logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2018, 13:50       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Геле, къде можем да се присъединим и ние, простосмъртните?

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2018, 19:47       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
MolonLabe написа:
Геле, къде можем да се присъединим и ние, простосмъртните?

Докторе, подтискаш ме с такива приказки! Иначе на "Локото" т.нар. BULGARIAN STANDARD SKILL TEST по новата "Т"-клас мишена става основно упражнение... да видим дали това, дето съм го сътворил... ще мога и да го гръмна като хората. :DD Посейдона вече ми достави мишените, подарък от Бързила/ голямо благодарско за което… а между празниците, ако условията позволяват да се се кача на "Лозен" с летния си автомобил, мисля да пробвам и калашоподобното… както статично, така и от движение. За дрил от движение на "хит фактор" оценяване… аз поне не се сещам. Като смея да твърдя, че съм стрелял повечето неща, дошли като задание отвъд Голямата вода. 10 изстрела с карабина от движение на 10 метра по тънка оценъчна зона… за "хит фактор"... убеден съм, че ще е яко!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2018, 10:20       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Цитат:
"ubboto": Докторе, подтискаш ме с такива приказки!

Да, прав си - заплахата да дойда е съвсем реална :D :D :D

Идеята за Лозен е прекрасна. Веднага съм навит!
А що се отнася до високопроходима каручка - аз съм насреща и пикъпвм по домовете или стрелбищата...

Обещават го меко и кално за празниците :armed:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2018, 20:30       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Джентълмени, тествахме днес новия български skill test на новата "Т-клас" мишена. От тренировка по борба/ тоест след интензивно физическо натоварване… директно на стрелбището.

Оръжие: Глок 17 Ген. 4, всичко стоково, без мерните прибори/ закупени втора употреба от колега от форума… даже забравих вече какви точно бяха като марка. В интерес на истината, пружината на "пин блока" ми е на ZEV... бойната не ми хареса… върнах си стоковата, като оставих от "кита" тази на "пин блока"... тъй като ми дава усещане за една идея по-рязка граница между свободния и работния ход.

Боеприпаси: S&B фабрични… не съм мерил PF през цевта на 17-ката, но има… над 130 е със сигурност.

Кобур: кайдексов, български, апендиксов… Level 1 "ритеншън"/ панталонче нормално, нетактическо.

Стартово положение: скрито носене.




Да припомним, че от скрито носене и Level 2 кобур се вадят по 0,25 секунди от времето на всяка серия… моите резултати и общият ХИТ ФАКТОР/ в червено:
Цитат:
4,29 - 0,25 = 4,04;
3,49 - 0,25 = 3,24;
2,42 - 0,25 = 2,17

Points: 67
Total time: 9,45
Hit factor: 7,09


Забележка: cheating с очертаване на "А"-зоната с черен маркер. Таз мишена ми е нова, позволява jerking , но не и flinching… като ми е малко трудно се ориентирам къде и доколко може да ми осцилисцира мушката, за да са ми попаденията само и единствено в ЦНС зоната. Не че от 20 метра се виждат тези контури, а двата пропуска така или иначе са ми от десетметровата дистанция… но все пак са си някакъв бонус.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2018, 20:55       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Джентълмени, дадох за мнение и оценка сътвореното от нас и на американските грандмастъри… като първият им въпрос/ забележка беше… за НИВАТА! Тоест, няма как да е КЛАСИФАЙЪР или "СКИЛ ТЕСТ" без нива, а на ХИТ ФАКТОР да мислим нива… е сложно!


Предлагам: на ХИТ ФАКТОР оценяване да си бъде ЧЕЛИНДЖ, без горна граница на ХИТ ФАКТОРА.

Предлагам: за СТАНДАРТ/ КЛАСИФАЙЪР следното оценяване, взаимствано от "15 in 10" дрила на Майк Панони:
Цитат:
As the name implies, the the goal to deliver all 15 rounds to the A zone inside a combined time of 10 seconds- although one C zone hit is permitted at each yardage. As the distance to the target decreases, the shooter must speed up in order to make the 10-second time limit.Hint: If you do not get the 20-yard shots in five seconds or less, making the 10-second time limit is tough.
http://www.handgunsmag.com/editorial/15 ... ll/137784#

За протокола, младото УБО също стреля/ щото и ние вече сме чичаци... като за 15 секунди всичко беше "алфи".


Тъй, предлагам следните нива:
Цитат:
- по-малко от 10 секунди общо време - EXPERT;
- по-малко от 12 секунди общо време - ADVANCED;
- по-малко от 15 секунди общо време - INTERMEDIATE;
- над 15 секунди - NOVICE.

Забележка: имаме право само на едно "чарли" за всяка серия. Тоест, въпреки че влизам във времето за "експерт", но имам две "чарлита" от десетметровата дистанция... играя за ЧЕЛИНДЖ, но не влизам в СТАНДАРТА.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2018, 21:14       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И джентълмени, предлагам и за карабина нещата да ги разделим на ЧЕЛИНДЖ и СТАНДАРТ.

За ЧЕЛИНДЖА е ясно - колкото повече, толкова повече!

За СТАНДАРТА обаче имам колебания. Така, на първо четене предлагам:
- от 20 метра и HIGH READY позиция - 10 секунди PAR;
- от 10 метра и LOW READY позиция - 5 секунди PAR;
- от 5 метра и INDOOR READY или EXTREME LOW READY... 2,5 или 3 секунди да ни е PAR-а за 10 изстрела в "А"-зоната?! Щото с "арките" и да става, с калашоподобните по тази "А"-зона за 2,5 ще се озъбим.

Колко попадения да имаме право да са извън "А"-зоната за всяка серия:
- николко, и десетте попадения трябва да са "алфи";
- по едно "чарли" за всяка серия/ като при пищова;
- по две "чарлита" на серия... това, което лично мен ме влече. Щото ще имам опция да давам газ на макс… докато за 30 алфи ще трябва да се стреля на ръба на PAR-а, и пак не е сигурно.

Но, казвайте сега вие… давайте предложения!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 12:12       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Другата опция за оценяване е ИДПА "скоринг"- а, +0,5 за "чарли", +1,5 за делта и +2,5 секунди за пропуск е мишената.

Това лично мен не ме кефи, щото ще трябва да правим "чарлито" 3 т. вместо една, като така олеква ЦНС зоната. Отделно от това, ако е ИДПА оценяване с "чарли" на 1 т., тоест ти отиват +1,5 секунди отгоре… стрелянето коренно се променя, както и идеята.

А идеята на дефанзивното стреляне с пищов по ВРАЖЕСКИТЕ ВОЙНИЦИ и ТЕРОРИСТИТЕ е... максимално бързо да извадиш и концентрирано да направиш пет попадения в ЦНС зоната на противника. И дори 2, 3 дори да са ти леко встрани… за мен не трябва прекалено да се жертва СКОРОСТТА с оглед на това всичко да ти е "алфи".

От друга страна, може да се приеме както приложно… така и спортно оценяване! Мишената е перфектна, като и американците питат как се "скорва" или оценява… така че, давайте предложения! Каквото се приеме тук, приемам го и аз.

Като гръмнем и с калашоподобните... и там със сигурност ще си излезе по някое друго по-специфично нещо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 12:23       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:

За СТАНДАРТА обаче имам колебания. Така, на първо четене предлагам:
- от 20 метра и HIGH READY позиция - 10 секунди PAR;
- от 10 метра и LOW READY позиция - 5 секунди PAR;
- от 5 метра и INDOOR READY или EXTREME LOW READY...


Въпрос,кое налага да въртиш стартовите позиции?
Ако е за да се работи от различните,мисля практикъл тактикъл е добре да се смени първа и трета стартова позиция.
Колкото ти е по близко Обекта толкова по готова трябва да е посоката на цевта...

Ма може и да бъркам :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 12:27       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Въпрос,кое налага да въртиш стартовите позиции?Ако е за да се работи от различните,мисля практикъл тактикъл е добре да се смени първа и трета стартова позиция.

Нищо. Просто така ми хрумна на момента. Окей, от 5 метра става HIGH READY, a от 20 метра - EXTREME LOW READY.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 13:03       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не знам пичове, и аз като Драката мисля ...

Щом за пистолета стартовата позиция е винаги една и съща, т.е. вадене от кобур, според мен е най-правилно и за карабината да е така - една и съща позиция без значение на дистанцията.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 13:17       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Колкото ти е по близко Обекта толкова по готова трябва да е посоката на цевта...

DEPRESSED/ INDOOR READY
Цитат:
Depressed or Indoor Ready places the firearm with the muzzle approximately 20 degrees off the toes of the support-side foot, with the toe of the long gun’s stock maintaining contact with the shoulder in preparation to mount rapidly. With a handgun, this position is often referred to as “Sul” or South, a term coined by Max Joseph of Tactical Firearms Training Team. Depressed Ready is a stand ready position and is also utilized for moving in and around other people or teammates in crowded areas or confined spaces. Since the firearm is some distance from the visual plane and sight acquisition is slower, maintaining awareness when in this ready position is essential.
https://www.personaldefensenetwork.com/ ... positions/

Заради това в червеното ми се стори за идейно варианът на SUL при пищова, и с пушката да ти е от най-близката дистанция. За HIGH READY вече слушах едни американски ветерани да приказват, че са я използвали в Ирак, докато сканират високите сгради. Иначе аз лично ще завъртя и трите позиции през трите дистанции, за да видя с коя ще съм най-бърз като първи точен изстрел от х10 стринга.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 13:27       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Колкото ти е по близко Обекта толкова по готова трябва да е посоката на цевта...

DEPRESSED/ INDOOR READY
Цитат:
Depressed or Indoor Ready places the firearm with the muzzle approximately 20 degrees off the toes of the support-side foot, with the toe of the long gun’s stock maintaining contact with the shoulder in preparation to mount rapidly. With a handgun, this position is often referred to as “Sul” or South, a term coined by Max Joseph of Tactical Firearms Training Team. Depressed Ready is a stand ready position and is also utilized for moving in and around other people or teammates in crowded areas or confined spaces. Since the firearm is some distance from the visual plane and sight acquisition is slower, maintaining awareness when in this ready position is essential.
https://www.personaldefensenetwork.com/ ... positions/

Заради това в червеното ми се стори за идейно варианът на SUL при пищова, и с пушката да ти е от най-близката дистанция. За HIGH READY вече слушах едни американски ветерани да приказват, че са я използвали в Ирак, докато сканират високите сгради. Иначе аз лично ще завъртя и трите позиции през трите дистанции, за да видя с коя ще съм най-бърз като първи точен изстрел от х10 стринга.


High Ready също има вариации,всяка една има...
В тълпа или макс близко в екип предпочитам да соча нагоре...като нивото на цевта ми не е по горе от 20 см от линията на о4ите...а ако е къса гега и още по ниско... но пак казвам всички си имат място и смисъл.....ако има джепане и време може се стреля от всяка една от тях...

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 16:48       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Не знам пичове, и аз като Драката мисля ...

Щом за пистолета стартовата позиция е винаги една и съща, т.е. вадене от кобур, според мен е най-правилно и за карабината да е така - една и съща позиция без значение на дистанцията.


Окей, от трите дистанции стартова позиция MODIFIED LOW READY... или да се виждат ръцете на противника… или на всяка от дистанциите, мерната линия да е насочена в основанието на мишената. Така ще се спестят и доста доуточнения като колко точно градуса да е насочена цевта нагоре, колко надолу, колко пред водещия крак и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 17:45       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Хайде и с карабината!

Оръжие: калашоподобно, реплика на АКМ... събирано в ISD... с единствен тунинг - компенсатор от АКМ.
Дистанции: 5, 10 и 20 метра… мерени с лазерна и нормална ролетка.

Стартова позиция: MODIFIED LOW READY - с цев насочена в основанието на мишената.

Скоринг: 20 метра - 9,82 сек./ 8A, 2C
10 метра - 5,45 сек./ 9A, 1C
5 метра - 2,94 сек./ 9A, 1C

Общо време: 18,21 секунди
Сбор от точките: 134 /"чарлито" е 1 точка, от 150 максимум вадим 16 за 4 "чарлита"/
Хит фактор: 7,36




п.с. Аре "арки", марки, тунинги, компенсатори, буфери, суббуфери… газови и бутални... сакам да видим стреляне... стига теория и празни приказки!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 18:54       Заглавие:  Re: БЪЛГАРСКИ СТАНДАРТЕН КЛАСИФАЙЪР
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Хайде и с карабината!

..............
п.с. Аре "арки", марки, тунинги, компенсатори, буфери, суббуфери… газови и бутални... сакам да видим стреляне... стига теория и празни приказки!


Евала брат!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer