logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 20 Яну 2022, 22:27

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5652 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 377  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 17:48       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

[
todor_gps написа:
И ако в караварско само "успелите" могат да си купят къща, тук през соца. всеки можеше и охраната.....

Надмина материалите на Партийната Школа.

Аз не можах. Първо не бях охрана и второ от 110 лева инжинерна заплата аз давах 60 лева наем за една стая. Учех и пишех домашните на децата на социлистическите експлоататори за да добавя малко нещо.

А тук в "краварско" ме наеха с 6 седмици английски курсове. След година и половина титлата ми стана Junior Electrical Engineer и на 6-та година имахме скромна къща на два етажа в Ню Йорк. През всичките 5 години ходех на училище за което компанията плати до стотинка. Същата компания ми осигури безплатна медицинска помощ - бях застрахован.

И както виждаш лично при мен 15 госдини инжинер при соца - имах само само образование и медицицна без къща. Тук за 6 години взех още образование, медицина и КЪЩА.

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 17:53       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

Поздравления "jaba", точно това имах предвид онзи ден, споменавайки за реакциите на пазарите относно страховете и опасенията от война.

Пазарите много точно показват каква е реалността и подсказват предстоящото, защото, каквато и да е политическата цел, парите определят всичко!
Всичко!
За това и споменах следното:

kanartikin написа:
Без да вземам отношение към представената фактология до тук, само ще спомена, че Злато, петрол и цветни //неблагородни// метали, са в относителен рейндж и нямат //за сега// ""истерията'' позната преди всеки един такъв драматичен за света конфликт.
До някъде имаме двоен//дублиран// връх при петрола, но споменатият връх, е от октомври 2021г., но там причината е друга и не свързана с настоящият напрегнат в очакване момент.

Голямият проблем при пазарите е, тълкуването на това което пазарът ни показва.

Нека погледнем заедно с аудиторията и без да влизам в полемика с авторитета изложил тезата си,
//защото аз съм никой//
ще предложа един малко по друг поглед на случващото се към настоящият момент.

Прикачени файлове:
USD RUB 14.01.2022G. - 17.05H..png
USD RUB 14.01.2022G. - 17.05H..png [ 213.44 KiB | Прегледано 172 пъти ]

Това, е графика на Долар Рубла на дневна база, към 17.05ч.
На графиката , отчетливо се вижда, че двойката се движи в стабилен рейндж още от март 2020г. та до сега!

На графиката отчетливо се виждат границите
//горна - съпротива и долна - подкрепа// на рейнжда, оцветени в червени хоризонтални линии.

Ясно се вижда, че настоящата цена при двойката Долар-Рубла е в средата - центъра на рейнджа!!!

С черни кръгове са очертани предходните върхове, които са НЕ достигнати към настоящият момент.
Да, има възходящи импулси, но те не само НЕ излизат от рамката на дневна флуктуация, НЕ предстваляват тенденция и НЕ отразяват цялостна нагласа на пазара!!!
Поне не и към днешна дата!!!

Предходните върхове не са достигнати, двойката остава в центъра на споменатият рейндж и движенията остават в гамата на дневна амплитуда, не ангажираща двойката с импулс говорещ за нещо повече от едни моментни настроения!

Прикачени файлове:
GOLD 14.01.2022G. - 17.05H..png
GOLD 14.01.2022G. - 17.05H..png [ 215.43 KiB | Прегледано 172 пъти ]

Нека разгледаме и основното което би отразило страховете и очакванията на пазара към днешна дата.

Злато - Долар се движи също в странична консолидация след върха през 2020г.
С черни кръгове, са очертани предходните върхове, които СЪЩО остават НЕ достигнати към момента.

С червени хоризонтални пунктири са подсказани нивата - съпротиви, които БИ трябвало да бъдат постигнати при страх и паника на пазара.
Със зелените хоризонтални пунктири са дъната - подкрепи при евентуален срив на Златото.

Самото Злато, дори и на дневна база т.е. и към настоящият момент НЕ показва никакво движение и остава спокойно и очевидно НЕ показва паника и стрес, което НЕ говори за опасения от настоящ - предстоящ към момента конфиликт от такъв мащаб - Изток - Запад.

В заключение, ще кажа без да опонирам на солидният си колега който тълкува Руският пазар, че използва риторика като част от войнстващата такава като цяло в Руското говорене по темата за възможност от конфликт!

За мен, към настоящият момент, случващото се, е римейк на Кубинската криза, със съизмерими активност, стрес, изнудване, заплаха и преструктуриране на настоящият пейзаж!

Все пак, според видимото от пазара и представените графики на Долар -Рубла, както и Злато -Долар, към настоящият момент, нищо НЕ показва какъвто и да е стрес, паника, или опасения от нещо толкова сериозно като война межда НАТО и Русия.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 18:07       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Янк, първо помисли какво Тодор има предвид под “къща”, и чак тогава започни да сравняваш кой по колко къщи е купувал.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 18:36       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

kanartikin написа:
За мен, към настоящият момент, случващото се, е римейк на Кубинската криза, със съизмерими активност, стрес, изнудване, заплаха и преструктуриране на настоящият пейзаж!

bullseye :tu: И не само това - тогава имаше Президент, на който татко му подари президентство. На всичкото отгоре беше болнав и се предаде, щото го болеше гърба.

Настоящият ни Президент публично пърди и не знае какво говори. Руснаците по подобие разчитат на това .

Единствената разлика, че по онова време публиката не знаеше, че boy-President-а няма топки. Сега всички знаем, че нашият Президент има само празен костюм. С други думи руснаците крякат, но няма кой да ги чуе и отговори. Блъфа ще си виси ей така.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 18:51       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

minavasht написа:
Янк, първо помисли какво Тодор има предвид под “къща”, и чак тогава започни да сравняваш кой по колко къщи е купувал.

Как да го премисля бе човек - неговата база е мухлясалата марксиска полемика - Средства за производство (мозъкт е изключен), принадена стойност (без парично определение), китайски приказки за нещо което е двоично и теория на функциите (т.е. съчиняване на уравнения за досигане на утопичните небеса).

То не е знание и факти да го мислиш. То е идеология и фанатизъм.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 19:27       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Ветеран
Ветеран

Yank написа:
minavasht написа:

Как да го премисля бе човек - неговата база е мухлясалата марксиска полемика - Средства за производство (мозъкт е изключен), принадена стойност (без парично определение), китайски приказки за нещо което е двоично и теория на функциите (т.е. съчиняване на уравнения за досигане на утопичните небеса).

То не е знание и факти да го мислиш. То е идеология и фанатизъм.

Няма никакъв фанатизъм, никакъв, има естествени закони които за теб са китайско писмо.....
Но ми е чудно тогава как са ти вземали 60лв. наем за една стая, сигурно не са знаели че вземаш повече, за да ти вземат всичко....и да просиш.....ще умра от смях.....явно си попаднал на социалистически капиталисти.....изедници мръсни.....но се радвам, че си намерил къде да се устроиш.....като кукувица в чуждо гнездо.....

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 19:40       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

ubboto написа:
Като в качеството си най-вече на какви руснаците предявяват подобни искания, БЕЗ ДА СЕ ДАВА ДУМАТА на самите страни-членки на НАТО от Европа, ще ми бъде много интересно да се разгледа и коментира.

Коментар:
===========
Asked about Ryabkov keeping the door open to basing troops and equipment in Latin America, Sullivan responded: “I’m not going to respond to bluster in the public commentary.”
He noted that the issue wasn’t raised during this week’s talks and added that
if Russia were to move in that direction, we would deal with it decisively.”
===========
https://apnews.com/article/europe-russia-ukraine-vladimir-putin-moscow-473d4b2eebff4dc59d8e7dff9e8653ba

Само мога да предполагам , че руснаците са видели това изказване (или са знаели предварително мнението) на Съветника по Национална сигурност г-н Съливан и са си помислили: "Добре де , щом САЩ може да разполагат ракети до нашите граници и да приемат волята на държави да се присъединят към НАТО и да изграждат бази до нашите граници .... защо ние да не можем до техните и не приемат свободната воля на Куба и Венецуела и Никарагуа да си построи канала на своя суверенна територия с помощта на суверенен и независим Китай?".

Така са си помислили , но понеже нямат пари да ги издържат примерно ако направят 5-6 бази някъде по Латинска Америка (или поне 2 в Куба и Венецуела примерно) и затова за по-лесно са поставили въпросните искания по-горе , ега американците се съгласят.
Които разбира се ние ще отхвърлим (вече отхвърлихме) като неприемливи.

Удряйки на камък с нашия отказ , руснаците скърцат със зъби и се чудят като как може да направят базите без да плащат за тях.
И изведнъж се сещат , че на 04.02.2022 г. , баш на отриването на Олимпиадата , другаря Пин е поканил ботоксното джудже Путин да гледат първия мач по хокей заедно .

Предполагам , някой от близкото обкръжение на Диктатора е подхвърлил идеята , да се примолят на китайците и да се разберат за обща далавера: Китай има пари и не му е проблем да издържи 2-3-5 бази в Латинкска Америка , стига да не си цапа ръцете лично (естествено в реверсен режим и не безвъзмездно).
Дали Пин ще се съгласи , руснаците ще треперят до срещата , може да се съгласи , а може и да не се съгласи.

Разбира се , това са мои размисли и предположения на "диванен експерт" и заклет конспиратор по темата "тия за какви се мислят", може и всичко да не е така , но тези ми размисли са в контекста: ЗАЩО ЗА ЕДНИ МОЖЕ , А ЗА ДРУГИ НЕ МОЖЕ ???

От живота ми наулицата обаче мога да направя вече обосновано предположение , че са си повЕрвали че могат да поставят Ултиматуми на Империята на Доброто и Благоденствието.
Дали обаче това има някакво покритие , предстои да видим в най-скоро време.

P.S. Като казахме Китай (почесах се по кYра , та се сетих за балдъзата..) , нека сложим и една новина от последния час , все пак темата е новинарска:
===========
China Bans Flights From U.S. as Covid-19 Measures Intensify
=======
https://www.wsj.com/articles/china-bans-flights-from-u-s-as-covid-19-measures-intensify-11642139958
Ей туй иначе му харесвам на Ковид-а , че поне много неща може да му се изпишат като виновник
PDT_Armataz_01_22

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 21:17       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

todor_gps написа:
но се радвам, че си намерил къде да се устроиш.....като кукувица в чуждо гнездо.....

О, гнездото е мое - сам си го построих. В соца не можах.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 21:23       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Dorssay написа:
ubboto написа:
Като в качеството си най-вече на какви руснаците предявяват подобни искания, БЕЗ ДА СЕ ДАВА ДУМАТА на самите страни-членки на НАТО от Европа, ще ми бъде много интересно да се разгледа и коментира.

Коментар:
===========
Asked about Ryabkov keeping the door open to basing troops and equipment in Latin America, Sullivan responded: “I’m not going to respond to bluster in the public commentary.”
He noted that the issue wasn’t raised during this week’s talks and added that
if Russia were to move in that direction, we would deal with it decisively.”
===========
https://apnews.com/article/europe-russia-ukraine-vladimir-putin-moscow-473d4b2eebff4dc59d8e7dff9e8653ba

Само мога да предполагам , че руснаците са видели това изказване (или са знаели предварително мнението) на Съветника по Национална сигурност г-н Съливан и са си помислили: "Добре де , щом САЩ може да разполагат ракети до нашите граници и да приемат волята на държави да се присъединят към НАТО и да изграждат бази до нашите граници .... защо ние да не можем до техните и не приемат свободната воля на Куба и Венецуела и Никарагуа да си построи канала на своя суверенна територия с помощта на суверенен и независим Китай?".

Така са си помислили , но понеже нямат пари да ги издържат примерно ако направят 5-6 бази някъде по Латинска Америка (или поне 2 в Куба и Венецуела примерно) и затова за по-лесно са поставили въпросните искания по-горе , ега американците се съгласят.
Които разбира се ние ще отхвърлим (вече отхвърлихме) като неприемливи.

Удряйки на камък с нашия отказ , руснаците скърцат със зъби и се чудят като как може да направят базите без да плащат за тях.
И изведнъж се сещат , че на 04.02.2022 г. , баш на отриването на Олимпиадата , другаря Пин е поканил ботоксното джудже Путин да гледат първия мач по хокей заедно .

Предполагам , някой от близкото обкръжение на Диктатора е подхвърлил идеята , да се примолят на китайците и да се разберат за обща далавера: Китай има пари и не му е проблем да издържи 2-3-5 бази в Латинкска Америка , стига да не си цапа ръцете лично (естествено в реверсен режим и не безвъзмездно).
Дали Пин ще се съгласи , руснаците ще треперят до срещата , може да се съгласи , а може и да не се съгласи.

Разбира се , това са мои размисли и предположения на "диванен експерт" и заклет конспиратор по темата "тия за какви се мислят", може и всичко да не е така , но тези ми размисли са в контекста: ЗАЩО ЗА ЕДНИ МОЖЕ , А ЗА ДРУГИ НЕ МОЖЕ ???

От живота ми наулицата обаче мога да направя вече обосновано предположение , че са си повЕрвали че могат да поставят Ултиматуми на Империята на Доброто и Благоденствието.

P.S. Като казахме Китай (почесах се по кYра , та се сетих за балдъзата..) , нека сложим и една новина от последния час , все пак темата е новинарска:
===========
China Bans Flights From U.S. as Covid-19 Measures Intensify
=======
https://www.wsj.com/articles/china-bans-flights-from-u-s-as-covid-19-measures-intensify-11642139958
Ей туй иначе му харесвам на Ковид-а , че поне много неща може да му се изпишат като виновник
PDT_Armataz_01_22

Харесвам и дори ти завиждам на стила. Хумора ти идва като върха на сладоледа. Разликите са ни само от житейските ни пътеки.

ПС Китай са в Панама (строят паралелен канал) и се бутат в Африка. Вярно е - имат пари, но парадоксално, парите им идват от тук и не са бекрайни.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 21:51       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Снайперист
Снайперист
Аватар

jaba написа:
«Мертвый крест»: Угроза войны обрушила стоимость российских компаний на $40 млрд за два дня

Пережив сильнейшее падение с апреля 2020 года, российский рынок акций не смог нащупать дна.
Finanz.ru

Капитализацията на Apple достигна 3 трилиона долара. В момента тази фирма струва повече от цялата Русия с всичките й компании, балалайки, ядрени ракети и бели мечки.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 22:06       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Yank написа:
Разликите са ни само от житейските ни пътеки.

Пътеките ни може да са различни , но края ни ще е един (в смисъл , че ще се съберат в края на едно и също място , където: няма болка , няма грижи , няма .... там какво пееше попа че няма ...)

Осъзнаеш ли това (разбира се с хода на времето) и виждаш как всичко е преходно и започва да не ти пука.

Yank написа:
ПС Китай са в Панама (строят паралелен канал) и се бутат в Африка. Вярно е - имат пари, но парадоксално, парите им идват от тук и не са бекрайни.

Ето една статия за Китай.
https://tomdispatch.com/none-dare-call-it-encirclement/

На английски е , писана от американец , аз я пуснах през транслатора и в общи линии схванах какво пише.
С някои неща вътре ..не че не съм съгласен , а просто мисля че не е точно така както го пише (по повод на 11.09 и борбата с ИД) , но за останалото се припокрива с това което съм си изградил като мнение за отношенията Китай-САЩ.

Вътре , накрая долу на статията , има едно изречение (цитат на едно изказване на Пин):
=====
“Anyone who would attempt to do so will find themselves on a collision course with a great wall of steel forged by over 1.4 billion Chinese people.”
======
Не знам кой е тоя американец , демократ , републиканец или някакъв друг , просто нещата са правилни и не можеш да ги отречеш и да ги интерпретираш.

Също такаи не знам кои Колеги от Форума знаят и са се информирали за това изказване , кога и пред кого е направено и по какъв повод.
И имайки го предвид , да обсъждат китайската тема стъпвайки върху него.

Предполагам малко Колеги.
Но МНОГО като започнат да коментират китайската тема , все едно наблюдаваш как коментират баджанак си , който се е скарал с жена си: Тоя е джудже , оня е ботоксен , третия е дебел и плешив и КОЕ МУ ДАВА ПРАВО да си паркира колата на мойто място.

Отговора на такъв въпрос и зададен по този начин е много сложен (ако искаш да отговориш с аргументи).
И същевременно много прост: А ПРАВО му дава същото нещо , което е давало право на хората , племената и държавите от сътворението на света и до наши дни - ПРАВОТО НА СИЛНИЯ !!!
Точка.

Искаш да си Световен Лидер и Хегемон !!????
Няма проблем , трябва да държиш с желязна ръка.

Покажеш ли слабост , ти жена си не можеш да накараш да ти сложи ядене на обяд , какво остава Света да управляваш.

ubboto е 100% прав !!!
В момента Хегемона (а и от 10-тина години ако да сме по-точни) показа слабост и всичко се случва по тази причина.

Според мен не е прав , че Тръмп би могъл да пречупи тази тенденция.
Щото тя започна още през времето на Клинтън.
Буш я спря за малко , но Обама подкара съвсем по лесния начин - да ти се подчиняват щото си много убав и тъмен.
Не става.
Не е от сега тази тенденция , щото Мюнхенската реч на Путин е от 2007 г. тогава беше обявена войната и всички други събития след нея са следствие.
Аз мисля , че на американците им трябваше Буш (старши) да не изтърват нещата.
Младши също беше див тексасец и изора половината свят , но и настрои същия този свят против себе си.
А Обама осребри тази омраза.

Така мисля , така съм си изградил мирогледа и само края на пътеката вече сигурно може да го изправи.
PDT_Armataz_01_31

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 22:09       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Май ще загубя баса - бях заложил, че първо Китай ще освободи Тайван, но според Фокс нюз, братушките първи ще почнат до месец.

https://www.foxnews.com/politics/russia ... n-us-warns

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 22:29       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

minavasht написа:
Май ще загубя баса - бях заложил, че първо Китай ще освободи Тайван, но според Фокс нюз, братушките първи ще почнат до месец.

Ммммм ... айде да загубиш още един - на бас , че ще е по-скоро - до 2 седмици
PDT_Armataz_01_22

Защото,
ако четяхте форумите и новините на "вероятния противник" (а не да се пазите от тях като източник на дезинформация) щеше да знаеш , че

1. от днес 4 (четири) ВО (военни окръга) са вдигнати на ВНЕЗАПНИ учения.
- ЦВО (Централен - отговаря за централната част и Москва)
- ЮВО (Южен - отговаря за Крим и Украйна)
- ЗВО (Западен - отговаря за Белорус , Полша , прибалтика)
- СВО (Северен - отговаря за Сибир) - за това учение е обявено , че е предимно на ЖП-войски и транспортната авиация , учат се като как се прехвърлят големи количества войски на голямо разстояние.

2. Бившия свален украински президент Янукович е подал в украински Съд нещо ..жалба ли , молба ли , свалянето му през 2014 г. от Майдана да бъде признато за незаконно.
което разбира се няма да стане ..сега ... но може да стане след 2 седмици ..примерно

3. Щеше да видиш , че днес сутринта 3 руски подводници Варшавянка напускат базата в Новорусийск (снимани са от зевзеци с мобилни телефони) , която се намира срещу Босфора.
и още ред неща , които сега няма смисъл да ги говорим , аз предполагам , че хората от НАТО които отговарят за тези неща ги знаят и без да четат форумите.

4. че снощи е имало хакерска атака и са блокирани за няколко часа ВСИЧКИ (над 90%) украински сайтове на държавната администрация

Вчера си мислих , че ubboto се бъзика и ме провокира (за което се извинявам) че нашите ЛЪВОВЕ обръщат палачинка.
И преди малко чета: https://blitz.bg/svyat/sergey-lavrov-km-nato-trpenieto-na-rusiya-svrshi-ukrayna-e-chervenata-liniya_news862681.html
Ибо , доживях Господи , в български сравнително правоверен новинарски сайт да видя презентация на речта на Лавров , представена при това напълно достоверно ....

Не американци , не руснаци ... никой нас няма да ни погледне за нищо когато свърши тази галимация някой ден и който и да победи.

А !!!
И в момента , в който света е на ръба на директен сблъсък на Световните Сили , половината от нашите държавни МЪЖЕ , ЖЕНИ и ДЕЦА (които по идея трябва да водят Нацията в беди и несгоди и към победи) се разболяха от Ковид и всеки си е в къщи под карантина. Ще ни водят към победи дистанционно. То няма много разлика де , щом учениците могат да учат дистанционно , защо и държава да не може да се управлява дистанционно.
И аз ще воювам дистанционно , във World of Tank съм много добър , не би трябвало да е проблем.
:DD
Слави е много прав: НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 23:21       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Добър вечер. Прочетах оттук от там за Сибир.В кратко няма да има независима република Сибир. Завладяването на сибир и съдабата на местните северни индианци е коренно различна от тази в САЩ.

Защо е важен Сибир. Глобално затопляне. ПЕДЕРАСЪТ ТРЯБВА ДА УМРЕ И ЩЕ УМРЕ. Алелуя няма място за евроатлантически ценности там.

Това е много накратко. Иначе пак ще го кажа. Руснаците са в правото си да кажат БАСТА. Чий го дирите на нашите граници? 3 трилиона 1000 трилиона долара нямат абсолютно никакво значение. Ще останат само тези които имат сибир, за останалите какавото са си надробили.Учете Руски друзя не вие внуците ви. PDT_Armataz_02 Няма място и вода за всички под слънцето. Там се цели запада и няма да му се получи.

ЕС - това е когато хлебаря иска да ти го ... докато жена ти му държи топките, за да ти продаде хляб.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2022, 23:39       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Dorssay написа:

Покритието е казаното лично от Байдън в очите на Путин, източник с домейн .GOV:
https://www.whitehouse.gov/briefing-roo ... er-7-2021/
Цитат:
He told President Putin directly that if Russia further invades Ukraine, the United States and our European allies would respond with strong economic measures. We would provide additional defensive materiel to the Ukrainians above and beyond that which we are already providing. And we would fortify our NATO Allies on the eastern flank with additional capabilities in response to such an escalation.

Ако Путин нахлуе в Украйна, САЩ и европейските съюзници ще отговорят с ИКОНОМИЧЕСКИ САНКЦИИ... :DD (на украинците ще се даде още оръжие и кинти - и да се оправят, как ще се оправят с 120К руски боец по тяхната граница обаче :roll: ), а на съюзниците по Източния фланг ще се засилят отбранителните способности (затова румънският президент поиска от Байдън още американски боец на територията на Румъния... а ние, ТЪПИТЕ КОПЕЛЕТА, се правим на интересни... сами ще анализираме и ще преценяваме. :oops: )

Хайде сега малко ПРОГНОЗИ:

1.) Китай, ако Путин се срещне със Си Дзинпин (президентът на Китай) по време на Олимпиадата, която почва в началото на февруари... да си приказват за бази?!?! Нееее... ще координират след Олимпиадата кютека в ТАЙВАН и УКРАЙНА. Работи ли СХЕМАТА (от улицата) на рекет/ принуда/ шантаж на Путин?!?! Работи... и аз мислА, че Дзинпин ще тръгне по неговите стъпки!

2.) ТАЙВАН. Повече от логично е Дзинпин да се опита да си върне контрола над Тайван с далечностратегическа цел - доминиране в Азия.

3.) УКРАЙНА. Масово нахлуване на руски войски там би било най-катастрофално, но в същото време е и най-малко вероятно. По вероятно за мен е Путин открито да вкара руски войски в региона на Донбас (контролиран от 2014 г. от Москва чрез проксита и руски военни сили под прикритие). Мост по суша между Донбас и "руския" Крим, с цел плацдарм за евентуално по-дълбоко нахлуване в Украйна.

4.) БЕЛАРУС. Логично е Путин и там да разположи свои войски - както да заплашва Киев от Север, като същото да направи и по адрес на Полша, Литва и Латвиа.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5652 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 377  Следваща