logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 28 Фев 2024, 12:54

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 887 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2024, 23:11       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Картечар
Картечар

Много полезно!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2024, 15:11       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ейййййй, тва начи, човек да не иде няколко дни на лов-жените изтъпили всичките прилични ножове у вилата.
Добре, че ловната ми брадва съм си я ползвал и точил само аз. Та да има с кво чивяк да си нареже мезето прилично...
Прикачени файлове:
HB+pastarma-1.jpg
HB+pastarma-1.jpg [ 167.29 KiB | Прегледано 1114 пъти ]

Прикачени файлове:
HB+pastarma-2.jpg
HB+pastarma-2.jpg [ 141.66 KiB | Прегледано 1114 пъти ]

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2024, 03:01       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

blackfirefly написа:
Аз обаче се интересувам от марката на ножа, който е забоден в жилетката на Александър Сирски.
Интересен въпрос. За сжаление всички снимки които изрових са със твърде малка резолюция за да се надуят и да се видят повече подробности...
Аз съм до тука, според мене, като гледам чупката на гада, това си е руски "боен" нож, съмнява ме да е нещо от кизлярците, поскоро си е нещо украинско. Не ми пррилича на нищо западно, специално заради гарда...

Изображение Изображение

Изображение Изображение

ubboto написа:
blackfirefly написа:
Аз обаче се интересувам от марката на ножа, който е забоден в жилетката на Александър Сирски. Някой може ли да каже какъв е!?!

В интерес на истината, украинците изкараха доста добри образци тактически ножове: https://bbknives.com/en/catalog/tactical-knives

Само че на плейт кериър, ножът задължително се носи в кайдексова кания (както е на снимките от горния линк).

Кожена кания със закопчалка, на всичкото отгоре такава за колан - само някой, който хал хабер си няма от работата с нож, може да го втъкне по подобен начин в плейт кериъра.

"Колдстийл" инак със сигурност не е, на "КА-Бар" малко ми прилича дръжката - но така само по дръжка, не знам.

:tu: И аз мисля, че не е Ка-Бар. Мисля, снимките са правилно ориентирани, и закопчалката и страната са за лява ръка, което прави малко смисъл но гледайки специално гарда и къде е сложена закопчалката това не ми напомня нищо западно. Те обикновенно оставят малко разстояние м-у гард и закопчалка. За мене не прави много смисъл но почти всичко което съм виждал е така когато не е в твърда кания, кайдекс, болтарон, такива не-кожени мат'ря'ли.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2024, 14:31       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Използвам представените снимки, да попитам този льольо с пълнители за АК ли се е накичил ?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2024, 14:48       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Конкретно за АК 12. Стават за всички останали версии на АК 5.45, гражданските модели на Сайга МК /производство след 2017/ и граждански модел TR - 3.

И с наганом - тоже тяжело.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2024, 15:34       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Благодаря, вече съм убеден, че не ме лъжат очите.
Тогава остава въпросът защо украински фелдмаршал мъкне най-новите руско-окупаторски пълнители,
но за него вече ще търся другаде инфо, за да не разводнявам темата тук.
Голям палячо с тоз нож. Щабен генерал.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2024, 02:50       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Какъв е този шум около MagnaCut? Дори при чудото M390 не съм чувал такива хвалби. Толкова ли е добра, или е маркетинг?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2024, 19:19       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Amazon написа:
Какъв е този шум около MagnaCut? Дори при чудото M390 не съм чувал такива хвалби. Толкова ли е добра, или е маркетинг?

Зависи какво търсиш у ножа.
За мен лично CPM MagnaCut Steel (от читав производител) е балансиран сбор, едно своеобразно равновесие на различните ножеви качества - износоустойчивост, леснота на заточка, ударо устойчивост и корозионна устойчивост.

От всичкото това, на мен най-ми харесва, че лесно и бързо се точи - много остро и държи прилично.
Превъзхожда по тези показатели с30в на Спайдерко и Бенчмейд, например.

Естествено, зависи кой е производителя и как е термооработил съответната стомана.

Първият ми, за сега и единствен нож от CPM MagnaCut Steel е на TRC- Polheim.

Тука - благодарности към Пако, че ми насочи вниманието към тази фирма :tu: !

Мерак ми е да сравня и тествам CPM MagnaCut Steel от една страна и CPM CruWear Steel от друга. При ножове с една и съща/подобна геометрия на остриетата, примерно.

Все още не мога да си харесам подобаващ нож от CPM CruWear Steel.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2024, 20:50       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Картечар
Картечар
Аватар

Мисля, че това е най-добрият източник на систематизирана информация за MagnaCut:

https://knifesteelnerds.com/2021/03/25/cpm-magnacut/

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2024, 00:54       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Благодаря за отговорите! Много харесвам яки стомани с висока корозоустойчивост и мисля да си потърся нож от тази стомана.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2024, 04:27       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

На Шерифа линка е директно до сайта на Ларин, това е може би най-добрата информация за Магнакът защото той я е разработил.
Аз също бих погледнал канала на Шон (ВВВ) в тубата - https://www.youtube.com/watch?v=5rh69fNWMcE
и бих поровил за мненията и на двамата (те работят заедно чат-пат) в американският форум.
ВВВ там е Dead Box Hero a това е темата на Ларин там, която е залепена най-отгоре в Общата секция.
https://www.bladeforums.com/threads/i-tested-the-edge-retention-of-48-steels.1726279/

Имам нож от тази стомана но понеже е малко по-колекционерски се опитвам да не го употребявам и нямам впечатления,
но грубо казано, опртималната му ТО е до към 63-4 което е впечатляващо за тази стомана,минаваща ужким за вид неръждавейка.

Изображение

Мога да кажа, че при рязане на едни и същи храни не патинясва като К390, за това колко държи не знам, но
серийните ножове ги закаляват около 62 рокуела, разбираемо. За фиксове не съм се интересувал много но вече е доста популярна.
Хидерер твърди, че е по-евтина да я купува от неговата S45V, така, че не би трябвало да е фактор за цената на ножа.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2024, 20:32       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

.38 Super написа:
И аз мисля, че не е Ка-Бар. Мисля, снимките са правилно ориентирани, и закопчалката и страната са за лява ръка, което прави малко смисъл но гледайки специално гарда и къде е сложена закопчалката това не ми напомня нищо западно. Те обикновенно оставят малко разстояние м-у гард и закопчалка.

Мерси за снимките, да, не е Ка-Бар. Начинът на втъкване в плейт кериъра (в кожена кания със закопчалка) обаче е пълна простотия!

За тактически нож на плейт кериър иначе, това е моят фаворит като концепция: https://www.coldsteel.com/drop-forged-wasp-dagger/

Няма да влизам в подробности защо - който отбира от тези неща, е наясно с идеята ми.

Инак правихме от различни дистанции Пищов (открито) носене с/у Нож (скрито носене) - 0,80 секунди. :smoke:

Тук е от малко по-голяма дистанция: https://www.youtube.com/shorts/1fAj1scBdI8

Ако своевременно не си отвориш дистанция назад с краченцата - не е добре! Като пак трябва да се отместиш от линията на атака.

За ОКОПНА война, както и за CQB - острие си требе! И който го подценява - в грешка е!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2024, 05:06       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Eкспериментатор
Eкспериментатор

tsb написа:
Първият ми, за сега и единствен нож от CPM MagnaCut Steel е на TRC- Polheim.

Тука - благодарности към Пако, че ми насочи вниманието към тази фирма :tu: !

Да откриеш TRC и да не грабнеш и един Апокалипс е като да идеш в Турция и да не ядеш Адана кебап. :-)

Всички чакаме Апокалипса и от MagnaCut за да го сравним с тези, които имаме от Elmax. :armed:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2024, 03:33       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

ubboto написа:
Начинът на втъкване в плейт кериъра (в кожена кания със закопчалка) обаче е пълна простотия!
Геле, аз съм съгласен с цялото ти мнение.
Нещата и за мене седят така, нищо че не съм се бил в окопите... :D Тоя КС си е баш където трябва, аз само бих се радвал на
малко по-щадящ гард и помел, заради това че като нансям нещо обикновенно прехвърлям показалеца над гарда,
там именно където е оставена незаточената част при рикасото, а за помела ми убива на дланта на другата ръка,
но това са лични предпочитания.

tsb - погледни приятелю този нож на Демко от Магнакът.
https://www.knifecenter.com/listing/dem ... xed-blades
$200 кинта е, не е от най-евтините... Има доста ревюта именно за него в Тубата, някой лаишки,
някой не. Може да ти е интересен, определено е по-универсален от "специализираните" но и с
негоще се маже добре лютеница по излетите... ;)

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2024, 19:12       Заглавие:  Re: Ножът който е винаги с мен

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

.38 Super написа:
....но и с
негоще се маже добре лютеница по излетите... ;)

Не си ме разбрал правилно.
В гората и по къра не си ползвам ножовете за мазане на лютеница по филията.

За пример - червеното по ножа не е лютеница.
http://www.thegunman-bg.com/forum/downl ... &mode=view

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 887 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Следваща