logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 03 Дек 2021, 16:08

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 02:27       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

i_m написа:
Само не разбирам, защо се мъчите да оправите неоправяемото :-) ??!?!?!?!?!

Айде да караме less informal - "Ти" is OK.

Аз никак не се мъча да оправя нищо. След толкова години сериозно бачкане, време настана да се отдам на моите малки удоволствия and have FUN:

От 20 години не се чувствам задължен ежедневно да нося костюм и връзка (аз все още високо уважавам класическата business attire). Продължавам да работя, но то просто е част от ежедневните ми удоволствие i.e good living.

Поне 3 дни в седмицата посвещавам време за да обърна внимание на цевите, които от години събирам и те се бутат като деца - me too, me too.

Експериментирам с различни hand loading - фен съм на балистикта. Дори се научих да програмирам in C++ language, за да си помагам в анализите, с напътствия от един съфорумец разбира се. Електрониката ми е все още на сърце. Старото ми програмиране и завършените проекти са в архивта. Представаш ли си, че имам все още дискове в 3-1/2 формат.

Умирам да пътувам и да гледам как живеят хората по света (това вероятно идва от времето когато бяхме обградени с бодлива тел и калашников автомати и чакахме обещаните чудеса на комунистическото бъдеще) . Жената помага - тя е fluent in several languages.Тя е фен на френски вина - моите 2 стотинки - добра инвестиця. В последните две години се чувствама в социалистически теле-ограден лагер.

Един от първите ми уроци в Америка дойде от един well off Texan (срещнах го случайно в един honkytonk - "Добре дошъл в Америка - ако успееш, трябва да знаеш, че ти си го направил, ако пропаднеш знай, че ти си го направил".

Моята толерантност към простотията (това включва и фанатизма) идва от вроденото ми чувство за свобода. Та няма защо да се чудиш защо се "мъча да оправя непоправимото". Това веоятно идва от шопската ми упоритост или от моя постоянен оптимизъм.

I'm, you are i_m - we are what we are. Моите уважения към твоя impeccable language (мога да кажа академичен такъв), но въпреки моя street language убеден съм че сме on the same page.

Pleasure to talk to you! Извини ме, че съм използвал чуждици, но така съм израсъл, без да съм се научил на елегантен БГ език - израстнах само с лозунги клишета.

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 03:09       Заглавие:  Re: Любопитно

Картечар
Картечар

Yank написа:
I'm, you are i_m - we are what we are. Моите уважения към твоя impeccable language (мога да кажа академичен такъв), но въпреки моя street language убеден съм че сме on the same page.

Pleasure to talk to you! Извини ме, че съм използвал чуждици, но така съм израсъл, без да съм се научил на елегантен БГ език - израстнах само с лозунги клишета.

Much obliged, Sir!

Миналата вечер показах на жена ми снимката на Рейгън от ранчото - не ми повярва, че така ще изглеждам след 20+ години - бил съм си балкански субект :-), но ще се помъча :-)

За пътуването - гласувам с 2 ръце - това да видиш нещо различно е безценно...

Едно е да ти говорят/пишат/пеят какво е някъде - друго е да го изживееш :-)... пълен кеф.

Има една поговорка, че можеш да видиш какво представлява някой, когато пътува - вярна е... Но и друго е вярно - израстваш тогава.

Както и да е - наздраве и stay safe :-) !!!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 03:21       Заглавие:  Re: Любопитно

Картечар
Картечар

Yank написа:
Това веоятно идва от шопската ми упоритост или от моя постоянен оптимизъм.

one on one :-)

Наистина бих се радвал да се запозная с Вас - имам някакви смътни идеи да ида до Щатите догодина - Техас или Колорадо...

Ще Ви пиша ако се осъществи, дали е удобно.

Всичко най добро Ви желая!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 04:43       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

i_m написа:
Наистина бих се радвал да се запозная с Вас - имам някакви смътни идеи да ида до Щатите догодина - Техас или Колорадо.

Ще Ви пиша ако се осъществи, дали е удобно

Много малко се познаваме за да се срещнем. Приятно пътуване. Тексас е много бизнес и fun, Колорадо е природа и красота. Вчера видях сняг по планините. Аз съм в Аризона на топло.

So long - thanks.

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2021, 05:02       Заглавие:  Re: Любопитно

Картечар
Картечар

Yank написа:
Много малко се познаваме за да се срещнем. Приятно пътуване. Тексас е много бизнес и fun, Колорадо е природа и красота. Вчера видях сняг по планините. Аз съм в Аризона на топло.

Thanks - wilco :armed:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2021, 10:03       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

https://gong.bg/oshte-sport/multimedia/ ... eva-655400

Президентът на Българския стрелкови съюз (БСС) Мария Гроздева влиза в битка за член на Президиума на европейската конфедерация по стрелба (ESC). Двукратната ни олимпийска шампионка е била номинирана лично от настоящия генерален секретар на организацията Александър Ратнер, съобщава "Moнитор". 49-годишната Гроздева ще спори с още над 20 кандидати за едно от 11-те места в управленския орган на централата.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2021, 11:57       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Успех! :tu: :armed:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2021, 04:20       Заглавие:  Re: Любопитно

Ветеран
Ветеран
Аватар

Малко по-подробно за предложението на Текстрон и пластмасовите телескопични боеприпаси:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2021, 07:54       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

https://life.dir.bg/shou/alek-bolduin-ubi-s-rekviziten-pistolet-operatorkata-i-rani-rezhisyora-po-vreme-na-snimki

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2021, 10:21       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Е добре де, нали след смъртта на Брандън Лий се измениха тотално правилата за снимане на сцени с оръжие с оглед недопускане на подобни инциденти и почти 30 години от тогава всичко беше ОК PDT_Armataz_01_30

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2021, 12:44       Заглавие:  Re: Любопитно

Ветеран
Ветеран

Жалко за хората, но това е чудесен пример за това, че не притежанието на оръжие е опасно, а безотговорното му ползване.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2021, 08:20       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Да ползваш истински пистолет при снимки като цяло си е малоумие.
Един газеняк с пластина просто НЯМА как да произведе изстрел дори и с истински патрон.

Не случайно има една фраза от филм....
"Guns don't kill people. People kill people."

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2021, 11:19       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Според мен чичко Алек е искал да си разчисти сметките с тия хорица, решавайки да се прикрие зад случая с Брандън Лий. Просто в действията му има толкова много умисъл, предварително планиране и подготовка, че нямам друго обяснение

Sent from my iPhone using Tapatalk

Glock 17 SET, 3 Gen. & CZ 75 B
SAR M9F
Ruger AR556
SAR M52F
Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2021, 13:23       Заглавие:  Re: Любопитно

Снайперист
Снайперист
Аватар

Животът ме е научил , че няма нищо случайно !

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2021, 17:40       Заглавие:  Re: Любопитно

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

icopico написа:
Животът ме е научил , че няма нищо случайно !

Човек, правя голям курс на "Герена" през 2013 г., проверявам оръжието на курсиста, проверява го и той, насочва го напред, натиска спусъка... и същото гърми! (колегата е член на форума).

После вика, и друг път се е случвало да ми гърми празно оръжие. :punch: tonton е името на колегата, пишете му на Л.С. да го питате, ако не вярвате!

п.п. Наркотични и упойващи вещества през живота си никога не съм употребявал, алкохол до загуба на разсъдъка си - също!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща