logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2023, 19:17       Заглавие:  The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Добра тренировка за фундаменти с малко патрони (че с тези цени).
Тук е обяснен много подробно.
https://youtu.be/jEsQZBWRhZ8?si=NegrKLteEIEyxX-D

Аз го тествах от скрито носене и се получи донякъде, като за по-голямо предизвикателство при първата серия от готовност реших да гоня глава (нещо много си повервАх) и един го няма.

https://youtu.be/wv4ZLmoNhW0?si=YPIvi9000HN3RFsn

Хубавото е, че тук арките не дърпат много пред АК производните, та може да се получи добро надстрелване.

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2023, 01:04       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Браво ! За мене поне е удоволствие да гледам такова видео защото е събрано със мисъл - няма едит, всичко се вижда от - до, няма шменти-капели... Много ми харесва също сетапа на пушката - изчистен от всичко ненужно :tu:
Виждам, че си имаш техника за транзишъна, имам просто въпрос - предната точка на ремъка:
Не обичаш да прехвърляш през ръката ако е закачен в предният край на ложата,
или има друга причина да не го закачаш там а в задният край на ложата ?
Не го виждам добре но ремъка не изглежда да е двуточков...
Просто съм любопитен за твоето мнение по въпроса.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2023, 16:54       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
.38 Super написа:
Браво ! За мене поне е удоволствие да гледам такова видео защото е събрано със мисъл - няма едит, всичко се вижда от - до, няма шменти-капели... Много ми харесва също сетапа на пушката - изчистен от всичко ненужно :tu:
Виждам, че си имаш техника за транзишъна, имам просто въпрос - предната точка на ремъка:
Не обичаш да прехвърляш през ръката ако е закачен в предният край на ложата,
или има друга причина да не го закачаш там а в задният край на ложата ?
Не го виждам добре но ремъка не изглежда да е двуточков...
Просто съм любопитен за твоето мнение по въпроса.


Първо - благодаря за оценката :tu:

Това, което съм установил от моя опит е, че колкото са по-близо точките за захващане на ремъка, толкова по-лесно се "маневрира" карабината, но това е за сметка на стабилността.
Колкото по-далеч са точките - толкоз по-добре можеш да използваш ремъка да спомогне за контрол над оръжието, както и за по-плътно прикрепване на същото към тялото - при тичане, катерене, дейности, при които ти трябват и двете ръце и др.
В този смисъл и моят избор е захващане на ремъка към приклада и началото на ложата, като по този начин хем използвам донякъде ремъка за контрол при стрелба, хем не губя много маневреност (при добре прогонен ремък не ми се налага да вадя ръката от ремъка при представянето към ляво рамо, например).
Това захващане на ремъка ми дава контрол като издърпва карабината надолу (контра на посоката на отката) и леко наляво, но това наляво, аз го компенсирам като изкарвам лакътя на лявата ръка леко нагоре. Няма да мога да го обясня добре, но всичко това води до взаимоуравновесяващи се сили и откатът върви право назад.

Пробвал съм и със захващане най-отпред на ложата, като усещането е за много добри стабилност и контрол, но се оказа, че това е измамно. Тоест, за прецизна стрелба (или такава с ниска или умерена интензивност - над 0.50 секс. на изстрел) от положение прав е супер, но при стрелба с висока интензивност, ако напъна ремъка здраво, карабината започва да тегли наляво.
Да, има една сладка точка, при която всичко работи прекрасно, но при по-изчанчени позиции е на практика невъзможно да я намериш.

Всичко описано по-горе смятам, че работи при мен - моята стойка, тегло, размери, дължина на ръцете и т.н.
Опитах да съм разбираем и се надявам да съм бил полезен с отговора си и с обяснението, защо предпочитам това захващане :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2023, 02:57       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ivo 77 написа:
Първо - благодаря за оценката
ИВО ( :tu: ), първо приятелю аз не съм критерий че да давам оценки... Пушките са нещо относително "ново" за мене и аз все още се уча от последните сигурно 10год.
Второ - благодаря за споделеният опит ! Аз намирам обясненията ти за много смислени и се радвам,
че и други колеги могат да сравнят техните наблюдения за ремъка и да си преценят дали да пробват нещо или какво би работило в тяхната ситуация.
Твойте обяснения могат да се видят подплатени във клиповете ти :tu:

За мене лично е много важно, че има колеги като тебе, бат Геле, Иво Бързилов, Модулар и още доста други,
които умишлено не споменавам защото ще изпусна някой, просто вие сте тези с които скоро съм имал обмен и
които споделят именно такава информация, без да се притесняват, че някой ще спори с тях.
За мене е важно форума да е информативен и всеки да намери някаква полезна информация за себе си.

Конкретно защо питах - аз съм събирал моята пушка за около 300м работа и първоначално пробвах триточковият ремък на Магпул
но открих, че за това което бих ползвал пушката не е подходящ.
Транзишъна от двуточков до едноточков, закрепен до ресивъра ( и от ремъка, и от QR ако ремъка не е като Магпулският модел ),
ми е бавен и ако се пробвам да го правя по-бързо почва да задира по дрехи и самата пушка ми е неудобна като ми висне отпред
заради дължината на цевта и дължината на приклада. Приклада се оказа сигурно инч-два по-дълъг от колкото трябваше но това се оправя.

Смених точката отпред при мушката и сега прехвърлям като тебе пушката зад гърба, и ми е много по-удобно,
и съм 100% със същите наблюдения за стабилноста при стреляне с ремъка отпред.
Реално, това е нещо което е важно за човек който носи късо и дълго а аз не нося двете заедно, за такива като мене е само проба да видя как е,
но реално не виждам къде ще ми се наложи транзишън от дълго към късо при засечка с дългото.

Аз разбира се стрелям много по-малко, особено на последък но къде е хванат ремъка се усеща. Ползвам си пак Магпулският ремък но без тея шменти капели,
даже разкарах QR-a и си оставих само железният m-lock slanted loop за ремък на Магпул с двете винтчета, по-солиден е мисля от този с едното винтче.

М-у другото имаш много поздрави от някой си Р.Косев от американският ножарски форум... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2023, 08:05       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Дискусия, която се чете с удоволствие :tu:
И аз закрепвам единия край на ремъка като Иво-в задния край на ложата, но другият край е закрепен на долния ресийвър, в основата под тръбата на приклада. Имам опции за закрепване и по самия приклад. Използвам QD. Имам и трета точка за закрепване, за преминаване от двуточков към едноточков, посредством този адаптор: https://gbrsgroupgear.com/en-eu/collections/gear/products/iwc-2-to-1-point-triglide-1-00-qd-convertible-adaptor. Използвам едноточков крепеж, когато тренирам стрелба вляво-вдясно зад преграда и сменям рамената за прикладване, в останалите случаи изолзвам оръжието в двуточков режим. При всички случаи е важно прогонването на ремъка и правилната дължина на приклада за постигане на консистентно, плавно преминаване към стрелкова позиция и еднотипно презентиране на мерните прибори. Как се определя правилната дължина на приклада за конкретния стрелец: държим карабината за ръкохватката във вертикално положение, като краят на приклада трябва да опира в свивката между предмишница и мишница-не трябва да е нито по-къс, нито по дълъг.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2023, 18:40       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Last Man Standing написа:
Използвам QD... Използвам едноточков крепеж, когато тренирам стрелба вляво-вдясно зад преграда и сменям рамената за прикладване, в останалите случаи изолзвам оръжието в двуточков режим.

Антоне ( изв. се за не-учтивата форма, надявам се не и обръщаш особено внимание ),
също интересно и пълно със сбита информация мнение, благодаря ! :tu:

Няколко общи въпроса ако нямаш нищо против:
За да няма объркване: QR/QD (аз ползвам Quick Release вместо Q Detachment, не е правилно но... ),
сигурен съм, който се интересува ще предположи семантиката... :D
Не ти ли е по-бавно да сменяш с тоя QD точките ако трябва да го правиш бързо, във ситуация, а не когато имаш време да се сетваш екипировката за следващият дрил/задача, каквото и да е ?

Едноточковият, ясно е за каква стрелба става дума, както си я описал. Тогава предполагам при транзишън към бакапа,
да разбирам ли че пускаш оръжието пред тебе, или замяташ зад гърба ?
А ако ти виси пред краката, не е ли неудобно за това активно придвижване в толкова посоки около врати и ъгли ?

И съм просто любопитен - ползвал ли си магпулските двуточкови ремъци и какво ти е менеието за тея крепежни щипки и също за системата са зтагане ?
Питам, защото имам един ужким военен ремък на Зиг който не съм даже отварял, а съм "унифицирал" всичко в къщи с еднакви на М-пул.
Обаче след като си промених виждането за едноточковият, сега ги ползвам като двуточкови но не съм сигурен дали са подходящи.
Сега, ясно е, че аз не нося всеки ден пушка на ремък, нито задължително стрелям с него ( което също не е правилно...) но съм любопитен да пробвам други ремъци дето имам,
просто не ми се отварят пакетите, може на някой приятел да му потябва, а който ги е ползвал може да даде акъл...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2023, 05:14       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
И съм просто любопитен - ползвал ли си магпулските двуточкови ремъци и какво ти е менеието за тея крепежни щипки и също за системата са зтагане ?


Аз на късата арка имам ТОЗИ и не е зле. Харесва ми че е доста опростен както като дизайн така и като опериране. Смятам че пасва много добре на "философията" с която съм събирал въпросната пушка, а именно маневренна пушка за стрелба прав до към 150-200 метра. Не съм го пробвал на тежки пушки така че е по-скоро "чуство", но мисля че при такава, затягането би могло да се отхалби, някак си не ми вдъхва доверие, разбира се може и да греша.

Иначе ползвам две от техните крепежни щипки
Paraclip-a го бях взел в комбинация с paraclip ухо за АР10-ката която в ДМР конфигурация е към 7кг и исках нещо което със сугурност няма да изтърве. За съжаление при МЛОК ЛМТ ресейвърите при смяна на цевта трябва да махнеш всички МЛОК аксесоари защото болтовете пречат на barrel extension-a. Затова взех QD Paraclip, който се хваща на QD гнездото, но и то заставаше на пътя на extension-a :DD .
Финалното решение се оказа QDM монтаж-а, който се води heavy duty и наистина е доста солиден и се откача доста по-трудно.
Paraclipa замина на RECCE АР15-ката.

Иначе на всичките ми АРки съм монтирал ремъците възможно най-напред, а отзад самия ремък е прекаран през приклада. Идеята ми е че ги откачам само при чистене на оръжието и транспорт, така че няма нужда от двоен бърз монтаж.
Монтажа най-отпред е продиктуван от това че въпросните АР10 и РЕССЕ АР15 са ми go-to пушки и най-много време прекарвам с тях стреляйки на по-големи дистанции и леко обтягане ми дава екстра стабилност особено при стрелба прав или от коляно. На другите АРки които са ми за по-близки дистанции, ремъците са монтирани по същия начин най-вече за унификация с другите две. Както каза обаче колегата Ivo 77 при този сетъп ако обтегнеш доста за бърза стрелба почва една борба с оръжието - ремъка дърпа на ляво, ти се мъчиш да противодействаш на дясно и става мазало.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2023, 11:39       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
.38 Super написа:
Не ти ли е по-бавно да сменяш с тоя QD точките ако трябва да го правиш бързо, във ситуация, а не когато имаш време да се сетваш екипировката за следващият дрил/задача, каквото и да е ?
Не мисля, че е бавно, достатъчно 'quick" e, а и не винаги трябва да се бърза.
.38 Super написа:
Едноточковият, ясно е за каква стрелба става дума, както си я описал. Тогава предполагам при транзишън към бакапа,
да разбирам ли че пускаш оръжието пред тебе, или замяташ зад гърба ?
А ако ти виси пред краката, не е ли неудобно за това активно придвижване в толкова посоки около врати и ъгли ?

При транзишън, най-важното за мен е да бъде поставен предпазителя на карабината, преди да бъде пусната. Дали ще виси оръжието пред мен или ще е отметнато настрани-въпрос на техника, както и на екипировка: дали сме с тежка такава, с повече обем по нас и т.н.. Философията на транзишъна от дълго към късо е, че посягаме към късото, когато ни е невъзможна работата с дългото в ситуация на крайна неоходимост (дали поради задръжка, дали заради неотложна смяна на пълнител и др.) или пък в ситуация, която изисква ползване единствено на КНО, т.е. кратковременно състояние, преди да се върнем отново към дългото. Така че, висяща, клатеща се пушка, не е голяма драма, а и при добре прогонен подходящ ремък с грамотно определени точки на захващане, не е и толкова неудобно. Темата е дълга, има много гледни точки, съображения, нюанси, хипотетични ситуации. И за мен е интересно да се разгледат различни казуси.
.38 Super написа:
И съм просто любопитен - ползвал ли си магпулските двуточкови ремъци и какво ти е менеието за тея крепежни щипки и също за системата са зтагане ?
Питам, защото имам един ужким военен ремък на Зиг който не съм даже отварял, а съм "унифицирал" всичко в къщи с еднакви на М-пул.
Обаче след като си промених виждането за едноточковият, сега ги ползвам като двуточкови но не съм сигурен дали са подходящи.
Ползвал съм, даже някъде имам 1-2 такива ремъка. Крепежните щипки не ми харесват и не ги намирам за надеждни. Самият ремък, също носи дискомфорт при ползване, защото няма удебелена и омекотена част и често се случва да прежули голия врат на ползвателя :D

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2023, 13:27       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Last Man Standing написа:
а и не винаги трябва да се бърза.


:tu:

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Сеп 2023, 22:16       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
:tu: LMS ---> наистина благодаря за сбитото и много (поне за мене) информативно мнение.
Разбирам напълно, абсолютно правилната концепция за безопасноста на първо место при работа с късо, дълго или
каквото и да е друго оръжие и се радвам, че и твоето мнение я припомня на всички.

За магпулският ремък - сигурно си прав. Както казах, само питам, аз не нося, нито ми се очертава да нося много на ремък,
нито ще правя някакви транзишъни постоянно, но сигурно ще погледна някакви по-свестни ремъци.

Ако ти имаш (или който и да е друг колега може да препоръча) някакво мнение за тези на Кайл Ламб ( https://www.vikingtactics.com/shop/viking-tactics-wide-padded-sling/ ),
ще се радвам да го споделиш, просто тези са първите за които се сещам, които се закачат най-отпред, където сигурно ще е точката на моята пушка.

:tu: Modular ---> Мод. Благодаря и на тебе за подробното описание!
Аз ползвам същите Магпулски "щипки" само дето мойте идват с ремъците... Ако сложа друг ремък ( ще погледна първият ти линк защото ремъка е по-евтин от тези на ВиТак)
сигурно ще отида на споменатият QDM защото има такъв монтаж за М-лок :tu:
Другият монтаж който си показал за щипката също го имам просто моят е с две М-лок точки, седи пак отпред в момента.
Моят единствен проблем със щипките е, че ми малеят и понеже някой път като е много горещо и съм на откритото стрелбище, плувам в пот и слагам някакви тънки ръкавици.
Тогава ми е трудно да свалям или качвам тея щипки. Сега, пак - аз не ползвам ремък по принцип, на стрелбището нося пушката в калъф а само стрелям от ръка с ремък,
която стрелба при мене е по-рядка, не правя дрилове или нещо друго чак толкова.
Но питам за да знам как да събера дори и ремъка както трябва а ваще мнения до тука са ми полезни...
Като разкича каквото мога от пушката ще снимам за да сверя часовника.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2023, 20:28       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
.38 Super написа:
Росене, първо...[/size] :tu:


Бат Данчо, явно ме бъркаш с някой друг колега от форума :tu:

И аз на свой ред да благодаря на колегите за споделените мнения и опит :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2023, 20:32       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Иво, оспамихме ти хубавия дрил [PENSIVE FACE]


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2023, 21:02       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 28 Яну 2014, 21:31
Мнения: 290
Ъпсурт, нищо не е оспамено, все пак дрила се прави с екипировка, а в случая ремъка си е част от нея, тъй че всичко е точно :tu:

_________________
https://www.facebook.com/profile.php?id ... tid=ZbWKwL


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2023, 03:47       Заглавие:  Re: The man card drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ivo 77 написа:
.38 Super написа:
Росене, първо...[/size] :tu:

Бат Данчо, явно ме бъркаш с някой друг колега от форума :tu:
И аз на свой ред да благодаря на колегите за споделените мнения и опит :tu:
Грешката с името е моя, вися ти риза, ха ха ха...
Въпреки всичко мисля сме разменяли някоя дума при американските ножари, гледам в Тубата че следваш Валтакис,
няма начин да не си го мяркал из BF... Може и да бъркам, не е толкова важно. :tu:
Last Man Standing написа:
Иво, оспамихме ти хубавия дрил...
Верно е, аз съм виновен за което се извинявам !
Обаче... Тамън ще го мотивираме да качи още... :D :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer