logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 11:09       Заглавие:  08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Източник: https://rangemaster.com/wp-content/uplo ... KQOxvqoibg

3х5 инчовата карта, която се използва при ФАСТ-а, но в случая поставена вертикално. Едно наистина чудесно упражнение за "тригър контрол", концентрация и психика! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2020, 16:31       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Това признава ли се за 18 попадения или да го правя пак?

https://vimeo.com/444560507

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2020, 18:38       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Това признава ли се за 18 попадения...

Браво! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2020, 21:54       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Понеже на горния клип съм и аз, макар и зад кадър, да си призная, че и аз правих дрилчето :oops:

Ето и моето клипче:


https://www.youtube.com/watch?v=j6N4DMpXLxk

Моите впечатления:
Много добре е измислено заглавието на упражнението :wink:
Отначало когато moderna ми каза какво трябва да се прави - аз реших, че това е някаква шега, защото на думи изглеждаше притеснително лесно - значи уловка има... Да, имаше наистина: лесните изстрели на късите разстояния хем неусетно изтощават батерийката, хем дават фалшива увереност, че всичко върви добре. И на 25-те метра вече те връхлита суровата реалност. Та предизвикателство определено имаше.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2020, 15:05       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
JDredd написа:
И на 25-те метра вече те връхлита суровата реалност. Та предизвикателство определено имаше.

Гледам в заданието пише 25 ярда, а не метра... Което е доста различно! 22.8 срещу 25

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 11:28       Заглавие:  Още едно Тутраканско изпълнение
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
https://www.youtube.com/watch?v=PMp9oSspdp8

Много силна Тутраканска школа :D

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2020, 19:21       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Днес и аз успях да се включа със сефте на тоя дрил :armed:
След предиобедния 2 часов кросфит, последва заход до стрелбището и дежурните 200 бр. за тренировка. Към края на последната кутия се сетих, че не съм стрелял скоро месечните дрилове. След кратка справка с форума се подготвих за упражнението.
Едно уточнение - тва с ярдовете мене лично ме бърка на стрелбището (нема и рулетка да тръгна да си нося я :happy: ) та всичката дистанция - 3, 5, 7, 10, 15, 25 ми е в метри, вместо в ярдове, както е по задание.
Пищова е фабричен ХК45Так (никакви подобрения), релоуд с 230 грейнови проектили със средна скорост от 245м/с.
Това ми е резултата на прима виста:
Изображение
Изображение
До 15 тия метър се държах прилично, предвид физическата умора, жегата и настрела (одъртявам ко да се прави :DD :D ), на 25м. фърлих един горе у лево и един доле - приблизително на границата. Но дебелия диаметър на 45аср проектила пак спаси положението - линията е прекъсната и се брои зачот :wink:.

Малко размисли и страсти:
Според мен дрила ни показва колко добре си познаваме пищова, боеприпасите и възможностите на различните дистанции и къде какво ни куца.
В моя случай категорично трябва да вложа повече внимание и старание на 25 метровата дистанция.

п.п. Тука едно намигване към Убото - тоя дрил малко да го "побългарим"?
Имам разни идей, ако искаш може да ги коментираме.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2020, 16:57       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
п.п. Тука едно намигване към Убото - тоя дрил малко да го "побългарим"?
Имам разни идей, ако искаш може да ги коментираме.

Естествено, че всичко може! Както аз не понасям/ не давам на никой да ми казва/ налага какво да правя по отношение на стрелянето... така и аз избягвам да давам ръся мозък/ давам наклон на оная работа на когото и да било за каквото и да било.

Иначе всичко що съм видял като побългаряване в стрелянето - ВСЕ Е БИЛО ЩЕТА!!! Тук визирам/ коментирам единствено техниката. Тактиката също масово е щета - но това е друга тема. На ФАСТ-а примерно, ще го побългаряваме - ще презареждаме с крачка встрани. Нищо не му е както трябва, но до крачката встрани опряхме/ която също не ти върши кой знае каква работа.

Иначе като се довлеча и аз най-накрая до стрелбището, ще го стрелям от кобур. Но изстрел от кобур - това вече си е майсторско движение. В случая се проверява хват и спускане чрез три поредни изстрела по 3х5 инчовата карта, без допълнителен стрес от таймера:
Цитат:
To derive maximum value from this drill, the shooter should strive to take
no longer than really necessary to get the hits at each distance. As the
distance increases, the shooter will need to adjust his timing accordingly.

Тоест, сам да си нагласиш тайминга така, че да си вкараш триплетите на различните дистанции. А това ако не ти върже/ стане... няма смисъл да се изхвърляш нито на кобур, а още по-малко пък на таймер! Работа от гърди/ готовност, докато напълно не изчистиш хвата/ овладееш работата със спусъка! Другото е слагане на каруцата пред коня, както масово се прави/ практикува в БГ. Неслучайно в една от съседните тема споделих, че тези дрилове са мислени от хора, които наистина си ги разбират нещата - както стрелянето, така и обучението.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 10:27       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
moderna написа:
Много силна Тутраканска школа


:tu: Тутраканската селищна система враг номер едно на световния империализъм!

Аз зорлем докарвам до един мис.

Упражнението е много яко започва с я каква дупка става, до егати фунията на 25 метра. Направо си мисля че цевта ми е разтруб.

П.С.
Взех си вихта N320 ако може на лични да споделиш рецепта за 147 gn LOS RN.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2020, 11:37       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
b5202s написа:
:tu: Тутраканската селищна система враг номер едно на световния империализъм!

Взех си вихта N320 ако може на лични да споделиш рецепта за 147 gn LOS RN.

Аз виждам две стегнати групи и един случаен флаер. Едната група от малките дистанции, другата от далечните.
Vihta 320 на 153 грейна оловен куршум с полимерно покритие слагам 3.0грейна, .37 дупка на дисков дозатор LEE и на 143грейна оловен куршум с полимерно покритие- 3.2грейна,.40 дупка на дисковия дозатор LEE. За 130 PF.
Предполагам за 147 грейна LOS RN 3.2 gn ще даде около 130 PF.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2020, 22:19       Заглавие:  Re: 08/2020 - Dave Spaulding's Fade Back Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Модифицирах/ побългарих го... :oops: фабричните ми патрони са кът/ в момента върви подготовка за нещо друго... и в общи линии, гледам всичко да стрелям от кобур за време. Също така, почнах от най-дългата дистанция, за да мога да настъпя към края. Един единствен опит!

https://www.youtube.com/watch?v=O97esIH2sLY

Оръжие: стоков Глок 17 Ген.4 с мерни прибори на "Тругло"
Боеприпаси: фабрични
Резултат 16/18

п.п. На 15 ярда нещо не успях да си сет-на правилно скоростта на изпълнението, и там ги врътнах двете леко встрани.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer