logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2021, 19:40       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Днес на Лозен - дрил тайм.
Два опита - при първия бях лежерен, като целта ми бе да съм сигурен, че ще се получи без грешка, а при втория ускорих темпото, но забравих, че бързомера ми е прострелян на 25 метра, което на близките дистанции води до по-ниски с няколко сантиметра попадения, сравнено с точката на премерване, та групата бе добра (за моите възможности), но два изстрела отидоха малко под долната черта и не знам дали се броят, защото не попадат в контурите, ограждащи "асото" - Гелето да каже ако няма нищо против.
Времената:
Първи опит - 3.01 от готовност, 3.63 от кобур.
https://youtu.be/ZXWsDTRR_oc
Втори опит - 2.14 от готовност, 2.75 от кобур.
https://youtu.be/x9rjH6BM1Gc

Глок 17 ген. 5 MOS с бързомер Vortex razor
Фабрични s&b 124 gr.
Кобур T-rex arms sidecar holster.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2021, 20:14       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo 77 написа:
Днес на Лозен - дрил тайм.


Бих препоръчал да махнеш бързомера, и при първия дрил да прибираш ръцете до гърдите....
Някак си по-реално е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2021, 20:52       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Това за бързомера не го разбрах, честно, ако можеш, би ли пояснил?
А за ръцете - нали е от лоуреди т.е под мишената, не по-високо от нивото на раменете. Даже Гелето каза, че макар и по-трудно, неговото изпълнение от гърди, не е по задание. Та общо взето, гледам да съм според условията на упражнението.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2021, 22:33       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
но два изстрела отидоха малко под долната черта и не знам дали се броят, защото не попадат в контурите, ограждащи "асото" - Гелето да каже ако няма нищо против.

Извън картата са - попаднали са там, където трябва да напишеш датата. Чак и мене ме хвана яд! :evil: Иначе това е стандартът на топ стрелците в Америка - под 3 секунди и на двата стринга, което е напълно постижимо. Аз също пак ще пробвам със стоков Глок и фабрични патрони.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 09:12       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo 77 написа:
Това за бързомера не го разбрах, честно, ако можеш, би ли пояснил?
А за ръцете - нали е от лоуреди т.е под мишената, не по-високо от нивото на раменете. Даже Гелето каза, че макар и по-трудно, неговото изпълнение от гърди, не е по задание. Та общо взето, гледам да съм според условията на упражнението.



Някакси ми изчезна поста...
За бързомера- нали затова се нарича бързомер...да се мериш бързо :)
За лоу-реди съм ОК, просто аз го изпълних по видеото на Ангел. Иначе с ръце напред е по-бързо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 10:26       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
А за ръцете - нали е от лоуреди т.е под мишената, не по-високо от нивото на раменете.

Идеята на "ЛОУ РЕДИ"-то принципно е да виждаш ръцете на ответната страна. Ако сложиш примерно мерните прибори на нивото на гърдите или раменете - какво се случва надолу с механика няма как да видиш и проследиш/ с бързомера не знам.

Именно затова инструкторите по тактика казват, че "през мерник не се гледа/ сканира" - осканалната линия на цевта ти е насочена една идея под нивото на ръцете. Тъй че на картонена ИДПА мишена, е логично мерната точка да се пада в основанието й.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 12:01       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
rosen71 написа:
За бързомера- нали затова се нарича бързомер...да се мериш бързо :)
За лоу-реди съм ОК, просто аз го изпълних по видеото на Ангел. Иначе с ръце напред е по-бързо


То, бързомер си му казваме ние тук в БГ... навън е известен като red dot, reflex sight и др.
Всъщност, на малки дистанции до около 5-6 метра (поне при мен е така) РД не ти дава предимство по отношение на времена и попадения.
Реалното и категорично предимство на РД се проявява при стрелбата на далечни разстояния, но най-голямото му преимущество е, че позволява да се фокусираш върху мишената/заплахата, като по този начин имаш по-добър визуален контрол върху обекта (има и други предимства де, но не са обект на темата).

Аз стрелям дрилове и споделям, не за да се съревновавам с някого, или да се показвам колко съм дОбър, а тъй като смятам, че има смисъл, защото в хода на обсъждането на упражнението и неговата демонстрация, се споделят мнения, виждания, които биха могли да бъдат от полза за всеки един от нас, още повече мисля, че тези теми би следвало да са в пъти по-посещавани от други, в които се говори за коронки, кой бил страхливец, кой мъжкар и др.
На следващо място, изпълнявам всяко упражнение
с екипировка, която ползвам ежедневно. Моята философия е, че с каквото работя - с това тренирам, така че за мен реалното е да правя това с РД, без значение дали стрелям дрилове или работя за елементи.

Надявам се да не съм пооспамил темата... ако модераторите преценят - да трият

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 12:42       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
Аз стрелям дрилове и споделям, не за да се съревновавам с някого, или да се показвам колко съм дОбър, а тъй като смятам, че има смисъл, защото в хода на обсъждането на упражнението и неговата демонстрация, се споделят мнения, виждания, които биха могли да бъдат от полза за всеки един от нас


И не само това! Всеки наложен стандартен дрил има точно определени:
- размер на целта;
- разстояние до целта;
- условие за изпълнение на упражнението;
- време за изпълнение на упражнението.

Като нещата са измислени така, щото ако не влизаш в указаното време - НЕЩО ПО ТЕХНИКАТА ТИ КУЦА!!! Тоест, имаш някакъв ОБЕКТИВЕН ПОКАЗАТЕЛ, наложен от много знаещи и можещи инструктори и стрелци, дали стреляш добре или не.

Оттам насетне, някой по в час в нещата те гледа отстрани, вижда те къде евентуално "лагваш" или бъркаш, и се пробва друго изпълнение на техниката, докато не се влезе в указаното време със съответните попадения. Именно това е смисълът на "дрилчетата" по същество.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 12:52       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
И не само това! Всеки наложен стандартен дрил има точно ....


Анджък де... :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 12:54       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo 77 написа:
Аз стрелям дрилове и споделям, не за да се съревновавам с някого, или да се показвам колко съм дОбър


е аз също не се меря, просто отбелязах, както Геле каза, дриловете да се изпълняват както е заданието.

ubboto написа:
Всеки наложен стандартен дрил има точно определени:
- размер на целта;
- разстояние до целта;
- условие за изпълнение на упражнението;
- време за изпълнение на упражнението.



И в дрила нямаше бързомер. Затова отбелязах. Иначе браво за това, че стреляш.
Щото има други дето не стрелят, а философстват :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 17:29       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
И в дрила нямаше бързомер.

Няма никакъв проблем да се стреля с бързомер. Още повече, че започва да се налага като концепция и за КНО-то.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Мар 2021, 17:34       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
Реалното и категорично предимство на РД се проявява при стрелбата на далечни разстояния, но най-голямото му преимущество е, че позволява да се фокусираш върху мишената/заплахата, като по този начин имаш по-добър визуален контрол върху обекта (има и други предимства де, но не са обект на темата).


Съгласен! Още повече, че с пищов с малък "sight radius"/ разстояние между мерника и мушката като 19-ката - със стандартните мерни прибори по малки цели на дистанции 20+ метра, поне на мен ми е трудно.

Ще ми е интересно да пробваш с РД-то на 23 метра квалификацията за пушка на морските пехотинци:

https://www.youtube.com/watch?v=20MPndvn05E&t=6s

Скот Джедлински го одобри. Забавното е "хедшот"-а от движение, който трябва да се повтори два пъти. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 09:43       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Ще ми е интересно да пробваш с РД-то на 23 метра квалификацията за пушка на морските пехотинци:
:D


Ще го пробвам :tu:
Само ако може дай някакъв линк към условието, че ми е трудно само като те гледам да го схвана...ще трябва да гадая и е твърде вероятно да не го изпълня както трябва.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2022, 18:08       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привед Нинджи,

Днес открих стрелковата година на Лозен PDT_Armataz_01_22

Поради спецификата на климата и обстановката в кал стрелям с револвер (да си събирам лесно гилзите). Та с него карам упражненията от раздела. Ясно е че малко упражнения могат да се стрелят и с револвер! Та докато стрелях този дрил ми хрумна да комбинирам две упражнения това от тази тема и това https://www.swatmag.com/article/five-ya ... ing-drill/ пак от този раздел. Опазил ме бог да модифицирам нещо, просто комбинирам.

Разстояние 5 yards, мишени известното Асо пика, брой стрингове 4 , време 5 секунди, 5 попадения в картата. Зачитане 4 стринга по 5 попадения в картата под 5 седкунди за всеки стринг. Общо три повторения на всяка серия, т.е. 60 патрона.

1. От готовност както си е по упражнение
2. Силна ръка 4 или 5 по желание на стрелящия
3. Слаба ръка 3 или 5 по желание на стрелящия
4. От скрито носене както си е по упражнение.

Каква е целта на заниятието? На мен лично никак не ми харесва да има такава огромна разлика от различните стартови положения. Затова и целта на това упражнение в този вид е:

1. Да проверите къде се намирате
2. Да го практикувата така, че да влезнете във времето и попаденията от 4 варианта
3. Да страляте сравнително еднакво с две ръца, силна, слаба ръка и от кобур

Успех и спорна стрелкова година.


Прикачени файлове:
20220102_110545.jpg
20220102_110545.jpg [ 115.9 KiB | Прегледано 4177 пъти ]
20220102_110538.jpg
20220102_110538.jpg [ 133.32 KiB | Прегледано 4177 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2022, 17:56       Заглавие:  Re: 03/2021 - The Card Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Правилната тренировка веднага даде и резултат.

Револвер Astra 357 9x19. Целта е да обърна няколко дрила с .357. Не се чувствам толкова сигурен с револвера, но скоро ще дойде момента.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer