logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2021, 18:02       Заглавие:  The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Почваме с туземската пушка от 25 ярда/ 23 метра:
Цитат:
These are the three drills, all of which begin at the 25 yard line.

• First is a “failure to stop.” That requires the Marine to fire two shots to the chest then one to the brain box at a 25 yard distance. If the Marine doesn’t do the drill correctly, he is unqualified for that portion. They’ll do this four times.

• Then the Marine does a 25 yard box drill. That’s similar to a failure to stop but involves two targets. The Marine fires two chest shots in the first target, two chest shots into the second then one head shot into the second followed by a final head shot into the first. They’ll do this four times.

• The third drill is beginning at the 25 yard line the Marine is told to “advance” and walks toward the target, firing the failure to stop drill while moving. They’ll do this twice.

• 25 yard line headshot, standing position. The Marine shoots this six times.
https://www.marinecorpstimes.com/news/y ... QbDVky8j20



Резултати: 12+19+3+5=39 "destroys"/ ИДПА "А"-зони и хедшотове. Време не е указано, аз стрелям с ТАЙМЕР за себе си.


И понеже съм си пищовджия, нямаше как да не го врътна това и с Глока! :DD



Резултати: 9+16+3+5=33 "destroys"/ ИДПА "А"-зони и хедшотове.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 10:35       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Като супер англоговорящ я преведи всичко свързано с пуцането и дрила, че май има и още.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 18:49       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
"before finishing with close-up drills at 25 yards and a 25 to 15 yard movement toward the target before backing up to..."

Геле, аз това го разбирам, че стрелбата/ "мозамбика" в движение трябва да се направи в рамките от 25 я до 15-я метър, но така хедшота ти идва от по-близо. Така ли е според теб?

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 19:15       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
Геле, аз това го разбирам, че стрелбата/ "мозамбика" в движение трябва да се направи в рамките от 25 я до 15-я метър, но така хедшота ти идва от по-близо. Така ли е според теб?


Да, така е, и въпреки че става въпрос за ярдове все пак - тоест почваш от 23-ия метър, "хедшота"-ът от движение пак си е предизвикателство. А и "мозамбика" като цяло, де. Мнението и на Скот Джедлински, да се пробва този КУАЛ и с пищова:
Цитат:
Angel Mihaylov Zlatanov: It hurts many feelings when you beat the rifles times with a pistol. :D

"Азиатското Джеди" е топ авторитет като стрелец/ инструктор с Глока, особено с "ред дот"-а. Както споделих вече, двудневен групов курс само за ПОЛИЦАИ му е $450 на калпак. Пиша си с него от доста време, помогна ми много през видеочата да си оправя ключови елементи техниката - даже тук ми и цитира някои от грешките:

https://www.youtube.com/watch?v=qpo2eZbhV_Q&t=544s

Особено при ваденето и насочването - там имах доста бъгове - 15-ина минути с него през видеочата, и после за месец оправих мъка де беше години преди това. Ако ви е интересно, ще отворя нова тема в този раздел за неговото стреляне/ концепции/ методики на обучение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 19:22       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
Особено при ваденето и насочването - там имах доста бъгове - 15-ина минути с него през видеочата, и после за месец оправих мъка де беше години преди това. Ако ви е интересно, ще отворя нова тема в този раздел за неговото стреляне/ концепции/ методики на обучение.

Определено, поне на мен ми представлява интерес. Все пак за един от най-изявените "служебни" инструктори иде реч.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2021, 19:43       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Да, така е, и въпреки че става въпрос за ярдове все пак - тоест почваш от 23-ия метър, "хедшота"-ът от движение пак си е предизвикателство. А и "мозамбика" като цяло, де.

Мнението и на Скот Джедлински, да се пробва този КУАЛ и с пищова:
Цитат:
Angel Mihaylov Zlatanov: It hurts many feelings when you beat the rifles times with a pistol. :D

"Азиатското Джеди" е топ авторитет като стрелец/ инструктор с Глока, особено с "ред дот"-а. Както споделих вече, двудневен групов курс само за ПОЛИЦАИ му е $450 на калпак. Пиша си с него от доста време, помогна ми много през видеочата да си оправя ключови елементи техниката..

Особено при ваденето и насочването - там имах доста бъгове - 15-ина минути с него през видеочата, и после за месец оправих мъка де беше години преди това. Ако ви е интересно, ще отворя нова тема в този раздел за неговото стреляне/ концепции/ методики на обучение.


Това, че е предизвикателство, право думаш :tu: , ама нали гледам да съм екзактен, та затова питам.

Това с мнението на Джедито си е яко :D

А относно отварянето на темата...аз съм твърдо ЗА... имам известни опасения какво ще стане с нея, ама няма да ги споделям...

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2021, 16:37       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Сняг до колене, единственото възможно за стреляне е това упражнение за карабина 48 патрона.

Стринг 1 (4.37, 3.26, 3.35, 3.43)
Стринг 2 (7.14, 6.52, 6.36, 7.17)
Стринг 3 (9.18, -)
стринг 4 (1.96, 1,99, 1.56, 1,62, 1.66, 1.80).

При всички упражнения карабината е долу ниско на предпазител приклад опрян в холката.

Това упражнение без време нещо или трябва с една ръка или с лява ръка да се стреля.

Същото с пищов сложно много. Новото дето мисли Геле 10 headshot-a имам 9 попадения в мишената 4 в главата времена (1.56 - 3.00).

Смятам че е добре да има два варианта 10 А зони за време под 2 или 1.5 секунди и труден вариант 10 глави .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 15:08       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
b5202s написа:
Привет,

Сняг до колене, единственото възможно за стреляне е това упражнение за карабина 48 патрона.

Стринг 1 (4.37, 3.26, 3.35, 3.43)
Стринг 2 (7.14, 6.52, 6.36, 7.17)
Стринг 3 (9.18, -)
стринг 4 (1.96, 1,99, 1.56, 1,62, 1.66, 1.80).

При всички упражнения карабината е долу ниско на предпазител приклад опрян в холката.


Добра стрелба, браво :tu:
А каква е карабината?

b5202s написа:
Смятам че е добре да има два варианта 10 А зони за време под 2 или 1.5 секунди и труден вариант 10 глави .


А, спрете се, ей...

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 07:46       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Ivo 77 написа:
Добра стрелба, браво
А каква е карабината?


Тази е https://www.isd-bg.com/oruzhie/karabina ... handwesson
Но ако купувах сега щях да взема https://www.isd-bg.com/oruzhie/karabina ... it-i-uesan
На моята смяната на ложата е болка в гъза както се казва на харлеемски. А тука слагаш един бързомер и си ок.

Ivo 77 написа:
А, спрете се, ей...


Едно упражнение трябва да е достижимо, ето и Геле прави 70% няма смисъл летвата да е толкова високо та никой да не я минава. Става като на Т-клас classifier-a още никой не го е минал какъв е смисъла?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 08:11       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Едно упражнение трябва да е достижимо, ето и Геле прави 70% няма смисъл летвата да е толкова високо та никой да не я минава.

В самото упражнение няма, или аз поне не виждам, уточнени стартово положение и времена. Та, с приклад на рамото/ "лоу реди" и по-внимателно - и с калака ще влезе почти всичко.

На мен в случая идеята ми е да стрелям все пак за някакво време, и да тренирам позицията "от бедра" за украинските АК-челленджи. "Хедшотове" на 23 метра от бедра за време - си е добра тренировки за първия бърз изстрел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 08:34       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
b5202s написа:
На моята смяната на ложата е болка в гъза както се казва на харлеемски.


Напротив, много е лесно :)

Ама струва едни кинти...

FAB Defense Tactical Carbine Length


Сложи мито и ДДС....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 08:40       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
b5202s написа:

Едно упражнение трябва да е достижимо, ето и Геле прави 70% няма смисъл летвата да е толкова високо та никой да не я минава. Става като на Т-клас classifier-a още никой не го е минал какъв е смисъла?


Съгласен :tu:, но останах с впечатлението, че предлагаш 10 поредни алфи за 1.5 сек. с пистолет, та си помислих, че предлагаш да е по-трудно, но сега те разбрах. :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 09:01       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Става като на Т-клас classifier-a още никой не го е минал какъв е смисъла

Да стрелям "на въображение" - нито го разбирам, нито ми се и отдава - признавам! Особено като стрелям за време, без да знам къде трябва да сложа мушката - ми е трудно. С пищова си очертавах "А"-зоната, но така пък не се приема:

https://www.youtube.com/watch?v=xGLoHUDN_aE

Бяло кръгче на бял фон се стреля тогава, когато можеш ясно да видиш очертанията - примерно 2 инчовите кръгчета на 3-7 метра, 10 дори. На за повече изстрели и по-далчени дистанции, се ползва мишената B-8 - с черен кръг на бял фон.

По картонената мишена - същата работа. Пак трябва да стреляш на въображение - два пръста под израстъка примерно, за да можеш после да контролираш мушката при по-дълъг ред. Докато и метричните, и мишените на морските пехотинци са ти както с ясно изразена глава, така и с видимо очертани зони.

А да тръгна да правя нещо, което не успявам да разбера като идея и концепция - предпочитам да се въздържа. Което не значи, че няма смисъл в подобни упражнения, разбира се. Просто аз лично не ги разбирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 09:20       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Най-новата мишена на Том Гивънс и "Тактическата конференция":

Изображение

Цитат:
My favorite cardboard training target is back in production and available again. This target has anatomically correct scoring areas, a neck, and a more humanoid head. It is far superior to IDPA/USPSA cardboard targets.


Та, за дефенс, приложни и тактически дрилове - това е! Но пък 100 мишени са ти $100 долара засега, а копирайта трябва да се спазва! Но, ако ще се мисли нова мишена - идеята и концепцията в общи линии са ясни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 09:40       Заглавие:  Re: The New Marine Corps Rifle Qualification
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
b5202s написа:
При всички упражнения карабината е долу ниско на предпазител приклад опрян в холката.

Това упражнение без време нещо или трябва с една ръка или с лява ръка да се стреля.

Същото с пищов сложно много. Новото дето мисли Геле 10 headshot-a имам 9 попадения в мишената 4 в главата времена (1.56 - 3.00).

Смятам че е добре да има два варианта 10 А зони за време под 2 или 1.5 секунди и труден вариант 10 глави .


Явно ще трябва да се доуточня. Геле тука дава упражнение за карабина и го стреля и с пистолет.

1. За мен варианта за карабина без време е много лесен, затова казвам, че ще го стрелям или с лява ръка лошо няма, или с една дясна.
2. Същото упражнение с пищов ми идва много трудно.
3. Накрая коментирам новото упражнение на Геле, което произлиза от едно стреляне на локото от 25 ярда терорист скриt зад двама заложници и му се вижда само главата. Hostage Rescue - нека да бъде, или както там го кръсти автора на упражнението.

Та това упражнение се минава само ако направиш 10 head-shot няма мисове, няма body защото заминаха заложниците.

Та затова упражнение предлагам лесен вариант. 10 поредни алфи - body като всяка е за под 1.5s. Като лесния вариант ти иде като подготовка за трудния така си мисля аз но може и да греша.

Надявам се сега да е станало по-ясно за какво говоря, просто така тръгна темата упражнение за карабина но и вариант за пистолет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer