 1,00 за двете "чарлита" = 18, 83 общо време. В "Експерт" се влиза и със затворени очи, за "Мастър" си трябва малко повече концентрация, като "Гранд мастър" или общо време под 15 секунди… е тук истинското предизвикателство… особено от скрито носене/ работен пищов и кобур. От "спид машина" със спортен пищов/ холдър и релоуди… е лесно.

Заговорихме се днес с приятели за ТРЕНЬОРСКАТА ДЕЙНОСТ... тренирал съм през годините два спорта по-сериозно с треньори… а стрелянето ми е изцяло самоуко… нито треньори, нито читави инструктори!

И като гледам хората около мен как напредват… се затвърждава следното ми верую: 2 години работа с треньор се равняват на между 5 и 10 години лутане и търсене на самия себе си. Което пак не ти гарантира, че ще налучкаш правилния алгоритъм, за голямо съжаление!


Та, именно затова стрелянето в БГ-то за мен е умряла работа… гилзопроизводство с терапевтична цел предимно… добре поне, че братята американци пускат от време на време някое интересно дрилче или нов оценъчен курс… да видим къде сме позиционирани в световния ефир поне като базова техника на стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 06:12       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:

Заговорихме се днес с приятели за ТРЕНЬОРСКАТА ДЕЙНОСТ... тренирал съм през годините два спорта по-сериозно с треньори…


Та, именно затова стрелянето в БГ-то за мен е умряла работа… гилзопроизводство с терапевтична цел предимно… добре поне, че братята американци пускат от време на време някое интересно дрилче или нов оценъчен курс… да видим къде сме позиционирани в световния ефир поне като базова техника на стреляне.

И аз имам наблюдения върху някои други спортове и зная, че между човек тренирал с Треньор и самоук разликата е пропаст. Пропаст, която не може да бъде запълнена.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2019, 11:50       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
И аз имам наблюдения върху някои други спортове и зная, че между човек тренирал с Треньор и самоук разликата е пропаст. Пропаст, която не може да бъде запълнена.

Американците наскоро пуснаха 10/25 упражнението: от 25 ярда/ 23 метра... от кобур/ скрито носене... десет единични изстрела в рамките на 4 секунди за един изстрел... по B-8 мишена.
https://pistol-forum.com/showthread.php ... -292-10-25

Зачетни попадения само в оценъчната зона на деветката/ черния кръг… който ти е с диаметър от 6 инча. За сравнение, "А"-зоната на ИДПА мишената ти е с диаметър от 8 инча.

И, не става и не става! Всичко в А-4, което пак си е окей за изстрел около 3 секунди по А-4 на 25 ярда… но не можем да се доближим до батьовците. Докато не ми хрумна да пробвам пак със същия хват… но с различен натиск на отделните зони от рамата… за да се сведе до минимум вероятността да засучеш нанякъде пищова при дърпането на спусъка.

Като това е от вчера, на широка мушка и стоков глоковски спусък… разстояние 23 метра, 10 изстрела, всичко около и под 3 секунди от скрито носене:

Изображение


Пробвах го това на още трима, от които при двама се наблюда тенденцията да засукват рамата наляво при дърпането на спусъка… и тримата си събраха попаденията! :punch: Даже могат да споделят, ако искат.

Та, знаят ли батьовците… че с Глок няма как с една и съща плътност на хвата да стреляш 5 на 10 ярда и 1 на 25 ярда, на по-малка цел и то?! Знаят, естествено… но тънките детайли си ги премълчават… ще ти ги кажат евентуално, ако отидеш им платиш $400 за двудневен курс.

Треньор/ читав иструктор… това ще ти го каже/ покаже/ обясни 1:1 в течение на учебния процес. Другата ти опция е на "проба - грешка".... където отиват много НЕРВИ и патрони, за да откриеш самосиндикално топлата вода. Като никой не ти дава гаранция, че и ще ти се получат нещата в крайна сметка.

Стрелянето иначе си се развива… отвъд Голямата вода постоянно излизат нови, все по-трудни и сложни упражнения… и без нужното внимание ВЪРХУ ДЕТАЙЛА.... нищо не правим. Гилзопроизводство с терапевтична цел. За здраве можеш да си тичкаш в парка както си искаш, но ако се решил да тренираш сериозно лека атлетика… без треньор не става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 10:32       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2006, 09:56
Мнения: 82
Longbow написа:
Yank написа:
Но това хлапе дето стреля като шевна машина с горното желязо ме кара да мисля, че е по-добро от всякакви CZ-тa.


Тва "хлапе" е невероятна резачка.....стреля USPSA, Бианчи и Стиил Чалъндж.....пуска се тук-там и на IDPA..

Би Джей Норис....преди стреляше за Смит и Уесън - сега не знам вече...

А байчото зад него с таймера е самият Бил Уилсън.....съмнявам се ,че ще допусне нередности в изпълнението на собствения си дрил...

_________________
Николай Скипарнов СК,,АРГУС''-Варна
бърз,скоклив и агресивен
speed is fine,accuracy is final


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer