logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 05 Дек 2022, 23:28

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10035 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 654, 655, 656, 657, 658, 659, 660 ... 669  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 10:06       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Интерконекторът с Гърция получи Акт 16

Да видим какво следва сега.

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2022, 15:03       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

И без това нищожния ни самолетен парк се смали с още една бройка: Инцидент с военен пилот край авиобаза „Безмер”

Желая бързо оздравяване на пилота :tu:

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2022, 05:07       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-63053432

"Drone footage shows huge queues at Russian-Georgian border"

JDredd написа:

https://bntnews.bg/news/kevr-obsazhda-n ... 7news.html
КЕВР обсъжда намаляване на цената на природния газ

Комисията за енергийно и водно регулиране обсъжда внесеното от "Булгаргаз" предложение за намаляване цената на синьото гориво с 30% от 1 октомври.

Предстои да видим.

Последна промяна Павлин Андреев на 29 Сеп 2022, 05:40, променена общо 1 път
Обединени последователни мнения.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 18:55       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

Емигрирайте

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2022, 12:57       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Шейх Омар написа:
Емигрирайте

Споко, Шейх, "приятелите на Русия" са бита карта от момента, в който Русия нападна цяла Украйна! На "великия гросмайстор", Владимир Владимирович, му намазаха ските като на най-тъпото копеле в квартала - хем го пребиха от бой (за над 80К руски жертви в Украйна се говори вече), хем сега и до шушка ще му приберат парите (украинският правосъден министър си го казва в прав текст: "Украйна ще търси от Русия най-малко $300 милиарда") - та, тепърва ще се конфискуват кинти и имоти на руски граждани и фирми (сметката ще трябва да се плати до последната копейка, няма как)!

Анексирането на Херсонска и Запарожка област към Русия пък все повече ме тегли на оправдание за употреба на ТЯО (защитаваме си нашата територия, един вид). А и Владимир Владимирович на практика загуби всичко - вече му остава единствено да пуска ТЯО-то, и да лапа дулото!

Линдзи Греъм , неслучайна фигура в Американския сенат (от години насам следя и цитирам негови изявление тук), пък рече следното: "Ако Русия употреби ЯО, ще бъде задействан чл. 5 на НАТО, ако някоя съседна на Украйна страна се позове на него." Като Полша е първата, за която се сещам!

Та, гайките в международен план тепърва яко ще се натягат, като дори и на "приятелите на Русия" ще им се наложи да прибират портретите на Путин най-отдолу по чекмеджетата си, и срочно да влизат в правата вяра!

Инак се получи супер случилото се през последната една година - уйсофилите да покажат истинските лица, а ние (макар че на книга все още се водим един народ), да се светнем най-накрая кой на практика се явяват най-големите ни ВРАГОВЕ!

Да, безвъзвратно загубихме безценно технологично време за актуализация и модернизация на отбранителните си способности, но и на това погледни откъм светлата му страна - възможности за БИЗНЕС! PDT_Armataz_01_22

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2022, 22:24       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ха, това е много интересно: https://www.nytimes.com/2022/09/29/us/p ... raine.html

Да преведем, систематизираме и анализираме: Ген. Каволи, върховен главнокомандващ на силите на НАТО за Европа (SACEUR), обявява плана на Пентагона за създаване на изцяло ново командване във Висбаден, Германия, с основна задача - осигуряване на логистична координация на всички операции по доставка на съвременни оръжейни системи за ВСУ, а също така обучение и поддръжка на тези системи от украйнските военни в театъра на бойните действия на Украйна.

Предвид решението на Путин да анексира 1/6 от Украйна, ВПК-то на САЩ се реорганизира така, щото директно да произвежда нови оръжейни системи за нуждите на украинската армия, а не само да доставя такива от тила на Пентагона.

Така че ако Путин си позволи да употреби ЯО в Украйна, САЩ имат готовност да предоставят на ВСУ системи за високоточно неутронно оръжие с дозирана мощност за бързо неутрализиране на руските полеви щабове, укрепени позиции, вкл. ядрени платформи. При това неутрализирането на руските ядрени платформи ще бъде извършено от Украйна, а не от НАТО. Дори платформите да се намират дълбоко в територията на Русия, Украйна ще е в състояние да ги унищожи с предоставеното им от САЩ неутронно оръжие.

Дейвид Петреъс, бивш шеф на ЦРУ, ОТ ВЧЕРА: https://www.theguardian.com/world/2022/ ... d-petraeus

"Ако Путин употреби ЯО в Украйна, САЩ и съюзниците й ще унищожат руските войски и въоръжение там, а също така ще потопят флота на Русия в Черно море." :punch:

Това в контекста на споменатото от сенатор Греъм също съвсем наскоро, че ако Русия употреби ЯО в Украйна - съседните на Украйна страни могат да се позоват на чл. 5 на НАТО (тоест, Щатите ще се намесят в кютека официално)!

Ето, гледайте и слушайте: https://www.c-span.org/video/?c5033549/ ... ttack-nato

п.п. Нещата тепърва още ще ескалират, а гайките още повече ще се натягат! А с каква сила и в каква посока може да хване рикошетът от всичко това - никой не знае!

Първоначално си помислих днес, че това е фалшива новина: https://m.gordonua.com/news/war/prezide ... 29236.html
Цитат:
Президент Болгарии отказался присоединиться к декларации об ускоренном вступлении Украины в НАТО

Но впоследствие се оказа, че това не е така - новината си е истинска! Службите английски ли не разбират, или още не могат да вдянат какво аджеба се готви в глобален мащаб?! Ееее, то бива, бива... ама това вече е (едвам се въздържам от употребата на цветисти изразни средства)! Ееее... заеби!

Последна промяна Павлин Андреев на 04 Окт 2022, 16:19, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2022, 08:06       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Ветеран
Ветеран

ubboto написа:
Но впоследствие се оказа, че това не е така - новината си е истинска! Службите английски ли не разбират, или още не могат да вдянат какво аджеба се готви в глобален мащаб?!

Защо се учудваш, Радев е БСП(БКП). Всичко, което прави и правят неговите подопечни от служебните правителства е снишаване и слагачество на Русия. Той ако можеше, щеше начаса да ни изкара и от НАТО, и от ЕС. Има ли случай при вземането на важни решения за държавата да не е слагал прът в спиците на колелото? Винаги витиеват език със специфичните за него увъртания, а под това прозира червен задник.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2022, 08:07       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

tsb написа:

JDredd написа:

https://bntnews.bg/news/kevr-obsazhda-n ... 7news.html
КЕВР обсъжда намаляване на цената на природния газ

Комисията за енергийно и водно регулиране обсъжда внесеното от "Булгаргаз" предложение за намаляване цената на синьото гориво с 30% от 1 октомври.

Предстои да видим.

Газът ще е с 34% по-евтин през октомври
https://www.mediapool.bg/gazat-shte-e-s ... 40368.html

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2022, 14:50       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

jaba написа:
Защо се учудваш, Радев е БСП(БКП). Всичко, което прави и правят неговите подопечни от служебните правителства е снишаване и слагачество на Русия. Той ако можеше, щеше начаса да ни изкара и от НАТО, и от ЕС. Има ли случай при вземането на важни решения за държавата да не е слагал прът в спиците на колелото? Винаги витиеват език със специфичните за него увъртания, а под това прозира червен задник.

Чакай, чакай Радев с юмручето, бащицата на промяната, главния шпакловчик на държавата! Руски агент! е и? Нали разкара Бойко и ГЕРБ другото са съпътстващи жертви. Да им имам акъла на партньорите, което всъщност ме кара много да се притеснявам от глобалната ситуация. Липсва акъл и интелект за разум въобще на говоря.

JDredd написа:

https://www.mediapool.bg/kak-bulgargaz- ... 40447.html

Понеже съм последователен, ето малко доказателства за моя огромен негативизъм към Гърция. Това е само началото да са ни честити новите газови партньори.

Понеже много се пита защо 10 години може би отговора е защото строителя на българския участък също е Гръцка фирма?! Защо ли? От друга страна се построи с пари на ЕС значи всички законови изисквания са спазени и контрола е безупречен.

Последна промяна Павлин Андреев на 04 Окт 2022, 16:18, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2022, 16:17       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

b5202s написа:
Понеже много се пита защо 10 години може би отговора е защото строителя на българския участък също е Гръцка фирма?! Защо ли?

На всички е ясно, защо се строеше 10 години... И не, не е заради гръцкия строител, договорът с който сключи същият Тулуп, който построи едно друго (много по-дълго) съоръжение само за две години.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2022, 22:32       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

jaba написа:
Защо се учудваш, Радев е БСП(БКП).

Защото в случая ми убягва интересът на ДЪРЖАВАТА. Хайде, ако беше онази Русия и оня Путин отпреди една година - успешно корупмирал целия западния елит, основен доставчик на газ за Европа, Меркел му опъва червеното килимче, а Герхард Шрьодер му пее на ушенце - да, разбирам!

Миналото лято бях в процес на кандидатстване в една друга служба - знаем от първа ръка, как там с едно обаждане бяха назначавани футболистчета, които ритаха топка с когото трябва... и си викам, да пробвам и аз с две отлични дипломи и тапии за четири чужди езика, два от които на доста високо ниво.

В рамките на два месеца тогава, бяха сменени началниците на ключови БГ спецслужби, и ако не си протеже на ДС-тата, или нямаш роднини от БКП (а аз дори леля от стола на УБО-то нямам, както вика Шейха) - се загуби смисълът дори да се пробваш (казаха ми го отвисоко в прав текст).

Като аз проблеми с това нямам! ДС-тата и комунетата са оказаха големи играчи, наиграха всички останали играчи на терена, и с право си заслужиха децата и внуците им отново да са най-отгоре на всичко. "Има такъв народ" само да вземем, още преди 4 години и половина се светнах, че това е схема (не бях сигурен само на кой е тази схема) - пак на ДС-тата и Решетников, естествено! Нещата като бяха почнали да се натопорчват с харвардите, РУСКИТЕ МИНИ бяха синхорнизирано взривени, в резултат на което сме пак на сегашното положение.

Само че Русия е БИТА КАРТА от момента, в който нападна цяла Украйна! Путин от специален гост в Европа, вече се среща на високо ниво единствено с Ердоган, и то в Иран! Прав се оказах и в прогнозите още от Март месец, че ВСУ ще изтласка руските окупатори от завзетите територии (когИ форумните минцифайки усърдно ми скрийнваха мненията). Украинците напълно ще изтласкат руснаците от Донецк и Луганск, а после следва и връщане на Крим! Ако Путин рачи да пипне копчето с ЯО-то, преведох в предното си мнение какво ще му се случи - ще го щавят с НЕУТРОННО ОРЪЖИЕ с дозирана мощност.

Всичко това да се разбира така: До една година Русия ще ИМПЛОДИРА, и форматът й коренно ще се промени (какъв ще е точно - ще коментираме по-нататък). А след това следва плащане на РЕПАРАЦИИ и КОНТРИБУЦИИ на Украйна в рамките на ПОЛОВИН ТРИЛИОН щатски долара минимум! Сметката ще трябва да се плати (и ще се плати) до последния цент, като тепърва следват още конфискации на пари и имоти на руски граждани по цял свят, ръка ще бъде сложена и върху ПРИРОДНИТЕ РЕСУРСИ на Русия!

И ти да продължаваш да теглиш собствената си държава към тази черна дупка - не го разбирам, определено!

Хайде, съзнателно се бойкотират ОТБРАНИТЕЛНИТЕ СПОСОБНОСТИ на Република България - с официалното недаване на оръжие на Украйна, ние останаха единствената държава-членка на НАТО със СОЦ въоръжение и оборудване. А ново нито имам пари да си го платим, нито САЩ ще ни произведат и продадат нови пушки, машини на пехотата (каквито ще получи Северна Македония), ПВО, артилерия и т.н. и т.н.

Обучват се в момента някакви супер смешни резервисти, а колко рапорта за напускане от едни подразделения, които би трябвало да се водят специални само за последните два месеца има - ще се въздържа да посоча, щото макар и споделено ми в неформален разговор, на това би могло да се реферира като издаване на класифицирана информация. С топ американските стрелци продължавам да си поддържам личните контакти, те от своя страна ми дават насоки кое и как да стрелям на полигона, и доста от тези момчета идват при мене да стреляме заедно (та оттам знам, ако някой се интересува).

Така че да си го кажем правичката, за чий са й на БГ-то ОТБРАНИТЕЛНИ СПОСОБНОСТИ?! Не се бъзикам - напълно сериозен съм! Преко сили 1/4 ще се бием утре срещу руснаците, ако се наложи, а 2/3 от "целокупния" ще ги посреща с хляб и сол като освободители. Което от своя страна напълно обезсмисля всичко останало!

Но, ти също така поставяш под въпрос ЕВРОАТЛАНТИЧЕСКАТА ОРИЕНТАЦИЯ на държавата! "Солидарни сме с Украйна, но ще се договаряме с руснаците", "Крим е руски", "Украйна в НАТО, ако Русия се съгласи"... на прима виста цитирам изявленията на Върховния главнокомандващ.

Окей, глас народен - глас Божи! Излизаме от ЕС и НАТО, КЪДЕ ОТИВАМЕ обаче, при положение че нито Путин ще го има на този пост след една година, нито Русия ще я бъде в този формат - ко прайм?!

И без това ОПЕРАТИВНАТА НИ СЪВМЕСТИМОСТ С НАТО към ден днешен вече е химера, в отбранителен съюз със СЪРБИЯ ли ще влизаме (също вече далеч пред нас във всяко едно отношение като отбранителни способности), Молдова или Сирия - кажете ВИЕ! Ключовото разположение на територията ни също не е константа, и е въпрос на време самите АМЕРИКАНЦИ в един хубав момент да ни бият шута! Мястото ни сред ЗАПАДНИТЕ НАРОДИ все повече почва да ни истива, и на мен ми е важно как ще се отрази на СТАНДАРТА МИ НА ЖИВОТ повторното обръщане на курса към Кремъл!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 03:49       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

ubboto написа:
jaba написа:
Защо се учудваш, Радев е БСП(БКП).

Защото в случая ми убягва интересът на ДЪРЖАВАТА. Хайде, ако беше онази Русия и оня Путин отпреди една година - успешно корупмирал целия западния елит, основен доставчик на газ за Европа, Меркел му опъва червеното килимче, а Герхард Шрьодер му пее на ушенце - да, разбирам!

Миналото лято бях в процес на кандидатстване в една друга служба - знаем от първа ръка, как там с едно обаждане бяха назначавани футболистчета, които ритаха топка с когото трябва... и си викам, да пробвам и аз с две отлични дипломи и тапии за четири чужди езика, два от които на доста високо ниво.

В рамките на два месеца тогава, бяха сменени началниците на ключови БГ спецслужби, и ако не си протеже на ДС-тата, или нямаш роднини от БКП (а аз дори леля от стола на УБО-то нямам, както вика Шейха) - се загуби смисълът дори да се пробваш (казаха ми го отвисоко в прав текст).

Като аз проблеми с това нямам! ДС-тата и комунетата са оказаха големи играчи, наиграха всички останали играчи на терена, и с право си заслужиха децата и внуците им отново да са най-отгоре на всичко. "Има такъв народ" само да вземем, още преди 4 години и половина се светнах, че това е схема (не бях сигурен само на кой е тази схема) - пак на ДС-тата и Решетников, естествено! Нещата като бяха почнали да се натопорчват с харвардите, РУСКИТЕ МИНИ бяха синхорнизирано взривени, в резултат на което сме пак на сегашното положение.

Само че Русия е БИТА КАРТА от момента, в който нападна цяла Украйна! Путин от специален гост в Европа, вече се среща на високо ниво единствено с Ердоган, и то в Иран! Прав се оказах и в прогнозите още от Март месец, че ВСУ ще изтласка руските окупатори от завзетите територии (когИ форумните минцифайки усърдно ми скрийнваха мненията). Украинците напълно ще изтласкат руснаците от Донецк и Луганск, а после следва и връщане на Крим! Ако Путин рачи да пипне копчето с ЯО-то, преведох в предното си мнение какво ще му се случи - ще го щавят с НЕУТРОННО ОРЪЖИЕ с дозирана мощност.

Всичко това да се разбира така: До една година Русия ще ИМПЛОДИРА, и форматът й коренно ще се промени (какъв ще е точно - ще коментираме по-нататък). А след това следва плащане на РЕПАРАЦИИ и КОНТРИБУЦИИ на Украйна в рамките на ПОЛОВИН ТРИЛИОН щатски долара минимум! Сметката ще трябва да се плати (и ще се плати) до последния цент, като тепърва следват още конфискации на пари и имоти на руски граждани по цял свят, ръка ще бъде сложена и върху ПРИРОДНИТЕ РЕСУРСИ на Русия!

И ти да продължаваш да теглиш собствената си държава към тази черна дупка - не го разбирам, определено!

Хайде, съзнателно се бойкотират ОТБРАНИТЕЛНИТЕ СПОСОБНОСТИ на Република България - с официалното недаване на оръжие на Украйна, ние останаха единствената държава-членка на НАТО със СОЦ въоръжение и оборудване. А ново нито имам пари да си го платим, нито САЩ ще ни произведат и продадат нови пушки, машини на пехотата (каквито ще получи Северна Македония), ПВО, артилерия и т.н. и т.н.

Обучват се в момента някакви супер смешни резервисти, а колко рапорта за напускане от едни подразделения, които би трябвало да се водят специални само за последните два месеца има - ще се въздържа да посоча, щото макар и споделено ми в неформален разговор, на това би могло да се реферира като издаване на класифицирана информация. С топ американските стрелци продължавам да си поддържам личните контакти, те от своя страна ми дават насоки кое и как да стрелям на полигона, и доста от тези момчета идват при мене да стреляме заедно (та оттам знам, ако някой се интересува).

Така че да си го кажем правичката, за чий са й на БГ-то ОТБРАНИТЕЛНИ СПОСОБНОСТИ?! Не се бъзикам - напълно сериозен съм! Преко сили 1/4 ще се бием утре срещу руснаците, ако се наложи, а 2/3 от "целокупния" ще ги посреща с хляб и сол като освободители. Което от своя страна напълно обезсмисля всичко останало!

Но, ти също така поставяш под въпрос ЕВРОАТЛАНТИЧЕСКАТА ОРИЕНТАЦИЯ на държавата! "Солидарни сме с Украйна, но ще се договаряме с руснаците", "Крим е руски", "Украйна в НАТО, ако Русия се съгласи"... на прима виста цитирам изявленията на Върховния главнокомандващ.

Окей, глас народен - глас Божи! Излизаме от ЕС и НАТО, КЪДЕ ОТИВАМЕ обаче, при положение че нито Путин ще го има на този пост след една година, нито Русия ще я бъде в този формат - ко прайм?!

И без това ОПЕРАТИВНАТА НИ СЪВМЕСТИМОСТ С НАТО към ден днешен вече е химера, в отбранителен съюз със СЪРБИЯ ли ще влизаме (също вече далеч пред нас във всяко едно отношение като отбранителни способности), Молдова или Сирия - кажете ВИЕ! Ключовото разположение на територията ни също не е константа, и е въпрос на време самите АМЕРИКАНЦИ в един хубав момент да ни бият шута! Мястото ни сред ЗАПАДНИТЕ НАРОДИ все повече почва да ни истива, и на мен ми е важно как ще се отрази на СТАНДАРТА МИ НА ЖИВОТ повторното обръщане на курса към Кремъл!

Brilliant - Не само стрелбата ти е forte. :tu:

Thanks

PS: Самгон в руската армия
https://nypost.com/2022/10/04/russias-n ... e-weapons/

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 08:33       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Абе, а какво става в АФГАНИСТАН?! Ето това става: https://www.youtube.com/watch?v=kRpPu6OoP00

СорЕ, но тук ще се самоцитирам - мое мнение в темата "Талибания" от 30 Август миналата година:
ubboto написа:
В резюме, малко инфо за фискалното състояние на Талибания: четох интервю на John Sopko (некъв генерален представител на Щатите по въстановяването на Афганистан)—80% от афганския бюджет се състоял от американска и съюзническа помощ (и кешовица), които кинти сега спират! Талибаните остават на между $300 милиона и $1,6 милиарда годишно от наркотици, такси за преминаване през контролираните от тях територии и пр., което наложно на 38 милиона население = финансов колапс и глад! 4/5 от бюджета им е аут!

Китай американците няма да го пуснат до редките метали за $3 трилиона—и чрез санкции, и чрез сила ако се налага (6К свеж военен неслучайно стъпва пак там.)
До една година талибаните хубаво ще огледнеят, и ще клекнат! А парите на американския данъкоплатец ще се наложи вече да си ги заработват, като слушат и правят каквото им кажат.

Защо това е важно?! Защото е показателно как работят в последно време АМЕРИКАНЦИТЕ! Воюваха, даваха жертви, наливаха милиарди в тази клоака там - няма и няма! Окей, давай им на местните мангали властта, резвай им финансирането - и да се оправят! Форумните минцифайки потриваха доволно ръце: "Афганците ще си продават сами наркОтиците, и ще са си екстра!" Да, направо са цъфнали и вързали като гледам!

Защо го споделям всичко това в контекста на войната в Украйна?! Защото ние сме тръгнали по пътя на Афганистан! Още повече, че ние нямаме природни ресурси и наркОтици като Афганистан - тоест, ключовото на територията ни въобще не е константна величина! Ще вдигнат АМЕРИКАНЦИТЕ ръце и от нас, ще ни оставят на мижавата контрабанда, и срочно ще се захапем за задниците!

Като модернизация на отбранителните ни способности - вече го направиха! Понастоящем, изключая платените ни вече "ефки", не видях да фигурираме никъде другаде в договорите за производство и доставка на ново въоръжение - дори и на пушки! Та, и да ни дойдат 2025 г. новите Ф-16, същите ще ни стоят като на гол тумбак чифте пищови! Едни чехли и потури само ни трябват, и сме бетер афганските партизани (казвам "бетер", щото в доста отношения са по-добре въоръжени и оборудвани от нас). Същите непрестанно водят военни действия, все пак.

Но, хайде, разбрахме се, че ОТБРАНИТЕЛНИ СПОСОБНОСТИ на Република България не са й нужни. Но изстине ли мястото ни сред ЗАПАДНИТЕ НАРОДИ , след края на войната в Украйна (тоест, в рамките на една година) - и идея си нямам какво ще правим! Ще сме Афганистан на Балканите - нЕкви дрипави циганьори там. Ще ни върнат ТЕЦ-вете, златото от Челопеч (Копейкин ще си ги поиска) - и направо ще цъфнем, та ще вържем!

От друга страна обаче, може би точно това заслужаваме!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 10:30       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

ubboto написа:
От друга страна обаче, може би точно това заслужаваме!

Разбира се!

както Мойсей води еврейте 40 години из пустинята да забравят от де са тръгнали

така и на нас ни трябват 40 години .. през демократичната пустиня за да се пречистим от социализЪма и да можем да започнем нов живот

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 11:14       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ivo III написа:
както Мойсей води еврейте 40 години из пустинята да забравят от де са тръгнали

така и на нас ни трябват 40 години .. през демократичната пустиня за да се пречистим от социализЪма и да можем да започнем нов живот

Най-грешното в случая би било да се мисли и вярва, че имаме време. Не, нямаме никакво време! Само ние от страните-членки на НАТО от бившия СОЦ лагер не дадохме официално оръжие на Украйна, и само ние още си натискаме на СОЦ скрапа! Всичко останало, дори Северна Македония (която също даде танковете си Т-72 на Украйна) - вече мина на АМЕРИКАНСКО или НЕМСКО въоръжение и оборудване, или (пак като Северна Македония) - фигурира в договорите за производство на нови машини на пехотата с вградени "джавелини", и т.н. и т.н. Ние понастоящем никъде не видях да фигурираме в тези договори (изключая платените ни вече Ф-16), и още дълго време занапред ще си стоим на АК-47 и Т-72.

За новите ни самолети пък, много силно се съмнявам, че американците ще позоволят на руски агент да се доближи до най-новата им и СЕКРЕТНА технология, така че с протежетата на ДС-тата и комунетата начело - и там ще почакаме малко!

Сега целият Западен и МОДЕРЕН свят се изправи в подкрепа на по-бързото приемане на Украйна в НАТО, само ние пак теглим към Русия - един вид, съгласни сме принципно, но само ако и агресорът-окупатор е окей с това - логиката на спецслужбите и Върховния ни главнокомандващ и по този въпрос ми е пълна мистерия!

В рамките на една година войната в Украйна ще е приключила, Русия ще е пребита от бой във всяко едно направление, и едно че само ние ще продължаваме да си натискаме на СОЦ скрапа, но и на МАСАТА на Западния свят вече няма да ни има!

Ще ни оставят да вегетираме като афганските мангали пред портрета на Путин, и просто ще ни турят отгоре чертата! Ето това най-много ме притеснявам лично мен, а и децата какво ще правят в тази кочина - също е интересен въпрос! Тези на ДС-тата и комунетата са ясни - отдавна (като сина на Корнела), са по уж ПРЕЗРЕНИЯ Запад, а останалите - да се оправят!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10035 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 654, 655, 656, 657, 658, 659, 660 ... 669  Следваща