logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 11:13       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Пробвах го това на още трима, от които при двама се наблюда тенденцията да засукват рамата наляво при дърпането на спусъка… и тримата си събраха попаденията! Даже могат да споделят, ако искат.


Моето КНО е в касата и чака купувач, а с наетото ми е трудно да преценя. Но пробвах на сухо вкъщи и наистина има разлика.

Има и още един пиниз чисто анатомично хващането завършва с кутрето а голяма част от усукването се дължи на него. Така че има техника за стреляне на прецизна дето кутрето е напред. За това само съм чел някъде по нета не съм го виждал на живо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 19:22       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
.....................
Американците наскоро пуснаха 10/25 упражнението: от 25 ярда/ 23 метра... от кобур/ скрито носене... десет единични изстрела в рамките на 4 секунди за един изстрел... по B-8 мишена.
https://pistol-forum.com/showthread.php ... -292-10-25

Зачетни попадения само в оценъчната зона на деветката/ черния кръг… който ти е с диаметър от 6 инча. За сравнение, "А"-зоната на ИДПА мишената ти е с диаметър от 8 инча.

И, не става и не става! Всичко в А-4, което пак си е окей за изстрел около 3 секунди по А-4 на 25 ярда… но не можем да се доближим до батьовците. Докато не ми хрумна да пробвам пак със същия хват… но с различен натиск на отделните зони от рамата… за да се сведе до минимум вероятността да засучеш нанякъде пищова при дърпането на спусъка.

Като това е от вчера, на широка мушка и стоков глоковски спусък… разстояние 23 метра, 10 изстрела, всичко около и под 3 секунди от скрито носене:

Изображение


......



А! Точно това беше дрила, който ти показа и ме запали да стрелям на 23 метра.
Аз го пробвах на 2 серии по 5 изстрела :oops: .
Пищов - ХК45, калибър 45 АСР, стандартен пищов
- патрони с ПФ 172-173, куршум 230 грн. LOS.
- Кобур - Safariland model 578 GLS™ Pro-Fit™ Holster (кобурът за пистолета e Level 2
Това ми е приличното представяне от добра първа серия:
Изображение
Изстрела се върти около 3.5-3.6 сек., така показва таймера.

Но от втората серия 5 изстрела винаги два са ми в белото :evil: .....поне за сега.
Мишената я свалих от тук -
https://pistol-forum.com/showthread.php ... -292-10-25
после я разпечатах на А4.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 19:53       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
А! Точно това беше дрила, който ти показа и ме запали да стрелям на 23 метра.

Много мисъл има този дрил… както всичко досега, измислено от Гейб Уайт. Та, пробвах днес отново с Глока… скрито носене на 23 метра… всеки изстрел за около и под 3 секунди:

Изображение

13 точки… нямах късмет просто да уцеля Х оценъчната зона… с два много лоши изстрела извън 8-цата.


После, за експеримента… хванах служебното ЧЗ 75, което е сигурно на над 200К изстрела… от кобур със зареждане… като пак влизам в 4-те секунди за изстрел:

Изображение

20 точки от 30 възможни. :punch:


Изводи: това, което го писах и преди в темата за новия "валтер"… страйкър спусък няма как да се сравнява със сингъла на СА или СА/ ДА пищов! Страйкъра определено си има своите приложни преимущества… но за прецизна/ спортна работа… сингъла си е сингъл!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 21:08       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

После, за експеримента… хванах служебното ЧЗ 75, което е сигурно на над 200К изстрела… от кобур със зареждане… като пак влизам в 4-те секунди за изстрел:

Изображение

20 точки от 30 възможни. :punch:


......
[/quote]

Браво!
Страхотна стрелба с ЧЗ-то!
Ако хванеш некой читав СА си представям какво ще е!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 21:12       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:


… страйкър спусък няма как да се сравнява със сингъла на СА или СА/ ДА пищов! Страйкъра определено си има своите приложни преимущества… но за прецизна/ спортна работа… сингъла си е сингъл!
[/quote]

И аз съм на същото мнение.
Точно поради тая причина още през 1999г. си разкарах личния Г17.
Предпочитам СА/ДА или СА само да е УСМ.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 21:25       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Точно поради тая причина още през 1999г. си разкарах личния Г17.Предпочитам СА/ДА или СА само да е УСМ.

Проблемът при СА или СА/ДА пищовите… е първият бърз и точен изстрел. Опциите са ти:
- да дърпаш от Cocked'n Locked при СА пищов с чук или такъв с предпазител;
- от ДА, ако си с декокер;
- да зареждаш.

Все по-сложни и дълги манипулации от работата с един и същ ход/ усилие на спусъка… както при Глок. Отделно от това, кога ще ти се наложи в реала да стреляш с КНО на 23 метра по цел от 6 инча… при самоотбрана се сещам единствено, ако имаш противник с ДНО на пределна за пищов дистанция… както беше случая с Златко Баретата пред Съдебната палата. И тогава, Глок с пипнат спусък и РД... определено също си е сила по малки и далечни за КНО цели.

По темата може да се размишлява още доста… като и тук основната идея е да имаш... The Right Tool for the Job. И ако пищова ти е качествен, а не нещо трошливо… а ти можеш да го кормуваш добре/ което, всъщност, е и най-важното… си си сила!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 21:31       Заглавие:  Re: Bill Wilson's 5x5 Drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Отдавна не го бях тествал тоз дрил, та днес, като част от неангажираща стрелбица и забавление с едни другари, реших да се пробвам.
Нямах мишената, която е по условията, но не бяхме и планирали сериозна тренировка, та затова не бях подготвен, но както и да е.
Време - 15.61 сек. + 0.5 наказание (едно чарли) - 16.11.

Глок 17 - ген. 5 - стоков с ред дот Holosun
Кобур - T-rex arms sidecar
Боеприпаси - мое производство - 130 ПФ.

https://youtu.be/RR197aaRicI

Мисля, че имам резерви, мога да натисна още малко както на сплитовете, така и на ваденето и ще вляза в най-високото ниво...или поне ще опитам.
Това за мен е един от сериозните дрилове, с които можеш да си проверяваш нивото на елементите, та не е лошо от време на време да се прави.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer