logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2022, 20:49       Заглавие:  Упражнението на Longbow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Пичове,я аз да ви кажа едно мое лично упражнение ( поне досега не съм видял друг да го прави,прилага,адмирира и т.н)

Бял лист хартия (размера не е от значение)
стартова дистанция -3м

Упражнението е следното - 1 изстрел НЯКЪДЕ в бялата хартия. Втория изстрел трябва да попадне в същата дупка. Ако това се случи - изтегляте се 1м назад и пак 1 изстрел....и така,докато пропуснете дупката. Няма време,няма изискване за определено стартово положение(кобур,Low/Hi ready и т.н.)

Моят личен рекорд е на 14м от първоначалната позиция( видео нямам)

Ако темата е неподходяща - нека бъде изтрита.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2022, 20:55       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Longbow написа:
Пичове,я аз да ви кажа едно мое лично упражнение ( поне досега не съм видял друг да го прави,прилага,адмирира и т.н)

Бял лист хартия (размера не е от значение)
стартова дистанция -3м

Упражнението е следното - 1 изстрел НЯКЪДЕ в бялата хартия. Втория изстрел трябва да попадне в същата дупка. Ако това се случи - изтегляте се 1м назад и пак 1 изстрел....и така,докато пропуснете дупката. Няма време,няма изискване за определено стартово положение(кобур,Low/Hi ready и т.н.)

Моят личен рекорд е на 14м от първоначалната позиция( видео нямам)

Ако темата е неподходяща - нека бъде изтрита.

:tu: :tu: :tu:
Преди години , когато се сдобих с първото си плякало ме накараха да направя точно това упражнение .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 11:34       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Пичове,я аз да ви кажа едно мое лично упражнение ( поне досега не съм видял друг да го прави,прилага,адмирира и т.н)

Бял лист хартия (размера не е от значение)
стартова дистанция -3м

Резултатите тук много зависят от спусъка на пищова, разстоянието от мерника до мушката, както и от самите мерни прибори. Зрението на стрелеца (тук всички гоним 40+ PDT_Armataz_01_22 ) - не го коментираме!

На 5 метра, чат-пат гледам да стане една голяма дупка от 5 изстрела. По 2-инчовото кръгче, с 17-ка със със стоков спусък и мерни прибори - макса ми е 10 метра. С бързомер слагам още 5 отгоре (сигурно може и още). С 19-ка с широка мушка - 2-инчовите кръгчета на 10 метра ми идват тегави (заради по-късия "sight radius"), а може и аз толкоз да си можем.

Дали ми е прострелян добре пищова - чеквам на 10 метра по щипки за пране. Фръкне ли щипката на 10 метра, празна бирена бутилка на 60-70 метра също се цели безпроблемно после.

На Иво изстрелите от кобур са от друг левъл (аз още не можем толкоз бързо и точно), презареждането - тоже, а и каквото и да си говорим, като му свикнеш на бързомера - по малки цели на големи за пищов дистанции помага определено!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 12:51       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Longbow написа:
Пичове,я аз да ви кажа едно мое лично упражнение ( поне досега не съм видял друг да го прави,прилага,адмирира и т.н)

Бял лист хартия (размера не е от значение)
стартова дистанция -3м

Резултатите тук много зависят от спусъка на пищова, разстоянието от мерника до мушката, както и от самите мерни прибори. Зрението на стрелеца (тук всички гоним 40+ PDT_Armataz_01_22 ) - не го коментираме!

На 5 метра, чат-пат гледам да стане една голяма дупка от 5 изстрела. По 2-инчовото кръгче, с 17-ка със със стоков спусък и мерни прибори - макса ми е 10 метра. С бързомер слагам още 5 отгоре (сигурно може и още). С 19-ка с широка мушка - 2-инчовите кръгчета на 10 метра ми идват тегави (заради по-късия "sight radius"), а може и аз толкоз да си можем.

Дали ми е прострелян добре пищова - чеквам на 10 метра по щипки за пране. Фръкне ли щипката на 10 метра, празна бирена бутилка на 60-70 метра също се цели безпроблемно после.

На Иво изстрелите от кобур са от друг левъл (аз още не можем толкоз бързо и точно), презареждането - тоже, а и каквото и да си говорим, като му свикнеш на бързомера - по малки цели на големи за пищов дистанции помага определено!


Надявам се, че не си останал с усещането, че трябва да се "гони" гореописания резултат. Това е упражнение тип " всеки за себе си",предвид описаните от теб фактори - всеки да си провери "лимита" един вид...комбинацията от стрелец(умения,възможности, състояние),оръжие(калибър,мерни прибори,дължина на цев/мерна линия и т.н. ,патрон...

За протокола - аз също съм 40+

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 13:01       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
:DD Аз така си прострелвам пищовите. Гръмвам в една IPSC мишена, къде да е и после стрелям в дупката. Като ме пита приятел къде да стреля правя му една дупка и му казвам:-там!
Това е много добро упражнение защото с една IPSC мишена можеш да си изследваш пищова на 5, 10 и т. н. Не , че уцелвам но поне има какво да целя.
Не винаги си носа А4 но мишени винаги. PDT_Armataz_01_21 :happy:

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 13:55       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Надявам се, че не си останал с усещането, че трябва да се "гони" гореописания резултат. Това е упражнение тип " всеки за себе си",предвид описаните от теб фактори - всеки да си провери "лимита" един вид...комбинацията от стрелец(умения,възможности, състояние),оръжие(калибър,мерни прибори,дължина на цев/мерна линия и т.н. ,патрон...

Упражнението е много хубаво, просто би било политкоректно (както правят мириканците), да се сподели с какво оръжие и боеприпас (също има значение) е постигнат съответният резултат.

С 19-ка със стоков спусък и широка мушка е едно, а с пипната "шадоука" - става нещо коренно различно! С чисто ЧЗ-75 като стрелям прецизно на 25+ метра - резултатите винаги са ми по-добри от тези с 17-ката (един и същи стрелец).

Затова и спортните пищови са ти тежки и метални (да поемат отката), пълноразмерни (да имаш по-голямо разстояние между мерник и мушка), и СА/ДА или само СА (на един Глок колкото и да му баеш, "шадоука"/ "танфолио"/ STI никогаш няма да го докараш като спусък).

А като вкараме и бързомер в играта - нещата стават още по-различни.

17-ката няма да я мъча, но в неделя определено ще пробвам с още стоково "Шадоу-2" какво ще излезе - ей така, за челленджа. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 13:57       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Longbow написа:
Упражнението е следното - 1 изстрел НЯКЪДЕ в бялата хартия. Втория изстрел трябва да попадне в същата дупка. Ако това се случи - изтегляте се 1м назад и пак 1 изстрел....и така,докато пропуснете дупката. Няма време,няма изискване за определено стартово положение(кобур,Low/Hi ready и т.н.)
Зарибих се и ще пробвам, но имам уточняващи въпроси:
1. Задължително ли е да е бяла хартията или може да е в друг един цвят? Питам, щото мисля да ползвам лист велпапе, което лесно се слага по колчета, стойки и др.
2. Какво се разбира под "изстрел да попадне в същата дупка"? - застъпване на попадения брои ли се (т.нар. "осмичка")?
3. Не може ли все пак първоначално да се сложи там някаква точка поне? - да има в какво да се целя.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 14:39       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
JDredd написа:
Longbow написа:
Упражнението е следното - 1 изстрел НЯКЪДЕ в бялата хартия. Втория изстрел трябва да попадне в същата дупка. Ако това се случи - изтегляте се 1м назад и пак 1 изстрел....и така,докато пропуснете дупката. Няма време,няма изискване за определено стартово положение(кобур,Low/Hi ready и т.н.)
Зарибих се и ще пробвам, но имам уточняващи въпроси:
1. Задължително ли е да е бяла хартията или може да е в друг един цвят? Питам, щото мисля да ползвам лист велпапе, което лесно се слага по колчета, стойки и др.
2. Какво се разбира под "изстрел да попадне в същата дупка"? - застъпване на попадения брои ли се (т.нар. "осмичка")?
3. Не може ли все пак първоначално да се сложи там някаква точка поне? - да има в какво да се целя.


Лист хартия,някакъв, нама значение цвета и размера. Точка за прицелване - НЕ . Част от "пиниза" е точно първия изстрел- ако го метнеш някъде по периферията- ще трябва да стреляш там.

"8"ки може . Докато попаденията се застъпват- всичко е ОК. Но едно близко попадение и упражнението приключва.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 14:42       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Longbow написа:
Надявам се, че не си останал с усещането, че трябва да се "гони" гореописания резултат. Това е упражнение тип " всеки за себе си",предвид описаните от теб фактори - всеки да си провери "лимита" един вид...комбинацията от стрелец(умения,възможности, състояние),оръжие(калибър,мерни прибори,дължина на цев/мерна линия и т.н. ,патрон...

Упражнението е много хубаво, просто би било политкоректно (както правят мириканците), да се сподели с какво оръжие и боеприпас (също има значение) е постигнат съответният резултат.

С 19-ка със стоков спусък и широка мушка е едно, а с пипната "шадоука" - става нещо коренно различно! С чисто ЧЗ-75 като стрелям прецизно на 25+ метра - резултатите винаги са ми по-добри от тези с 17-ката (един и същи стрелец).

Затова и спортните пищови са ти тежки и метални (да поемат отката), пълноразмерни (да имаш по-голямо разстояние между мерник и мушка), и СА/ДА или само СА (на един Глок колкото и да му баеш, "шадоука"/ "танфолио"/ STI никогаш няма да го докараш като спусък).

А като вкараме и бързомер в играта - нещата стават още по-различни.

17-ката няма да я мъча, но в неделя определено ще пробвам с още стоково "Шадоу-2" какво ще излезе - ей така, за челленджа. :-)


Оръжието - Гранд Пауър Ескалибур,полимерна рама,тегло ~830грама, 127(за абсолютна точност -126.7) мм цев,фиброоптична мушка и регулируем мерник( стандартните за модела) . Боеприпаси не го помня дали беше фабричен,или релоуд.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 14:48       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Longbow написа:
За протокола - аз също съм 40+


С времето, слагаш очила за четене, които фокусират на мушката а целата е малко размазана и упражнението приключва ако излезеш извън първия кръг на IPSC мишена.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 15:25       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Longbow написа:
"8"ки може . Докато попаденията се застъпват- всичко е ОК. Но едно близко попадение и упражнението приключва.


Да допълня питането и аз:
Осмичка-та после ако стане "Ауди" или "Олимпийски игри" брои ли се? Т.е. целта е да се улучи някой от предните, застъпили се отвори? :D

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 15:35       Заглавие:  Re: Упражнението на Longbow
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
BornToDrink написа:
Longbow написа:
"8"ки може . Докато попаденията се застъпват- всичко е ОК. Но едно близко попадение и упражнението приключва.


Да допълня питането и аз:
Осмичка-та после ако стане "Ауди" или "Олимпийски игри" брои ли се? Т.е. целта е да се улучи някой от предните, застъпили се отвори? :D


Не. Целта е да се улучва първата дупка. При "Ауди" или "Олимпийски игри " попаденията си застъпват, но това означава, че се изместват попаденията в посока,различна от първоначалната.

"8"ката и/или последващото и прерастване в една по-голяма концентрична дупка е приемливо.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 16:40       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
icopico написа:

Преди години , когато се сдобих с първото си плякало ме накараха да направя точно това упражнение .
Както на теб така и на много други ентусиасти съм го прилагал това упражнение,много е полезно! :danger: Има и друго -всеки както си носи пищоЛя през деня/ноща от 10 метра мишената и натискаш бутона да се връща към теб....оня бяга с брадвата срещу теб :D е тогава такива неща видях :D :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2022, 22:32       Заглавие:  Re: 25-YARD-HEADSHOT CHALLENGE
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
axiles11 написа:
Както на теб така и на много други ентусиасти съм го прилагал това упражнение,много е полезно! :danger: Има и друго -всеки както си носи пищоЛя през деня/ноща от 10 метра мишената и натискаш бутона да се връща към теб....оня бяга с брадвата срещу теб :D е тогава такива неща видях :D :D
:D Мене са ме учили това с движещата се мишена с помпа.
От 15м буташ лоста и трябва да изпразниш пълнителя в мишената докъто стигне на 3м от тебе. С къса помпа е добре, моят Мозбърг е с 20” цев и не винаги успявам да издухам 9 бъкшата за 12м движение на мишената.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer