logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2020, 11:08       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Абе така е, ама искам да съм сигурен дали не пропускам нещо.
А и брифинга на упражнението не може да бъде обвинен в излишна словоохотливост и навлизане в детайли - особено в частта в началото, дето тръгваш с оръжие, заредено с 5 патрона и стреляш 10....


Нещата така, както ги разбирам аз, без каквито и да било претенции за някаква изключителна логичност или правилност:

25 ярда са 23 метра. 22,86 метра, ако държим да бъдем максимално екзактни. Бърза аналогия с прецизната стрелба по мишена №4 на 25 метра, с която всички 40+ първо с нея сме започнали: 3 пробни и 2х5 прецизни. Мисълта ми е, че и там 10-ката се разделя на 2х5 изстрела.

Разликата с ФБР упражнението на 25 ярда обаче е, че за разлика от нашите прецизни изстрели от едно време, тук нямаш право да прибираш ръцете и да почиваш след всеки изстрел - от положение "готовност", вдигаш и пускаш 5 изстрела на една серия. Хайде сега си представи, 10 прецизни изстрела, с едно вдигане на ръцете.

Мисълта ми е, че 10-ката се разделя на 2х5 хем да ти починат ръцете, хем и психиката. Сега, че аз си гоня някакъв "хит фактор" лично за мен си, няма нищо общо с първоначалните условия на упражнението. А то, на 23 метра по черен кръг с диаметър от 14 сантиметра/ за протокола, оценъчната зона на 9-ката на мишена №4 е кръг с диаметър 19,5 сантиметра - си е такова за ТОЧНОСТ/ ПРЕЦИЗНА СТРЕЛБА. Като именно по тази причина имаш 4 минути за даването на 5 изстрела от положение "готовност".

И всичко това - даването на 5 прецизни изстрела на серия/ с едно вдигане на ръцете - впоследствие прелива в стреляне с ограничение във времената на 15 ярда/ 14 метра. 13,72, да бъдем максимално точни.

В най-новия квалификационен курс за пистолет на ФБР, дублетът тотално отпадна като концепция. Стрелят се само триплети и петплети. И, вече мисля/ се надявам... стана ясна идеята на петплета, дори на 25 ярда и на практика без ограничение във времето. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2020, 12:27       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Разбрах, благодаря!

BTW, преди много години местният клуб в Шумен бяха организирали цяло състезание с подобни упражнения - за точност, но с времева рамка, т.е. времето не ти формира ХФ, но не можеш и да го пренебрегнеш. Спомням си, че резултатите бяха меко казано интересни.

Ще го пробвам това при първа възможност :danger: Хареса ми и възможността за калибрация на мишената с монета от 25 цента 8)

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2020, 12:35       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
т.е. времето не ти формира ХФ, но не можеш и да го пренебрегнеш.

На третия стринг, на 15 ярда, пет изстрела в рамките на 10 секунди, ако гониш максималния брой точки, тоест само 10-ки - си е предизвикателство.

п.п. Оценъчната зона на 10-ката на NRA B-8 идва кръг с диаметър от 8,5 сантиметра.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2020, 12:37       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Хареса ми и възможността за калибрация на мишената с монета от 25 цента.

2,5 сантиметра, тоест един инч... наистина за загрявка си е екстра: прецизна стрелба на 3-5 метра. :armed: Преди години очертавах по контурите едно желязно левче, и го оцветявах с черен маркер. Идеята от 5 метра с 5-10 изстрела бе... да се получи една голяма дупка. :happy:


п.п. Лично аз предпочитам така я да почвам прецизната стрелба, и чак след това да ходя на 25 метра. Така веднага си виждаш грешката в спускането, ако имаш такава, и за следващия изстрел - гледаш да я коригираш. А от 25 метра, като пуснеш 5 или 10 изстрела на една серия - можеш само да предполагаш, ако имаш лоши изстрели, кои точно са били те. И кое всъщност не ти е било окей като техника на изпълнението.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2020, 18:58       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Много важни на 25 м. са мерните прибори! Щото със Сетовите на Глок 17 4, не можеш да видиш чисто мишената, просто я припокриват при прицелване... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2020, 17:45       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан

https://vimeo.com/427774897

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2020, 18:01       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Хубава стрелба!
Но само аз ли забелязвам разликата в разбирането на правилата?
Тоест на 15-те ярда има съответно 15 и 10 секунди общо за 10-те изстрела и релоуда влиза във времето.

Което честно казано изглежда май по-правилното сега като прочетох пак условията.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2020, 07:41       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Камен е машина! :tu: Но на долната мишена на 15 ярда "мис" ли виждам, или така ми се струва?! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2020, 07:51       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
BornToDrink написа:
Но само аз ли забелязвам разликата в разбирането на правилата?
Тоест на 15-те ярда има съответно 15 и 10 секунди общо за 10-те изстрела и релоуда влиза във времето.

Да, четем без да гледам! :oops:
Цитат:
Stage 1 is shot from 25 yards, is a total of 10 rounds fired, and has a 4 minute par time with a reload after the first five rounds. That averages out to about 24 seconds per round fired, not calculating in the 2-3 seconds for the actual reloading.

На 25 ярда правилното е така, както Камен го стреля. Аз след презареждането - имам едно излишно вадене. Но при положение, че и с него пак влизам във времето от 4 минути - не виждам някакъв проблем. За 3 минути мога първо да дръпна един фас, да го изтръскам за 30 секунди... и за следващите 30 да си гръмна стринга/ дрила. :happy:

Цитат:
Stage 2 is from 15 yards and consists of two strings of fire of 5 rounds each with a 15 second PAR time per string. This still isn’t “fast” shooting, but in a perfect world all rounds fired from 15 yards would land inside the ten ring.

Тук вече, стринговете/ сериите са две. От готовност, пускаш 5 изстрела за 15 секунди. Презареждаш/ като презареждането, за разлика от стринга на 25 ярда не ти влиза във времето. И при сигнал, пак от "готовност" - пускаш още 5 изстрела.

Стейдж 3 ти е същият като стейдж 2, само дето времето за даването на 5 изстрела вече ти е 10 секунди.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2020, 08:08       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Дам, прав си.
Малко е объркващо, третия са го кръстили "рапид файър", пък имаш цели 10 секунди.. кое му е рапидското не знам. :D
Но си заслужава да се пробва и варианта на Камен. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2020, 19:10       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
249 точки.

Имам един въпрос някой има ли идея защо попаденията ми идват отгоре на 25 ярда. Това явление го наблюдавам с 34-ката. И от 10 като пуснеш 2-3 отгоре и дръбнеш 2-3 и останаха 4-5 в средата което.

I - 83
II - 77
III - 89


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2020, 20:42       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
b5202s написа:
Имам един въпрос някой има ли идея защо попаденията ми идват отгоре на 25 ярда. 89

Защото още не знаеш с кои патрони на колко метра пистолета ти стреля Център.
Моя пистолет със 142 грейна куршуми и 134 PF съм го прострелял на 25м. Център, което дава Център и на 50м. На по близка дистанция от 25 попаденията ми идват ниско. Знам го, отчитам го но нямам притеснения.
Когато стрелям тия Американски упражнения съвсем ниско са ми попаденията. Но какво от това. Няма сега за едно упражнение да си въртя мерника.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2020, 08:47       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH - 06/2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Защото още не знаеш с кои патрони на колко метра пистолета ти стреля Център.

С фабрични "селиерки" и мерни прибори на "Тругло", на 5 и на 25 метра... мерната ми точка по черния кръг на B-8 ми идва на едно и също място - в центъра на кръга. На 60-70 метра по празна бирена бутилка/ имам го и на видео... :happy: викам да дигна малко да компенсирам - и отидоха отгоре. Свитнах си я, и там като си я мерих в средата. Глок 34 от своя страна е с по-дълга цев/ засилва куршума повече... и е логично там траекторията да е по-полегата от на 17-ката... с фабрични патрони. Виж, Бомбардира ако е почнал и за пищов да релоудва... там вече не разбирам, признавам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer