logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2021, 23:07       Заглавие:  25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Трети мой дрил, с който кандидатствам за рубриката "Drill of the Week" на пистъл форума. Ако го одобри Гейб Уайт и го пусне публично - ще го сложа в темата в Основния раздел.

Десет хедшота от кобур и скрито носене в рамките на 2,5 секунди за изстрел. Повече инфо - в описанието на видеото:




Лично постижение: 7/10. Всички изстрели под 2,5 секунди.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 10:57       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ай стига де...
Не можем да насмогнем на твоите "челинджи"

Ти друга работа нямаш ли :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2021, 22:53       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
На практика приложена - концепцията 80/20 на Скот Джедлински. В първите 80% от движението то е бързо, а в последните 20% имаме забавяне, за да омекотим удара и да няма вибрации на мушката в крайно предно положение. На 23 метра в "хедшота", ако мушката се налага да я търсиш - 2,5 секунди трудно ще ти стигнат за изстрел от кобур. А при плавно поднасяне на мушката на обран свободен ход - внимателно обираш работния ход на спусъка, преди тя да е почнала да ти играе. Щото "на засичане" на мушката върху целта ако стреляш, пак няма да влезеш във времето - отидоха едно поне 3 секунди, ако не и отгоре.

Инак тренировките почват с "хедшотове" на 7-10 метра от готовност. Цел: да се концентрираме върху работата със спусъка, а не върху формирането на хвата. Ако на 10 метра не можеш да вкараш 10/10 от готовност без време - това е показател за неправилна работа със спусъка.

В този случай се отива на 2-инчовите кръгчета на 3-7 метра. Цел: да можеш веднага да видиш лошото си попадение, съответно то да се анализира и да се внесат нужните корекции. А ако стреляш на 25 метра примерно, ако нямаш съгледвач с монокъл или камера с монитор- сам няма как да разбереш кои точно са били лошите ти попадения, ако има такива.

След 10 метра, пак стреляме "хедшотове" без време от готовност, но вече на 15-20 метра. Влизат ли, значи работата със спусъка без допълнителен външен стрес като цяло вече е добре, и може да преминем към бързото вадене от кобур и формирането на хвата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 10:41       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Трети мой дрил, с който кандидатствам за рубриката "Drill of the Week" на пистъл форума. Ако го одобри Гейб Уайт и го пусне публично - ще го сложа в темата в Основния раздел.

Десет хедшота от кобур и скрито носене в рамките на 2,5 секунди за изстрел.

Дано да бъде одобрено.
Ако искаш, можеш да го доразвиеш, като посочиш и брой попадения за преминал - 5, 6 или колкото си прецениш и както бе при първото ти упражнение на седмицата.
И пак както бе там, може да се излезе и с трудна версия - например под 2 сек. на изстрел.
Не давам акъл, а предложение, базирано отчасти на първото твое упражнение, отчасти на предложението на колегата "b5202s".

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2021, 15:12       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
И пак както бе там, може да се излезе и с трудна версия - например под 2 сек. на изстрел.

Всякакви предложения са добре дошли! :tu: Но за да вкараш "хедшот" от кобур и скрито носене на 25 ярда в рамките на 2 секунди, трябва да тръгваш с експлозията на Гейб Уайт. И въпреки че шкембата още не ми пречи, на почти 115 килограма лично тегло, ми е невъзможно да тръгна с неговата скорост. :(

Стреляй и ти с РД-то, ще ми е много интересно какво ще се получи! Щото в момента нямам база за сравнение, и мислех лесния вариант да го кача на 3 или 3,5 секунди.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 11:17       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Вчера имах кратка и лежерна сесия на Лозен - трябваше да изпробвам една своя партида, та така и така не бях подготвен за сериозна тренировка, та реших да пусна няколко пъти тоз чалендж и да дам малко фидбек.

Първото минаване (след десетина сухи) и два по бавни изстрела за около 2.5/2.7, следващите изстрели бяха с времена между 1.95-7 и 2.30. Осем попадения.

След това направих три опита, при които реших да настъпя на максимална скорост с времена от 1.66 до 1,8, като при два опита бях с шест попадения, а един с пет.

Накрая се опитах да направя така, че изстрелите да са ми в рамките на около 3 сек, за да видя какво ще се получи, но се отказах след третия, защото явно под влиянието на предишните серии, просто не можех да се заставя да стрелям спокойно и всичките бяха около 2.1.

Какво разбрах...тука си требе спускане. Бързо хващам целта и с това нямах никакви проблеми, но при желанието да съм максимално бърз, не съм пасивен при изстрела и пропускам.
Както казах нямах достатъчно време за да осмисля по-добре упражнението, но за себе си мисля, че ще вдигна резултат ако акцентирам вниманието си върху спускането.

Следващият път ще обърна по сериозно внимание на упражнението като цяло и ще направя и клипчета, но засега, толкоз. Дано съм бил полезен.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 11:34       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
...следващите изстрели бяха с времена между 1.95-7 и 2.30. Осем попадения.


Браво! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 13:53       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
...просто не можех да се заставя да стрелям спокойно и всичките бяха около 2.1.


При мен изстрелите се движат средно между 2,20 и 2,30 сек. Та, би ли могло да се каже, че на база проведения експеримент - "хедшот на 25 ярда от кобур - РД-то ти помага да дадеш с 0,25 сек. по-бърз и точен изстрел? :-) Американците правиха наскоро подобен с компенсатор на Глок - Скот Джедлински беше стрелецът - като стигнаха до извода, че компа ти сваля 0,02 сек. от сплита на дублета.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 16:58       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Та, би ли могло да се каже, че на база проведения експеримент - "хедшот на 25 ярда от кобур - РД-то ти помага да дадеш с 0,25 сек. по-бърз и точен изстрел? :-)


Бих казал, че простият отговор е ДА, но при равни други условия, един вид оръжие, един стрелец...

Например резултати, които имах с Шадоу 2, не мога да постигна засега с Глок, дори и с РД.

Както казах, следващия път ще се "задълбоча" повече, че вчера бях пришпорен (и без това съм решил следващите няколко сесии да тренирам пасивност). Очертава се да съм с един приятел, който е със 17-ка на механични, та ще пробвам и с него.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 17:07       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
След това направих три опита, при които реших да настъпя на максимална скорост с времена от 1.66 до 1,8, като при два опита бях с шест попадения, а един с пет.


Ще пробвам и аз да видя какво ще се получи с изстрел за под 2 секунди, но иначе 2,5 сек. ми стои като приличен PAR. Ти как мислиш?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 18:51       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Ще пробвам и аз да видя какво ще се получи с изстрел за под 2 секунди, но иначе 2,5 сек. ми стои като приличен PAR. Ти как мислиш?


Приличен и още как. Все пак, това си е сериозна дистанция, малка цел, работи се от скрит кобур. Всяко трепване се наказва. Всичко трябва да ти е на ниво - вадене, презентация на оръжието, спускане...
Лично за мен, този изстрел, на тази дистанция, за 2.0 сек., ми е по-труден от дублета на 7 ярда за 2.0 в 3х5 инчовата карта (който съм тренирал по-често де, та може и затова да е).

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 19:01       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Ще пробвам и аз да видя какво ще се получи с изстрел за под 2 секунди


Пробвай. Аз не виждам причина да не ти се получи.
Ако приемеш скромното ми мнение, мисля, че си малко по-внимателен при "омекотяването" на оръжието в крайна точка. Тоест, започваш много от рано да забавяш, или иначе казано, получава се не 80/20, а 70/30. Или поне така изглежда на видеото, или аз така го виждам.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2021, 21:24       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
Ако приемеш скромното ми мнение, мисля, че си малко по-внимателен при "омекотяването" на оръжието в крайна точка. Тоест, започваш много от рано да забавяш, или иначе казано, получава се не 80/20, а 70/30. Или поне така изглежда на видеото, или аз така го виждам.


Много ти тенкЮ за фийдбека! :tu: Ще пробвам с малко по-късно забавяне/ омекотяване, а ако се получи нещо - ще го и снимам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2021, 20:27       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Днес реших да комбинирам упражнението на Гелето с тренировка за пасивност, използвайки дъмита. Исках да видя дали трепването при изстрела ми е допустимо, тоест дали точката излиза извън целта при клика.

Два опита с еднакви резултати 4 от 5 (на клипа е вторият опит), всички изстрели (с изключение на един 2.06) са около 1.7 - 1.8 сек.
Лепенките по мишената са от първия опит, с изключение на централната алфа, който бе първият ми изстрел за деня - дистанция 7 метра, който целеше да видя бързия ми студен изстрел.

https://youtu.be/lnJ66rau9eY

Следващите пъти ще започвам/загрявам с това хибридно упражнение. Много ми беше полезно за добра диагностика и в тази връзка благодарим на Убото за идеята, от която откраднах :tu: . Досега, когато съм използвал такива тренировъчни патрони съм го правил на по-близки дистанции, където "трепването" не е толкоз видимо.

Препоръчвам на всички да пробват подобни упражнения, полезни са, макар че мен лично малко ме ядосват...яд ме е на мен си де, не на друго.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2021, 17:02       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Разстояние 21 метра
време 2.23s-2.67s

Вярно малко са разсипани, но сега знам къде са границите и какво да правя за да ги събера на 23.80 м.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer