logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 01:15       Заглавие:  Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Отварям тази тема с голямото желание в нея да показваме и коментираме ЕДИНСТВЕНО стреляне на упражнения за ТАКТИЧЕСКА КАРАБИНА, идващи от батьовците отвъд Голямата вода. Мисля, че ще е интересно и полезно да се видят нашите платформи + умения на нещо точно и ясно регламентирано като стрелкови упражнения. Така че, много моля, за размисли и страсти относно онова, колко сантиметра покривала мушката на АК-47 по плейт на 300 метра, както и за съчинения по картинка за по-добрата платформа - придържайте се към вече съществуващите теми! А за смисъла от всичко това - или към батьовците отвъд Голямата вода, или си запазете мнението за ваша лична консумация, благодаря!

Throttle Control




Всичко е много добре обяснено - кое, как и защо така се прави. Само дето все пак ми остава малко мистерия, как на ръст под 180 санта затваря позицията на четвъртата крачка… а язе, на 182/ 110 литра на шестата за едно и също разстояние - 4,57 метра… но, този пич лично мен много ме кефи, и няма да го ядем повече… а само задочно ще му благодарим за нещата, които прави, показва и разяснява!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 01:29       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
То се е видяло, че и тук ще се учим самички и дистанционно… само дето на пищова като цяло вече му хванахме доста добре цаката… а при тактическата карабина неяснотиите и питанките идват доста повече. И нашата заигравка по упражнението "Throttle Control":

Чичака vs. киборгите...

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... vlXNSEc1tI

Чичака: 28,96 - 8A, 1C;
Киборг №1: 28,34 - всичко вътре, но разпиляно.

Гадна си иде тази денивелацийка специално за този дрил, като тук това много искам да го пробвам и с М4! Тази дълга цев на калашоподобното, докато я дигна, пък и мушка да търсиш на скорост... това с бързомер, имам чувството... че позицията от втория конус ще я стрелям от движение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 02:59       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И за да сме тактикЪл и практикЪл, "Throttle Control" с противогаз - Киборг №1 от УБО-то, тук изяде Чичака:




Чичака: 34,39 - с един MISS;
Киборг №1: 33,16 - ALL IN.

Наред сега са останалите киборзи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 04:00       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Супер! На какво разстояние е мишената? И нали стреляте само в едната, която в края на клипа е в кадър? Независимо от позицията на стрелеца?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 09:19       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Супер! На какво разстояние е мишената? И нали стреляте само в едната, която в края на клипа е в кадър? Независимо от позицията на стрелеца?

20 ярда/ 18,28 метра - толкоз го е казал Aaron Barruga, основателят на Guerrilla Approach. При това разстояние на "Лозен" - почти си жулиш гърба в дървените маси; на по-малкия бъбрек пък нямаш чисти 10 ярда/ 9,14 метра странично… та се налага да се търчи малко под наклон. И, да, мишената е една - пак си е така по задание.

Ако си спомняш, с теб си говорехме, че М4 била грешка. Ами, за тактическа карабина - не е! Това с тази къса цев и бързомер - средната позиция ще си я стрелям директно от крачка. Мислех да пробвам с калашоподобното и по малка цел на същото разстояние - B-8/ кръг с 14 санта диаметър на 20 ярда, но щом вашата зелена барета е казала това да е упражнението - това ще е! А и не е толкоз лесно, колкото изглежда отстрани - особено с противогаза. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 09:28       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Още от Aaron Barruga:
Цитат:
What we’ve found:
-Agencies struggle to produce capable tactical professionals because the wrong individuals are billeted as instructors.
-Tactical teams struggle to mature because they lack leadership development training, not range time and PT.
-Organizations primarily train and equip for the wars they want instead of the wars they fight (comfort zone).
-Hardware is improperly valued over human potential.
-The “train the trainer” model doesn’t work due to brevity, and develops a false sense of abilities among cadre.

What we do:
-Explain how timeless tactical and strategic principles are scaled to plan and execute raids in Syria, or respond to active shooters in America.
-Teach professionals “how” to think not “what” to think (the cookbook format doesn’t work!).
-Establish scalable standards that discard lowest common denominator approaches.
-Consolidate conventional military, special operations, law enforcement, and private sector best practices for training program development and skills improvement.

Всичко това в БГ няма кой да ти го каже и покаже, не и публично. Вашите "гранд мастър" много ми помогнаха дистанционно/ през видеочата… да си изчистя някои грешки при пищова. По същата схема ще го караме и тук. Аз лично ще си купя и видео уроците им, където обясняват нещата в детайли - заслужават си го!

А тук в тази тема ще ми е интересно да се видят изпълненията на различни платформи и тунинги - специално на тези дрилове и задания. От чичак като мене - толкоз! :happy: Майтапът настрана, и по движенията има още много да се чисти и работи - first tryout , все пак.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 12:43       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
.................
Всичко това в БГ няма кой да ти го каже и покаже, не и публично. Вашите "гранд мастър" много ми помогнаха дистанционно/ през видеочата… да си изчистя някои грешки при пищова. По същата схема ще го караме и тук. Аз лично ще си купя и видео уроците им, където обясняват нещата в детайли - заслужават си го!

А тук в тази тема ще ми е интересно да се видят изпълненията на различни платформи и тунинги - специално на тези дрилове и задания. От чичак като мене - толкоз! :happy: Майтапът настрана, и по движенията има още много да се чисти и работи - first tryout , все пак.



Явно пак ти ще си пионера в тази област :tu:
Благодарение на теб стрелянето на дрилове с КНО ми стана любимо забавление.
Сега явно и ДНО ще включа в "менюто" :happy:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 17:14       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ба, пионер! Просто се опитваме да попием от мъдростта и опита на далеч по-знаещите и можещите, а след това - да тестваме същите тези техники и концепциите и върху нас. Впрочем видеото на тази американска зелена барета и за пищова - също е много добро! А тук разяснява фундаментите на "тактическата карабина":



Отварянето на бедрата, синхронизацията с раменете - бая работа има още. Иначе това ти е дължината на пушката за "тактическа карабина". По-дългите геги са си за друга работа. И калибри. За бързо влизане в позиция + премерване - с подобна конфигурация, гаранция ще съм няколко секунди по-надолу на всеки подобен дрил.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2019, 21:01       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ubboto написа:
Ако си спомняш, с теб си говорехме, че М4 била грешка. Ами, за тактическа карабина - не е! Това с тази къса цев и бързомер - средната позиция ще си я стрелям директно от крачка. Мислех да пробвам с калашоподобното и по малка цел на същото разстояние - B-8/ кръг с 14 санта диаметър на 20 ярда, но щом вашата зелена барета е казала това да е упражнението - това ще е! А и не е толкоз лесно, колкото изглежда отстрани - особено с противогаза.

Аз точно защото знам че бързо прицелване на разстояние след като си тичал хич не е лесно, за това бях впечатлен. Да не говориим и с тоя капут на главата. Който не е нахлузвал такова, той не знае колко пречи и на дишането и на обзора.

В интерес на истината, с това бързо движение, пушките и противогаза малко приличахте на герои от "S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat" :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2019, 14:51       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Ето и дебелия чичко с тънката АР-ка.

Попадения разпилени нали гледаме попадения в мишената?

Време 27.02.

Снимки като ми ги пратят. Беше кално, хлъзгаво и валеше.

П.С.
Тичам с дълго за първи път - нямаше съдия и зрители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2019, 15:03       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Попадения разпилени нали гледаме попадения в мишената? Време 27.02.

ИзрУд! :tu: Снимай следващия път движението - дори в гръб. Иначе Аарон Баруга стреля по метален щит, който аз го виждам като картонената мишена с главата без Д-зоната. Така че броим само "алфи" и "чарлита". Ще го завъртим и по 14 сантиметровия кръг на B-8. Бързомер на "арката" сложи ли? С тази "лего" пушка + бързомер… позицията от средния конус се стреля от движение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2019, 15:31       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Мммм, да. Заинтересуван съм и аз. Изгледах и клипчетата.
Само не ми стана ясна ролята на противогаза - това с цел да пообърка дишането ли е ?
И приемливо ли е дрилът да се изпълнява на механични мерни ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2019, 15:45       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Beer написа:
Само не ми стана ясна ролята на противогаза - това с цел да пообърка дишането ли е ?

И дишането, и прикладването, и премерването - точно по това време, каде 15,40... слънцето падаше по такъв начин, че се пречупаше през стъклото точно на дясното ти очо - и на мен, и на киборга.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2019, 18:28       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Б’аго ... това ще го пробвам с две отворени очи. Ще ми е интересно какво ще се получи прибвсичкото това бягане и само механика


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2019, 15:00       Заглавие:  Re: Тактическа карабина - стрелба/ данни
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
ubboto написа:
Отварям тази тема с голямото желание в нея да показваме и коментираме ЕДИНСТВЕНО стреляне на упражнения за ТАКТИЧЕСКА КАРАБИНА, идващи от батьовците отвъд Голямата вода. Мисля, че ще е интересно и полезно да се видят нашите платформи + умения на нещо точно и ясно регламентирано като стрелкови упражнения. Така че, много моля, за размисли и страсти относно онова, колко сантиметра покривала мушката на АК-47 по плейт на 300 метра, както и за съчинения по картинка за по-добрата платформа - придържайте се към вече съществуващите теми! А за смисъла от всичко това - или към батьовците отвъд Голямата вода, или си запазете мнението за ваша лична консумация, благодаря!

Throttle Control




Всичко е много добре обяснено - кое, как и защо така се прави. Само дето все пак ми остава малко мистерия, как на ръст под 180 санта затваря позицията на четвъртата крачка… а язе, на 182/ 110 литра на шестата за едно и също разстояние - 4,57 метра… но, този пич лично мен много ме кефи, и няма да го ядем повече… а само задочно ще му благодарим за нещата, които прави, показва и разяснява!


Много добро упражнение. Геле с неговата пушка и оборудване ще го направиш мноооого по-бързо!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer