logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 10:25       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:
Формирането/ "жененето" на хвата, и цялото движение от кобур накрая:

Благодаря!
:tu:
Колкото повече,..... толкова повече!!!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 12:44       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Знам че не съм скромен, ама един инструктор все ми набиваше да изпъвам ръцете напред като копие бързо , къде се загуби тоя човек.


С подобна грешна техника и аз самият стрелях доста време. Точно тук е концепцията 80/20. Ръцете се изстрелват напред, но само от 80% от пътя си. В последните 20% се забавят, за да се "омекоти" цялото движение и да няма вибрации в оръжието/ мушката.

Това важи особено за стреляне на дълги за пищов дистанции - над 20 метра, по малки цели - 14 сантиметровия кръг на Б-8 примерно или "хедшота". "Хедшотове" по ИДПА мишена на 25 ярда/ 23 метра примерно, или по 14 сантиметровия кръг, ако стреляш "на вибрация" - после трябва да я гасиш, и да търсиш мушката "на засичане". Като тук идеята е плавно да поднесеш пищова в целта на равна мушка, както и на обран свободен ход на спусъка.

Ще се пробвам и това да го обясня и покажа на видео по-нататък.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 13:08       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
1. Хващането на пищова бързо в кобура как и колко, да се мъчиш ли да го стиснеш силно от начало или после.


Максимално бързо! Ваденето ти е експлозивно! Без значение от кобура (следващият път мисля да снимам от външен страничен кобур) палецът на стрелящата ръка трябва ти е изправен, и да сочи хубаво нагоре. Идеята е да не се получи въздушен джоб/ луфт между "бобровата опашка" и дланта още в самото начало, а със свит надолу палец/ по продължение на дръжката - това е твърде вероятно да се случи. Скот Джедлински даже препоръчва палецът на стрелящата ръка да се слага отгоре върху мерника при изваждане на оръжието на кобура, но на мен това вече определено не ми е удобно. Идеята и целта обаче са същите!

Реално погледнато, каква е основната цел на хвата - да се сведе до минимум движението на оръжието в ръцете на стрелеца, а оттам и играенето на мерната линия. За целта, дръжка/ рама на пищова трябва да ти е уплътнена максимално добре отвсякъде. Къде и колко да се стиска вече е отделна тема, която също може да засегна. В случая говорим единствено за важността от недопускане на въздушни джобове/ луфтове между длани и дръжка/ рама. Щото докато с някой тежък метален спортен пищов + релоуди можеш спокойно експериментираш, Глока, както повечето полимерки, си е "скачащ" пищов, и опциите ти за лично творчество в случая са силно ограничени - особено ако гониш високи нива на бързина и точност в комбинация.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 15:11       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
ubboto написа:
Това важи особено за стреляне на дълги за пищов дистанции - над 20 метра, по малки цели - 14 сантиметровия кръг на Б-8 примерно или "хедшота". "Хедшотове" по ИДПА мишена на 25 ярда/ 23 метра примерно, или по 14 сантиметровия кръг, ако стреляш "на вибрация" - после трябва да я гасиш, и да търсиш мушката "на засичане". Като тук идеята е плавно да поднесеш пищова в целта на равна мушка, както и на обран свободен ход на спусъка.


Това подчертаното ти го бях написал още март 2018, справка тук: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=16039&start=120
Тогава останах с впечатление, че съм дал "непоискан съвет". От година и нещо забелязвам, че споменаваш тази концепция за презентиране на оръжието в множество теми и че си подобрил и изчистил техниката си, благодарение на видеочат с твой "гуру" от САЩ, който ти е наблегнал на отработката на визираните елементи. Наистина, забелязвам голям напредък в стрелбата ти :tu:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 16:50       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Last Man Standing написа:
Това подчертаното ти го бях написал още март 2018, справка тук: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic ... &start=120
Тогава останах с впечатление, че съм дал "непоискан съвет".


Така е - помня! :tu: Не разбирах още същността на идеята тогава, а и ми беше още трудно да различа конструктивната от деструктивната БГ критика.

Да не се връщам сега с 6-7 години назад из форумните писания, когато почвахме стрелянето с дългото: "Не е така, не ставаш и пр." Сега, дори и така да е, като вземаш думата по въпроса, кажи/ покажи как се прави, НАУЧИ МЕ... или ми дай поне някаква насока, в която да се развивам!

Ама то какви 6-7 години, преди има няма половин годината - пак същото. Но, да оставим поне този раздел да си бъде ЧИСТО СТРЕЛКОВИ. В стил "искрено и лично" единствено обяснявам, защо и теб те идентифицирах набързо като "чужд" тогава.

А какво стана с онзи млад стрелец, обучаван от теб, който със служебно оръжие за няколко опита беше свалил ФАСТ-а под 5 секунди? Как се развива? Ето това неговото вече си е талант!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2021, 17:07       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Last Man Standing написа:
Тогава останах с впечатление, че съм дал "непоискан съвет".


И видеото оттогава:

https://www.youtube.com/watch?v=W65Kxq8KTDU

Като и други грешки има, като захлупването на раменете и поглъщането на гърдите - това, за което говори Бомбардира. А трябва да е точно обратното - раменете назад, а гърдите хубаво изпъчени напред.

Инак тези вибрации на 7 ярда дори по 3х5 инчовото листче не са фатални, въпреки че първият изстрел е на 1,70 сек., а не на 1,50 - 1,60 сек., за да можеш да слезеш под 5 секунди експертно време.

Ако е до 10 метра за по цяла мишена, или дори "А"-зона - пак ще стане. Но на 25 ярда за "хедшот" или десетте последователн изстрела по 14 сантиметровия кръг на Б-8 за време от кобур - трудно! Мушката така в крайна предна точка неминуемо ще ти мърда/ "вибрира", като ще ти се наложи да стреляш "на засичане" - в момента, в който тя се спре/ мине през кръга.

А поднасяйки оръжието на равна мушка в целта, дори съзнателно бавейки се в последните 20% от изпъването на ръцете - ти засичаш работния ход веднага след спирането на оръжието/ поднасянето на мушката - тоест даваш изстрел преди ръцете ти да се разтреперят и мушката да почне да ти се размества. А на 25 ярда или 23 метра по кръг с диаметър от 14 сантиметра, тя неминуемо ще почне да играе, ако държиш ръцете си изпънати в целта дори малко по-дълго време.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 12:37       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Най-бързият стоков Глок, Гейб Уайт - движенията му на забавен кадър:




И той събира ръцете/ "жени хвата" на около една педя пред гърдите, като в момента на засрещането на дланите - стрелящият му пръст вече е на спусъка. Ще се пробваме да го обясним по-нататък защо се прави така.

Но първо ще се аргументираме, защо при първоначалното формиране на хвата още с оръжие в кобура - палецът на стрелящата ти ръка трябва да сочи хубаво нагоре, като почти се качва върху мерника.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2021, 16:41       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
ubboto написа:
Най-бързият стоков Глок, Гейб Уайт - движенията му на забавен кадър:




И той събира ръцете/ "жени хвата" на около една педя пред гърдите, като в момента на засрещането на дланите - стрелящият му пръст вече е на спусъка. Ще се пробваме да го обясним по-нататък защо се прави така.

Но първо ще се аргументираме, защо при първоначалното формиране на хвата още с оръжие в кобура - палецът на стрелящата ти ръка трябва да сочи хубаво нагоре, като почти се качва върху мерника.


Много съвременно! Според мен това е най-добрата концепция, която преди няколго години, с малки индивидуални разлики съм приел. Аз си практикувам и преподавам още по-ниско и близко до кобура формиране на хвата с двете ръце, по "дефанзивни" причини, така както аз си ги разбирам.

Много хубава тема!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2021, 00:23       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Още ключови фундаменти при стрелба с пистолет "Глок" от кобур за ежедневно носене:




Следващите месечни състезателно-оценъчни упражнения от "Рейнджмастър" групата на Том Гивънс, мисля да ги пострелям известно време и от страничен външен кобур. Между другото, обидно малко хора се включват освен с приказки, а също и със стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 10:20       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Още едно страхотно видео. Браво :tu:

Не че не стрелям, но няма с какво да се похваля освен перфектни патрони ама то е в друга тема.

Та кълването има две посоки надолу вляво обичайното и О чудо! нагоре. В петък го видях ясно как вдигам мушката на пищова. Сега предполагам, че когато си хванал високо и здраво зад бобровата опашка както си му е рада. Като дърпам спусъка явно има някаква сила (знаем че е векторна величина), като точно при освобождаването повдигам мушката. Ако забавиш спускането то после е следваща фаза гмуркането надолу.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 10:43       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
b5202s написа:
Още едно страхотно видео. Браво :tu:


Да видеото е страхотно, което е показал Ангел, но нещо пропусна на 1,20 мин от него.
Подсказка. Има един кръг който показва набаза хват и разположение на показалец къде отиват попаденият в мишената, а там таймера не пее в хора....
Винаги съм казвал и ще го твърда едно точно попадение в дадена зона е много по ценно от попадение метнато на майната си, а това се проверява с повторения т.е. две 10 ки са по ценни от попадения в зони 4 и 8 PDT_Armataz_01_20

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 11:05       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
PufGun написа:

Подсказка. Има един кръг който показва набаза хват и разположение на показалец къде отиват попаденият в мишената, а там таймера не пее в хора....
Винаги съм казвал и ще го твърда едно точно попадение в дадена зона е много по ценно от попадение метнато на майната си, а това се проверява с повторения т.е. две 10 ки са по ценни от попадения в зони 4 и 8


Би ли пояснил по първия абзац, че не го разбрах.
А по втория... малко ми звучи като "по-добре бързо и точно, отколкото бавно и неточно" - не би могло да съм по съгласен.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 11:34       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ще цитирам Иво от една друга тема:
Ivo 77 написа:
Да промениш мнението на някого, който е убеден в правотата си, Е НЕВЪЗМОЖНО. Всеки, който вече е формирал в себе си някакво твърдо убеждение по даден въпрос, ще вижда САМО информация и аргументи (такива в НЕТа доволно много има), потвърждаващи тезата му.


Променям си веднага мнението, на база съответните аргументи, а в случая - СТРЕЛЯНЕ!!! За Цонко специално, нали знаеш, че много слабо се впечатлявам от това кой къде бачка и какъв го раздава! Впечатлявам се единствено от МОЖЕНЕ!

Таймерът винаги играе в хора, но окей - челлендж. Както в случая стрелям "хедшотове" на 25 ярда/ 23 метра:




Вместо 5, правим ги 10 изстрела от кобур по ИДПА мишена. Време за един изстрел от кобур - 10 секунди, като толкоз някого го притеснява таймера. Направи ми повече хедшотове от 10 от мене, и ще погледна по-сериозно както на твоите приказки, така и на всеки друг. Но да си държиш на твоето, без да можеш да го покажеш реално - е вече проблем в ТЕЛЕВИЗОРА!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 11:47       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo 77 написа:
PufGun написа:

Подсказка. Има един кръг който показва набаза хват и разположение на показалец къде отиват попаденият в мишената, а там таймера не пее в хора....
Винаги съм казвал и ще го твърда едно точно попадение в дадена зона е много по ценно от попадение метнато на майната си, а това се проверява с повторения т.е. две 10 ки са по ценни от попадения в зони 4 и 8


Би ли пояснил по първия абзац, че не го разбрах.
А по втория... малко ми звучи като "по-добре бързо и точно, отколкото бавно и неточно" - не би могло да съм по съгласен.


Обеснявам от далеко нещо в стил "Слушай дъще, сещай се снахо" :D
Има една диаграма(прилича на кръг разделен на сектори) на база попаденията в мишената се разбира какви грешки прави стрелеца стрелеца на база хват и неправилно разположение върху спусъка и работа на показалеца.
На 1,20 мин Ангел си измести хвата и направи коментар за т.н. "Въздушен джоб", но освен въздушния джоб т.е. неправилен хват вкара показалеца прекалено много навътре, което при работа със спусъка ( веднъж обира и втори път дърпа настрани )попадения ще отидат в дясно т.е. Ангел пропусна да го обесни, а трябва т.е. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

По втория абзац
Кел файда, че си извадил пистолета и си направил изстрел за 1,2 сек на 5 метра когато вместо слънчевия сплит си поразил мускула на дясното рамо т.е. си го драснал или казано още по просто си му лизнал кожата...Като човек, чиито хобие е най - древната професия т.е. преди онази нод червения фенер, която е втора ще ти кажа, че четина и кръв непълнят фризер ...
Пример
Имаш мишена карта за игра на 5-6 метра писва ти таймерчето и ти вдигаш блузата нагоре..., от изухлените панталони издърпваш пистолета, който се намира в апендиксов кобур с пасивна ретенция вдигаш ..премерваш се ... бум ...и вместо картата удряш белия фон около нея.... да ако е нападател .. ще го поразиш ( оправданието е "Ако е нападателя ще го уцеля"), но идеята е да удариш картата ... та да ти таковам и бързината, като неможе да удариш картата PDT_Armataz_01_20

Винаги съм казвал и твърдял, че две АА направени за 1,2 сек са по стойностни от две СС за 1 сек PDT_Armataz_01_20

Разбрали какво искам да кажа.
Винаги съм казвал и твърдял, че човек без точна стрелба от стрелец се превръщаш в ГИЛЗОПРОИЗВОДИТЕЛ

:D :D :D

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2021, 12:00       Заглавие:  Re: Стрелкови съвети от Скот Джедлински/ "Азиатското Джеди"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Да се еба значи :punch: , как тогава ми влизат “хедшотовете” от кобур на 23 метра?! Що не ги въртя вдясно?!

Мислех да обясня по-подробно и за работата със спусъка, но щом така ви го е казал някакъв си Христо там - ми, оправяйте се! Вече отговарям единствено на приказки и критики, подплатени със СТРЕЛЯНЕ!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer