logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 12:04       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
PufGun написа:
Винаги съм казвал и твърдял, че човек без точна стрелба от стрелец се превръщаш в ГИЛЗОПРОИЗВОДИТЕЛ



А аз на всички казвам, без да съм експерт или по-по-най, че истинската стрелба е компромисът, постигнат м/у бързина и точност. Наблягайки на кое да е от двете, води до лоши последствия в реални ситуации.

Примерно, сега се забавлявам със следното:

С един еърсофт, скрито носене, от 5 м започва нападение с нож. Ползвам таймера само за старт - той, напада, аз вадя и стрелям. Няма как да засека времето на изстреля, но е достатъчно той да каже къде съм го уцелил, и да видя дали е успял да ме достигне.

Мое лично виждане е, без да ангажирам някого с това, е че динамичните ситуации предполагат съвсем различни действия и резултати от тях.
Мишените не нападат.

А всяко едно статично упражнение, каквито и навици и бази да изгражда, обикновено се проваля в динамична среда. А колкото по-далече е мишената, толкова по-трудно се уцелва.

Естествено, статичните тренировки ти дават базата и уменията, необходими да се развиеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 13:51       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
PufGun написа:
Обеснявам от далеко нещо в стил "Слушай дъще, сещай се снахо" :D
Има една диаграма(прилича на кръг разделен на сектори) на база....

По втория абзац
Кел файда, че си извадил пистолета и си направил изстрел за 1,2 сек на 5 метра когато вместо слънчевия сплит си поразил мускула на дясното рамо т.е. си го драснал или казано още по просто си му лизнал кожата...Като човек, чиито хобие е най - древната професия т.е. преди онази нод червения фенер, която е втора ще ти кажа, че четина и кръв непълнят фризер ...
Пример
Имаш мишена карта за игра на 5-6 метра писва ти таймерчето и ти вдигаш блузата нагоре..., от изухлените панталони издърпваш пистолета, който се намира в апендиксов кобур с пасивна ретенция вдигаш ..премерваш се ... бум ...и вместо картата удряш белия фон около нея.... да ако е нападател .. ще го поразиш ( оправданието е "Ако е нападателя ще го уцеля"), но идеята е да удариш картата ... та да ти таковам и бързината, като неможе да удариш картата

Винаги съм казвал и твърдял, че две АА направени за 1,2 сек са по стойностни от две СС за 1 сек PDT_Armataz_01_20

Разбрали какво искам да кажа.
Винаги съм казвал и твърдял, че човек без точна стрелба от стрелец се превръщаш в ГИЛЗОПРОИЗВОДИТЕЛ
:D :D :D


Така, по ред.
1. Грешки на база хват и спускане (разположение на стрелящия пръст върху спусъка), САМО с диаграма, не може да се диагностицират. Тя може и да помага, но има и други фактори, които трябва да се вземат предвид. Например, попаденията ако са ниско вляво, това може да е от неправилната работа със спусъка, но може и да е от ммм.."очакването" или "стряскането" от изстрела, тоест, стрелеца не е пасивен при изстрела, а се опита да се "бори" с отката на оръжието, натискайки го надолу в момента на изстрела - "кълване".
2. В твоя пост, никъде не споменаваше време, а само посочваше, че две десетки са по-добре от 8 и 4. И до тук съм съгласен, но сега вкарваш и времето. В тази връзка, всяка ситуация е сама за себе си и при пределно близки дистанции, тези 20 стотни, може да се явяват разликата между повърхностна прорезна рана и нож в гърлото, или иначе казано, може (МОЖЕ) да се окаже, че е по добре да го уцелиш в мускула на рамото за 1 сек. (което не е същото като само да го одраскаш), отколкото да изчакаш възможност за по-прецизен изстрел. Перифразирам - ако една ситуация на живот и смърт се развие в рамките на 2 сек., а ти имаш нужда от 3, за да пуснеш "точен изстрел", то това, което ще приключи е животът ти.
Там, онова за "таймерчето", "изухлените панталони" и т.н. ... нямам намерение да регресирам водейки дебат в стил "две пуберчета спорят за способностите на бялата нинджа и черната нинджа".

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 14:01       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Мислех да обясня по-подробно и за работата със спусъка, но щом така ви го е казал някакъв си Христо там - ми, оправяйте се! Вече отговарям единствено на приказки и критики, подплатени със СТРЕЛЯНЕ!


Ти пък сега. Не се отказвай толкоз лесно.
Давай видеото, чакаме го :tu:

П.П. Офф топик
За цитата, малко преувеличих... думата НЕВЪЗМОЖНО да се чете ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТРУДНО, а думата ВСИЧКИ, да се чете ОГРОМНОТО БОЛШИНСТВО.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 15:59       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo 77 написа:
PufGun написа:
Обеснявам от далеко нещо в стил "Слушай дъще, сещай се снахо" :D
Има една диаграма(прилича на кръг разделен на сектори) на база....

По втория абзац
Кел файда, че си извадил пистолета и си направил изстрел за 1,2 сек на 5 метра когато вместо слънчевия сплит си поразил мускула на дясното рамо т.е. си го драснал или казано още по просто си му лизнал кожата...Като човек, чиито хобие е най - древната професия т.е. преди онази нод червения фенер, която е втора ще ти кажа, че четина и кръв непълнят фризер ...
Пример
Имаш мишена карта за игра на 5-6 метра писва ти таймерчето и ти вдигаш блузата нагоре..., от изухлените панталони издърпваш пистолета, който се намира в апендиксов кобур с пасивна ретенция вдигаш ..премерваш се ... бум ...и вместо картата удряш белия фон около нея.... да ако е нападател .. ще го поразиш ( оправданието е "Ако е нападателя ще го уцеля"), но идеята е да удариш картата ... та да ти таковам и бързината, като неможе да удариш картата

Винаги съм казвал и твърдял, че две АА направени за 1,2 сек са по стойностни от две СС за 1 сек PDT_Armataz_01_20

Разбрали какво искам да кажа.
Винаги съм казвал и твърдял, че човек без точна стрелба от стрелец се превръщаш в ГИЛЗОПРОИЗВОДИТЕЛ
:D :D :D


Така, по ред.
1. Грешки на база хват и спускане (разположение на стрелящия пръст върху спусъка), САМО с диаграма, не може да се диагностицират. Тя може и да помага, но има и други фактори, които трябва да се вземат предвид. Например, попаденията ако са ниско вляво, това може да е от неправилната работа със спусъка, но може и да е от ммм.."очакването" или "стряскането" от изстрела, тоест, стрелеца не е пасивен при изстрела, а се опита да се "бори" с отката на оръжието, натискайки го надолу в момента на изстрела - "кълване".
2. В твоя пост, никъде не споменаваше време, а само посочваше, че две десетки са по-добре от 8 и 4. И до тук съм съгласен, но сега вкарваш и времето. В тази връзка, всяка ситуация е сама за себе си и при пределно близки дистанции, тези 20 стотни, може да се явяват разликата между повърхностна прорезна рана и нож в гърлото, или иначе казано, може (МОЖЕ) да се окаже, че е по добре да го уцелиш в мускула на рамото за 1 сек. (което не е същото като само да го одраскаш), отколкото да изчакаш възможност за по-прецизен изстрел. Перифразирам - ако една ситуация на живот и смърт се развие в рамките на 2 сек., а ти имаш нужда от 3, за да пуснеш "точен изстрел", то това, което ще приключи е животът ти.
Там, онова за "таймерчето", "изухлените панталони" и т.н. ... нямам намерение да регресирам водейки дебат в стил "две пуберчета спорят за способностите на бялата нинджа и черната нинджа".

Иво, когато натиснеш спусъка и крайния резултат е ..... тогава говори ( за справка снимката).
Изгледал съм ти всички клипчета които си показал и нищо не съм споменал.

Това дето е снимано като мръвка е в пъти по- бързо от теб , в пъти е по силно от теб и е готово за разлика от хсртията да те транжира ако само го лизнеш. Повярвай там на близо таймера ти не пее в хора. ...
Ако е двукрако и яко го тресе нордадреналина и ако няма попадение което от раз да го срине се моли да нямаш мушка ...
П.П. Това че недемонстрирам незначи, че немога или незнам
:wink: 8)

П.С. Геле, учил си методика и като тръгнеш да показваш и казваш казваш докрай.
Неплътен хват лошо, неправилен хват който ти демонстрира и каза, че има джоб също лошо, но се казва и другото лошо.

Задачка Иво за теб.
Махаме всички мерни прибори от пистолета. Имаш мишена на 6 метра която е фронтално срещу теб. Пистолета ти е в кобур който е от страни на кръста без патрон в цевта. След сигнал от таймера вадиш оръжието зареждаш го и произвеждаш изстрел с една ръка. При насочването на оръжието вкарваш рамо.
Пита се в загадката къде при този интуитивен изстрел ще ти е попадението, като изстрела трябва да се направи в рамките на 1,2 сек максимум

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 18:01       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
PufGun написа:
Иво, когато натиснеш спусъка и крайния резултат е .....


Добре бе, мама му стара, защо трябва да съсипваме всяка тема.
Виж заглавието, Убото клипове прави, други колеги се включиха с конструктивни мнения, така, както те виждат нещата - Шукеров, Дреда, да не изброявам, че да не изпусна някого.
Ако имаш нещо да казваш по същество, давай, би могло да е от полза за някого. Всеки един има право да каже какво мисли. Да каже/покаже някаква негова техника, била тя и различна от показаната от Джедлински, Убото или когото и да било, пък може който иска да я пробва, да види дали работи за него, да вдигне резултат. В последно време взимам съвети от двайсет и малко годишен младеж, който стреля прекрасно и "мъжкото" ми его не е наранено ни най-малко.
Вместо това - изсулени ли, какви бяха, гащи; "Ти, вашльо, кога ти излезе това насреща, тогава 'че ми говориш", изпили си мушката (едни и същи "мъдрости" от тридесет години слушам), картона не отвръща и още няколко терабайта спам.
Толкоз ли не можем да се отърсим от това неистово желание да оплюем някого, да се изтъкнем по някакъв наш си извратен начин, бе да му е.. м..та да му е... Казваш гледал си ме. Ми ако е така, ако това, което виждаш ти харесва, похвали, ако нещо не ти харесва, кажи, покажи...но КОНСТРУКТИВНО...
И всичко това във форум, в който човек очаква да общува с начетени, отговорни и опитни хора. Хора, които би следвало (все пак са притежатели на ОО) да са над средното ниво за страната откъм морал, псих. устойчивост, интелект и пр. качества и вместо помощ и съвет, получаваш...
Хайде стига искрено и лично. Ако модераторите преценят... трийте.
Бъдете живи и здрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 18:27       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Виж Иво, темата е супер страхотна, а геле да вкара не 50, а 100 процента методиката която е учил.
Знам, че знае и виждам, че може, но да го направи както се полага.
:wink:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 18:54       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
На 1,20 мин Ангел си измести хвата и направи коментар за т.н. "Въздушен джоб", но освен въздушния джоб т.е. неправилен хват вкара показалеца прекалено много навътре, което при работа със спусъка ( веднъж обира и втори път дърпа настрани )попадения ще отидат в дясно т.е. Ангел пропусна да го обесни, а трябва т.е. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.


Ми Ангел това не го обяснява, щото са глупости на търкалета! При плътен хват, както го показвам на видеото, и "боброва опашка" по продължение на лъчевата кост на предмишницата - много искам да ми покажеш, дори на сухо само, как точно ще почнеш да въртиш Глока си вдясно!

Та, не си вкарвам показалеца прекалено навътре, а точно колкото трябва! Точно обратното, над десет случая с въртене на пищова съм оправил само със вкарването на показалеца навътре/ при мен иде на втората фаланга.

С върха на пръста не се стреля! Така ги учат спортните стрелци в НСА, и после като почнат директно да обучават хора с бойно КНО - им размътват главите яко! С други думи, не трябва да има пролука/ дупка между стрелящ пръст и рамата на пищова!

Ако вашият инструктор от инструкторския курс твърди друго - му предай много поздрави от Геле, и да се снима задължително! Или да пробва това, де ще го пусна след малко като челиндж.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 19:05       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
...за способностите на бялата нинджа и черната нинджа"


Добре, бели нинджо! Аз от черната нинджа, вече съм дебелета нинджа :DD , но ми хареса това за способностите! :tu:

Обмислям поредния челиндж аз, и като го стрелям и доосмисля - ще го пускам за одобрение от Гейб Уайт, и за трети път в "пистъл" форума!


Цел: ИДПА мишена/ картонена с глава
Разстояние: 25 ярда/ 23 метра (давам го в ярдове, щото ще пътува за Америката)
Условие: Десет единични изстрела от кобур и скрито носене в "хедбокса" или главата (другото е "мис")
Време за произвеждането на изстрела: 3 секунди. Ако има изстрел над 3 секунди, ти се взема/ вади попадение в "хедбокса".


Сега внимателно да чете Цонко! За него същото, но без времево ограничение. Кобур, скрито носене, а ако искаш, и 5 минути си отделяй за даването на един изстрел! Като направиш повече "хедшотове" от мене със стоков Глок, или 10/10 - ела тогава да ми обясняваш къде и какво бъркам, кое и къде как се прави!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 14:46       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo 77 написа:
PufGun написа:
Иво, когато натиснеш спусъка и крайния резултат е .....


Добре бе, мама му стара, защо трябва да съсипваме всяка тема.
Виж заглавието, Убото клипове прави, други колеги се включиха с конструктивни мнения, така, както те виждат нещата - Шукеров, Дреда, да не изброявам, че да не изпусна някого.
Ако имаш нещо да казваш по същество, давай, би могло да е от полза за някого. Всеки един има право да каже какво мисли. Да каже/покаже някаква негова техника, била тя и различна от показаната от Джедлински, Убото или когото и да било, пък може който иска да я пробва, да види дали работи за него, да вдигне резултат. В последно време взимам съвети от двайсет и малко годишен младеж, който стреля прекрасно и "мъжкото" ми его не е наранено ни най-малко.
Вместо това - изсулени ли, какви бяха, гащи; "Ти, вашльо, кога ти излезе това насреща, тогава 'че ми говориш", изпили си мушката (едни и същи "мъдрости" от тридесет години слушам), картона не отвръща и още няколко терабайта спам.
Толкоз ли не можем да се отърсим от това неистово желание да оплюем някого, да се изтъкнем по някакъв наш си извратен начин, бе да му е.. м..та да му е... Казваш гледал си ме. Ми ако е така, ако това, което виждаш ти харесва, похвали, ако нещо не ти харесва, кажи, покажи...но КОНСТРУКТИВНО...
И всичко това във форум, в който човек очаква да общува с начетени, отговорни и опитни хора. Хора, които би следвало (все пак са притежатели на ОО) да са над средното ниво за страната откъм морал, псих. устойчивост, интелект и пр. качества и вместо помощ и съвет, получаваш...
Хайде стига искрено и лично. Ако модераторите преценят... трийте.
Бъдете живи и здрави.

На скрийншота е въпросния момент на който Геле даде 50 % информация, а вие като малки палета ...
Както се казваше в един Бг филм " Лошо Седларов..."
Точно при такъв грешен/ лош оли калпав хват за който коментира Геле освен лошия контрол следва и другия проблем за който трябваше да спомене.


Прикачени файлове:
Screenshot_20210324-143236.png
Screenshot_20210324-143236.png [ 621.13 KiB | Прегледано 3715 пъти ]

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 14:59       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
На скрийншота е въпросния момент на който Геле даде 50 % информация, а вие като малки палета ...
Както се казваше в един Бг филм " Лошо Седларов..."

Ми, направете вие по-хубави видеа на български език за без пари! :td: То бива задръстена и застреляна работа, но това нашето вече на нищо не прилича! Пак ако дойде Бай Американец, пак ще ви бия всите със Зиг Про-то, големите разбирачи и професионалци!

Та, Седларов, чакам да ми направиш 10 хедшота (или повече от мене) от кобур на 23 метра, и тогава да ми обясняваш, публично и на лични, кое и как се прави или не се прави!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 15:35       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
PufGun написа:
На скрийншота е въпросния момент на който Геле даде 50 % информация, а вие като малки палета ...
Както се казваше в един Бг филм " Лошо Седларов..."

Ми, направете вие по-хубави видеа на български език за без пари! :td: То бива задръстена и застреляна работа, но това нашето вече на нищо не прилича! Пак ако дойде Бай Американец, пак ще ви бия всите със Зиг Про-то, големите разбирачи и професионалци!

Та, Седларов, чакам да ми направиш 10 хедшота (или повече от мене) от кобур на 23 метра, и тогава да ми обясняваш, публично и на лични, кое и как се прави или не се прави!

Геле, повярвай имаш голямо ЕГО, а то е пагубно.
След като съм ти лайкнал клипа като положителен това трябва да ти говори нещо, но УВИ егото ти убива всичко.... т.е. и най малката положителна забележка от която може след корекция да спечелиш дивиденти те бърка Оkay...
Нищо ...още малко и първосигналното в теб ще изчезне... т.е. като натрупаш житейски опит.
Приятен и ползотворен ден след като приемаш забележки от позитивно настроен към теб човек като обида....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 15:38       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
ubboto написа:
Още ключови фундаменти при стрелба с пистолет "Глок" от кобур за ежедневно носене:




Следващите месечни състезателно-оценъчни упражнения от "Рейнджмастър" групата на Том Гивънс, мисля да ги пострелям известно време и от страничен външен кобур. Между другото, обидно малко хора се включват освен с приказки, а също и със стреляне.


Много хубаво видео! Много спокойно обяснено. Творческо и креативно. Много ми харесва, как всичко по най-прост начин е визуализирано.
Ако на някой не му харесва нещо, поне да благодари на Геле за споделянето на информацията и от гледната си точка да каже ,кое му харесва.
Другото да си го запази за него.
На мен всичко ми хареса! Гелае благодаря за споделянето. :tu:

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 18:58       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Геле, повярвай имаш голямо ЕГО, а то е пагубно.
След като съм ти лайкнал клипа като положителен това трябва да ти говори нещо, но УВИ егото ти убива всичко....


Ти продължаваш да не чаткаш за какво иде реч, но дори и да не се научим да стреляме, ДА СЕ НАУЧИМ ДА КОМУНИКИРАМЕ - съм си го извел като мисия!

Какво его имам или нямам, не ти влиза в работата! И мен ме дразнят много неща в околните - но ги оставям за собствена консумация. Сега, какво имаме в случая - правя две кратки видеа с някои от ключовите моменти така, както ги разбирам аз. И, напълно нормално е НЕ ВСИЧКИ ДА СА СЪГЛАСНИ С ИЗЛОЖЕНОТО ОТ МЕН.

1. Но, ти казваш "Тук Геле бърка - не се вкарва вкарва стрелящият пръст толкова дълбоко." След тези твои думи, ТИ ПОКАЗВАШ КАК СЕ ПРАВИ/ КАК СЕ СТРЕЛЯ! Стреляне в този раздел досега от теб не съм видял, а споделяните тук дрилове са мислени и наложени от едни от най-големите в пистолетното стреляне. Дал съм ти и челиндж - 10 "хедшота" от кобур на 23 метра, като за теб правя компромис и не ти искам време/ таймер. Нали точното стреляне било важно?! Хайде, покажи точно стреляне!

2. Не разбирам да стрелям и ГРЕШНО ПРЕПОДАВАМ - на десетки хора през годините съм оправил/ помогнал при работата със спусъка. За нещата, които вие правите също имам мнение - но предпочитам да го задържа за себе си.

3. В голям чужд форум, ако споделиш стреляна мръвка в тема за стрелкови упражнения - ще те баннат до живот! А това ти е за трети или четвърти път тук. Ако още не се чаткаш, че по този начин осираш темите - да ти го кажа в прав текст тогава! Да, понеже тук сме трима човека на кръст - модераторите са по-широкоскроени, но за навън с това отношение към нещата си обречен завинаги да си останеш аутсайдер! А всичко най-ново като концепции и техники иде именно отвън. Пък ти лЕжи тук на това, което са ти казали завършилите НСА.

Ново стрелково видео на български и да няма, лекции по КОМУНИКАЦИЯ определено ще има!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2021, 19:05       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
На мен всичко ми хареса! Гелае благодаря за споделянето.

Благодаря, Милене! :tu: Напълно възможно е не всичко да е така, може да има и други вариации/ концепции - просто така ги разбирам, стрелям и преподавам нещата аз, като постоянно съм отворен към това да науча още нещо ново и полезно. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2021, 16:59       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
ubboto написа:
Като и други грешки има, като захлупването на раменете и поглъщането на гърдите - това, за което говори Бомбардира. А трябва да е точно обратното - раменете назад, а гърдите хубаво изпъчени напред.


Това как се отучи да го правиш? Аз съм като костенурка да го ева... раменете напред, главата потъва между ръцете и гърдите отиват назад...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer