logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2022, 15:52       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Това с клиповете за тез дистанции е насочено да се покаже на boreto , че клипове има и то много показателни.
За стрелбище ... Ми нали ходиш на Сливница е там е момента за истината....
За мен ... аз ще мъча малко по - особен ДРИЛ, а видео или фотосесия може на лични :wink:

Ивчо за тез дрилове дето ги правя гледам следи да не оставям, вятъра преценям т.е. неподхождам със строева крачка :wink:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2022, 20:14       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
boreto написа:
Цоньо, знаеш как стават нещата - отваряш нова тема, пускаш кратко описание на дрила и целите му, а също така условията за изпълнение. Ако сложиш снимка или видео за онагледяване още по-добре и ако намерим стрелбище в шопско с 150-300 метра полоса, до която имаме достъп - пробваме се! Всичко друго си е чист офтопик, което е убило не един и два форума.
Очаквам с нетърпение!



Ха като гледам тоз дрил май е нещо с ЛЦУ и ...


https://www.youtube.com/watch?v=4FPc01ETJRM&t=46s

и е точно същия.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2022, 21:18       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Да помоля някой модератор да позачисти мненията, които не са по темата! С Цоньо Цонев оправия с добро явно няма, а да се храним един на друг и тук - няма смисъл.

Цоньо, това е раздел за споделяне и СТРЕЛЯНЕ на конкретни стрелкови упражнения, или както им викаме "дрилове". Ако искаш да си полезен на раздела, сподели това, което те е впечатлило, СТРЕЛЯЙ го, пусни видео или качи резултати - и това е!

С пушката още не съм стигнал до полигона (само с пищова се пробвах), стреляне и резултати със сигурност ще пусна, така че хайде да те видим и тебе - условията на упражнението са ти на първата страница.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2022, 22:02       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
Да помоля някой модератор да позачисти мненията, които не са по темата! С Цоньо Цонев оправия с добро явно няма, а да се храним един на друг и тук - няма смисъл.

Цоньо, това е раздел за споделяне и СТРЕЛЯНЕ на конкретни стрелкови упражнения, или както им викаме "дрилове". Ако искаш да си полезен на раздела, сподели това, което те е впечатлило, СТРЕЛЯЙ го, пусни видео или качи резултати - и това е!

С пушката още не съм стигнал до полигона (само с пищова се пробвах), стреляне и резултати със сигурност ще пусна, така че хайде да те видим и тебе - условията на упражнението са ти на първата страница.


Пускам нова тема :D

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2022, 22:42       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Цоньо, показа му натоя тъпанар boreto!
Купил съм ти учебник по български език за 5 ти клас, ще те обогати!
Всеки стреля колкото може и му харесва, само ти стреляш божествено и затова ти се прекланяме.

По твой съвет изхвърлям всички бързомери и стъкълца и се заклевам, че ще стрелям само твоите “авторски” дрилове (умрях от скука, честно!) и то на механика до 1500 метра на Сливница….3 пъти дневно.

И последно, снимката с убития чакал дето ми прати ме хвърли в дълбока скръб - Бог създал живинката и накрая да я убиеш…. Точно ти от 168 метра, в тъмното при новолуние, нц нц нц.

Официално пред свидетели и светия модераторски синод, настоятелно те моля повече да не ми пишеш на лични - преживявам културен и синтактичен шок докато ти чета лекциите и сериозно бъркаш вежливоста ми с интерес. Накратко - не си ми интересен.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2022, 21:33       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
boreto написа:
25 метра, HK243 с бързомер.


Браво Боре!
:tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2022, 21:34       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Изображение

Изображение

Изображение

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2022, 21:36       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Накрая на стрелбите се сетих да направя и този дрил.
Един хвърлих у белото и надвиших 7те секунди.
Тайминга и темпото са много важни.
Ако не ги чуваш - няма как да го докараш до 10 попадения под 7 секунди и все в черното на тази дистанция.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2022, 12:55       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Има един трик, който лично на мен ми помогна много - този дрил го правих на 10, 15 и 25 метра в последователност - така успях да напипам точния баланс между скорост и точност. Направил си супер група със супер време, ако смятам правилно резултата ти е 97, което говори само по себе си. Пробвай го следващия път на 3 стринга с увеличаване на разстоянието и съм сигурен, че ще паднеш под 7, а отделно може да се открадне някоя и друга стотна ако не гониш супер групираност като тази, която вече си постигнал.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2022, 13:03       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
boreto написа:
Има един трик, който лично на мен ми помогна много - този дрил го правих на 10, 15 и 25 метра в последователност - така успях да напипам точния баланс между скорост и точност. Направил си супер група със супер време, ако смятам правилно резултата ти е 97, което говори само по себе си. Пробвай го следващия път на 3 стринга с увеличаване на разстоянието и съм сигурен, че ще паднеш под 7, а отделно може да се открадне някоя и друга стотна ако не гониш супер групираност като тази, която вече си постигнал.


:tu:
Убеден съм в това което го казваш - точно така едно веме ни обясняваха: от по-късата дистанция и постепенно увеличаване. Работи!

Нямах обаче толкова патрони накрая :DD :DD :DD за конкретня дрил.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2022, 20:43       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Първа "свалка" с новата ми любов
https://bravocompanymfg.com/specificati ... 4_mcmr.php

Имах време сутринта само да нулирам ред дота на 50м., при което карабината направи 7мм. група от три изстрела с 55 грейна S&B, което за мен, само с бързомер, си е направо мега.

Накрая, вече в сумрака на Лозен, ми остана време (10 минути) и аз да пострелям, та направих опит на това упражнение.
https://youtu.be/Xb1MONulJV4

55 грейна Фиочи
Време - 6.18 сек.
94 т. (за малко да го...на 23 метра трябва да държа точката в горната една трета на черния кръг заради офсета).

Спусъка й е малко тежичък, но, засега, не смятам да го сменям.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2022, 21:53       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo 77 написа:
Първа "свалка" с новата ми любов

Брутална пушка (с оная първата само в .223 направо ме стисна за гърлото), и много тиха, ебаси :DD - ЧЕСТИТО, Иво! :tu: Стрелянето ти също е страхотно - мириканците сега тебе трябва да гонят!

За сравнение, със стоков АКМ ги събрах в черния кръг за 8,50 сек. (от два опита), ако се концентрирам максимално на спокойно - ще бутна още половин секунда надолу преко сили, но повече от това руската гега + "православния калибър" не мисля, че ще можИ.

Не се вижда много добре, MOD 2 или MOD 3 е компа, не ми мяза много на флашхайдъра на BRAVO. 14,5 или 16 инча е цевта?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2022, 12:52       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
Брутална пушка (с оная първата само в .223 направо ме стисна за гърлото), и много тиха, ебаси :DD - ЧЕСТИТО, Иво! :tu: Стрелянето ти също е страхотно - мириканците сега тебе трябва да гонят!


Много благодаря за пожеланията :tu:
По отношение на стрелянето...бе, стараем се, ама...тяхна си платформа, много опит имат с нея...по напред са, но пък ние няма да се откажем да ги гоним.

Сравнение между АК и АР, що се отнася до това, с коя платформа може да се постигне по-добър стрелкови резултат, смятам, че не може да има и на всеки е ясно.

Цевта е 14.5, но компа й е постоянно захванат, та я водят 16 - някакви драми със законодателството в САЩ (че чак дойде с 10 заряден пълнител).

Самият компенсатор, да ти кажа честно, нямам представа точно какъв е, но най-много ми прилича на Мод 1.

ubboto написа:
и много тиха, ебаси


:happy: ...махнах звука на клипа, че бяхме 10 човека, имаше закачки по мой адрес, та няма нужда да ни слушат хората щуротиитте

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2022, 13:02       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Компенасатора е "пинван" дето му викат тука. Ако в БГ няма ограничения за дължината на цевта, може внимателно да се избие пина и да се смени компенсатора с какъвто ти харесва.
Доста изчистена пушка, изглежда много добре а и стрелбата е бомба. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2022, 15:30       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
ubboto написа:
...с оная първата само в .223 направо ме стисна за гърлото...


Ба, колко съм проЗ :oops:
Очевидно съм подвел аудиторията, за което много се извинявам.
Прегледах цялата тема за STAG-а и видях, че по начина, по който съм отговорил на колегата за калибъра, излиза, че карабината е .223, докато всъщност е "И .223".
В действителност се води "multi" - 5.56 и .223.

Отново поднасям извинението си за дебилното ми недоглеждане.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer