logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 10:09       Заглавие:  Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Тъкмо в последно време бях почнал да страдам от липса на идеи и нови предизвикателства в стрелянето, докато Bill Blowers не взе че пусна това:




10 изстрела по 14 сантиметрови кръг на B-8 на 25 ярда под 7 секунди и 95 точки минимум.

Това е норматив за "арка" с оптика и/ или ЛЦУ. Първо ще го пробвам с пищова, а после с калашоподобното - всичко "сток". Като би ми било много интересно ТУНИНГИТЕ и капиталистическите пушки с колко ще дръпнат пред православните стокови такива. PDT_Armataz_01_22

Че няма база за сравнение, ми е пределно ясно, и никой не го отрича. Просто би ми било интересно да се направи някакво ОБЕКТИВНО сравнение посредством СТРЕЛЯНЕ, а не само приказки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 11:21       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Това само в една мишена ли? Защото той има 4-ри? Правя го с механика само в черното.

От каква позиция тръгваме?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 11:29       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Една мишена, стартова позиция "лоу реди", и малко повече за автора на дрила (норматива):

https://tap-rack.com/instructor-bio

Иначе "B-8 Development Group", заедно с "рейнджмастърската", е може би най-голямата чисто стрелкова група в ФБ. Където заедно с любоителите, стрелят и пишат хора с доста сериозен бекграунд.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 11:38       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
Тъкмо в последно време бях почнал да страдам от липса на идеи и нови предизвикателства в стрелянето, докато Bill Blowers не взе че пусна това:




10 изстрела по 14 сантиметрови кръг на B-8 на 25 ярда под 7 секунди и 95 точки минимум.

Това е норматив за "арка" с оптика и/ или ЛЦУ. Първо ще го пробвам с пищова, а после с калашоподобното - всичко "сток". Като би ми било много интересно ТУНИНГИТЕ и капиталистическите пушки с колко ще дръпнат пред православните стокови такива. PDT_Armataz_01_22

Че няма база за сравнение, ми е пределно ясно, и никой не го отрича. Просто би ми било интересно да се направи някакво ОБЕКТИВНО сравнение посредством СТРЕЛЯНЕ, а не само приказки.

Това е добро … отивам да го видя


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 12:15       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Първо ще го пробвам с пищова, а после с калашоподобното - всичко "сток". Като би ми било много интересно ТУНИНГИТЕ и капиталистическите пушки с колко ще дръпнат пред православните стокови такива.


на механика ли :shock:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 15:22       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
На механика също става


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 17:43       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Тъкмо в последно време бях почнал да страдам от липса на идеи и нови предизвикателства в стрелянето, докато Bill Blowers не взе че пусна това:

.....



Начиии, все едно ми четеш мислите :DD :D :tu: !
Баш на теб се надявах наскоро да пуснеш нещо ново за карабина, че не ми се рови и чете да търся идеи и дрилове, пък знам че ти ги следиш :wink: , благодарско за което :tu: :armed:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2021, 19:21       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ubboto написа:
Първо ще го пробвам с пищова, а после с калашоподобното - всичко "сток". Като би ми било много интересно ТУНИНГИТЕ и капиталистическите пушки с колко ще дръпнат пред православните стокови такива.


на механика ли :shock:

Yep, два опита (че и аз си го плащам по 90 ст. джепаньето PDT_Armataz_01_22 ), фабрична S&B муниция и стокова 17-ка (без мерните прибори на "тругло").

Разстояние 23 метра, 14,45 секунди, 79 точки, ПФ = 5,47.




Заедно с пушките, дайте да видим ПФ и при пищовите! Инак откакто цените на боеприпасите станаха нелогични (не релоудвам, не мисля и да го правя), стрелям само от 20+ метра по малки цели (хедшотове, 3х5 инчовото листче и 14 сантиметровия кръг). Бързината - на сухо, а като държиш левъл на големите дистанции - малките и средните после са ти играчка.

Убеден съм, че със стрелбищното ЧЗ-75 ще направя по-добри резултати, с Глок 34 - също. С калашоподобното ще гледаме всичко да е вътре в черния кръг под 10 секунди на този етап, а по-нататък - ще видим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2021, 15:05       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
tojito написа:
На механика също става



Аз днес си направих следната тренировка

1. 3 повторения на това https://www.swatmag.com/article/five-ya ... l/#Carbine
от 23 метра.
2. Един път това http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 31&t=20561
3. И накрая упражнението три поредни повторения. Ами много изцедено от към време и попадения. Най-добър резултат 7.8с 86 точки. Като смъкна под 6с и точките заминават много надолу два миса и айде.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2021, 18:58       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А с какво стреляш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2021, 21:46       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
А с какво стреляш?

С "арка", като за избора на марката и аз имам роля. PDT_Armataz_01_22 Имайте предвид обаче, че ЛЦУ-то също малко или много намалява "muzzle filp"-а. Инак и този дрил ше го бутнем с "калашниците", но ми е интересо първо да се видят "аркаджиите"... едно голямо :tu: за Бомбардира!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2021, 13:51       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Опресняване на разултата от днеска.

Glock 34 9x19
време 14.95s
точки - 75 уви не съм обърнал Гелето (а как само мислих да му натрия носа :joke: ).

S&W MP Sport || .223, механични мерни прибори
време 6.54
резултат 89.

Тука не мога да не отбележа, че това са самонасочващите се куршуми на Кузи рецепта от tsb за Norma 201. Но каква беше навеската нямам никаква идея. Събрах 48 гилзи от 50. 45 бяха в кръг с радиус 30 см. В зелената трева настъпил си гилзата и не я виждаш :DD . Това много ми помогна да ги събера че са кът.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 10:37       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
От 9,30 сек. почва подготвителният дрил:




На 10 ярда, х5 в центъра на B-8 (все по-често използвана мишена) в рамките на 1 секунда за изстрел. Интересно също така е, как си използва ремъка за повече баланс и стабилност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2021, 19:46       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Не ми остана време да си сложа ремъка. Иначе сигурно файда щеше а има?!?
Но, оказа се - съм объркал мишената :punch:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2021, 20:20       Заглавие:  Re: Дрил-челиндж за "арка" с оптика или ЛЦУ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
И тука да благодарим отново на Другарят Т., че ни поддържа във форма и в крак с най-новите тенденции, относими към света на стрелците, по настояще :DD :D.

Мойте 2 ст., по темата: Безкрайно интересно и забавно стреляне се получи. Проблема е, че снимките бяха от втори и трети опит (първия за проба) и патронете свършиха...щото преди тва сценки, чудесии и т.н.
Но, когато пробвам нов дрил, философияти ми е да вкарам всичко в оценъчната зона и тогава да намалявам времето. Е,та те тука не успях. Обаче се забавлявах и то много :D :DD.
Нищо. Другия път :tu: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer