logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 03 Дек 2021, 16:07

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2021, 23:57       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

ubboto написа:
Poseidon написа:
Греъм е първия ваксиниран американски сенатор, а тогава ваксините бяха недоправени и му се е отразило... а и е бледен републиканец - от тях там нищо не зависи...е имат право на свободно слово де...а след 8 години ще видим...

Председател до тази година на Сенатската комисия по правосъдие, Греъм е един от големите (задкулисни) играчи, които трябва да се слушат (четат) много внимателно! Преди време още съм засичал какво приказва за "Хизбула" и Иран, като впоследствие американската външна политика се оказва точно такава! Та щом Греъм казУва, че мириканците трябва да се върнат в Афганистан - на 90% ги пиши върнали се официално обратно! Неофициално - не вярвам въобще да са си тръгвали. PDT_Armataz_01_22

Значи сега...зависи за какъв пероид от време прогнозираш...нали не отиваме след 8 години когато евентуално републиканците ще спечелат избори...или в необозримо бъдеще...са то след 3670години може Афганистан да е новия Китай и лаптопа ми да е афгански

викам е така до година две три да погледнеме...

а дали "въобще са си тръгнали от там"...нека да слезем на земята все пак...не беше даже нормално тръгване, а си беше презглава препускане.../не ме разбирайте от страх или подобно...не...дадена им заповед изчезвайте до 31ви август в началото на август или там кога е било/ но срока е идиотски и видяхме кво става...е поне видяхме, че са разбили и направили негодно сичкото вертолет и там летателни апарати дето са заебали.../

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 00:06       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Цитат:
Taliban terrorists defeated in Bazarak, they were ambushed in Dashtak, people in Dara-e-Hazara (Abshar) are also fighting them intensely. Panjshir is becoming a multi-front battleground NOW. Panjshir holds longer than the whole Afghanistan, but the world community yet to respond!

Това е отпреди 20 часа "туиит" - кютекът си продължава, опозицията се изтегля към планините, и се почва баш партизанската война.

За американците, когИ официално ще се нанесат пак в Афганистан - нишан ще е активирането на CNN продукта ISIS-K. Именно ISIS-K ще ти е претекст за официалното връщане на мириканците. Сал Пентагона рече, официално, че военно ще работи с талибаните срещу ISIS-K.

А кога, къде и срещу кого ще активират ISIS-K по-сериозно - не знам. Но понеже питаш за времеви диапазон - до месец-два максимум ще се случи това.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 00:19       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Poseidon написа:
а дали "въобще са си тръгнали от там"...нека да слезем на земята все пак...

Как така се случи, че опозицията също е с "арки"?! Откъде дойдоха оръжията и оборудването, кой обучава бойците им момента там... КРЕДИСИМО - стига глупости! Уж си тръгнаха, колкото да изгонят коалиционните партньори (европейците), барабар с разузнавачите им на терен... щом и премиера дори заблудиха. :oops:

А и не четете, хора! Пентагонът официално рече, че ще Щатите ще взаимодействат ВОЕННО с талибаните срещу ISIS-K. Това вчера им е щукнало на тия в Пентагона, нали?! Днеска се изтегляме, а утре почваме да воюваме на страната на талибаните... айларипиии! "Туитовете" на панджширци са едно на ръка (няма как да се вземат за чиста монета), но да се скипва какво казва Пентагона - и аз не знам как да го класифицирам точно това. А и сал наш Льотчик рече, че требе да сме в синергия с дневния ред на Щатите. PDT_Armataz_01_22

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 08:38       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Списък на новото афганистанско правителство:

Изображение

Главно пущуни, двама узбека и един таджик, повечето със санкции от Съвета за сигурност на ООН. :happy: Същият съвет на 21-и септември се очаква да удължи правото (от изключението) на 15 от въпросните лидери (вкл. и на Барадар) да пътуват извън страната (инак - няма как).

И най-забавното, за главата на новия вътрешен министър, Хакани (под номер 5 в списъка), американците дават $5 милиона. :DD

Източник: https://www.mid-day.com/news/world-news ... y-23191486

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 08:45       Заглавие:  Re: Талибания

Ветеран
Ветеран

ubboto написа:
А кога, къде и срещу кого ще активират ISIS-K по-сериозно - не знам.

Според мен ISIS-K е само етикет с мишена върху него. Затова различните фракции са с едни и същи тунинговани АРки, щото няма различни фракции. Утре съюзните талибани които изпълзяха от пещерите за да вземат властта ще има да се чудят защо приятелите им ги бъркат с ISIS-K и ги палят отгоре. Изобщо, всеки който има нужда да се отстреля ще се маркира като K и ще се демократизира.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 08:57       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

rdgeorgiev написа:
Според мен ISIS-K е само етикет с мишена върху него.

Ако почнат в Афганистан да действат ирански проксита - ISIS-K ще се гърби срещу тях, няма кой друг. Да припомним само, как в редиците на ИДИЛ в Сирия бяха заловили действащ старши офицер от израелските спецчасти. :DD Другото ще е претекст за официално връщане в Афганистан - англичаните вече и те се точат:

https://www.independent.co.uk/news/uk/h ... 11445.html

Както за нанасянето на въздушни удари, така и те отново да присъстват със собствени войски на терен. Дали обаче ще ги пуснат - това вече не знам (въпрос на договорки с американците явно). Това, в което съм сигурен обаче е, че Европа е АУТ от Афганистан! А и нали не гледаме на ингилизите като част от Европа вече? :wink:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 19:52       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

rdgeorgiev написа:
Утре съюзните талибани които изпълзяха от пещерите ..........

Колега , някак не върви победителите в една 20 годишна война да са "изпълзели от пещерите" хи хихи :)

Апропо , на 9/11 в Кабул ще има военен "Парад на Победата" и празник по случай встъпването в длъжност на новото Афганистанско (талибанско) Правителство.
По CNN едва ли ще го предават , но сигурно ще може да се гледа по кривите сайтове.

В този ред на мисли сега разсъждавам .... тия които "изпълзяха от пещерите" успяха да победят в една финална военна кампания и да направят правителство за по-малко от 1 месец , ние Белите Сахиби още се плакнем от половин година не могат Дончева и ИНТ да разделят някакви си 500К написани на хвърчащо листче и да съставят нашето , Демократичното Правителство.
@.Ибо живяхме Господи и чудни са делата твои
..или както още е приказката: Бития - бит , талибания - талибан ....

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 20:10       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Dorssay написа:
В този ред на мисли сега разсъждавам .... тия които "изпълзяха от пещерите" успяха да победят в една финална военна кампания и да направят правителство за по-малко от 1 месец , ние Белите Сахиби още се плакнем от половин година не могат Дончева и ИНТ да разделят някакви си 500К написани на хвърчащо листче и да съставят нашето , Демократичното Правителство.

Чудесна аналогия, и страхотен въпрос, още повече, че и зад двете стоят като кадруване (там) и бабуване (тук) - братята мириканци PDT_Armataz_01_22 - да, що при нас не се получи?!

Ми, отговорът е горе в листа на новото афганистанско правителство - там са само МЪЖЕ, и то ОТ ЕДНО ПЛЕМЕ! А при нас са педали, тежки комплексари, изплискали легена климактериуми, и нови, идващи от Запада - зализани измамници. Е, как се върши работа с таквиз, ми кажи сега пък ти! 8)

А ако си МЪЖ, които си тежи на мястото, и имаш подкрепата на ПЛЕМЕТО - мириканците и $5 милиона да дават за главата ти (за справка - новия вътрешен минстър на Афганистан), това не се явява проблем.

Другото е въпрос на дисциплина, и опира до турване на ред в кочината. След като се рече веднъж, че протестът е незаконен - с гЛажданите там след това се действа така:

https://twitter.com/PanjshirObserv/stat ... 5315568644

А ние сега - тепърва ще има да теглим от акъла на гЛажданите. :oops: Но все пак, темата е за Афганистан. Това да се приема като лиричен офтопик.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2021, 10:07       Заглавие:  Re: Талибания

Ветеран
Ветеран

Dorssay написа:
тия които "изпълзяха от пещерите" успяха да победят в една финална военна кампания

Рано е да се говори за победа, но и да удържат 20 (всъщност са в пъти повече) години е похвално, не изненадващо и благодарение на пещерите. https://www.book-ebooks.com/products/re ... -2004.html

https://edition.cnn.com/2001/US/12/22/ret.new.weapon/

... Рашите също

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2021, 20:27       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Говорителят на талибаните ми напълни душата тази вечер: PDT_Armataz_01_22
Цитат:
Taliban Spokesman: It is not necessary for women to be in Government, they should give birth and cook at home.

Изображение

"Жените не е задължително да са в правителството. Тяхната работа е да раждат и да готвят вкъщи."

п.п. След години, колеги, убеден съм - ТАЛИБАНСКАТА ДЕМОКРАЦИЯ ще се изучава в учебниците! Без демократи и технократи, без педали, без изперкали климактериуми, без продажни плужеци и комплексари... а само МЪЖЕ ВОЙНИ от едно и също племе!

Именно по тази причини, след като американците им дадоха зелена светлина - си направиха ПРАВИТЕЛСТВО за норматив! А нас ни къткаха, убеждаваха, и какво ли още не - и пак ядец! А онези пичУе там - почват да ме кефят! :smoke:

Обърнете пак внимание, че за главата на Хакани (новият вътрешен министър на Афганистан) - американците са давали награда от $5 милиона. А сега му гласуват доверие да управлява вътрешните работи на Афганистан... ООН на 21-и септември ще му вдигне и санкцията да пътува в чужбина... въобще, БРУТАЛНО ИНТЕРЕСЕН ПОЛИТИЧЕСКИ ЕКСПЕРИМЕНТ!!! Като аз лично, също съм склонен да заложа на талибите - почнаха нещо да ми стават симпатични. PDT_Armataz_01_22

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2021, 02:04       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Dorssay написа:
По CNN едва ли ще го предават
Именно по СНН може да го дадат, те мразят всичко американско, заедно със сегашното правителство, що да не го покажат ?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2021, 13:38       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

rdgeorgiev написа:
Рано е да се говори за победа...

Погледни на нещата от друг ъгъл - в Афганистан американците бяха поредните, които доказаха, че с военна сила и средства победа не може да бъде постигната (най-много да се държат пътищата).

И ето тук иде ГЕНИАЛНИЯТ ХОД от тяхна страна: даваш цялата държавна власт в ръцете на едно племе, в случая ПУЩУНИТЕ (с изключение на двама таджици и един узбек, всичкото друго в новото правителство са ти пущуни)... и ГЕНЕЗИСЪТ на вътрешномангалския конфликт ти е в кърпа вързан! Все едно, в БГ отвън изкуствено да сглобят и да ни наложат правителство само от мангали - което ние пак по-спокойно ще приемем, отколкото ония диваци там.

И вместо янките да продължават да си цапат ръцете на първа линия, сега просто ще побутват нещата отзад в желаната от тях посока - въоръжават и обучават както талибите, така и опозицията в Панджшир... натикаха ги обаче панджширци с дронове, вдигани от Пакистан, обратно в планините (все пак, официалната власт са я дали на талибаните PDT_Armataz_01_22 ). Но горе в планините никой никого към момента не дебне и бомби - въобще, нещата умишлено се бутат към партизанска война.

А ако събитията не се развиват по план - ще използват CNN продукта ISIS-K като претекст, и ще си кацнат пак за норматив със собствена войска на терен.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2021, 15:13       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Интервюто на Светослав Иванов с говорителя на новата власт в Афганистан е първото по рода си в Източна Европа Обзорното актуално предаване на bTV „120 минути"

https://btvnovinite.bg/bulgaria/taliban ... ezona.html

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2021, 15:50       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

От ляво надясно:

Изображение

1.) Abdul Haq Wasiq , известен като "а major opium drug lord" , в списъка в правителството е под номер 33 - специалнен асистент на вътрешния министър по въпросите с наркОтиците. Ми, ако не той... кой друг?! Сериозно момче, одобрявам! :tu:

2.) Norullah Noori, номер 33 - министър, отговарящ за границите и отношенията с племената. Е те на тоя работата ще му дойде най-тежка, щото официално признатите етнически групи в Афганистан са 14. Е, "пущуните" са 50% от всички заедно, зат'ва и янките явно заложиха на талибите (които също са "пущуни"). :wink:

3.) Mohammad Fazl, номер 23 - зам.-министър на отбраната. Също сериозно момче ми изглежда - одобрявам! PDT_Armataz_01_22

4.) Khairullah Khairkhwa, номер 9, министър на информацията и съобщенията. ЦЕНЗУРА от четирима няма кой друг да наложи само с поглед ала "ям ги живи" :DD Също сериозно момче - одобрявам!

Какво е общото между четиримата ли?! Военнопрестъпници, бивши затворници от Гуантанамо, разменени като част от сделката срещу Бергадел.

п.п. Светослав Иванов не е лошо момче, но ми иде прекалено захаросан като поведение и острата на мисълта. Да, приятен и забавен е иначе, но ми доскучава точно на третата минута. Аз на негово място примерно, щях да задам следния въпрос на говорителя на талибаните: "Нямате ли опасения относно легитимността в международен мащаб на правителството ви с военнопрестъпници в него?" Понеже аз няма да гледам предаването му, споделете после, моля, какви са били въпросите от негова страна към Мула-та!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2021, 16:19       Заглавие:  Re: Талибания

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Следа новините и се чудА … ни моЙ ли тва да е постановка на Бизен, наследен от Тръмп пъклен план!
Да се сберат сичкото тартор на талибаните, Ал Кайда и т.н. последния да затвори вратата, на едно място (съвет на министрите или както ви се интерпретира) и да им пуснат една “Майка/Кака/Дойка на всички бомби”?
… и си решават голяма част от проблемите!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Glock 17 SET, 3 Gen. & CZ 75 B
SAR M9F
Ruger AR556
SAR M52F
Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща