logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 18:39       Заглавие:  F.A.S.T. test
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Днес ми остана малко време та успях да направя кратка тренировка на стрелбището на 360 градуса с един верен авер и пуснах няколко "фаста" като подготовка за предстоящия ТОП-ШОТ :armed: .

https://www.youtube.com/watch?v=IbGFbGBTVMI - Първо минаване - 4.90 сек.
https://www.youtube.com/watch?v=uMtp_C-wses - второ минаване 5.10 сек. (не задействах рисета да се е...)
https://www.youtube.com/watch?v=3916gv64G98 - трето минаване - 4.66 сек.

Извинявам се за това, че времената не се виждат много-много, но го снимах с GO PRO-то на един колега, та разчитах на голяма резолюция и си мислех, че ще са ясни на записа, ама на...не са

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 19:13       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Последният път, когато май не се опитваше да надскочиш себе си, се получи най-бързо. :-)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2021, 19:46       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Може и така да се каже, но по-скоро бях по-спокоен и без излишна припряност

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2021, 07:31       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Машина! Браво! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2021, 15:34       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Днес ми вдигнаха кръвното на 200 и ей така се изстрелях на Лозен. Стрелях съкратен вариант, защото нали джепане няма. Нищо от това, което исках да направя не стана, но накрая мишената изглеждаше така.

.223 разстояние 25 м.
9х19 разстояние 7м-25м.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2022, 13:48       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Имам питане към Ивчо - след презареждането затворната задръжка ли натискаш или освобождаваш затвора с рязко и силно вкарване на пълнителя?
Аз действам с дърпане на затвора (демек без затворна задръжка), че си развалям хвата иначе.


Прикачени файлове:
IMG_2253.JPG
IMG_2253.JPG [ 101.32 KiB | Прегледано 7273 пъти ]
IMG_2255.JPG
IMG_2255.JPG [ 149.85 KiB | Прегледано 7273 пъти ]

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2022, 17:51       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
На глок е изключено да стане с рязко вкарване на пълнителя. Аз лично тренирам, и съм изградил навик да дърпам затвора, а не да използвам за дръжката. Губи се време, но е по сигурно.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2022, 21:32       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
boreto написа:
Имам питане към Ивчо - след презареждането затворната задръжка ли натискаш или освобождаваш затвора с рязко и силно вкарване на пълнителя?
Аз действам с дърпане на затвора (демек без затворна задръжка), че си развалям хвата иначе.


Ако питането е към мен, използвам ЗЗ когато гоня време, пък и мисля, че колегата по-горе е прав и Глок не освобождава затвора, без значение колко рязко вкарваш пълнителя (поне при мен не се е случвало)
Иначе, предпочитам да работя с изтегляне на затворния блок поради ред причини (ако е интересно за някого, бих ги споделил, но би могло да се приеме за спам и затова засега ще замълча).

П.п.
Иначе поздравления :tu: 5.62 сек. с изтегляне на блока е много добро време

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2022, 22:50       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
Иначе, предпочитам да работя с изтегляне на затворния блок поради ред причини (ако е интересно за някого, бих ги споделил, но би могло да се приеме за спам и затова засега ще замълча).


Ба, що да е спам?! Неведнъж ми се е случвало, в стремежа си за скорост, да пусна затворната задръжка една идея по-рано. Резултатът: невкаран патрон в патронника или по-лошият вариант - заклинил патрон. Времето при всички положения отива на майната си, а в реала - нали! Пък и не знам някой досега да е бил убит заради забавяне на презареждането с 0,10 сек. (с издърпване на блока назад). PDT_Armataz_01_22

"Шадоуката" и Зиг Про-то примерно си презареждат повече от надеждно с по-рязко удряне на пълнителя отдолу, но с Глока досега това не ми се е случвало. Чудил съм се за причината - но още не съм я разгадал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2022, 10:52       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Ба, що да е спам?! Неведнъж ми се е случвало, в стремежа си за скорост, да пусна затворната задръжка една идея по-рано.....


Малко късно идва отговорът ми, но така и така съм в активен период в този раздел (то аз друг и не посещавам де), та да си кажа мнението.

Работя повече с изтегляне на затворния блок, защото:
1. Причината, посочена в цитата на "Убото" - под стрес (дали гониш време, дали в реална ситуация), дясната ръка няма да "чака" лявата. Просто тялото ти хвърля всичко възможно към заплахата/дразнителя.
2. Последователността от действията, които правиш при зареждане, презареждане и отстраняване на засечка (с изключение на двойно подаване) са едни и същи - една манипулация служи за изпълнение на много цели.
3. Различните модели пистолети имат различни ЗЗ, по-големи, по-малки, по-напред, по-назад, което, в случай че използваш ЗЗ, си иска адаптация към конкретния модел. Работейки с изтегляне на затворния блок, този проблем отпада, а аз предпочитам да не позволявам на оръжието да ми "диктува" техниката на стрелба или манипулациите (макар че има условности). Това дали ми е удобно оръжието, дали ми "лепва" като ръкавица, как го усещам, няма никакво значение. Важно е пистолетът да е съобразен с физиологичните ми особености и да ми позволява да стрелям по-добре.
4. При мен ЗЗ не работи поради възможно най-високият хват, който се стремя да направя (затова на 17-та ми ЗЗ е срязана) и затова е по-добре да "автоматизираш" изтеглянето, защото реално тогава няма значение дали оръжието е останало на ЗЗ след последния изстрел или не.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2022, 17:12       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Колега, благодаря за споделената информация !
Ivo 77 написа:
3. Различните модели пистолети имат различни ЗЗ, по-големи, по-малки, по-напред, по-назад, което, в случай че използваш ЗЗ, си иска адаптация към конкретния модел. Работейки с изтегляне на затворния блок, този проблем отпада, а аз предпочитам да не позволявам на оръжието да ми "диктува" техниката на стрелба или манипулациите (макар че има условности).
Някъде назад, преди години коментирахме, че Глок препоръчват да се тегли блока след презареждане, докъто Зиг например разрешават да се ползва ЗЗ на модели с открити чукчета. Глок нарича ЗЗ "slide stop" докъто Зиг Зауер преди наричаха същата част "slide release lever". Сега са го променили и по-често се среща "slide catch", което е нито stop, нито release.

Интересен механичен въпрос е защо не може да се освободи блока от ЗЗ с набиване на пълнителя, при Глок.
Така казано, аз лично съм виждал на стрелбището slam fire с Глок, и понеже всички се чудехме защо и как става , го пробвахме,
аз включително. Пистолета беше Г17, на затворна задръжка, набиваш пълнителя яко, освобождава блока и вкараният патрон в патронника гърми без да си пипнал спусъка.
Беше правено нещо с пистолета, но за съжаление не си спомням точно какво.
Лично аз не мога да си представя как ще стане защото дори и пин блока да е махнат, не виждам как ще се мръдне тригър бара до там, че да освободи ударника, освен това той не е натегнат до края в това положение. За мене е непонятно как ще стане, но за съжаление не си спомням какво беше правено с пистолета. беше на наш познат с който просто не сме поддържали връзка за да обсъждаме такива неща. След случая повече не използва тоя пистолет, след това не съм го виждал.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2022, 20:12       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
.38 Super написа:
Интересен механичен въпрос е защо не може да се освободи блока от ЗЗ с набиване на пълнителя, при Глок...


На мен също ми е интересно. И въобще, кое прави възможно, това да се случва при някои пистолети.
За съжаление нямам необходимите технически познания, за да си го обясня, та ако успееш да намериш някаква информация, лично аз ще съм благодарен ако я споделиш.

.38 Super написа:
Пистолета беше Г17, на затворна задръжка, набиваш пълнителя яко, освобождава блока и вкараният патрон в патронника гърми без да си пипнал спусъка....


Ба м...му,
това вече е плашещо и аз на свой ред да кажа - мерси за споделянето.
Това е ценно и трябва да се има предвид когато се пипа нещо по пистолета (то затова моите са както са излезли от кутията) и идва да покаже, че всякакви ъпгрейди и тунинги трябва да се правят грамотно и от хора, които знаят какво вършат.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2022, 20:30       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Ivo 77 написа:

На мен също ми е интересно. И въобще, кое прави възможно, това да се случва при някои пистолети.
За съжаление нямам необходимите технически познания, за да си го обясня, та ако успееш да намериш някаква информация, лично аз ще съм благодарен ако я споделиш.


Возможно го правят 2 неща:
1. Задръжката осъществява малък контакт с затворния блок и при сътресение "изтърва" ( прав ъгъл на контакт или "тъп", при "остър" ъгъл има повече триене + по силен контакт в една точка(в механиката острите ъгли са концентратори на напрежение)
2. Слаба възвратна пружина,която не оказва достатъчно силен натиск върху задръжката

Комбинация от двете също става. Надявам се да съм го обяснил.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2022, 21:27       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Longbow написа:
Возможно го правят 2 неща:
1. Задръжката осъществява малък контакт с затворния блок и при сътресение "изтърва" ( прав ъгъл на контакт или "тъп", при "остър" ъгъл има повече триене + по силен контакт в една точка(в механиката острите ъгли са концентратори на напрежение)
2. Слаба възвратна пружина,която не оказва достатъчно силен натиск върху задръжката

Комбинация от двете също става. Надявам се да съм го обяснил.


Благодаря за отговора :tu:
Но, относно слабата възвратна пружина (предполагам имаш предвид тази на лоста на ЗЗ) това е инженерно хрумване на производителя, правещо възможно спускането на слайда при рязко вкарване на пълнителя или "омекването" се дължи на амортизация.

Същият въпрос важи и за ъгъла, за който говориш - умишлено е направен или отново е в резултат на износване.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2022, 21:40       Заглавие:  Re: F.A.S.T. test
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Ivo 77 написа:
Longbow написа:
Возможно го правят 2 неща:
1. Задръжката осъществява малък контакт с затворния блок и при сътресение "изтърва" ( прав ъгъл на контакт или "тъп", при "остър" ъгъл има повече триене + по силен контакт в една точка(в механиката острите ъгли са концентратори на напрежение)
2. Слаба възвратна пружина,която не оказва достатъчно силен натиск върху задръжката

Комбинация от двете също става. Надявам се да съм го обяснил.


Благодаря за отговора :tu:
Но, относно слабата възвратна пружина (предполагам имаш предвид тази на лоста на ЗЗ) това е инженерно хрумване на производителя, правещо възможно спускането на слайда при рязко вкарване на пълнителя или "омекването" се дължи на амортизация.

Същият въпрос важи и за ъгъла, за който говориш - умишлено е направен или отново е в резултат на износване.


И двата варианта са възможни,но обикновенно в 95% е "заложено" от производителя. Фактическото износване на съответните детайли(затвор или самата задръжка) принципно не говорят добре за качеството на заложения метал и производство.

Пружините не ги коментирам - те са консуматив,който подлежи на периодична подмяна.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer