logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 03 Дек 2021, 15:31

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2021, 16:36       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

https://www.segabg.com/hot/category-for ... -zhilishta

Нещо което е моя прогноза за лична употреба, че ще дойде време празните Софийски апартаменти да бъдат национализирани и това под давление на ЕС. Ще се плаща на културни хора да живеят в определени жилища да не заминат зян. Като за мене най-интересното е кой точно от нуждаещите се ще бъде настаняван в такива жилища.

ЕС - това е когато хлебаря иска да ти го ... докато жена ти му държи топките, за да ти продаде хляб.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 05:25       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Нещо бъркаш ми се струва. Общото между ситуацията в Берлин и у нас е единствено, че става дума за жилища.

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 08:20       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

JDredd написа:
Нещо бъркаш ми се струва.

Напълно е възможно! Само времето ще покаже. Някъде по това време ми хрумна тази еретична мисъл.

https://nsni.bg/news/24-%D0%BE%D1%82-%D ... 0%BC%D0%B8

https://www.dnevnik.bg/biznes/imoti/201 ... i_a_40_ot/

И още търся но не мога да намеря линка. Нали реагирам, като бик на червено, като проечета ЕС или европейската комисия.

Та като прочетох вчера тази новина си казах я започва се. Но това са си мои мисли. Понеже темата е за любопитни неща какво по-любопитно да експроприираш 200 000 жилища в сърцето на ЕС.

Просто ще следя тренда пак казвам за лична консумация и удовлетворение, ако се случи.

ЕС - това е когато хлебаря иска да ти го ... докато жена ти му държи топките, за да ти продаде хляб.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 12:02       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Драмата в Германия е съвсем друга: поради редица икономически и най-вече народопсихологически причини (системно ядене на шоколад "Кума Лиса" от страна на народа) се е получило така, че няколко юридически лица притежават огромен брой жилища, които представляват съществен процент от всички жилища въобще. И съвсем естествено си правят картелно споразумение за размера на наема - вдигат го в космоса след като отпада последната чисто юридическа пречка за това.

И понеже самите германци няма как да си признаят, че сами са си виновни (от десетилетия тичат с гол гъз към навирения хуй - естествено е накрая да се нахендрят) - сега търсят под вола теле как да излязат с чест от положението.

Ха кажи ми сега нещо от горното да го има в България?

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 12:47       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

@b5202s: Идеите на социализма, от както са формулирани в средата на 18-ти век, са живи и периодично намират отклик у "суверена". Въпрос на време е само...
Помня първите години, преди създаването на домостроителните комбинати (изградиха панелките) през социализма. Та тогава от общината периодично ти нахълтваха в жилището, констатираха, че двама пенсионери не може да обитават сами тристайно жилище (макар че е тяхна собственост и е строено с още неизплатен заем от ДСК, изцяло по време на социализма). В резултат ти натрисаха квартирант, на измислени, твърдо определени от общинския съвет, цени за наем. При това нямаше вариант да избираш кого. По същото време имаше и задължително "доброволно самооблагане" за изграждане на инфраструтурата в града. Последната се строеше почти толкова качествено, колкото и ремонта на "Графа".
Ако врътнем часовника в първите години след социализма, мога цял ден да преразказвам истории...
Нещо много подобно вече имаше преди три-четири години в Германия, когато общината задължи юридическо лице, получавало държавни субсидии за ремонт и саниране на собствеността си, да отдаде под наем на "мигранти" част от апартаментите, на фиксирани от общината цени, а не да ги държи затворени. Като възраженията му, че ремонтът след хуните ще му излезе много повече от очаквания наем просто паднаха в съда.

П.С.Тезата ми се получи (май) повече за пуснатата от JDredd тема, ама там не ми се влиза.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 12:59       Заглавие:  Re: Любопитно

Снайперист
Снайперист

Absolut написа:
@b5202s: Идеите на социализма, от както са формулирани в средата на 18-ти век, са живи и периодично намират отклик у "суверена". Въпрос на време е само...
Помня първите години, преди създаването на домостроителните комбинати (изградиха панелките) през социализма. Та тогава от общината периодично ти нахълтваха в жилището, констатираха, че двама пенсионери не може да обитават сами тристайно жилище (макар че е тяхна собственост и е строено с още неизплатен заем от ДСК, изцяло по време на социализма). В резултат ти натрисаха квартирант, на измислени, твърдо определени от общинския съвет, цени за наем. При това нямаше вариант да избираш кого. По същото време имаше и задължително "доброволно самооблагане" за изграждане на инфраструтурата в града. Последната се строеше почти толкова качествено, колкото и ремонта на "Графа".
Ако врътнем часовника в първите години след социализма, мога цял ден да преразказвам истории...
Нещо много подобно вече имаше преди три-четири години в Германия, когато общината задължи юридическо лице, получавало държавни субсидии за ремонт и саниране на собствеността си, да отдаде под наем на "мигранти" част от апартаментите, на фиксирани от общината цени, а не да ги държи затворени. Като възраженията му, че ремонтът след хуните ще му излезе много повече от очаквания наем просто паднаха в съда.

П.С.Тезата ми се получи (май) повече за пуснатата от JDredd тема, ама там не ми се влиза.

Все още на 98% се ползва старата инфраструктура изградена от соца. и не ми се мисли, много скоро, как ще се справяме с хилядите аварии, които ни чакат, само гледай.....общините постоянно са в дефицит дори и за заплатите на служителите им, и ако не са програмите от ЕС, отдавна голяма част от малките градчета да са изгорели от неизправности във ВиК.....
Нали виждаш резултатите от КОИД-19, резултатите от US в Афганистан, та няма да е чудно, ако наредят да ти настанят семейство на колаборационисти у вас.....

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 13:02       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

JDredd написа:

Категорично не. Няма.

Просто аз съм мнителен. След тази крачка https://www.newsbg.eu/oryazvane-do-80-n ... e-v-kipar/.

Всичко ми се вижда възможно. Затова казвам прогноза за лично ползване.

Ще поживеем, ще видим.

Absolut написа:

Мислех да пусна една смешка от онова време свързана със Соц-а и темата на форума, а именно личното оръжие. Ама викам няма кой да я оцени. А и у нас не се разбира величието на това да се надсмееш на себе си. Винаги съм се чудил за чии Уй на моя дето му трябвало незаконен (дали) пистолет след като е бил служител в канцелария. Абе канцеларски плъх дето се вика.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 13:37       Заглавие:  Re: Любопитно

Ветеран
Ветеран
Аватар

JDredd написа:
Драмата в Германия е съвсем друга: поради редица икономически и най-вече народопсихологически причини (системно ядене на шоколад "Кума Лиса" от страна на народа) се е получило така, че няколко юридически лица притежават огромен брой жилища, които представляват съществен процент от всички жилища въобще. И съвсем естествено си правят картелно споразумение за размера на наема - вдигат го в космоса след като отпада последната чисто юридическа пречка за това.

И понеже самите германци няма как да си признаят, че сами са си виновни (от десетилетия тичат с гол гъз към навирения хуй - естествено е накрая да се нахендрят) - сега търсят под вола теле как да излязат с чест от положението.

Горното, е много вярно!
Но има и още, към така горе описаното!

ЕЦБ помпа инфлация от 2000г та до сега.

ЕЦБ излива от 2008г. до сега, между 70 и 90 милиарда евро всеки месец с нулева лихва, със обосновката, че така финансира кредитирането, за да се раздвижи икономита, ерго растежа на потреблението, ерго данъците и постъпленията.

Лошото е, че тези авоари, НЕ отиват за кредитиране, което е на минимални нива и банките са свръх ликвидни и са бъкани с пари, защото вземат парите с нулеви лихви и са удавени с пари!!

Тези между 70 и 90 милиарда всеки месец от 2008г. та до сега отиват в балонизиране на други активи, като:
- имотен сектор //жилищен сектор//,
- суровини//.петрол и цветни и други метали.
- ценни книжа//акции и облигации// и така на татък, в така оформеният вече балон, в настоящият случай -- имотният сектор.

Банките са бъкани с пари, но са и бъкани И със върнати жилища, които са закупени с кредит//евтин кредит// но не изплащан, заради рецесията в икономиката и ниското//не реално//заплащане което НЕ настига инфлационният шок на всякъде.

ЕЦБ официално заявява, ще пази
""ценовата стабилност"",
но това е стабилност, за да НЕ поевтиняват жилищата, защото те са закупени на инфлационната
""висока"" цена и ако не я опази тази стабилност и цените се сринат, тогава баникте, ще загубят тези актививи, заради спихването на балона в жилищният сектор.

За това и ЕЦБ продължава да помпа пари на нулева лихва, ерго инфлация.

Активите,//жилища, съровини и ценни книги// продъжават да растат до нечувани нива и са надхвърлили всички исторически върхове.

Дългът вече, е по голям от дълга по време на Втората световна война НО, БЕЗ ДА ИМА ВОЙНА!

А ние тук си играем на чувства и емоции!

Битият си е бит, талибаният си е талибан, а наковалнята, е за начукване и я начукват яко.

Има основен принцип който е факт последните 40г. и би трябвало да се възприеме... говорихме доста по въпроса!

Дългова криза!
Ефект на Кантийон!
Инфлация!

И това, което се случва в Германия, се случва и в България!
Българският лев, е вързан за Евро и всичко което се случва на Евро, се случва и на нашият лев и в този случай, инфлацията в България се помпа от Европа и по точно от ЕЦБ.

Баси, толкова говорихме за това, направо е невероятно и мъчително, как не може да се схване от популацията....
Кредитен цикъл преминава в дългова криза
Дълговата криза, преминава в инфлационна такава, за да се обезценят дълговете от създадената криза.

Инфлацията //пари на нулева лихва// помпа цените на имотният сектор, а популацията ошашавено проклина и се чуди и мае през коя от дупките го клатят този път!!!

Та ето малко и от мен, към казаното от Съдията Дред по въпроса, ако все още има въпросителна...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 13:54       Заглавие:  Re: Любопитно

Снайперист
Снайперист

kanartikin написа:
JDredd написа:

Горното, е много вярно!
Но има и още, към така горе описаното!

ЕЦБ помпа инфлация от 2000г та до сега.

ЕЦБ излива от 2008г. до сега, между 70 и 90 милиарда евро всеки месец с нулева лихва, със обосновката, че така финансира кредитирането, за да се раздвижи икономита, ерго растежа на потреблението, ерго данъците и постъпленията.

Лошото е, че тези авоари, НЕ отиват за кредитиране, което е на минимални нива и банките са свръх ликвидни и са бъкани с пари, защото вземат парите с нулеви лихви и са удавени с пари!!

Тези между 70 и 90 милиарда всеки месец от 2008г. та до сега отиват в балонизиране на други активи, като:
- имотен сектор //жилищен сектор//,
- суровини//.петрол и цветни и други метали.
- ценни книжа//акции и облигации// и така на татък, в така оформеният вече балон, в настоящият случай -- имотният сектор.

Банките са бъкани с пари, но са и бъкани И със върнати жилища, които са закупени с кредит//евтин кредит// но не изплащан, заради рецесията в икономиката и ниското//не реално//заплащане което НЕ настига инфлационният шок на всякъде.

ЕЦБ официално заявява, ще пази
""ценовата стабилност"",
но това е стабилност, за да НЕ поевтиняват жилищата, защото те са закупени на инфлационната
""висока"" цена и ако не я опази тази стабилност и цените се сринат, тогава баникте, ще загубят тези актививи, заради спихването на балона в жилищният сектор.

За това и ЕЦБ продължава да помпа пари на нулева лихва, ерго инфлация.

Активите,//жилища, съровини и ценни книги// продъжават да растат до нечувани нива и са надхвърлили всички исторически върхове.

Дългът вече, е по голям от дълга по време на Втората световна война НО, БЕЗ ДА ИМА ВОЙНА!

А ние тук си играем на чувства и емоции!

Битият си е бит, талибаният си е талибан, а наковалнята, е за начукване и я начукват яко.

Има основен принцип който е факт последните 40г. и би трябвало да се възприеме... говорихме доста по въпроса!

Дългова криза!
Ефект на Кантийон!
Инфлация!

И това, което се случва в Германия, се случва и в България!
Българският лев, е вързан за Евро и всичко което се случва на Евро, се случва и на нашият лев и в този случай, инфлацията в България се помпа от Европа и по точно от ЕЦБ.

Баси, толкова говорихме за това, направо е невероятно и мъчително, как не може да се схване от популацията....
Кредитен цикъл преминава в дългова криза
Дълговата криза, преминава в инфлационна такава, за да се обезценят дълговете от създадената криза.

Инфлацията //пари на нулева лихва// помпа цените на имотният сектор, а популацията ошашавено проклина и се чуди и мае през коя от дупките го клатят този път!!!

Та ето малко и от мен, към казаното от Съдията Дред по въпроса, ако все още има въпросителна...

След като картинката е ясна, и е разбрана от икономистите, защо продължават да наливат пари, и не показва ли това грешно конструирана и оразмерена система, която е на ръба на силите си........ако на една конструкция постоянно и трябва подпиране и ремонт, за сметка на живеещите под нея, конструктора трябва да си изгори дипломката.....

И любимия ми пример за стимулиране на продажбите при капитализма и той е продажбата на лекарства за простата и подарък челник, който ще помогне на пациента да си свети при многобройните ставания нощем....или рулетка....

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 16:10       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:
Винаги съм се чудил за чии Уй на моя дето му трябвало незаконен (дали) пистолет след като е бил служител в канцелария. Абе канцеларски плъх дето се вика.

Отговор на това е дал още Улпиан (долу в подписа ми). :-)

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2021, 22:50       Заглавие:  Re: Любопитно

Картечар
Картечар
Аватар

https://dnes.dir.bg/krimi/brendo-se-oka ... na-svoboda

Цитат:
Евелин Банев - Брендо може да не излежи присъдите си за трафик на кокаин и пране на пари, тъй като е украински гражданин и вече е освободен от ареста. Съдът в Киев обаче не е уведомил официално България, Италия и Румъния, които го очакват, за да излежи присъдата си. Две от червените му бюлетини в Интерпол още са активни...
При обиск по време на задържането на Евелин Банев-Брендо в автомобила му е намерен украински паспорт, издаден на 15 декември 2015 година. "В който е записано, че той е украински гражданин.
...
Така Брендо точно с украинското си гражданство може да избегне излежаването на присъдите. Според чл. 25 на украинската конституция, гражданите на Украйна не може да бъдат екстрадирани в друга държава. Именно по тази причина Евелин Банев е освободен, а делото за екстрадицията му по искане на България, Румъния и Италия е завършило с отказ за предаване.

Ти да видиш!? :punch:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2021, 10:54       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

kcv написа:
Ти да видиш!? :punch:

За $100К в Украйна ще си купиш цяла ядрена бойна глава, ако искаш... та к'во остава за някаква си там невинност. PDT_Armataz_01_22

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 11:02       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Мдаааа, и аз винаги съм твърдял, че ако някой си мисли, че в БГ е голяма корупцията, то той не е виждал каква е тя в Украйна.

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 11:32       Заглавие:  Re: Любопитно

Снайперист
Снайперист

JDredd написа:
Мдаааа, и аз винаги съм твърдял, че ако някой си мисли, че в БГ е голяма корупцията, то той не е виждал каква е тя в Украйна.

Няма никакво значение, къде е случката, законите управляващи обществото зависят от базата, а тя е еднаква във всички капиталистически страни и резултатите от функцията ще са много близки, тя корупцията е част от матрицата на капитала, някъде под натиска на средната класа е ограничена, а в източните държави е направо неконтролируема, щото финансовата стълба е с много големи стъпала, и тези от върха са с много по-големи възможности и по-безнаказани..... :D

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 22:30       Заглавие:  Re: Любопитно

Снайперист
Снайперист

Ето потвърждение на казаното по-горе, корупционен скандал в Австрия
https://btvnovinite.bg/svetut/goljam-ko ... obzor.html

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща