logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 01 Окт 2022, 07:10

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 483 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2022, 17:48       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Yank написа:
Има и друга причина. Много вероятно е, че така обозначени ядрени оръжия да не са годни за употреба. До колкото знам, те се нуждаят от специална грижа, в която руснаците не са много в час.

Произвеждат нови ядрени боеприпаси и заменят старите. В това отношение ядрените сили от НАТО изостават.

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2022, 23:52       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Ritter написа:
Yank написа:
Има и друга причина. Много вероятно е, че така обозначени ядрени оръжия да не са годни за употреба. До колкото знам, те се нуждаят от специална грижа, в която руснаците не са много в час.

Произвеждат нови ядрени боеприпаси и заменят старите. В това отношение ядрените сили от НАТО изостават.

ако съдим, колко са смели западните лидери .. би следвало, че руския ядрен арсеал не е това което си мислим
всичко руско е тотален гнилоч, кражби, некадърност ... и водката е увредила останалото

англичанина им го каза директно - айде, като сте толкова отворени, давайте пуснете ЯО

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 01:08       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Изображение

https://censor.net/ru/news/3360338/usta ... _ukraine_s

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 01:32       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

ubboto написа:
Много хубава статия по въпроса: https://www.theatlantic.com/ideas/archi ... se/661315/

Като всички експерти и анализатори са на мнение, че в момента сме по-близо отвсякога до употреба на ЯО от Кубинската криза насам.

Лично за мен, статията беше доста информативна. Особенно ме шокира унищожаването на тактическите ядрени оръжия от страна на Буш. Дебата за употребта на ядрени оръжиятук е от време оно. Алармистите са всички случаи за не употреба. Това започна през 1964 години, когато каза тогавашния кандидад за президент Бари Голдуотър to nuke Vietnam. Неговата кампания успя да ужаси населението, след което и LBJ успя да стовари скъпата и безмислена война (война срещу бедността) на гърба на същото население. И така, стрхът продължава да се внедрява и до днес, заедно със доктрината, че наведената глава няма да е под ножа. Това се подчерта с изявлението, че "ние няма да правим нищо подобно ако Путин nukes Украйна. И като видяха дебелия започнаха да снабдяват Украйна с оръжие и започнаха да преусмислят навеждането на главата. От друга страна Атлантик само споменава, че има и други "експерти", които биха се озъбили на Путин.

Въпроса е дали Путин ще употреби адерено оръжие - малко вероятно.

1. Дали е ново или старо то е на нивото на колата Запорожец - може да запали а може и така да си стои. Аз имах възможност да видя руски механици с един единствен гаечен клщюч по подобие на крокодилско чене - става за всякакъв размер болт или гайка. Подобна традиция рядко умира. За да се вкарат в употреба бойните глави трябва да се монтират на нещо - убеден съм че дупките на за болтовете няма да пасват и ще изисква много време да ги млатят за да влезат. Знам, че това са тривиални подробности, за експертите, но много пъти и едно камъче обръща колата.

2. За всички е ясно, че Русия ще си вкара автогол - незвисимо дали ще я съсипат с конженционални сили или с nukes.

3. Върховната руска власт не е вече така всесилна както по времето на ГУЛАГ. 176 хиляди руснаци са напуснали страната само през Финландия. Тези и останалите не са от вчера и малко или много не щат да мрат. Безкрайни примери има на неподчинение и нежелание да се бият на Украинския фронт.

4. Така, че глас народен глас Божи, се знае и от Путин и тия около него. Дали е луд - Атлантик казва, че е знае какво прави.

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 19:59       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ivo III написа:
ако съдим, колко са смели западните лидери .. би следвало, че руския ядрен арсеал не е това което си мислим

Смели са, защото яйцето се пече на украинците на гъза. И като коментираме ядрените арсенали, защо никой не се притеснява, че на бойно дежурство в шахтите на базите "Франсис Уорън""Майно" и "Малмстром" са Минитмън-3 на над петдесет години, които самото командване счита за опасни. САЩ възобновиха производството на ядрени боеприпаси едва през 2019г. след 28 годишна пауза, тоест реално почват наново. Голяма част от авиобомбите са от 70-те години и сега се чудят дали може да ги модернизират или утилизират.Трайдънтите на подводниците клас "Охайо" са 30 годишни. За тая година бяха планирали реален пуск, но го отложиха "в името на мира". Британският ядрен арсенал е на същото дередже. За французите знам, че 2010 приеха на въоръжение нова ракета с нова бойна част и вероятно са подменили старите.
На тоя фон руските РВСН са с ракети и бойни части приети на въоръжение между 2000 и 2010, имат само около 60 стари СС18 и СС19. От края на 90-те години не са спирали производството на ядрени боеприпаси. Всяка година по време на учения правят реални пускове, а не си играят на симулатори. Кога последно и колко редовно стратегическите сили на САЩ и Великобритания отработват реални пускове?
И на тоя фон ти ми казваш, че не било притеснително. Секретарят по отбрана на САЩ се притеснява, че в момента нямат възможности за реципрочен и адекватен отговор, а ние не.
Ivo III написа:
англичанина им го каза директно - айде, като сте толкова отворени, давайте пуснете ЯО

Британецът блъфира. Няма лошо, стига да мине номера.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 20:24       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Yank написа:
1. Дали е ново или старо то е на нивото на колата Запорожец - може да запали а може и така да си стои. Аз имах възможност да видя руски механици с един единствен гаечен клщюч по подобие на крокодилско чене - става за всякакъв размер болт или гайка. Подобна традиция рядко умира. За да се вкарат в употреба бойните глави трябва да се монтират на нещо - убеден съм че дупките на за болтовете няма да пасват и ще изисква много време да ги млатят за да влезат. Знам, че това са тривиални подробности, за експертите, но много пъти и едно камъче обръща колата.

Дали ще те блъсне Запорожец със 80 или Тесла - все тая. И бъди сигурен, че бойните части още от февруари са монтирани, имали са време да натаманят болтовете и гайките.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 21:12       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

и какви са ви прогнозите

кога ще дойде Страшния съд
Запада/Америка ще отговори ли на употребата на ЯО, когато (може би, не ако) Русия използва ЯО
Русия ще използва ли ЯО, или ще удари ядрена централа

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 21:23       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

В общи линии стратегическите сили на САЩ и Великобритания активизират учебната работа с пускове последните 4-5 години и има и значителна част откази и самоунищожение след загуба на управление. Тъй че основания за особен оптимизъм в това отношение няма. Да се надяваме, че новите перспективни разработки ще влязат на въоръжение близките няколко години и ще може сравнително бързо да бъдат заменени ракетите на дежурство.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 21:33       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

ударен и четвъртия мост за Херсон
https://censor.net/ru/news/3360379/vsu_ ... u_oblsovet

и .. руснаците разполагат дървени ежове :tank: :happy:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 21:33       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ritter написа:
И на тоя фон ти ми казваш, че не било притеснително. Секретарят по отбрана на САЩ се притеснява, че в момента нямат възможности за реципрочен и адекватен отговор, а ние не.

Ще се върна пак на съвета на Хенри Кисинджър от Световния икономически форум в Давос: Украйна да преотстъпи част от своята територия на Русия, за да има мир.

Източник: https://www.washingtonpost.com/world/20 ... ory-davos/

Ако питаш мене, бОли го фара Кисинджър за мира в Украйна, а по-скоро се притеснява от ЛУДИЯ С КАРТЕЧНИЦАТА! Тежък комплексар с отявлени психопатии, който в качеството си на ТОП ГЛАВАТАР на РФ държи контрола върху червеното копче - там при всички положения трябва да се пипа внимателно и дипломатично!

И ако го пребият до степен, в която ЕГО-то му се почувства крайно наранено - бъдещото на света остава в ръцете на един 70 годишен психопат, на който животът му вече е минал, а и като гледам как грам не му пука за собствените му хора - начи и останалият свят му е точно през оная работа!

Като тук смея да прогнозирам, че самите АМЕРИКАНЦИ няма да позволят на украинците те на свой ред сега да пребият орките от бой. Щото като отмъщение на един пребит компексар е съвсем реално да последва ЯДРЕН УДАР, а тръгнат ли в тази посока нещата - едва ли някой е в състояние да предвиди къде ще му излезе краят!

Последна промяна ubboto на 13 Авг 2022, 21:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 21:35       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ivo III написа:
кога ще дойде Страшния съд

Едва ли ще дойде тоя, по стандартния сценарий - глобална размяна на удари с междуконтинентални ракети. За руската власт е въпрос на живот и смърт да не допусне сериозно, стратегическо поражение и да реализира нещо, което да представи като Победа. Ако възможностите на украинците нараснат до степен да могат да проведат стратегическа настъпателна операция, чието развитие да заплаши сериозно руската групировка, то според мен е напълно реален варианта с изпозване та ТЯО, няколко бойни глави за искандерите не може да не са завлачили наблизо. Светът според мен ще реагира със залпове декларации, осъждания и санкции. И да му мислят тия, до които ще стигне радиоактивното заразяване.
IMHO

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 21:41       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

ubboto написа:
Като тук смея да прогнозирам, че самите АМЕРИКАНЦИ няма да позволят на украинците те на свой ред сега да пребият орките от бой.

Именно. Явно идеята е конфликта да се протака на тая фаза на интензивност, РФ да се изтощава като конвенционален и човешки потенциал и да се печели време за привеждане на собствените въоръжени сили в ред.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 21:47       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ritter написа:
Ако възможностите на украинците нараснат до степен да могат да проведат стратегическа настъпателна операция, чието развитие да заплаши сериозно руската групировка, то според мен е напълно реален варианта с изпозване та ТЯО, няколко бойни глави за искандерите не може да не са завлачили наблизо.

Според мен не "реален", а направо си ми бие на "сигурен" вариант това! Кисинджър открито им намекна на украинците някои неща, та, мисля си аз, стигне ли се дотам - самите американци ще натиснат украинците да отпуснат газта.

Големите тарикати при всички положения биха предпочели да гледат на събитията от яхтите си, заобиколени от лукс и курви, вместо и те да теглят от последствията на ЯДРЕНАТА ЗИМА! Ако се бяха изнесли вече на друга планета - за бонговците тука на никого нямаше да му дреме, но все пак Земята си ни е една, и смея да прогнозирам, че ще бъде направено всичко възможно да се избегне ядреният удар! Щото разхфърчат ли се ядрени бойни глави - никой не би бил в състояние да прогнозира кога и как точно ще свърши всичко това!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 22:10       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

е според вас, западния цивилизован свят ще гледат как хулигана Вова мята ядрени бомбички и ще си траят .. с подвит куйрик?
според мен .. няма да стоят и да се правят, че са за гъби
а ще изтряскат руските хулигани с цялата си сила и мощ, превантивно .. така, че да им избият всичките зъбки
защото Китай гледа и дебне, Вовата тогава ще се прави на още по голям хулиган ..

проблема ни е че .. западните държави са далеко и си имат що годе някаква защита, а ние нямаме нищо

Америка има и разработена програма за размазващ Глобален удар с неядрени средства на раша
няма вариант да ги оставят .. да мятат ЯО бомбички

по интересно ще е ако раша ударят ядрена централа .. какво ще направи цивилизования свят като отговор

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2022, 22:58       Заглавие:  Re: Демилитаризирани/Унищожени ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ivo III написа:
според мен .. няма да стоят и да се правят, че са за гъби
а ще изтряскат руските хулигани с цялата си сила и мощ, превантивно .. така, че да им избият всичките зъбки

Според мен това е малко вероятно. В момента, в който се фиксират пускове на МБР с крайна точка на траекторията във въздушното пространство на РФ, то ще последва ответен удар. Както и в обратния вариант, ако Путин първи удари червената кнопка. Но ти говориш за стратегически ЯО. Такива Путин едва ли ще използва пръв, надявам се, де...А виж, тактически ЯО е много по-възможно, имат огромен асортимент - бойни части за ОТР, за ракети "въздух-повърхност" , артилерийски снаряди, даже ядрени глави за зенитни ракети. За разлика от стратегическото оръжие, където като цяло се знае къде са шахтите и се наблюдават, районите за бойно дежурство на подводниците също се следят и множество пускове ще доведат до рефлекторен отговор, то тактическите заряди могат да се използват скрито и внезапно. И аз не вярвам, че при условие, че няма атака срещу САЩ, Великобритания или Франция ще последва незабавен ядрен отговор. Отделно, че Западът е ограничен във възможностите си за реципрочен отговор - единствените ТЯО са авиобомби някъде в Германия, имаше и в Инджирлик, но не знам къде ги изнесоха, тоест Западът няма възможност да отговори реципрочно и бързо и конфликтът да остане на ниво локални, тактически ЯО. Или гръмваме планетата или мълчим и си налягаме парцалите. А познай, ако няма пряка атака срещу САЩ, Великобритания или Франция или друг важен съюзник, дали ще се случи това, за което пишеш.
IMHO

Последна промяна Ritter на 13 Авг 2022, 23:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 483 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Следваща